CL 3.Tur: M.Boleslav-GS 1-1 (hasan şaş 72)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Birbirine tabana zit iki haber var.
Hurriyet wrote:Necati&Hasan kızakta

Ali Naci KÜÇÜK

Ankara maçında birbirine giren H.Şaş ile Necati’ye ağır para cezası verilecek. Tromsö faciasını göz önüne alan Gerets, ikiliyi son anda M.Boleslav maçının kadrosuna aldı.

CİMBOM’da şok gelişme... G.Saray’da disiplinsizliğe taviz yok. Ligin açılış maçında Ankaraspor karşısında kavga eden Hasan Şaş ile Necati Ateş ikilisi kızağa çekildi. Geçtiğimiz yıllardaki gibi bu maçta da birbirine giren ikiliyi, Erik Gerets bugünkü M.Boleslav maçının ilk 11’inde sahaya sürmeyecek. Başkent deplasmanında da olayın ardından oyuncularını kenara alan Gerets’in Necati ve Hasan’ı son dakikaya kadar 20 kişilik maç kadrosuna dahil etmeyi düşünmediği ortaya çıktı. Yöneticilerin birçoğunun da bu karara destek vermesine rağmen yapılan toplantının ardından Tromsö faciası göz önüne alınarak ikiliye tedbir amaçlı 20 kişilik kadroda yer verildi. Yönetimin, Necati ve Hasan’a M.Boleslav maçı sonrası 50 bin Euro para cezası vereceği belirtildi.
Zaman wrote: Gerets, Hasan Şaş ile Necati’ye görev verecek

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda bugün Ali Sami Yen’de karşılaşacağı Boleslav karşısında iyi bir sonuç alarak, rövanş maçı için iyi bir avantaj elde etmek istiyor.

Beşiktaş’ta kaybedilen Süper Kupa ve ardından ligde Ankaraspor karşısında alınan beraberlik sebebiyle Teknik Direktör Eric Gerets’in Boleslav karşısında takımda değişikliğe gitmesi bekleniyor. Belçikalı teknik adamın defansta Tomas ile yeni transfer Tolga arasında tercih yapmakta zorlandığı öğrenildi. Gerets’in ayrıca ön liberoda görev yapan genç Mehmet Güven’in yerine de Okan Buruk veya Ayhan ikilisinden birini tercih edeceği belirtiliyor. Tecrübeli teknik adam, Ankaraspor maçının devre arasında kavga eden Hasan Şaş ve Necati Ateş’i ise ilk 11’de sahaya sürecek. Gerets, Sarı-Kırmızılı futbolcuları bu zorlu karşılaşmaya motive ederken, Ali Sami Yen’de iyi bir sonuç alarak turu garantilemek istiyor. Gerets, oyuncularıyla yaptığı maç toplantısında, “Sakın rakibinizi küçük görmeyin. Çünkü sahada iyi mücadele etmeden hiçbir maç kazanılmaz. Geçen yıl Tromsö’ye elenerek bunun acısını yaşadık. Bu sezon da aynı şeyleri yaşamamak için rakibi ciddiye alın.” dediği öğrenildi.

Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Polat da Boleslav karşısında ilk maçta turu garantileyeceklerini söyledi. Polat, “Geçen yıl Tromsö yenilgisinden herkesin ders aldığını düşünüyorum. İlk karşılaşmada alacağımız iyi bir sonuçla Şampiyonlar Ligi’ne kalmayı garantileyeceğiz.” dedi.

Hacı Hasdemir, İstanbul
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Klasik demecler veriliyor. :)
Umutlu değiliz

G.Saray'ı öven Boleslav'ın kaptanı Kulic, "İstanbul'da gol atarsak bizim için mucize olur" açıklamasını yaptı.

Image

G.SARAY'I İZLEMEDİK
Geçen sezon 11 gol atan Mlada Boleslav kaptanı Marek Kulic, Çek Cumhuriyeti'nin Sport gazetesine konuştu. Cumartesi günü oğlu olan ve Marik Kulic Junior ismini veren 30 yaşındaki oyuncu, "Galatasaray'ı izlemedik. Yardımcı antrenörümüz bize Türk takımının bireysel yetenekleriyle sonuca gittiğini
söyledi" dedi.

BEŞİK SALLAYACAK!
Galatasaray gibi güçlü bir takım karşısında işlerinin zor olduğunu belirten Kulic, "İstanbul'da gol bulmamız mucize olur. Ama atarsak oğlum için Bebeto'nun 1994 Dünya Kupası'ndaki gol sevinci gibi elimizi beşik gibi sallayacağız" ifadesini kullandı. Kaptan, gol atması halinde dünyanın en mutlu insanı olacağını sözlerine ekledi.

Galip ÖZTÜRK
Aksam'da Necatri ve Hasan Sas'in yedek kalacagini yazmis.
Yeni Kamerun aslanı

Menajerler, Saidou’nun yerine birini bulamayan Cim Bom’un adeta kapısında yatıp kalkıyor. Sarı-Kırmızılı yönetime her gün yeni bir isim öneriliyor. Son olarak Fransa’nın Paris Saint Germain takımında forma giyen Kamerunlu Modeste M’Bami’nin menajerleri Galatasaray yöneticileri ile temasa geçti. Ancak Afrikalı futbolcunun 1.8 milyon dolarlık bonservis bedeli Cim Bom’a çok geldi. Bir diğer Fransız kulübü Lens’ta forma giyen Diarra için de ümitler tükeniyor. Fransız futbolcunun 6 milyon euroluk fiyatının yanı sıra Roma’nın da devrede olması bu transferin de önünü tıkıyor. Galatasaraylı yöneticiler, Arjantin’in Racing kulübünde forma giyen Torres’in transferinde ise klasik sorunla karşılaştı. 21 yaşındaki futbolcu ile prensipte anlaşma sağlandı. İş Torres’in ailesini ikna etmeye gelince transfer tıkandı. Torres’in ailesi İstanbul’a gelmeye sıcak bakmadığı için görüşmeler çıkmaza girdi.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gorgen wrote:... PROBABLE LINE UP ...
Hayirdir Mehmetcigim, Ayhan konusunda gazeteler de yazmis birseyler ama, (Karinca duasi! :) ) Okan olasiligini hangi kuslar soyledi?... deyip, gondermeden hele biraz gazetelere bakayim deyince, gordum senin 11 paralelinde birseyler:
Milliyet wrote:Aslan'da operasyon

Gerets, Ankaraspor maçında tartışan iki yıldız oyuncusu Hasan Şaş ile Necati'yi Mlada Bleslav karşısında yedeğe çekecek, Okan'ı ise ilk 11'de sahaya sürecek

ERHAN TELLİ

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda bugün oynanacak Mlada Boleslav maçı öncesinde, Ankaraspor karşılaşmasında birbirleriyle tartışan iki yıldız oyuncusu Hasan Şaş ve Necati Ateş'i ilk on bir dışında bıraktı.
Florya'da dün akşam kampa giren sarı - kırmızılı takımda, her iki oyuncusuna da yapılan son taktik antrenmanında yedek takımın formasını giydiren Belçikalı çalıştırıcının, takım içindeki disiplini kontrol altında tutabilmek ve oyuncularına ceza vermek için böylesine önemli bir karar aldığı öğrenildi. Gerets'in bu operasyonunu, futbol şubesinin de desteklediği bildirildi.
Hasan ve Necati'nin yerine genç yıldız Arda Turan ve Ayhan'a şans tanıyan teknik adamın, kadro genelinde ise köklü bir değişikliğe giderek, yeni transfer Carrusca'yı da yedeğe çektiği bildirildi. Gerets'in, ilk on birde Sabri'ye şans vereceği, ayrıca genç ön libero Mehmet Güven'in yerine de Ankaraspor maçı kadrosuna almadığı Okan Buruk'u sahaya sürmeyi planladığı kaydedildi. Sırp oyuncusu Sasa Iliç'e de özel görevler verecek Gerets, forvette Hakan Şükür'ü bu oyuncusuyla destekleyecek.
Orhan da bu "taktik" idmanlarda hep ilk 11'de mi oynamisti BBA macindan sonra, onu yazan bir yerler de var mi?
Özgür
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Tolga Girici wrote:https://www.secveseyret.com eleme maclarini digiturkweb kalitesinde veriyormus. 300 ve 512 kbps. Iki eleme maci toplam 13 dolar. Valla mac seyrettiricez diye iyice soyguna cevirdiler olayi ama seyretmeden de edemiyorum :)
Ozan Ersoy wrote:Ferhat'i Selcuk bey begenmis ama ben Ankara macinda hic begenmedim. Aksine bir de rakip oradan bindiriyor zayif kanat oldugunu bildigi icin. Gorgen'in dedigine gore zaten sag aciklari cok iyiymis. Ergun kadroda bile yoktu Ankara macinda, zaten iyice agirlasti. Oynatilmasi buyuk risk. Insallah Orhan saglamdir.
Ferhat'in zorlanmasinin bir sebebi bence Carrusca'nin defansa az yardim etmesiydi. Geriye pek kosmadi, hatta ben yarisahanin gerisine gectigini pek gormedim. O yuzden o kanatta oynayan Devran zaten hirsli bir oyuncu olarak epey yuklendi, Ferhat yine iyi karsi koydu. Bir tek orada topou kornere birakacakti, panik yapti.

Ama yine de iyilesmis bir Orhan'i bu macta tercih ederim.
Dogru,Chelo Ferhat'a neredeyse hic yardim etmedi,ayni Ayhan'in FB macinda yardim etmedigi gibi.Oynadikca,guclendikce,tecrube kazandikca rakipleriyle yardim almasa da daha iyi mucadele edecek.Hucuma da daha cok destek verecek.

Oynayacagimiz cok onemli 2 mac icin futbolcularimiza basarilar dilerim.
25-2025

nefvakfi.org
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Tolga Seyhan'ın oynatılması konusunda Tomas'ın kesilmesi çok yanlış olur Tomas bence çok çalışkan bir futbolcu ve gerek saha gerek antremanlarda mükemmel hırslı bir insan olduğunu biliyorum.Ayrıca hava toplarında da song ve tolga ikilisi epey sorun çıkarırlar illa tolga oynatılacaksa defansın
Song----Tolga-----Tomas----Ferhat
düzeninde oynatılması gerektiğini düşünüyorum.
Bu maçta Mlada Boleslav'ın yıldız,bireysel yetenekleri olan bir futbolcusu olmadığı ve euro2004 deki yunanistan gibi bir takım oyunu sergilediklerini hatta onlardan daha hırslı ve daha atak olduklarını duyduk bu nedenle benim görüşüm orta sahayı kalabalık tutmak,kanatlarda oynatılacak oyuncuların daha defansif oynaması(özellikle sol kanatımız) ve orta sahanın göbeğinde Okan Buruk ve Sabri gibi arı gibi çalışan 2 adamın rakip orta sahayı bunaltıp oyunu domine etmeleridir..
Hasan----Okan------Sabri----Arda
-----------------Iliç------------------
--------------------------------------
----------------Hakan---------------
Iliç Serbest adam olarak oynarsa daha faydalı olacağını düşünüyorum aklı geride olmamalı.Hakan ise tek forvet(ki zaten kendisi 15 yıldır Türkiyenin tek forvetidir :P )
Haydi Aslanlar Göreyim sizleri
Image
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Galatasaray'imizin basarili olacagina inaniyorum ve bu macin Tromso macinin bir kaza oldugunu gosterecegini tahmin ediyorum. Carrusca cok derin top yapabilen bir oyuncu, ilk macinda Hakan'i cok dip 2 topla bulusturdu. Oynarsa cozume cok onemli katkisi olacaktir.

Galiba benden baska 2 forvet diyen kalmadi bu forumda.

Ideal kadrom Ankaraspor kadrosudur. Bence bozulmamali, boyle bir macta da Necati ve Hasan Sas bakimindan cocukca davranilmamali.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Lig TV'de en son aciklanan kadro:

Mondi

Cihan
Song
Tomas
Orhan

Sabri
Ayhan
Mehmet
Arda

Ilic
Hakan
25-2025

nefvakfi.org
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cok rahat konusanlar var. Sasirmamak elde degil. GS son dört senede Bayer Uerdingen ile oynadigimiz o eski 80 baslari GS'ina dönmus durumda Avrupa'da. Yani son dört senede buyuk bir beceri ve sabir ile 20 senede insa edilen kale yikilmis durumda kukuletali sayesinde. Rakip oyuncularin Vålerenga macindaki resimlerine baktim hepsi izandut gibi. Ustelik hizli bir takimmis. Norvec takimini cok kolay asmislar ki en baba Avrupa takimlari bile kuzey takimlarini sezon basi kolay eleyemezler. Bence cok zor olacak. Gol bulmakta zorlanacagiz. Gecen sene Trömsö macinda Cihan'in yedigi bir nane GS'i Avrupa'dan etti. Akillari varsa bizim sag kanadi otoban gibi kullanirlar. O zaman yandi gulum keten helva. Artik ondan sonra Butragueno mu mektup yollar Jorc doubleu bu$ mu bilemem. Benim tahminim iki takimimiz da elenir ve 'artik ligimize dönduk' mesajlari verilir.

Benim ideal GS 11'im
--------------Mondi-------------
Sabri---Song-----Thomas----Orhan
Arda---Mehmet----Ayhan----Hasan
------------Ilic------
----------Hakan-------

Ayhan'i yazmaga elim gitmedi Hasan'i da. Ikisi de her an oyundan atilabilecek hat safhada kafasiz oyuncularimiz. Ama baska oyuncumuz yok. Kasetten izleyip milyon dolara Kapuska alininca boyle alternatifisizlige mahkum oluyorsun.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Necati oynatılır ve aynı performansı sürdürürse, bu onun içinde Galatasaray içinde çok kötü sonuçlar doğurabilir. Belkide bu maçta parlayacak, patlayacak, kendine gelecek bilemiyoruz.. Yine kötü oynayabilir, ama mücadele olarak ne verecek? Ben son maçı izlemedim, kesin bir yargıyla konuşmakta zorlanıyorum. Necati, mücadele ediyormuydu? Hücum organizasyonlarına katkı sağlıyormuydu, bilemiyorum. O kadarını bile yapamadıysa, hiç kusura bakmasın, ilk 11'i falan haketmiyor demektir. Yedek kalırsa sorun çıkartır denen Hakan bile yedek kaldı, Karan yedek kaldı, Necati neden kalmasın?

Ama Hasan öyle değil. Mücadele edeceği kesinkes belli. Aksi pek rastlanan bir durum değil. Gününde olacak mı, konsantrasyonu tam mı, hakemle didişecek mi? Onun muhtemel sorunları bunlar..

Sistem nasıl olursa olsun, sahada olması gereken, nispeten formda olan oyuncular çıksın oynasın ve bu işi bitirsinler artık...

Oynanmamış bir oyun için 7-8 sayfa yazı yazıldı. En son ne zaman böyle bir durum yaşandı bilmiyorum. Son Fener maçında bu kadarı yaşanmışmıydı acaba, bakmak lazım :)
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Simdiye kadar her oynadigimiz CL elemelerinde basarili olmamiza ragmen her seferinde kan kustugumuzu hatirliyorum. 2 mac uzerinden oynanan elemelerde favori -hele sezon basinda- su veya bu takim demek cok zor. Panik yaparak sampiyon olan takimi bozarsak kotu sonucu garanetileriz gibime geliyor. Birden Hasan'i sol aciga, Sabri'yi sag beke koymak olacak sey degil. Sabri neymis ben farkinda degilim. Sag beke, sol aciga, sag aciga, gobege yerlestirenler var.

Bir de ben aciktan gazel okuyayim.

--------------Mondi-------------
Cihan---Song-----Thomas----Orhan
Hasan---Mehmet----Ayhan----Carrusca
------------Ilic------
----------Hakan-------

Carrusca hazir olmasada sol ayagi hic olmiyan oyuncularla baslamak cok yanlis olur. Topla cabuk hareketlenebilen Hasan, Carrusca, Ilic tek forvet Hakan'i destekliyerek gol bulamazsak zaten turu gecmeyi unutalim. Duruma gore Sabri, Arda oyuna dahil olur. Skor avantaji yakalarsak Necati bile girip kontra atak denemelerine baslariz.
Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

Selçuk Samli wrote:Lig TV'de en son aciklanan kadro:

Mondi

Cihan
Song
Tomas
Orhan

Sabri
Ayhan
Mehmet
Arda

Ilic
Hakan
Aşağı yukarı benim de kafamdan gecen kadro bu şekildeydi. belki mehmetin yerine volkan da dusunulebilirdi ama benim için tatmin edici bir kadro. en kotu 2-0 yada 3-1 bize ş.ligine taşır. 1-0 ve 2-1 de ise turu kaybederiz gibi geliyor bana...
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Song'un Cihan'in aciklarini kapatmak konusunda ozellikle dikkatli olmasi lazim, Cihan'in onunde oynayacak oyuncunun da, ki kadroya bakilirsa Sabri bu.

Evde gol yemeyelim, cok cok onemli. Bu mac da GS'in son iki senede yaptigi en onemli maclardan biri. Elenmek cidden 80lere hatta 70lere donmek olur (tabii ben sayin Canaydin'la paleolitik doneme geri gitmememizi dahi basari sayacak durumdayim artik).

Necati'yi BJK ve Ankara maclarindan sonra ilk 11 cikartan bir TDun gorevine son verirdim ben. Hasan Sas ikinci yari dusunulebilir skora ve gidisata gore ama Necati antremanlarda form yakaladigini gostermedigi surece forma bulmamali artik.

Macin kilit adamlari Ilic ve Song bence. Ilic bir gol bulur ya da attirirsa, Song da sagimizi kapaymaya yardim edebilirse tura yakin oluruz.

Rastgele. Real'i, Milan'i yenen takimken Boleslav'i yenmek icin dua eder olduk. Bu doneme hukmeden kisi de televizyona cikip kendisini basarili buldugunu soyluyor. Neyse, biz bu takimi Avrupa'da aldigi kupalar icin sevmedik zaten. :wink:
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

kadrolardan tek tutanı benimkisi olacak.Çünkü bu maç için Gerets'e kadroyu ben verdim.

Boşuna kadro yazıp durmayın. :lol:

yarım saat sonra kadrolar açıklandığında doğru söylediğimi görürsünüz.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Önlibero Okan mış diye duydum :) Geri kalan kısmı kaçırdım. Önliberoda Cihan ve Okan mı dedi, Ayhan ve Okan mı dedi, tam anlayamadım:)
Post Reply