Transfer Gundemi (Yaz 2006) - 3

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:O Tomas bu Tomas mı? Süper transfer! Oh be rahatladım, takım kurtuldu! Saolasın Büyük Başkan!
Ozan Ersoy wrote:
Mehmet Gorgen wrote:yukarıdaki haberi kicker bile haber yapmış.

http://www.kicker.de/fussball/bundeslig ... el/353078/
33 yasinda, Genclerbirliginin 3 sene once yolladigi adami alacak GS? Hatirlamiyorum bile nasil oynadigini.

Ozan Ersoy

Fena transfer degil aslinda, Turkiye'yi taniyor, esi sorun cikarmaz. Zikos'tan 1-2 gomlek, Serge Die'den 3-5 fersah ustundur. :)
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Adnan Polat'in Mepaza ve Kozmonovski hazir gelecek sezon icin. Iyi tarafi adam gayet tecrubeli 33 yasinda.........
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Evren Marlali wrote:http://home.skysports.com/list.asp?hlid ... hum%20star

Galatasaray are reportedly keen to lure experienced Bochum midfielder Thomas Zdebel to Turkey.

The 33-year-old is held in high regard in Turkey after impressing for Genclerbirligi from 2001 to 2003, and is sure to be attracted by the prospect of UEFA Champions League football at Galatasaray.

Zdebel, who was born in Poland but holds a German passport, is contracted to Bochum for another year.

However, the Bundesliga new boys may decide to cash in on their skipper rather than risk losing him for free next season.

According to reports, Galatasaray have already contacted Bochum and could be set to launch an official bid later this week.
Nouma ile tukuruklesen, kavga eden Tomas her halde. Bochum'a bonservisi elinde gitti, pek oynadiginida gormedim, kaptan bile olmus.

Tomas kutsal medyanin bizle dalga gecmesine benziyor.
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Ozan Ersoy wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:BU HABER YENI GOZUKUYOR

AMA ABARTI VE KAYNAGI GOREMEDIM AMA KARISTIRMA OLMASIN BU LENS'LI DIARRA LYONLU OLAN DEGIL CUNKU LYONLU DIARRA'YA 24 M POUND ISTENIYORDU MAYISTA.(REAL VE MANU ILGILENMISTI)

BU LIVERPOOL'DAN LENS'E GIDEN.(2005 HAZIRANDA)

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 125050.stm

Cimbom aradığını buldu
Galatasaray ön libero mevkii için Diarra"da karar kıldı. Teknik Direktör Gerets"in ısrarla transfer istediği bu alan için ilk opsiyonu Diarra"dan yana kullanmak isteyen Sarı-Kırmızılı yönetim Fransız kulübü yöneticileri ile görüşmelere başladı.

25 yaşında olan ve Dünya Kupası"nda milli takımda zaman zaman Patrick Vierra"nın yerinde oynayan Diarra için 7.5 milyon Euro bonservis bedeli belirleyen Lens yetkililerine ilk etapta 4.5 milyon Euro teklif eden Galatasaray yönetimi cevap bekliyor.

Sarı-kırmızılı yönetimin oyuncunun kendisi ile yıllık 1.5 milyon Euro"ya anlaşmaya vardığı öğrenilirken, Diarra"yı, İtalyan ekipler Udinese ve Roma"nın da istediği belirtildi. Lens Kulübü"nün bonserviste indirim yapmasını bekleyen sarı-kırmızılı yönetimin bu oyuncuyu elde edebilmek için 6 Milyon Euro"yu gözden çıkardığı da gelen haberler arasında yer alıyor.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=34524

Bu kadar paramiz YOOOOOOKKKK
Lens'in resmi sitesihaberi dogruladi.

"Diarra : Galatasaray intéressé

Ce jeudi matin, Francis Collado, Directeur général du Racing chargé du sportif, a déclaré que le club lensois avait « été contacté de manière très précise » par le club de Galatasaray, au sujet d’un éventuel transfert d'Alou Diarra chez le champion de Turquie. La demande du club stambouliote a été transmise au joueur."

deniyor.

Google'de Ingilizce tercumesi...

"This Thursday morning, Francis Collado, Directing general of Racing charged with the sportsman, declared that the club lensois “had been contacted in a very precise way” by the club of Galatasaray, about a possible transfer of Alou Diarra at the champion of Turkey. The request of the club stambouliote was transmitted to the player."

Galatasaray'dan resmi bir teklif gelmis ve futbolcuya iletmisler.

Ozan Ersoy
Bu yönetim tamamen zırvalıyor önce Gravesen dediler (ki Premier Lİg Kulüpleri dururken gelmesi hayaldi) olmadı , sonra Vogel dediler gelse süper olurdu yine olmadı en kolay olan Somoza dediler adam Villareal'e gidiyor şimdi almamızın olanaksız olduğu Fransa Milli takımının yeni starını almaya çalışıyorlar bence bunlar ya avrupa futbolunu bilmiyorlar ya da bizimle dalga geçiyorlar sizce hangisi :?:
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Birinci transfer dönemi 1 Eylül'de sona erecek ..

İkinci transfer dönemi ise 1 Ocak 2007-1 Şubat 2007 tarihleri arasında gerçekleştirilecek(miş).

Cengiz Akgun wrote:TFF'nin verdigi transferin kapani$ gunu ne zaman? Lig ba$lamadan kapanacak mi yoksa Agustos 15'ine kadar filan devam edecek mi ali$veri$? CL oynatma icin UEFA'nin verdigi sure bu Cuma gunu bitiyor galiba.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Birinci transfer dönemi 1 Eylül'de sona erecek ..

İkinci transfer dönemi ise 1 Ocak 2007-1 Şubat 2007 tarihleri arasında gerçekleştirilecek(miş).

...
Ben de benim soru Thomas tarti$masi arasinda gitti diyordum. TFF diye bir site yapmi$lar transfer konusunda bir tek haber bulamadim. Icler acisi halleri.

Sag olasin. O zaman koprunun altindan cok su akacak demektir. Bizimkiler "ya bundadir ya $unda helvacinin kizinda" diye epey oynarlar artik en son kimi zengin edecegiz oyununu. Sonunda Heinz gibi bir Hunts (bu da ba$ka ketcup ABD'de de) alirlar birkac milyon avroya olur biter.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Suna bakin, guya yonetim Okan'i sahada gormeyince, Mehmet Guven'i gorunce Gerets'e kizmis.

Gerets bu konuda tepki gosterdiye haklidir. Israrla on libero istedigi halde bir turlu alamadilar.

Hem transfer yapma, hem 33 yasindaki Okan'i zorla transfer et, sonra da zeytinyagi gibi uste cikmaya calis.
Fatura Gerets'e kesildi!
Beşiktaş yenilgisinin ardından yönetim ile Gerets'in arası açıldı

Almanya'da oynanan Süper Kupa maçında Beşiktaş'a 1-0 yenilen ve sergilediği futbolla sezon öncesi endişe veren Galatasaray'da yönetim ile Gerets'in arası açıldı. Gerets'in ısrarla ön libero istemesi ancak yönetimin Okan'dan sonra defansa Carrusca'yı alması Belçikalı teknik adamı çileden çıkarırken, Beşiktaş'a karşı Mehmet Güven'in ilk 11'de oynatılması da yönetiminin eleştirisine maruz kaldı.

Ayhan, Volkan gibi isimler varken, Mehmet'in oyanatılmasına anlam veremeyen yönetimin bunun hesabını Gerets'ten sorduğu öğrenildi.

Karşılaşma öncesinde de Adnan Polat ve Adnan Sezgin'in Erdal Keser-Gerets ikilisi ile bir araya gelerek transfer konusunda tartışma yaşadığı, Beşiktaş yenilgisi sonrası ise bunun daha da büyüdüğü dilden dile dolaşırken, Gerets'in maçtan sonra da takımın oteline gelmeyip, kız arkadaşının evine gitmesi bardağı taşıran son damla oldu.

Okan ve Carrusca'nın transferini yanlış bulan Gerets'in bunu yöneticilere ilettiği belirtiliyor. Yönetim ise Gerets'in genç oyuncuları çok sayıda sahaya sürmesinden rahatsız olurken, bunun kademeli bir şekilde yapılması gerektiği görüşünde. Mehmet Güven'in oyunda tutulmasını yadırgayan sarı-kırmızılı yöneticler, ayrıca Okan Buruk'un hiç kadroya alınmamasını da eleştirdi. Beşiktaş'tan ayrılması sebebiyle Tigana'ya karşı hırslı olduğunu düşündükleri Okan'ı sahada göremeyince şaşıran yönetim, kupanın kaybedilmesinin faturasını da Gerets'e çıkardı.

Sezon öncesi takımda yaşanan Gerets ile yöneticiler arasındaki soğuk savaş, camiada da endişe yarattı.
Kaynak: DHA
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu habere inanmıyorum. Bu kadar alçalmış olamazlar! Okan'ın Tiganaya duyduğu 'muhtemel' öfkeye mi güvenmişler? Hem -belkide hiçbir katkın olmadan- bizim gençlerimiz var diye orda burda övün, sonrada o kadar ihtiyarın arasında tek bir genç var diye uyuzluk yap! Neyse, yalanlamazlarsa kalaylarız, şimdilik sakin olalım :)
Tolga Girici wrote:
Fatura Gerets'e kesildi!
Beşiktaş yenilgisinin ardından yönetim ile Gerets'in arası açıldı

Almanya'da oynanan Süper Kupa maçında Beşiktaş'a 1-0 yenilen ve sergilediği futbolla sezon öncesi endişe veren Galatasaray'da yönetim ile Gerets'in arası açıldı. Gerets'in ısrarla ön libero istemesi ancak yönetimin Okan'dan sonra defansa Carrusca'yı alması Belçikalı teknik adamı çileden çıkarırken, Beşiktaş'a karşı Mehmet Güven'in ilk 11'de oynatılması da yönetiminin eleştirisine maruz kaldı.

Ayhan, Volkan gibi isimler varken, Mehmet'in oyanatılmasına anlam veremeyen yönetimin bunun hesabını Gerets'ten sorduğu öğrenildi.

Karşılaşma öncesinde de Adnan Polat ve Adnan Sezgin'in Erdal Keser-Gerets ikilisi ile bir araya gelerek transfer konusunda tartışma yaşadığı, Beşiktaş yenilgisi sonrası ise bunun daha da büyüdüğü dilden dile dolaşırken, Gerets'in maçtan sonra da takımın oteline gelmeyip, kız arkadaşının evine gitmesi bardağı taşıran son damla oldu.

Okan ve Carrusca'nın transferini yanlış bulan Gerets'in bunu yöneticilere ilettiği belirtiliyor. Yönetim ise Gerets'in genç oyuncuları çok sayıda sahaya sürmesinden rahatsız olurken, bunun kademeli bir şekilde yapılması gerektiği görüşünde. Mehmet Güven'in oyunda tutulmasını yadırgayan sarı-kırmızılı yöneticler, ayrıca Okan Buruk'un hiç kadroya alınmamasını da eleştirdi. Beşiktaş'tan ayrılması sebebiyle Tigana'ya karşı hırslı olduğunu düşündükleri Okan'ı sahada göremeyince şaşıran yönetim, kupanın kaybedilmesinin faturasını da Gerets'e çıkardı.

Sezon öncesi takımda yaşanan Gerets ile yöneticiler arasındaki soğuk savaş, camiada da endişe yarattı.
Kaynak: DHA
Last edited by Ismail Gezer on Mon Jul 31, 2006 9:30 pm, edited 1 time in total.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Tolga sen bu haberin gercek olduguna inaniyormusun?
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hasan Tezcan wrote:Tolga sen bu haberin gercek olduguna inaniyormusun?
Normalde inanmam , ama haber ajansi kaynakli oldugu icin inanilirligi daha fazla diye dusunuyorum. Haber ajanslari da uyduruyorsa o zaman inanacak bir sey kalmadi demektir :)
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Tolga Girici wrote:
Hasan Tezcan wrote:Tolga sen bu haberin gercek olduguna inaniyormusun?
Normalde inanmam , ama haber ajansi kaynakli oldugu icin inanilirligi daha fazla diye dusunuyorum. Haber ajanslari da uyduruyorsa o zaman inanacak bir sey kalmadi demektir :)
Benim bildigim ajans haber gecer, bu resmen yorum ve dedikodu.Eskiden gazetelerde takim muhabirleri(ciddi gazetelerde) haber gecerdi, simdi muhabirler bile kafasina gore yorum yapiyor.Tabii hepsi yazar olmak veya TV yorumcusu olmak icin yirtiyorlar kendilerini onlerinde paralari deveyle goturen abilerini gorunce.Hal boyle olunca eline kalem alan istedigi yorumu yapiyor.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Uydurma, GS'i karistirmak icin yapilmis bir yazi. Carrusca defans oyuncusu degil bir kere. Size yalan oldugunu ilk satirdan belli ediyor. Mehmet Guven'i ilk defa da oynatmiyor. Bu ilk 11'de ciktigi 3. mac sanirim. Polat'a on libero soruldugunda "genclere guvendigini ama hoca Mehmet'o CL'de oynatmayabilir, haklidir" seklinde cevap vermisti. Canaydin'in falan futboldan haberi yok, o hala 100. yilin devam ettigini saniyor. O yuzden baska da sorun olacagini sanmiyorum.

Yalniz...

Gerets Gladbach macindan sonraki soylesiyde soyle dedi...

"Belçikalı teknik adam, transfer çalışmalarında sürekli ön libero üzerindeki durduklarını ifade ederek, "Bunun yanında çok yetenekli Arjantinli bir futbolcuyu kadromuza katmak çok sevindirici. Dün karşılaştığımız Mönchengladbach'ta forma giyen Insua'ya da Carrusca'yı sorduk ve bize onun hakkında olumlu şeyler söyledi. Kadromuza güç kattığımızı düşünüyoruz. Ön libero da olursa kadromuz tamamen güçlenecek " şeklinde konuştu.

Buradan soyle bir sonuc cikiyor.

1) Carrusca'dan Gerets'in haberi bile yok. Kasedini falan izledi ancak. Baksaniza Insua'ya sorup ogreniyor. Transfer tamamen yonetimin. Bizden de kimsenin izledigini sanmiyorum. Yine bir menecer araciligi ile alindi.

2) Gerets mutlaka bir on libero istiyor. Onu da bu yonetim aylardir biliyordu.

Bu arada Besiktas'in senelik 1,5 milyon Euro'ya 3 seneligine Ze Roberto'yla anlastigi soyleniyor. Yakinda borsaya bildirirler, tam rakami ogreniriz. Oyleyse burada buyuk harflerle baslik atip, Adnan Polat'a niye yalan soyledigini soracagim.

Ozan Ersoy
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ze Roberto Hurriyet'e gore 3 yil icin garanti 2.5 Milyon Eur istemis.Eh WC'da o kadar kotu degildi, elbette bir piayasasi vardir, bunun ustune TR'ye getirmek icin de kafanada bir 100% koyun o zaman gercekci bir rakam cikar ortaya belki.

Baksaniza R.Carlos yillik 4-5 Mio USD'a burun kiviriyor.

Selamlar
Savas
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Savas Macun wrote:Ze Roberto Hurriyet'e gore 3 yil icin garanti 2.5 Milyon Eur istemis.Eh WC'da o kadar kotu degildi, elbette bir piayasasi vardir, bunun ustune TR'ye getirmek icin de kafanada bir 100% koyun o zaman gercekci bir rakam cikar ortaya belki.

Selamlar
Savas
Bu adam Dunya Kupasi ilk 11'ine girmis tek Brezilya'li, senelerdir RM, BM, CL demeden oynamis, Leverkusen'le CL finali oynamis, sakatligi olmayan, Turkiye'de rahat 2 senesi daha olan bir topcu. Elbet piyasasi olacak. Senelik bir bucuk milyon EURO normal para. Daha azina oynamaz. Daha once Polat senelik 3 milyon istedigini, karisinin naz ettigini felan soylemisti. 3 milyon veren enayidir. 1,5 iyi paradir. Tolga Seyhan'a bile 1 milyon para odeniyor. Senin Hasan Sas'in Hakan Sukur ondan azina oynamiyorlar. Bir bucuk ZR fazla para degil.

Bu arada RCarlos'a 4-5 milyon korkunc bir para ve buyuk bir bas belasini aliyorsunuz bu paraya. Hakikaten cildirmis olmak lazim.

Ozan Ersoy
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ozan Ersoy wrote:
Savas Macun wrote:Ze Roberto Hurriyet'e gore 3 yil icin garanti 2.5 Milyon Eur istemis.Eh WC'da o kadar kotu degildi, elbette bir piayasasi vardir, bunun ustune TR'ye getirmek icin de kafanada bir 100% koyun o zaman gercekci bir rakam cikar ortaya belki.

Selamlar
Savas
Bu adam Dunya Kupasi ilk 11'ine girmis tek Brezilya'li, senelerdir RM, BM, CL demeden oynamis, Leverkusen'le CL finali oynamis, sakatligi olmayan, Turkiye'de rahat 2 senesi daha olan bir topcu. Elbet piyasasi olacak. Senelik bir bucuk milyon EURO normal para. Daha azina oynamaz. Daha once Polat senelik 3 milyon istedigini, karisinin naz ettigini felan soylemisti. 3 milyon veren enayidir. 1,5 iyi paradir. Tolga Seyhan'a bile 1 milyon para odeniyor. Senin Hasan Sas'in Hakan Sukur ondan azina oynamiyorlar. Bir bucuk ZR fazla para degil.

Bu arada RCarlos'a 4-5 milyon korkunc bir para ve buyuk bir bas belasini aliyorsunuz bu paraya. Hakikaten cildirmis olmak lazim.

Ozan Ersoy
R.Caros icin hangi acidan baktigin onemli.Bu is biraz reklam meselesi, herhalde kaynak da baska bir sponsor.Kafani nereye cevirsen R.Carlos haberi var, CNN'den tut da Fransiz Haber Ajansina kadar.Bizim yonetim herhalde" biz avrupa'da kupa alana kadar bir 100 yil daha gececek o yuzden en azindan bu sekilde isim yapariz" diye dusunuyor.Birde taraftarin beklentisi var, bunun icinde artik Lugano-ki cok iyi bir oyuncuya benziyor- falan kesmiyor, eh basin da saolsun, Campbell'den girdi Carnnavaro'dan cikti.

Herneyse, diyecegim sudur ki R.Carlosvari tranfserin arkasinda uyar mi uymaz mi, dengeler bozulur mu bozulmaz mi, uyum saglar mi saglamaz mi sorularinin hic bir onemi yok yonetim icin.Tamamen sukse ve reklam, marka pazarlama olayi.

Selamlar
Savas
Post Reply