5.hafta: GS-Konya 6-0 (Nonda (2),Carusca,Hakan S,Umit,Hasan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

unuttum söylemeyi. Baris dun cok ama cok iyi oynadi, hakkini vermek lazim.
Bir yetenek, böyle devam ederse GS icin cok faydali olacak. Birde Serkan'i
görmek isterdim, ama o istikrarsizlik yasiyor galiba...hocasiyla catismasin,
bir dedigini iki etsin...

Carrusca göze girmesi icin daha hircin olmasi gerekiyor. Top teknigi iyi, ama
bazen biraz fazla fantaziye kaciyor. Bu hareketi bir yerlere geldigin vakit
yaparsin evladim simdi degil :) Neyse oynamasi olumlu bir hamle Kalli
tarafindan.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Fatih Mutlu wrote:galatasaray, dun gece hic de iyi top oynamadi. konyaspor bizden cok daha iyi top dolastirdi, sahayi cok daha iyi kullandi.
Fatihcigim, haddim olmayarak bence bu kategorik olarak yanlis. Dunyada iki takim mac yapip, biri digerinden "cok daha iyi" top dolastirip, sahayi "cok daha iyi" kullanip maci 6-0 kaybetmez, kaybedemez. Yani topu dolastirmanin anlami topu gezmeye cikarmak, sahayi kullanman anlami da ekip bicmek degilse, futbolun amaci gol atmak, gol yememek, neticesinde mac kazanmak, mac 6-0 bitti yahu, ne dolastirmasi, ne kullanmasi bu. :D

Dun keske NTVde Ridvan'i dinleseymissin, cunku bu yanilgiya hitap etti. Konya paslasiyor ediyor falan da ne oluyor, yumusak takimlar dedi.

Bana biraz meshur bir Indiana Jones filmi sahnesini hatirlatti, Arabin biri elinde bir pala Indiana Jones'un karsisina cikar ve palayi havada isliklar otturerek saga sola cevirmeye baslar tehditkar bir sekilde, cok etkileyici sekilde pala kullanmaktadir Arap. Neyse, Harrison Ford bir muddet adama etkilenmis sekilde bakar, sonra da tabancasini cekip adami vurur.

Yani Konya dun ne yapti bilmiyorum ama futbolla ilgili herhangi bir seyi bizden cok daha iyi yapmadiklari bence kesin.

Bence endise ifade ettigin konularda daha ciddi rakipler karsisinda endiseleniyorsan haklisin, burada da dun Ridvan bence mantikli konustu. Ridvan GS'in bu oyun formatiyla derbilerde ve de Avrupa'da zorlanacagini soyledi. Surekli ayni lafi tekrar edip acmadi ama sanirsam zor maclarda tek forvet, cift on libero demeye getiriyor. Ben de sezon basindan beri yazdigim gibi su takimi bir tek santrfor, ardinda Lincoln gormek istiyorum. Ama bu cok ciddi bir zihniyet degisikligi ve GS'in uc gunde bir futbol anlayisini bu kadar ciddi degistirebilecegini sanmam.

Hakan Nonda ilk kez birlikte oynayan bir ikili icin fena gozukmediler. Umit'in tavrinda uzucu olan ise su: Ozan Hakan'in sezon icinde formunun dusecegini belirtirken hakli. Umit'in ya da iyi bir profesyonelin de bu gun icin hazir olmasi gerekiyor. Yani Umit'in hem forma alma hem de iyi oynayip Hakan ya da Nonda'yi kesme sansi olacak ama bu kafayla isi cok zor. Kalli normali yapti, Nonda'ya yer acmak icin iki forvetinden daha formda olani ilk 11de tutup daha az formda olani yedege aldi, ne istiyor Umit?

Umarim ayni Kalli Persembe iyi bir sonuc alirsak deplasmandaki Sion macinda bir tek forvet, cif on liberoyu da dener. O zaman da sanirim hem Hakan, hem Umit kesik yerler.

Ali
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Güzel bir maçtı ama herşey daha yeni başlıyor şimdi yapılması gereken konsantrasyonu sürekli bu seviye de tutabilmek ki bu, hakikaten dün geceki futbolu sürekli kılabilmemiz açısından gerekli ama bir o kadar da zor. Haydi bakalım darısı perşembeye...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu ne bicim link Elma. Sadec 3 saniye cikti.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Goller nerede var? Youtube filan mesela.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ben esas GS'nin disli bir rakiple oynamasindan sonra tam bir fikir edinebilecegimizi soylemek isterim.Gerci Bursa ve Manisa kalburustu takimlardi. Manisada Orkun ve Nonda olsaydi, gene galip gelebilirdik.

GS'nin sansi, diger 2 buyuk + 2 basalti takimin (Kayseri ve Trabzon)
hep defansif agirlikli , yer paylasimli duragan futbolundan oturu gol problemi cekip Anadolu takimlarina beraberliklerle yada tek farkli yenilgilerle puan dagittigi ligde tek ofansif agirlikta oynamasi. Ayni Geretsin ilk geldigi yil gibi. O zaman karsisinda nispeten ofansif ve fizik gucu/orta saha direnci iyi FB vardi. Simdi o da yok. Ayrica sezonu cok erken acip erken forma girmis BJK var birde simdi. Bir Ertugrul klasigi olan sezonun 2. yarisinda performans dusuklugude isin cabasi.

2. sansi da cok hazir 24 oyuncusunun olmasi. Ayni anda 10 sakatliga kadar cok sorun yasamaz GS. Tabii rakipte bir Aurelio-Alex-Lugano , ya da Bobo-Cisse -Delgado sakatligi olsa neler olur gormek isterim. Herkes Kalli ile dalga gecti , hazirlik devresi ile ilgili olarak. Ama adamin bildigi varmis demekki. Adi ustunde hazirlik devresi. O ilk 11'i oturtmak yerine daha global olarak dusunup 25 kisininde oynayabilecegi mantaliteyi oturttu.

Umit Karanin golden sonra kendisi ile golun sevincini palasmak isteyen
Barisa yaptigi terbiyesizlige kizdim. Hadi artik Necati ile ikisini FB'ye yollayalim. Zamani geldi. Pimlerini cekip bonservisi kapip SS gobegine birakalim el bombalarini.

Ali Gursel'in Nonda'da gosterdigi ongoru isabetini, Seyrantepede gosterip
sonuctan vazife cikaracagindan eminim. :lol:

Kalli gibi pragmatik birinin buyuk maclara bu sekilde cikacagini sanmam. Bize geldigi yil buyuk maclarda oyunu kitleyip kontrataga ve hucuma nasil hizli cikardigini hatirlayin. Daha durun hele, esas yemek gelmedi.
Kapanipta hizli cikildiginda Nonda ve hebuz sahne almayan Serkanin neler yapabilecegini dusunun.
NO ADNANS, NO CRY !!
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Cengiz agabey, birde bu http://www.ligradyo.com/5hafta-galatasa ... lleri.html deneyin bende cikti ama sagi solu belli olmaz bunlarin...
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Alpay Dedeoglu wrote:Umit Karanin golden sonra kendisi ile golun sevincini palasmak isteyen
Barisa yaptigi terbiyesizlige kizdim. Hadi artik Necati ile ikisini FB'ye yollayalim.
Zamani geldi. Pimlerini cekip bonservisi kapip SS gobegine birakalim el bombalarini.
Az demiyormuyum gönderin herifi diye. FB'ye 3-4M avroya verebilirlerdi.
Hem o rahat hemde GS.

Olayi bende gördum, ve inanilir gibi degil ama serefsiz medya olayi
kacirmis galiba. Ele almadim cunku sasirmamistim senin gibi. Attigi gol ise
evlere senlik, o mu atti yoksa rakip mi kendi kalesine gönderdi tartisilir,
dikkat etmedim.

Ocan ayinda postalasinlar, cunku ondan hayir gelmez, bugune kadar
gelmedi de...ic huzurun bozulmasini istemiyorlar ise göndermeliler. Para
yapiyor ustelik. TR de alinacak baska bir yetenek var mi acaba?

Not: Caner'e ne oldu bilen var mi, neden milli kadroya dahil edilmedi, sakat
mi acaba?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Gokcigdem wrote:Cengiz agabey, birde bu http://www.ligradyo.com/5hafta-galatasa ... lleri.html deneyin bende cikti ama sagi solu belli olmaz bunlarin...
Cok te$ekkur ederim. Her zaman oldugu gibi imdata yeti$tin. Gerci youtube'da gordum birisi asmi$. Penalti di$inda goller seyredilebiliyo. Ama senin verdigin bu baglanti en iyisi gibi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Umit Karanin golden sonra kendisi ile golun sevincini palasmak isteyen
Barisa yaptigi terbiyesizlige kizdim.
evet cok dogru... ustelik o golun baslangicinda Baris'in cok buyuk katkisi var..
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Dunku macda cekilen resimlerde su kareler dikkatimi cekti.

Iki tane "bugunun" Galatasarayindan

Image

Image

Iki tanede "dunun" Galatasarayindan

Image

Image

Ilk iki resime bakarak darisi FC Sion ve diger maclara diyourm...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Umit'in sirtina elini koyan adami (ki Bari4 imi$) itmesi hakikaten garip. Kalli onu belliki terbiye ediyor. Bu sezon ba$i FB flortu filan gibi densizlikler (ulan senin kontratin var diyecegim ama Necati'yi olana bakilirsa bu iki tarafli i$liyor) sonunda listede ikinci sirada kalbi ile oynamay niyeti olmayanlar olarak. Dun 4abanlar anla$mi$ vaziyeteler ki seninki icin ikinci bir alram zili calmi$.

Aklini ba$ina alip dilinide kicina sokup oturmasi gerekiyor. necati nerden geldigini anlayamadi beni mi kesecekler bu takimdan derken. $imdi ligin dibinde in$allah daha iyi duruma gelecegiz diye demecler veriyordu dun. Hakemin hamam parasi ile dun bir puan alabildiler oysaki.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ben Umit'i begenirim. Bence guzel son vuruslari var. Sacma vuruslarida olmuyor degil ama bu son hareketinden sonra gitsinler listeme Umit'i de ekledim. Su takimin huzurunu bozacak herkes gitsin. Sas, Karan, vs. kim bozuyor. Gitsin. Giderlerse Kalli'nin isi dahada kolaylasir.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ali Gursel wrote:
Fatih Mutlu wrote:galatasaray, dun gece hic de iyi top oynamadi. konyaspor bizden cok daha iyi top dolastirdi, sahayi cok daha iyi kullandi.
Fatihcigim, haddim olmayarak bence bu kategorik olarak yanlis. Dunyada iki takim mac yapip, biri digerinden "cok daha iyi" top dolastirip, sahayi "cok daha iyi" kullanip maci 6-0 kaybetmez, kaybedemez. Yani topu dolastirmanin anlami topu gezmeye cikarmak, sahayi kullanman anlami da ekip bicmek degilse, futbolun amaci gol atmak, gol yememek, neticesinde mac kazanmak, mac 6-0 bitti yahu, ne dolastirmasi, ne kullanmasi bu. :D

Dun keske NTVde Ridvan'i dinleseymissin, cunku bu yanilgiya hitap etti. Konya paslasiyor ediyor falan da ne oluyor, yumusak takimlar dedi.

Bana biraz meshur bir Indiana Jones filmi sahnesini hatirlatti, Arabin biri elinde bir pala Indiana Jones'un karsisina cikar ve palayi havada isliklar otturerek saga sola cevirmeye baslar tehditkar bir sekilde, cok etkileyici sekilde pala kullanmaktadir Arap. Neyse, Harrison Ford bir muddet adama etkilenmis sekilde bakar, sonra da tabancasini cekip adami vurur.

Yani Konya dun ne yapti bilmiyorum ama futbolla ilgili herhangi bir seyi bizden cok daha iyi yapmadiklari bence kesin.

Bence endise ifade ettigin konularda daha ciddi rakipler karsisinda endiseleniyorsan haklisin, burada da dun Ridvan bence mantikli konustu. Ridvan GS'in bu oyun formatiyla derbilerde ve de Avrupa'da zorlanacagini soyledi. Surekli ayni lafi tekrar edip acmadi ama sanirsam zor maclarda tek forvet, cift on libero demeye getiriyor. Ben de sezon basindan beri yazdigim gibi su takimi bir tek santrfor, ardinda Lincoln gormek istiyorum. Ama bu cok ciddi bir zihniyet degisikligi ve GS'in uc gunde bir futbol anlayisini bu kadar ciddi degistirebilecegini sanmam.
aslinda mesajinin su kadarlik kismi, giris gelisme sonuc olarak benim dediklerime yakin. evet konya hakikaten o Arap gibiydi. ama senin de dedigin gibi, ya birgun karsimiza elinde tabancasi da olan boyle bir Arap cikarsa ne yapabiliriz?

burada, ben ridvan'in 'cift on libero' imasini cozum olarak gormuyorum. galatasaray orta sahasinin kanatlarinda oynayan iki ismini oyunu cift yonlu oynayabilen, top rakipteyken iceriye girerek alani sikistiran ve linderoth'un birer yaninda, durumu adeta uc onliberoya cevirebilen oyunculara ihtiyacimiz var. nitekim, kalli dun bu anlamda baris'tan epey verim aldi. diger tarafta da su anda bu tarife en cok uyan ayhan geliyor. sahsen, daha once de dedigim gibi ayhan-linderoth-baris uclusunden hayli umitliyim. tabii, tek santrfor olayi ayri. ben iki on libero olmadan ayhan-linderoth-baris uclusunun onune arda-lincoln, onlarin onunde de nonda gibi bir hucum hattini gormeyi cok isterim. ama orada kalli'nin ille de cift santrfor tercihine saygi duymak gerekiyor.

galatasaray'in bence esas sorunu, ki buyuk maclarda daha da goze batacaktir bu, defansindan top cikaramamasi. simdi kafamda bir fener-gs maci dusunuyorum. edusu, luganosu, onder'i, ileri sisirdigimiz tum toplari patir patir toplayip onlerindeki aurelio-deniz veya aurelio-appiah ikilisine aktarirlar gibime geliyor. galatasaray'in muhakkak biseyler yapmasi lazim bu konuda. hucumda alternatif uretmekte pek zorlanmiyoruz, sagdan olsun, soldan olsun, cepheden olsun, her turlu varyasyonu deniyoruz. ama topu hucum bolgesine saglikli bir sekilde tasimak, iste bunu yapamadigimizdan, o zor maclarda hucum varyasyonlarimizi deneyecek imkanlari da bulamayiz. surekli song'un, servet'in ileri sisrmesiyle, ya da kanada ugur'a ve volkan'a verip, onlari sikistirmakla da olmaz. ama bana sanki bunu planli olarak yapiyormusuz gibi geliyor. cunku bu mac icinde gordugum, zaman zaman baris ve linderoth top almaya gelseler de, defans topu sisirmeye devam ediyordu.
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Cengiz Akgun wrote:
Bu ne bicim link Elma. Sadec 3 saniye cikti.
gece kontrol etmeden gönderince böyle olmuŞ :) düzeltiyorum şimdi, 10 dakikaya asarım düzgün halini.

Ugur
Post Reply