Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Hakan Can

Post by Hakan Can »

sezai bilge wrote:
Hakan Can wrote:Fred'in Copa America 'da ayağı kırılmış..O yüzden oynamıyormuş....
hakan abi bunu ben de bilmiyordum.ozaman lyon nilmar'ı bırakmaz.mahkeme kararı ne olursa olsun nilmar gibi bir forveti fred'in yokluğunda elinde tutmak isteyeceklerdir.
Bizim Turk001 söyledi yanılmaz o doğrudur...
Sezai Bilge

Post by Sezai Bilge »

Hakan Can wrote:
sezai bilge wrote:
Hakan Can wrote:Fred'in Copa America 'da ayağı kırılmış..O yüzden oynamıyormuş....
hakan abi bunu ben de bilmiyordum.ozaman lyon nilmar'ı bırakmaz.mahkeme kararı ne olursa olsun nilmar gibi bir forveti fred'in yokluğunda elinde tutmak isteyeceklerdir.
Bizim Turk001 söyledi yanılmaz o doğrudur...

anladım abi.ozaman doğrudur.zaten bu sistemde nilmarın bizde oynaması zor.tek forvet bence oynayamaz.ama çift forvet kimle oynar dersen bende sana hakan şükür derim.ona gol yollarını açacak kilit isim hakan olur.defansın dengesini bozar hakan.zaten nilmar'ı biliyoruz.bence rakibin o eksikliğini affetmez...
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Yeni sezonda Emre olmayacakmis.
Adnan Sezgin’den Açıklama

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, teknik heyetin raporu doğrultusunda Emre Aşık'ın yeni sezonda kadroda düşünülmediğini söyledi.

Sezgin, Aşık’ın transferi için Bursaspor ile görüşmelerin sürdüğünü sözlerine ekledi.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Artik GS oyuncusu olmayacak gibi gorundugune gore, bu baslik altina yazmis olayim. Haberlerde az once "sicak gelisme" olarak soylediler. Hasan Kabze, Rus Liginden Rubin Kazan (Ruscasi olan varsa bu da resmi siteleri! :) ) ile anlasmis, ve imzaya kalmis transfer. TD'leri Kurban Berdyyev isimli birisiymis. Ben ne onu, ne de takimi duymamistim isin dogrusu. Hayirlisi olur umarim Kabze icin...

LigTV HD'ye (High Definition - Yuksek kalite ses/goruntu) geciyormus bu arada yahu... :) Burda bayagi tantanasi oluyor bu olayin, TR'de de uyumlu TV'ler satiliyordu herhalde... Istanbul maclarinda olacakmis oncelikli olarak. Kutulari degistirmek gerekecektir TR aboneleri icin. Biz internetten 1100 Kbps tuturabilirsek kesintisiz, yetiyor da artiyor kalite aslinda... :)
Özgür
Cihan Serbetcioglu

Post by Cihan Serbetcioglu »

abi nerde gördün veya okudun?
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cihan Serbetcioglu wrote:abi nerde gördün veya okudun?
LigTV geceyarisi haberlerinde telefon baglantisi ile gectiler, yukarda da dedigim hesap "sicak gelisme" olarak. Bu aksam Rusya'ya gitmis Kabze hatta, son puruzleri halledip, imzayi atmak icin...
Özgür
Cihan Serbetcioglu

eyvallah..

hazir konu forvetken..Manchester Cityde Bianchi Corradi gibi iki uzun boylu adam var..Vassel Mpenza gibi kisalarida var..

Georgios Samaras Yünanistanin son 10 yilin en yetenekli santrforu olarak gösteriliyor..bu forvet bollugunda kapilabilir..
uzun boylu ayaklarina hakim süratli..hakan sükürün eski haline cok benziyo..neden olmasin? ben cok sevinirim..
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Kimseyi uzmek istemem ama benim tahminim bundan sonra ciddi bir transfer olmayacagi.

Bir de garibime giden bir seyi yazayim, bir ben mi acaipim yoksa katilan var mi:

Istanbul macinda cok gol kacirdik bir de sag bekimiz siritti.

Kenarda iki tane sanrfor var, Hakan'i begenmeyenler icin kimisi Karan en iyi Turk golcu falan diyor. Oyle ya da boyle iki golcu var ama.

Sag bek ne sahada ne de yedekte var. Sukur ve Karan ayarini birakin onun ucte biri sag bek bile yok. Sabri oynarsa hem tam bek degil hem de esas pozisyonundan kaybediyoruz.

Ama verilen tepkilere bakiyorum, sanki kenarda iki sag bek oturuyor biri cafu falan iyilesmesini bekliyoruz, ama elde hic santrfor yok.

Adnan Polat bile (ya da Sezgin hangisi ise) takimin sorunu belli oldu Istanbul macinda golcu yok demis sonra da eklemis, sag bek sorununu da icimizden halledersek cok iyi falan fesmekan.

Yahu babam, maca ucuncu golcunle cikarsan tabii golcu sorun gozukur. Istanbul macini mi buldun takimda sorun tespit edecek.

Hele su icimizden sag bek sorunu halletme kismi harika, yahu senelerdir icimiz disimiza cikti, hallolmadi bu sorun, kim oynayacak, sen, ben, Kalli, kim bu icimizdeki gizli sag bek, hipnozla birilerinin icindeki sag beki mi aciga cikaracagiz? Baris biraz daha oynarsa Linderoth'tan dayak yiyecek, cocuk ben sag bek degilim diye bagiriyor, bizimkiler hala icimizden halledersek hayalinde.

Benden duymus olmayin, 10 gun sonra resmi maclar basliyor, icinizden hallolmamis sorun, hallolacagi da yok, yine gole maya calma havasina girmeyin gecmis yillardaki gibi. Onu da seneye aliriz deyin, millet zayen bayildi bu seneki transferlere, kimse kabahat bulmaz.

Ali
Cihan Serbetcioglu

sag bek sorunun bizde farkindayiz abi..ama Hakanin gecen yilki performansi Ümitinde istikrarsiz hali forvet transferine itiyo bizi..

Sabri konusu..Sabri 4-2-3-1 sisteminde sag acik oynayamaz..cünkü o 3lü sistemin kanat oyunculari gole yakin isimler olmali..araya sizmali..Arda ve Serkan gibi..Lincolnun arapaslarinla birden gol pozisyonuna girmeli..Sabri bu isi yapamaz..

bekte oynarsa bence sag aciktan bi farki kalmaz..cünkü kademeye girebilcek 2 ön liberomuz olacak..her seye ragmende Ugur var..sag bek transferi 1 sene bekler..

forvet ise hic güvenmiyom ben bizimkilere..özgürcan yetersiz Hakan yasli ve 1 yildir artik ayakta zor duruyo..Ümit ise 1 mac 4 gol atar 5 mac yatar..
Hakan Can

Post by Hakan Can »

Sağ bek problemini Antalyalı Uğur Kavuk çok rahat çözebilecekken..

Halen herhangi bir takıma transfer olmamışken..

Yani halen 2.lig de görev alacakken.

Geçen senenin Altın Karmasının sağ bekinde ki yerini almışken..

Çok ta büyük paralar verilmeyecekken neden bu transfer gerçekleştirilmez ki anlamam..2 aydır dilimde tüy bitti ama nafile...

scoutgs.com sitemize de Uğur Kavuk eklendi bu arada isteyen bilgilerine ulaşabilir oradanda bu oyuncunun..

10 numara sorunu nasıl senelerden beridir kanayan bir yaraysa aynı şekilde sağ bek sorunuda kanayan bir yara takımımızda..

Malesef çözümü gelecek seneye kaldı gibi gözüküyor...
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

sagbek transferi hala yapilabilir.. A.Sezgin inatla sadece 1 oyuncu almayacagiz diye aciklama yapti.. bence yerli veya yabanci bir sagbek, Forvet'le birlikte alinabilir..hatta Kaleci de dusunulebilir..

Ugur Kavuk, iyi bir sagbek bu dogru, ancak tum Turkiye'nin gecen sene canli izledigi 27 yasindaki bu adamin bizim tarafimizdan kesfedilmis gibi scoutgs'ye yazilmasi dogru olmaz.. sanirim ben bu siteye gecince bilgi akisinda kopukluk oldu..
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Biz burada yazaduralim Kalli'nin Bolu'daki basin toplantisi biraz once sona ermis. Kalli guya yabanci forvet alinacak ise UEFA maclarindan once alinsin demis. Yani o da forveti sag bekten daha sorunlu goruyor sanki.

Bu arada Kalli yine bir soruya ilk 11in yedisi belli demis.

Orkun, Servet, Song, Volkan, Linderoth, Lincoln ve Sabri (orta sahada)bence bu 7. Yani sag bek, sol acik, orta saha ortasi ve ve striker pozisyonlarinda forma ortada. Tabii bu benim yedi secimim, Kalli'nin soylemesi degil.

solda Arda oynar desek (umit etsek, diger topicte Kalli'nin Arda'dan Istanbul macindan memnun kalmadim yolundaki sozlerini de yazdim), orta sahada ya Ayhan ve Mehmet Guven diyelim, Umit de ilk 11 (sacmalarsa Hakan ile degisip) geriye sag bek kaliyor.

Onu da telkin yontemiyle icimizden cozecegiz evelallah. :D

Bir ihtimal de tabii defansi

Song-------------Servet------------------Tomas-------------------Volkan

diye kurmak ozellikle Tomas sepetlenemez ise. Song her mevkide oynar gibi duruyor, sag bekte de zaten oynayabiliyor ama hep maksimum alti cozumler bunlar.

Neyse herkes ilk 7sini yazsin, dogru tahmin yapana Kalli ile idman ikramiyemiz var. :D
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Sizin kadrodan ben kaleci hanesini bos biraktim, Tomas'in yerine Ismael'i koydum. Song bence de sagbek, bu sartlarda Karan zorunlu forvet.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İşte ilk resmi maçın kadrosu, tabi bence :)

--------------Orkun------------

Song---İsmael--Servet--Volkan

Sabri---Linderoth--Lincoln--Arda

----------Serkan--Ümit----------
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

bende bir kadro yazayim,

elbette sabri sagbek degil ama, oynayacagimiz taktikte, elimizdekilere gore o mevkide o oynar diye dusunuyorum...Bouzid'in kisa vadede 6+1deki +1 olacagini dusunuyorum...

------------------Orkun----------------------
Sabri-------Song-------Servet------Volkan
------------Barış-------Linderoth------------
-----Serkan-------Lincoln-------Arda-------
------------------TRANSFER-----------------

Kalede tercihim Aykut, iyilesirse mutlaka o oynar... sagbek mevkiine bir transfer olursa o zaman Sabri, Bariş'in yerine gelir.... Kalli'nin de son 2 macta denedigi diziliste buydu aslinda..
Locked