TSL 05: Galatasaray - Konya 4-1 (Alpaslan Dikmen(4))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ozgur Huseyinoglu

TSL 05: Galatasaray - Konya 4-1 (Alpaslan Dikmen(4))

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Gecen sefer lafimi ettim, bu sefer benim goz gorsun bakalim 5 gun sonrasini... :)

5. hafta mucadelesinde rakip, lige cok parlak baslamayan (ilk 4 hafta maclari), ancak, gecen hafta GS-zede (ve de sahasi kapali) Antalya'yi "deplasmanda" (Adana'da) yenerek moral kazanan Konyaspor. Lige Rasit Cetiner'le baslayip, gecen hafta "arkadasca ayriliyoruz" modunda sonlandirmislardi iliskilerini. Gecen maca TD'siz, antrenor Nevzat Dinçbudak ile cikmislarmis. Yarin kendi sahalarinda Güngören Belediyespor ile Fortis TK mucadelesi verecekler.

Diger baslikta astigim LigTV haberine gore Arda, ve Topal'in durumlari persembe belli olacagina gore, 11'lere ondan sonra baslayalim isterseniz! :)

Resmi sitede bilet fiyatlari aciklanmis (200-150-30). Mac gunu daha ucuz olmasini da hala daha anlayabilmis degilim. Genelde, son gun fiyat yukseltilerek onceden almaya tesvik edilir "musteriler" boyle seylerde ama, belki de Biletix komisyonu filan aradan cikiyor diye boyle oluyordur.

Takimin izinli oldugu gunde, cogunlugunu sakatliklari suren oyuncularmizin olusturdugu bir grup calismislar yine de:
Cola Turka İdman Raporu: 23 Eylül 2008 Salı

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı’nın izinli olduğu bugün; Arda Turan, Sabri Sarıoğlu, Hakan Balta, Mehmet Güven, Semih Kaya, Alparslan Erdem, Murat Akça ve Serkan Kurtuluş çalışmalarını Cevat Güler yönetiminde saat 10.30’dan itibaren Jupp Derwall antrenman sahasında basına ve taraftara kapalı özel bir antrenmanla devam ettirdi.

Aykut Erçetin de özel antrenmanı Nezih Ali Boloğlu yönetiminde tamamladı.
Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, çalışmalarını 24 Eylül Çarşamba akşamüstü yapacağı basına ve taraftara kapalı antrenmanla sürdürecek olup Arda Turan da özel antrenmanına Cevat Güler yönetiminde devam edecek.
Last edited by Ozgur Huseyinoglu on Tue Sep 30, 2008 12:01 am, edited 3 times in total.
Özgür
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Konya'nın çok öküz bir başkanı var. Raşit Çetiner'le 9 yıl çalışacağız diyen bu, Hakan Şükür, İbrahim Üzülmez, İbrahim Toraman bizde diyen bu, Aziz Yıldırım çok büyük başkan ondan sonra yerine talibim diye ortalıkta dolanan bu! Kendi reklamını yapmaktan başka bir halt yediği yok!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben dun zaten sinyali verdim ve gecen pazar gunku macin yapiskanini silip asagi aldim ve bugun bakalim ne olacak diye bekliyordum.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ben kendi kadromu yazayımda unutur munuturuz, içimde kalmasın :D

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum: Seçim yapmak gerçekten çok zor oldu. Seçmediğim arkadaşlar gücenmesinler, daha çok çalışsınlar bende onlara hakettikleri formayı vereyim. Ben zaten forma vermem, formayı oyuncu kendisi hakeder :D

--------------De Sanctis----------
Serkan--Meira--Servet--Volkan
-------------Ayhan-------------
Hasan -----Lincoln------Arda
--------Baros----Kewell--------

Çift önlibro oynamamız gerektiğini düşünüyorum ama iyi oynuyor görünen adamlardan hangisini keseyimde sakatlıktan yen çıkmış Topal'ı koyayım? Lütfen yani...

Hem sağ bek'e leylim ley kaptırıp giden Hasan yerine Serkan'ı koymakta defansif anlamda takımı desteklemek sayılabilir. Bu dizilişle kanatlardan açık vermemeyi umuyorum.
Mehmet Berkmen

Post by Mehmet Berkmen »

Ismail Gezer wrote:Ben kendi kadromu yazayımda unutur munuturuz, içimde kalmasın :D
bu kadro tahmin olayini biraz daha bilimsel oyuna ceviremezmiyiz? ornegin, sahayi 4 bolgede 5 kisiye bolersek....

..........kale..........
--O--O--O--O--O--
--O--O--O--O--O--
--O--O--O--O--O--
--O--O--O--O--O--
--O--O--O--O--O--
.........forvet.........

herkez bu tabloda istedigi tahminlerini yurutebilirler. ornegin takim sayilarina gore;

KALECİLER
1 Aykut ERÇETİN
26 Morgan DE SANCTIS
54 Orkun USAK
DEFANS
2 Emre GÜNGÖR
3 Uğur UÇAR
5 Fernando MEIRA
21 Emre AŞIK
22 Hakan BALTA
23 Serkan KURTULUŞ
28 Semih KAYA
60 Alparslan ERDEM
74 Volkan YAMAN
76 Servet ÇETİN
80 Murat AKÇA
ORTA SAHA
6 Tobias LINDEROTH
7 Aydın YILMAZ
8 Barış ÖZBEK
10 Cassio LINCOLN
11 Hasan ŞAŞ
14 Mehmet TOPAL
18 Ayhan AKMAN
19 Harry KEWELL
35 Ferdi ELMAS
55 Sabri SARIOĞLU
66 Arda TURAN
87 Mehmet GÜVEN
FORVET
15 Milan BAROS
17 Yaser YILDIZ
20 Shabani NONDA
61 Serkan ÇALIK
99 Ümit KARAN

ben soyle bir tahmin yurutebilirim....

...........kale............
----------26-----------
--11---5-----76--22--
----------18-----------
--17--15----10--19---
----------99 ----------
..........forvet...........

birisi boyle bir metod ile takim tahminlerini birlestirebilen bir "interface" kurabilse, aniden hepimizin takim-taktik dusuncesini gorebiliriz. kimi hangi pozisyonda en cok diledigimizi ve hangi dizisi en cok istedigimizi sak diye gorebiliriz. boyle zor bir isi becerebilen, bence bu programi bir sekilde diger sitelere satmayi bile dusunebilir.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ismail Gezer wrote:Konya'nın çok öküz bir başkanı var. Raşit Çetiner'le 9 yıl çalışacağız diyen bu, Hakan Şükür, İbrahim Üzülmez, İbrahim Toraman bizde diyen bu, Aziz Yıldırım çok büyük başkan ondan sonra yerine talibim diye ortalıkta dolanan bu! Kendi reklamını yapmaktan başka bir halt yediği yok!
Simdi buraya bi sey yazacam millet birbirine girecek, gazetelere haber olacagiz.Bu yuzden cok yumusatarak yaziyorum.

Daha dun gece Konya'dan dondum.Son 10 gunde iki kere gittim ustelik.

Konya ve ahalisi ile ilgili su yoruma kulak verin.

Butun Konya topragini insanlari ile birlikte su an su saniyede 100 metre Yunan topragina takas ederim.Ataturk'e yakistirilan Dogu ile ilgili bir sise raki hikayesi solda sifir kalir bunun yaninda.

Raki degerli bir seydir heba edilmemeli. :D

Nedenlerini bir dost sohbetinde aciklarim.

Ama tek bildigim bu Konya Baskanina kizmamaniz gerektigi, sokaktan birini cek cikar kimligi onemli degil aynı, stereotype..

Icimizde Konyali arkadaslar varsa da laflarima cok alinmasin lutfen, kisisel gorusumdur, delidir ne derse yeridir diye yorumlayabilirsiniz.
TRUST GALATASARAY
MGC
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Konya ile ilgili deneyimlerine bazi oranda katilmakla beraber birde Konyanin baska bir yuzu daha var. Eskiden cok yillar evvel bir Ramazanda mac seyretmek icin yer ararken kazara bir birahaneye daha dogrusu meyhaneye girdim. Hinca hinc doluydu, ve yanimiza bir adam oturdu, kendisine hic sorulmadigi halde Istanbuldan geldigimzi ogrenince, Istanbulun en unlu batakhanelerini/evlerini ve servis veren personelini anlatti. Bir arkadasla gitmistik, dumur olduk, maca konsantre olamadik.

Benim bir ihtiyac teorim var. Arablara cok gerektigi icin peygamber gonderildi fakat istenen yarar cok saglanamadi gibi. Konyalilarada gerektigi icin Mevlana gitmis, fakat sehirdeki hosgorusuzlukten oturu buradada bir basari yok gibi.

Yalniz sonlari hayirli degil. Korkunc bir susuzluk var ve butun yer alti sularini bitirdiler. Koskoca Konya ovasi cok verimsiz oldu. Sehirde sermaye birikimini yapan hububata dayali sanayi (un , biskuvi, vs..) darbe alirsa isleri zor. Kombasan vs.., falanda artik kurulamaz.

Benim ilk 11'im.

Sanctis
Hasan Emre G. Meira Volkan
Mehmet Topal Ayhan
Aydin Lincoln Kewell
Baros
NO ADNANS, NO CRY !!
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Benim ilk 11'im.

Sanctis
Hasan Emre G. Meira Volkan
Mehmet Topal Ayhan
Aydin Lincoln Kewell
Baros
Sabri ve H. Balta takımla antremanlara basladılar. Dortlu defansta pek maceraya girmeyecegimizi, Bellizona macı oncesi hem Sabri hem H. Balta nın Konya macında sure alıp performanslarını teknik heyetin degerlendirecegini dusunuyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Ben icinden olmasa da Konyalı sayılırım... İki sene okumuslugum var, sıkıyonetimin hemen sonrasında 80-82 arasi. Hala epey akrabam da Konya'da ikamet eder, o vakit Konyaliyim! MGCye soyleyecegim de şudur: Bursa'dan erkek cikmaz lafi ne kadar gecerliyse, onun Konya hakkindaki fikri de o kadar gecerli...

Konya tipik bir İç Anadolu kenti; Sehir duzenli, genis, yasamayi seven insanlarla doludur. Zengini boldur, ve cogu 2,3 katli malikanelerde, genelde Yeni Meram semtinde oturur. Evlerin icinde her yol mubahtir, ama disariya karsi hepsi mutaasip gorunur! Takiyye denen meretin Konya'dan ciktigi kesin yani! Konya'nin mutaasipligi bugunku AKP'nin temeline bol harc koymustur. Erbakan'in Konya'dan adayligi da bosa degildir. Meshur 12 eylul oncesi yesil bayrak altinda yuruyus, tarihte Delibas isyanlari falan da tesaduf degildir!

Ama bunun yaninda RP / FP / AKP vs ye daha az oy veren bircok sehirden daha fazla modern insan (ne demekse?) barındırdıgını da soyleyebilirim. Yani soyle dusunun. Bugun menfaatleri dogrultusunda AKPli olmayip Akpli gorunmek gibi Konya'da geleneksel olarak o fikre inanmasa da mutaasip gorunen acaip bir cogunluk var. Tarihten geliyor...

Alpay'i dumur edecek sandiginizdan cok daha fazla hadise / kisi vardir Konya'da. İcki tuketiminde, erotik kitap satisinda onlerde lafi geyik midir bilmem! Ama kulüpte saglam icildigini, kagit oynandigini bilirim... Hatta 80lerde Teksas diye bir pavyon da vardi... Universite sonrasi degisen illerdendir diye de keseyim lafi...

Maca gelince bir aksilik olmazsa gidiyorum, o halde galibiz...
Mehmet Gurdal Cetin

Osman Kiciman wrote:Ben icinden olmasa da Konyalı sayılırım... İki sene okumuslugum var, sıkıyonetimin hemen sonrasında 80-82 arasi. Hala epey akrabam da Konya'da ikamet eder, o vakit Konyaliyim! MGCye soyleyecegim de şudur: Bursa'dan erkek cikmaz lafi ne kadar gecerliyse, onun Konya hakkindaki fikri de o kadar gecerli...

Konya tipik bir İç Anadolu kenti; Sehir duzenli, genis, yasamayi seven insanlarla doludur. Zengini boldur, ve cogu 2,3 katli malikanelerde, genelde Yeni Meram semtinde oturur. Evlerin icinde her yol mubahtir, ama disariya karsi hepsi mutaasip gorunur! Takiyye denen meretin Konya'dan ciktigi kesin yani! Konya'nin mutaasipligi bugunku AKP'nin temeline bol harc koymustur. Erbakan'in Konya'dan adayligi da bosa degildir. Meshur 12 eylul oncesi yesil bayrak altinda yuruyus, tarihte Delibas isyanlari falan da tesaduf degildir!

Ama bunun yaninda RP / FP / AKP vs ye daha az oy veren bircok sehirden daha fazla modern insan (ne demekse?) barındırdıgını da soyleyebilirim. Yani soyle dusunun. Bugun menfaatleri dogrultusunda AKPli olmayip Akpli gorunmek gibi Konya'da geleneksel olarak o fikre inanmasa da mutaasip gorunen acaip bir cogunluk var. Tarihten geliyor...

Alpay'i dumur edecek sandiginizdan cok daha fazla hadise / kisi vardir Konya'da. İcki tuketiminde, erotik kitap satisinda onlerde lafi geyik midir bilmem! Ama kulüpte saglam icildigini, kagit oynandigini bilirim... Hatta 80lerde Teksas diye bir pavyon da vardi... Universite sonrasi degisen illerdendir diye de keseyim lafi...

Osmancigim,
Sen dahil herkes din kitap politika konusunda icerledigimi dusunmussunuz, konu vallahide billahide din yada dinle baglantili degil :D

Ticaret ve ticari kafa...

Ne zaman Konya'ya gitsem daha otogarda indigim gibi (ki son 5 senede kac kere gittigimi hatirlamiyorum) hep "biri beni zkiyor" hissine kapiliyorum :D

Sana ornek (konu ciklet degil sadece ornek olarak veriyorum ciklet yazan yere istersen sen araba yaz ) bir ciklet bir bakkalda 10 kurus, 100 metre ilerideki bakkalda 15 kurus (ayni markadan bahsediyorum) 200 metre ilerideki bakkalda 20 kurus. Bu boyle devam ediyor.Sonra hayiflanip baska bir bakkala gidiyorsun , diyorki 5 kurus "nasil lan" diyorsun mali eline alip bi bakiyorsun ki son kullanma tarihi 2005 :D

Modernite olayina gelince, Konya'da disardan gelen bir cok memur, doktor, ogrenci var.Konya'da yasayanlar pek sevmese de SELCUK UNIVERSITESI'ne kurban olsunlar. Sehre hareket getiren zaten ogrenciler (bana da hareket getiren onlar)

Yoksa Konya'nin dini butunlugu yada takkiyecileri,ictikleri alkol okuduklari mustehcen dergiler inan beni zerre kadar irgalamiyor.Bilirsin yeri gelir cok dini butun yeri gelir takkiyeci olurum :D

Beni bozan ticari kafa, omuzlarimdan yakalanmak ve boynumu cevirememek :D

Yoksa Bursa'nin cinsel tercihi ve Konya'nin taasubu kolkola giden iki kardes benim gozumde.

Sahura kadar kumar Bursa'da oldugu gibi Konya'da da var.

Yeni oynadim biliyorum :D

Maca gelince, fark olsun fark !!
Lincoln hat-trick yapsin, gozlerim dolsun
Last edited by Mehmet Gurdal Cetin on Wed Sep 24, 2008 4:48 pm, edited 1 time in total.
TRUST GALATASARAY
MGC
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Ticaret konusunda haklisin. Biz ogrenciyken de en buyuk kazigi haci sakallilar atardi. Simdi hepsinin holdingi var :twisted: Oyle desen ya :lol:
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Osman kardesim,

Sana Anadolu'daki bir ozdeyisi soyleyeyim. ''Afyonun kaymagi, Konyanin manyagi meshurdur.'' :-) Butun genellemeler yanlistir lafi dogru olsada biz bunu Konyali arkadaslari kizdirmak icin soylerdik zamaninda.

Konyanin muhafazakarligi cok eskiye gider. Bildigim kadariyla Konya ismi ''Ikona'' kelimesinden geliyor ve Anadolunun en eski ikona yapim merkezlerindendir. (Ikona: Ortodokslarda altin islemeli kutsal dini resimler''). Denizden uzak olunca vede onunde ucsuz bucaksiz ova olunca ya kendini dine , ya da kafa cekmeye veriyorsun ve yuzyillardirda bu durum boyle. Yada Osman Kardesim gibi Rock'a ve Cimbom'a. Bu iki kombinasyonda bir arada belli bir ''Manyaklik'' riski tasiyor , bizzat kendi tecrubemden bilirim.

Yalniz bana gore Anadolunun mimari olarak en ozgun kentlerinden ve otantik kentlerinden biridir. Anadolunun bu anlamda en karakterli sehridir eger mutehaitler son 10 yilda canina okumadiysa. Mimari anlamda en Türk Anadolu sehirlerinden biridir. Alaattin tepesini merkez alip cevresine siralanmis Selcuklu tas mimarisi inanilmaz guzeldir. Ben rehberken Konya ve Mevlana anlatmaya bayilirdim, zaman zaman yerlisine cok kizsamda. Bazi sehirleri Üniversite degistirir fakat Selcuk Universitesi cok basarili olamadi bu konuda.

Bu arada eklemek istedigim baska bir nokta muhafazakar olmasina karsin ilk Ingilterede sehircilik okumus belediye baskanina sahipti (simdikini bilmiyorum) ve gercek anlamda hafif metro'nun ilk yapildigi kenttir. Organize sanayi siteleri cok gucludur ve cok iyi planlanmistir. Sanayicisi , hububat urunleri ve turevlerinden asirlardir sermaye birikimi yapip , kendi yagiyla kavruldugu icin kredi ile cok isi olmaz ve krizlerden etkilenmezdi. Ama son durum nedir bilmem.

Etli ekmegi meshurdur. (lahmacunun daha az baharatlisi, daha kucuk porsiyonlu). Kolonyacilik ve esanscilik cok meshurdur. Mevlana konusuna ise hic girmiyorum, cunku cok uzun surer.

Osman Kiciman wrote:Ben icinden olmasa da Konyalı sayılırım... İki sene okumuslugum var, sıkıyonetimin hemen sonrasında 80-82 arasi. Hala epey akrabam da Konya'da ikamet eder, o vakit Konyaliyim! MGCye soyleyecegim de şudur: Bursa'dan erkek cikmaz lafi ne kadar gecerliyse, onun Konya hakkindaki fikri de o kadar gecerli...

NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Gurdal Cetin

Osman Kiciman wrote:Ticaret konusunda haklisin. Biz ogrenciyken de en buyuk kazigi haci sakallilar atardi. Simdi hepsinin holdingi var :twisted: Oyle desen ya :lol:
Yaaa bir de bir seyi hic anlamiyorum.Bu Kombassan'indan digerlerine kadar adamlarin hepsi bir suru yesil holding vatandasin paralarini cebe atip gitmis Konyalilar hala toz kondurmuyor bu saygideger sehir buyuklerine.

Dun beni terminale birakan firmanin soforune soruyorum,
-"Bu bos buyuk fabrika kimin ?"
Cevap veriyor
-"Falancanin"
-"Niye bos ?"
- "Abi bir SIKINTI oldu kapandi" Ama sahibi cok efendi , durustluk timsali bir zat.....
Ben "Gulerek"
-Nasil lan, adam sehrin yarisina takmis gitmis cekleri el degistire degistire tuvalet kagidi yumusakliginda, sehrin obur yarisi hala bi yerini ovusturuyor :D Takarak durustluk oluyorsa soyle senin patrona ben size bir tesis satiyim, ALAADDIN'e (Konya'da cok populer bir yer) benim heykelimi dikin lan :D
-Keh keh keh (booruyor gulmekten bu arada) cok komiksin abi, Allah herkese senin gibilerle is yapmayi nasip etsin. :shock: :D
-Amin kardesim amin, herkese anlat beni, Allah senden de razi olsun , ulan bu yolculuk cok uzun surdu bas gaza tez otobuse yetiselim,daha Bursa'da iftara yetisecem hadi guselim :D

Eskiden cok gezerdim Konya'da,MERAM'da villalara,RIXOS'un altindaki bara felan cok takildim,sagolsun arkadaslar bana OZKAYMAK'ta animasyon bile yaptilar ama artik Konya seferlerim Otogar-Musterinin sirketi-Otogar olarak gerceklesiyor.

Sehrin en buyuk otobus sirketinin otobusu 7 kisi ile geliyor, donusu de 10 kisi ile yapiyorsa sehrin ticaretini yonetenler bi daha bi oturup dusunecek biz nerede yanlis yapiyoruz diye.Herkesin arabasi var artik millet arabasi ile geliyor diye dusunurseniz bu buyuk bir hatadir.Boyle olmadigini cok iyi biliyorum.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Alpay Dedeoglu wrote:Konya ile ilgili deneyimlerine bazi oranda katilmakla beraber birde Konyanin baska bir yuzu daha var. Eskiden cok yillar evvel bir Ramazanda mac seyretmek icin yer ararken kazara bir birahaneye daha dogrusu meyhaneye girdim. Hinca hinc doluydu, ve yanimiza bir adam oturdu, kendisine hic sorulmadigi halde Istanbuldan geldigimzi ogrenince, Istanbulun en unlu batakhanelerini/evlerini ve servis veren personelini anlatti. Bir arkadasla gitmistik, dumur olduk, maca konsantre olamadik.

Benim bir ihtiyac teorim var. Arablara cok gerektigi icin peygamber gonderildi fakat istenen yarar cok saglanamadi gibi. Konyalilarada gerektigi icin Mevlana gitmis, fakat sehirdeki hosgorusuzlukten oturu buradada bir basari yok gibi.

Yalniz sonlari hayirli degil. Korkunc bir susuzluk var ve butun yer alti sularini bitirdiler. Koskoca Konya ovasi cok verimsiz oldu. Sehirde sermaye birikimini yapan hububata dayali sanayi (un , biskuvi, vs..) darbe alirsa isleri zor. Kombasan vs.., falanda artik kurulamaz.
Konya Avrupa/Anadolu'nun en susuz kentlerinden biriymis.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/997628 ... 9&sz=34431

Konya halki hakkinda yazilanlara katiliyorum ama Konya tek degildir Anadolu'da. Trabzon'u, Sivas'i, Kayseri'si, Urfa'si, Antep'i her yerde var iki yuzlusu veya bagnazi. Geriye de "gavur izmir" gibi yerler kaliyor zaten. Bugun Bursa'da orucu 3 dakika erken actirdi diye muezzini dovmusler. Sapanca'da ibne diye kurekcileri dovduler, cocuklar sakat kaliyordu. Istanbul'un gobeginde kurtarilmis mahalleler var. Burnunu cikar nereler, ne kafalar var, Konya'da gorduklerine sukredersin.

Ozan Ersoy
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mehmet Berkmen wrote:
Ismail Gezer wrote:Ben kendi kadromu yazayımda unutur munuturuz, içimde kalmasın :D
bu kadro tahmin olayini biraz daha bilimsel oyuna ceviremezmiyiz? ornegin, sahayi 4 bolgede 5 kisiye bolersek....

..........kale..........
--O--O--O--O--O--
--O--O--O--O--O--
--O--O--O--O--O--
--O--O--O--O--O--
--O--O--O--O--O--
.........forvet.........

herkez bu tabloda istedigi tahminlerini yurutebilirler. ornegin takim sayilarina gore;

KALECİLER
1 Aykut ERÇETİN
26 Morgan DE SANCTIS
54 Orkun USAK
DEFANS
2 Emre GÜNGÖR
3 Uğur UÇAR
5 Fernando MEIRA
21 Emre AŞIK
22 Hakan BALTA
23 Serkan KURTULUŞ
28 Semih KAYA
60 Alparslan ERDEM
74 Volkan YAMAN
76 Servet ÇETİN
80 Murat AKÇA
ORTA SAHA
6 Tobias LINDEROTH
7 Aydın YILMAZ
8 Barış ÖZBEK
10 Cassio LINCOLN
11 Hasan ŞAŞ
14 Mehmet TOPAL
18 Ayhan AKMAN
19 Harry KEWELL
35 Ferdi ELMAS
55 Sabri SARIOĞLU
66 Arda TURAN
87 Mehmet GÜVEN
FORVET
15 Milan BAROS
17 Yaser YILDIZ
20 Shabani NONDA
61 Serkan ÇALIK
99 Ümit KARAN

ben soyle bir tahmin yurutebilirim....

...........kale............
----------26-----------
--11---5-----76--22--
----------18-----------
--17--15----10--19---
----------99 ----------
..........forvet...........

birisi boyle bir metod ile takim tahminlerini birlestirebilen bir "interface" kurabilse, aniden hepimizin takim-taktik dusuncesini gorebiliriz. kimi hangi pozisyonda en cok diledigimizi ve hangi dizisi en cok istedigimizi sak diye gorebiliriz. boyle zor bir isi becerebilen, bence bu programi bir sekilde diger sitelere satmayi bile dusunebilir.
Programcisiniz galiba. Guzel bir dusunce olmus. benim umdugum kadro

---------26----------
11---21----5----74-
-------14------------
------------18-------
17-----10-------19-
--------15----------

yani Sanctis-- Sas-emre a. -meira-volkan----topal---ayjan---yaser--lincoln--kewell--baros.

Meirasiz bir ofans dusunemiyorum. Arda 100 sakatliktan kurtulduysa yaser yerine oynamali, mehmet ise zorunluluktan. Topalin cevikligi goz onune alindiginda, Meira ile taktiksel olarak zaman yer degeisip oynamalari yararli bir varyasyon olur.

Daha once belirtigim gibi Yaserin futbol bilgisinden cok etkilendim.

Kadro guzel olunca yapmasi guzel oluyor. Nerdeyse Hakan konusmak kadar zevkli.:)
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Post Reply