Super lig 1.hafta: G.Antep-GS 2-3 (Arda, M. Sarp, Nonda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Super lig 1.hafta: G.Antep-GS 2-3 (Arda, M. Sarp, Nonda)

Post by Mehmet Gorgen »

Yeni sezon herkese hayırlı olsun dileklerimizle başlayalım.

İlk maçta deplasmandayız. Hürriyet'ten bir bayanın yazdığına göre antep hiç hazır değilmiş. Kaleci Murat Şahin sakat, batuhan oynamayacakmı. Tabata haricinde etkili hücum silahı yok. Ivan de souza da oynamayabilir.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/yazarlar/12212457.asp

"Galatasaray'a hayırlı olsun

4 Ağustos 2009

Gülşah Erkaya yazıyor
Sonda söyleyeceğimizi başta söyleyelim. Sezonun ilk maçında Galatasaray, üzülerek ve elim gitmeyerek yazıyorum ki, bu Gaziantepspor'u çok rahat geçer...

Gaziantep'i iki maçta izledik. Kampa gitmeden hemen önce oynadığı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçı ve kamptan döner dönmez oynadığı Diyarbakırspor maçı. Büyükşehir maçında Tabata'sız, Diyarbakır maçında ise Tabata'lı oynadı Gaziantep.

Celal Doğan Tesislerindeki Büyükşehir maçında 50, Kamil Ocak'ta ki Diyarbakır maçında 3 bin kadar taraftar vardı. Üstelik iki maç da beleşti...

İlk maçı fasulyeden olarak değerlendirip saymasak bile, maçtan bir kaç gün öncesine kadar 11'i bile belli olmayan Diyarbakır karşısındaki Gaziantep, bizde belirli bir ilk izlenim bıraktı. Ve ne yazık ki bu ilk izlenim hiç de hoş değil.

Tabata sahada olduğu halde nedendir bilinmez takım Tabata yokmuş gibi oynadı. Tabata da, "beni istemeyeni ben hiç istemem" edasıyla dolandı durdu. Takımda, ayakta, diri ve istekli gördüğümüz tek oyuncu belki şaşıracaksınız ama Olcan'dı. Büyükşehir maçında da dikkat çeken Olcan, verdiği kiloları, hırsı, formu ve bildik yeteneği ile tüm sezonu böyle geçirirse, gelecek sene İstanbul'u görmesi ihtimali çok uzak değildir.

Couceiro, Tabata'nın da içinde olduğu Tabata'sız bir sistem oturtmak istiyor. O gitse bile bozulmayacak bir sistem. Ancak yapmak istediği şey Amerika'yı keşfetmekten daha zor. Ola ki otursa bile bu beş- altı haftadan önce olmayacaktır. Sözün özü Gaziantepspor şu anda sudan çıkmış balık, izlenimi veriyor.

Galatasaray'ı ise eleme maçlarında izledik. O kadarı bile "bu Galatasaray, bu Gaziantep'i çok rahat geçer. Hatta tarihi bir skor bile alabilir" dememiz için yeterli.

Gaziantepspor'un kampını takip eden muhabir arkadaşlarımızdan gelen haberler çok farklıydı oysa. Hepsi de takımın çok iyi durumda olduğunu, bu sezonun flaş takımının Gaziantep olacağını söylüyordu. Oysa bizim izlediğimiz Gaziantep, Hollanda'dan verilen eşgale hiç uymuyor. Ya bizimkiler Hollanda'da Gaziantep diye, aynı tesislerde kamp yapan başka bir takımı izlediler, ya da Avrupa'dan sonra Gaziantep havası takımı çarptı.

Galatasaray'ı kesin favori gördüğüm bu maçtan Gaziantepspor ancak bir mucizeye imza atarak puan çıkarabilir. Çünkü bu maçla ilgili hazır bulmadığım bir diğer unsur da Gaziantep seyircisi. Geçen sene bugünlerde bin adedin üzerinde kombine almış olan Gaziantep taraftarı şu ana kadar sadece 250 kombine aldı. Gerçi Galatasaray maçında tribünler her durumda dolar ama ya sonrası?

Bu arada aklımdayken, geçen sezon ilk maçını Fenerbahçe ile yapan Gaziantep, maç öncesi bin kombine satarken, bu sezon ilk maçını Galatasaray ile yapacak ve şu anki kombine satışı 250 civarında. Bu durumla ilgili yapılacak pek çok yorum var ama bence yazar polemiğe girmesin, herkes kendi yorumunu yapsın.

Yazar şimdi lige hazırlanacak. Herkese iyi bir sezon, tüm takımlarımıza da başarılar diliyorum."
Image
Murat Gökcigdem
Staff Member

Re: Super lig 1.hafta: G.Antep-GS 09/08/09 TSI 19.00, Lig tv

Post by Murat Gökcigdem »

İvan De Souza diye bir oyunculari sakatmis. Birde Hollanda da hazirlik maclarinda cikan olaylardan dolayi bazi oyunculari ceza alabilirlermis :?:

Gaziantep yerel gazetelerinde gozume carpan bir baska haberde liglerde yeni toplar kullanilacagi :wink:

Kaynak I: http://www.gaziantepolusum.com/detay.php?id=12354

Kaynak II: http://www.gaziantepolusum.com/detay.php?id=12358
Cengiz Akgun
Moderator

Re: Super lig 1.hafta: G.Antep-GS 09/08/09 TSI 19.00, Lig tv

Post by Cengiz Akgun »

Batuhan'i da saymayin. Gaziantepten kacmis sahtekar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Re: Super lig 1.hafta: G.Antep-GS 09/08/09 TSI 19.30, Lig tv

Post by Mehmet Marsan »

Hizir spor muhabirimiz Bahri biraz once maratonda asagidaki kadroyu verdi.

Kaleci
Sabri Gokhan Servet Balta
Aydin Mustafa Ayhan Arda
Keita Baros
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Evimde ilk mac
3-1 yeniliriz :wink:

50 lik gunes kremi lazim bu maca.

HAYDI ASLANLAR

SARRRRRRRIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII !!!
TRUST GALATASARAY
MGC
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Kadro:

--------Leo Franco
Sabri-Gokhan-Servet-Hakan
----Mustafa---Ayhan
-----------Arda
Keita----------------Aydin
----------Baros
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Beceriksiz Ayhan'in derinleme pasina kazma Baros sagdan daldi kisa bacakli sisirilmis Arda 8. dak ilk golumuzu atti.

Golden sonra orta sahayi Antep'e verdik. Dan dun oynuyoruz. Antep orta kalite bir suru yabanciyi takima almis cok iyi hucuma cikiyorlar.

0-2 oldu. Mustafa Sarp soldan Arda'nin kullandigi serbest atisi aglara yolladi.
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Biri 3-1 yeniliriz mi demisti? :P

2-0 öndeyiz. Antep'le de antrenman maci yapiyoruz. Dakika 25, su an su molasi var.

Mustafa Sarp'i begenmiyorum, ama benim begenmedigim adamlar hep gol atiyor (bkz. Netanya macinda Baris) Hadi Topal'im cabuk iyiles yahu...Kaptirma yerini bu kazmaya.
Quo vadis, Galatasaray?
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Julie Cesar adli yeni oyuncu uzakdan koseye takti. 1-2

Orta sahamizi jet surat ile geciyorlar,
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

4 lu savunmanin onunde cift on libero Ayhan ve M.Sarp. Onlerinde Aydin Arda Keita. Onlarin onunde Baros. Su molasi verildi. Mola oncesi Keita ve Aydin kanat degistirdiler. Keita defansina bayagi yardim ediyor.

Aydin a umarim iki mac ust uste ilk 11 fazla gelmez. :wink: Biraz konsantrasyon be oglum!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Aydin iyi oynuyor. Keita maalesef cok calim yapiyor. tribüne oynuyor. calimlari da bari fayda getirse. bence rijkaard'in istedigi futbola uymuyor.

takim yedigi golden sonra dagilma sinyalleri veriyor. umarim teknik heyet devre arasi takimin moralini düzeltir
Quo vadis, Galatasaray?
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Keita, Turkiyemizde seyircinin ne kadar cirkef olabilecegi hakkinda ilk tecrubeyi yasadi. Bogazina gelen dirsek darbesi sonucu dili nefes borusunu kismen tikamis, nefes alamamis. Ilk yardim yapildi, saha kenarina gelirken seyirci yuhalayinca eliyle yanlis yapiyorsunuz isareti yapti.

Evladim Keita, vatanimiza hos geldin! Bu tur durumlarda guzide seyirciler hepbir agizdan olum marsini soylerler. Bildikleri yegane, tek muzik esiridir. Budan baska bir mok bilmezler, muzik bilgileri hemen hemen yoktur, solfej nedir diye sorsan okuz gibi bakarlar. Tribundeki okuzler ile diyaloga girme!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Keita cok sahsi oynuyor, ayagindan olumlu ciktigi pek yok.

Ayhan bildigim Ayhan.

Aydin sahada yok gibi, daha cok katilimci olmasi gerekiyor.

Baros ilerde yanliz kaliyor.

Arda bir orada bir burada ama uretken degil, topla bulusamiyor.

Defansimiz ayni, göbek ayni göbek, guven vermiyor.

Kaleci o golu yememeliydi.

2. devre degisiklige gidebilir, ama kimi sokacak. Bence Keita ve Aydin iyi degiller. Ayhan kötu....isin ilginc tarafi istikrar abidesi, akilli oyuncumuz Hakan Balta bugun cok hatali oynuyor.

Degisiklik sart, böyle giderse beraberlik bile tehlikede.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ilk yari bir, ikinci yari bir defansa cok kritik iki destek verdi. Ben Keita yi sevdim. Aydin nin biraz daha hareketlenmesi lazim. Kewell giriyor, Keita disarida.

Post Reply