Unal Aysal istifa etti ve Gitti!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Unal Aysal istifa!

Post by Hasan Tezcan »

Kongre öncesi verdigi demece bakin. Ibra edilecek, satis yetkisi alacak...cok agir konusacagim, kendimi zor tutuyorum. Demek istedigim su, yetki vermeyin, guvenmeyin.

http://www.sporx.com/futbol/superlig/ga ... Q379165SXQ

Not: AY'in dedikleri dogrudur, ona yakisir...

Not 2: Camiadan tiksinmeye mi basladim ne, FB camiasinin sike surecinde takindigi tavira benzer bir tavir gözluyorum, yazik.

Not 3: Adnan Polat'in verdigi röportaji da asmak isterdim, bazi tutarli saptamalari var, istek varsa asarim.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Hasan Tezcan wrote:Kongre öncesi verdigi demece bakin. Ibra edilecek, satis yetkisi alacak...cok agir konusacagim, kendimi zor tutuyorum. Demek istedigim su, yetki vermeyin, guvenmeyin.

http://www.sporx.com/futbol/superlig/ga ... Q379165SXQ

Not: AY'in dedikleri dogrudur, ona yakisir...

Not 2: Camiadan tiksinmeye mi basladim ne, FB camiasinin sike surecinde takindigi tavira benzer bir tavir gözluyorum, yazik.

Not 3: Adnan Polat'in verdigi röportaji da asmak isterdim, bazi tutarli saptamalari var, istek varsa asarim.
Mali Kurul'a katilacagim. Yaptigin elestirilerin dogruluk payi olmakla birlikte sekli ve kiyaslamalari konusunda sana katilmiyorum. Yazdigin ilk iki not ile taban tabana farkli dusundugumuzu belirtmeliyim.

Yarin uzun zamandan beri beklenen bir "Final" var. GS ve FB Bayan Basketbol takimlari Avrupa Kupasi icin sahaya cikiyor. Zevkini surmege calisalim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yazdigin ilk iki not ile taban tabana farkli dusundugumuzu belirtmeliyim.
AY ile görusmeleri dile getirmek fikir beyani degil bir saptama olur ancak. Kurumsal'in yuzsuzlugu, tum yasananlara ragmen yaklasimi, bu adam ile gizliden is yurutme cabasi, fikir alisverisi. Yakismiyor, bunu ancak back bone'u olmayan sahis yapar, ve kendisine yakistiriyorum...not 1 bu.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

11:25 Galatasaray SK Başkanı Ünal Aysal: "Galatasaray bir spor kulübü değildir. Galatasaray bir misyondur. Kulübe bir çivi çakmadım deniliyor (HT: Aynen), ben buraya marangoz olarak değil itfaiyeci olarak geldim diye biliyorum (HT: emin degil, secmenler de)"

11:30 Ünal Aysal: "Bugün gelmiş olduğumuz noktada mali açıdan sıkıntılı günler geride kalmıştır. Günü kurtarma döneminin geride kaldığını, yarınları inşa etmek için çok daha önemli bir döneme girdiğimizi söyleyebiliyorum. 3 yıllık sportif ve mali bilançomuz ortadadır (HT: Neymis o bilanco aciklasin, ahlaki bilanco, kurumsallik uzerine konussun...icraatlari 3. sezon ne getirdi malum). Kulübümüzün 2013 bütçesi ciddi bir gelir fazlası üreterek kapanmıştır (HT: burasini cok merak ediyorum, adam fenomen diyorlardi ,eger sihirbazmis)."

11:35 Ünal Aysal: "Bugün bazı arkadaşlarımızın battık, bittik açıklamasını hiç tasvip etmiyorum. İlk günden itibaren çizdiğimiz plan ve stratejilerden sapmamaya özen gösterdik (HT: :-D gelde gulme, bu adami ciddiye alan var ise sasarim aklina, ne plan ve programi?). Değerli dostlarım bu borçları biz yapmadık biliyorsunuz. 10 yılı aşkın bir sürede bu borçlar bizden önce birikti (HT: itfaiyeci ve bahane ureten...10 sene degil daha evveliyati var bu borclarin, herkes biliyor, gazel okumasina gerek yok)."

11:45 Ünal Aysal: "Sporcu ve teknik kadro ücretlerinin toplam giderlere oranı aşağı çekilecektir (HT: Drogba'yi yollar, Sneijder'i satip hedefe ulasirsin). Önemli hedeflerimizden biri, yeni gayrımenkul projeleri üretmektir (HT: 'Cart kaba kagit...az duymadik bunlari, sonra bu gune kadar neden bekledin, yapsaydin). Borçlar yaratılacak kar payıyla ödenecektir, ana paraya dokunulmayacaktır (HT: Ana para var mi sende, 'sicak para' yok diyor Adnan Polat). Bugünü başımız dik geçerken, geleceği de kurgulamaya çalışıyoruz"

12:00 Ünal Aysal: "Riva'daki araziyi satmak değil, gayrımenkul projesiyle değerlendirmek istiyoruz (HT: Guvenmiyorum, nedeni asagida yaziyor). Bunun ne demek olduğunu umarım anladınız. Orası için yaptığımız son değerleme raporuna göre değeri 250 milyon dolar olarak gözüküyor (HT: Bu raporu kim hazirlamis, zamanlamasini merak ediyorum, duzmece olabilir, bundan birkac sene önce 350 milyon dolar diyenler de vardi)."

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

'Alo Kurumsalim Hot line',

http://www.sporx.com/futbol/superlig/ga ... Q379334SXQ

Kurumsallasma uzerine; kadrolar artiyor, anlayis kötu ye mi gidiyor.

Secimi o gundeme getirmis, acikcasi buna karsi degilmis, isteyen yeni yönetime muracaat edebilirmis :-) Sen sakamisin?

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hayrettin Kozak, Galatasaray Kulübü'nün yıllık olağan mali genel kurul toplantısında başkanı Ünal Aysal ve yönetimine eleştirilerde bulundu.

Suat Sarı ve Osman Tanburacı'nın Başkan Ünal Aysal'a yönelik eleştirilerinin ardından sarı-kırmzılı camianın önemli isimlerinden Hayrettin Kozak kürsüye çıktı. Kozak, kürsüde şu eleştirilerde bulundu: "Konuşmaktan bıktım, siz de dinlemekten. İki ayrı mektuptaki düşüncelerine asla katılmıyorum. İki defa şampiyon olduk diye kimse seslenmesin. Bu kulüpte şu mali tablolarla başarıdan bahsetmek asla söz konusu değildir. Hisse satışı, sermaye artışı, Şampiyonlar Ligi gelirleri gibi ekstra gelirlere rağmen mali yönden bu tablo var. Doları icat eden benim! Tamamen bilgi mahiyette başlatan benim. Bugün bizim borç alacak farkından başka bir yerde TL dışında bir birim görür müsünüz. İki yakan bir arala gelmez bu giderlerle. 3 yılda 1.5 milyar gelire rağmen çivi çakılmadı. Fatih Terim'i göndererek bindiğimiz dalı kestiğimiz Florya da en önemli kademedir. Göz göre işine son verdik. İnşallah eksikliğini giderir. 3 yıl önceki rakamların aynısı sunuldu. Pamukspor gitti, Taçspor geldi! " diyerek sözlerini noktaladı.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Dag fare dogurdu, diger camialardan hic farkimiz yokmus. 'Misyon' ne ise devam etsin, ben bu sahis gidene kadar susmaya karar verdim. Genel ahlakim bozulmamasi icin pek takip de etmem artik. Yarismada yardimci olmaya calisacagim o kadar.

Ne mide varmis heriflerde. Kongre öncesi ve sonrasin söylediklerini bunye olarak kaldirmak her yigidin harci degil.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben basindan pek takip edemedim. Murat Biricik'i bekliyorum. O toplantiya gidecekti. Aysal secim mi demis yoksa secime luzum yok ben gorev basindayim mi demis? Ikiye bir secim olmasi da garip zaten. Aysal'in sakizi boka dusurdugu kesin de bugunlerin baslica sorumlulugu Terim ile olan cekismesidir. Bugunku sonuc bu sene basindan beri olacak seylerin baslamasiyla olustu. Mancini bekleneni veremedi. Zaten yabanci bir calistirici Turkiyede basarili olmasi icin bildigini unutup bu ise yeniden baslamasi ile oluyor. Bugun Derwal, Kalli, Milne biraz da Daum disinda Turkiyede futbol konusunda basarili bir yabanci gosterin? Yok. Eskiden de yabancilardan tek verim alan klup GS idi. Brian Birch, Kaleporovic filan gibi bildigini Turk futbolcusuna embesil gozu ile bakip ogrettiler. Bunlar profesyonelldir diye gelip tembellik yapanlarin ise hali ortada. Lucescu bile kotu ir secim degilmis. Sonradan gorduk.

Terim iki sene ust uste FB bassiz Osmanli gibi debelenirken sampiyonlugu aldi. Oynattigi futbol ortada idi. Baskanla ego catismasina girmesi ise kacinilmazdi. Olay Ben yaptim isine donusunce ip haliyle koptu.

Aysal toparlar mi? Hayir bu kafa ile asla. Klup de bir lagarlik var. Umurunda bile degil. Hesap filan soramadigi gibi kendisi de hesap vermek istemiyor. Yaptigi transferler yanlis. Etrafina topladigi adamlar kendisine yag ceken goygoycular. FB biraz belini dogrultunca bu sene ligin bitimine iki ay kala havlu atildi. Mancin'iye ne yaptin yahu bile diyemedi. Ortada cilekti kirazdi diye getirdigi adamlar at oynatiyorlar. Drogba gelecek seneye yatirim yapiyor. Hadi ulan oradan bu sene verdigin emek ortada diyecek adam yok. Tugay'a ise oglum sen bostan korkulugu musun diyen de yok. Boyle al gulum ver gulum gitmeyecegi belli iken Aysal'dan da cacik olmayacagi ortada. Cozum mu? Adamin olmadigi yerde cozum nasil olsun. Kongreyi filan niye yaparlar bilmem. Dostlar alisveriste gorsun diye herhalde.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mancinik'in salyalari akmaya baslamis. MU'nun TD'nu kovmuslar. Cemal'in kulaklari cinlasin. Avrupada kovmazlar diyordu. Everton'dan gelmis. Ferguson eli ile secmis. 100M poundluk transfer yapmis. 10 icinde eline bugun verip yollamislar. Hemen Aysal pazarlasin Mancinik'i. Ne de olsa Manchester sehrini biliyor. Galiba o da Everton'i calistirmis. 9M avro tazminattan kurtuluruz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sporx kaynakli GS'in resmi bildirisi. Acizligin ve ezikligin göstergesi olarak asiyorum.

Durus itibariyle olaylarin buralara gelmesinin sebebi bizzat kendileridir. Cigirtkanlik yapanlar ortada, hatta bazilari hukum giymis sen bu sahislara karsi zamaninda önlemini almamissin.

Simdi sormak istedigim su; GS Store'un kamerasi falan var mi, alarm sistemi? Polis ile irtibata girdiler mi, kameralardan kisi tespiti icin. Sehir kamera dolu, sanirim hirsizlari, vadallari bulmak kolay olacak. Bu sahislari yakaladiktan sonra sorusturma, takipcilik vesayre, yoksa 'onlarin seviyesine dusmeyiz' mi hakim görus olarak...bir mok yapmayacaklarindan eminim. Sorumluluk alacaklarina bok atiyorlar, satasiyorlar.

http://www.sporx.com/futbol/superlig/ga ... Q382226SXQ

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

http://www.fotomac.com.tr/galatasaray/2 ... lik-kurali

Cengiz abi sen Fotomac'i da sevmessin, ama cok gulunc diye bunu da asiyorum. Affedersiniz adamlarin cok orasinda senin 'minimum' tavrin...bunlar gercekten usutmus, budala, yahu hangi dunyada yasiyorsunuz :-D

Yanlis saf tuttun kardesim, bende 'yerim' senin minimum tavrini, 'seni' samar oglani olarak göruyorlar hakli olarak. Feyyyyir pileeyy de yerim anam benim :-) Bu insanlarin anladigi lisan bu, adapt.

TS'a aslanlar gibi arka cikacaktin zamaninda, bu TFF'i devirecektiniz, o guc vardi sende, sonra dogru olani buydu zaten...ama sen suc ortagi olmayi sectin.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan TS'a nasil arka cikacaktilar? TS o zamanki baskani (adi neydi o dursuznun adi? Sadi mi idi?) GS'yi ve 8 diger takimi yuz ustu birakip Tupcu cam yarmasini secmedi mi? Halbuku birlik olsalar bir iki takimi da aralarini alip yaridan fazla oylari olurdu. TS ile is mi yapilir? Beter olsun TS. Sonra agladi orda burda bana soz vermisti Demiroren kupasyi bize verecekti diye. Burak Allahaskina adam mi onlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz abi ben anlatamiyorum galiba...bana ne Sadri Sener'den, olay baska. Hersey acik ve net ortadayken, bu insanlar binbir oyun ile TFF'yi ve karar organlarini ele gecirdiler, isleyen kanunlari, yurutmeligi degistirdiler, sen oturmussun Sadri sener sunu yapti diyorsun. GS seyretti, suc ortagi oldu...halbuki bu sorumlulugu almasi gerekirdi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Cengiz abi ben anlatamiyorum galiba...bana ne Sadri Sener'den, olay baska. Hersey acik ve net ortadayken, bu insanlar binbir oyun ile TFF'yi ve karar organlarini ele gecirdiler, isleyen kanunlari, yurutmeligi degistirdiler, sen oturmussun Sadri sener sunu yapti diyorsun. GS seyretti, suc ortagi oldu...halbuki bu sorumlulugu almasi gerekirdi.
Kimin sayesinde gecirdiler TFF'yi ele? Demiroren'in degil mi TS arkasinda durmadilar diyen de sensin. TS Demiroren'i secerse TFF'ye GS ne yapsin. Onlar da oyleyse elle gelen dugun bayram dediler. GS tek basina kalinca donen oyunlari gordun. Niye cikacak karsi GS. Ligden mi cekilecekti. Ligden cekilen GS bu borcu nasil odeyecek? TD kitligi varmis gibi gidip Terim'i bunguldettiler. O yetmedi hakemlerle oyadilar. O da yetmedi mac gunleri ile oynadilar. TS kendi etti kendi buldu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

GS önderligini ortaya koydugu vakit oyunlari suya duserdi. TS'a hakli oldugu konuda arka cikmak görevlerden bir tanesi, diger hususlarda karar mekanizmalarini isletmesi beklenirdi. Neyse bunlarda cacik olmaz.

Post Reply