Galatasaray 2021-2022

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: Galatasaray 2021-2022

Post by Selcuk Samli »

Transfer donemi sinir bozucu bir süreç hakikaten. Yasa takılmak istemiyorum ama haberlerde bir suru 30 yasini devirmiş, yüksek ücretle kontrat isteyecek oyuncu ismi dolaşıyor. Bonservis parası verebiliyorsak, neden maaşı düşük ve gelecek vadeden oyunculara yönelmiyoruz anlamıyorum. (Dolasan haberler doğruysa tabii).
TFF ISTIFA!!!!

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Kerem, Erinc, ve Sinan güzel bir söyleşi yapmışlar. Yonetim futbolculara odenecek paralari aciklayacagiz dedi ama, rakamlar açıklanana kadar spekülasyonlar devam edecek gibi duruyor. Arda ile sözleşme uzatilmasini olumlu buldum ama odenecek maaşın gecen sezondan yüksek olmaması gerekir.

NEF'in basketbol sponsorluğu ve odeme sistemi değişikmiş hakikaten. Nakit akısında problem yasayacak gibiyiz. Yeteri kadar Turk oyuncu alamadigimiza gore yabancı oyuncularda hata yapmamamız gerekecek. Secimi cok gec yaptık, bu yüzden oyuncu bulmakta zorlanacagimizi düşünüyordum. Artik bu sezon elimizden geleni yapalım, ama gelecek sezon transfer etmeyi düşündüğümüz oyunculari da belirleyelim.

https://www.youtube.com/watch?v=QeKSf8VSQsc
TFF ISTIFA!!!!

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Sosyal medyada yönetime yonelik homurdanmalar başladı. Yonetimin sogukkanliligi elden bırakmaması lazım. Daha once de yazdım,luks transferlerden uzak durmak lazım. Mesela, bir Ghezzal transferi var, yanlış bilmiyorsam 7 milyon Euro bonservis ve 2.5 milyon Euro maastan bahsediliyor. 3-4 sene de kontrat. 30'una yaklasmis bir oyuncuya bu paraların verilmesi bizim mali durumumuzdaki bir kulüp icin mantıklı degil. Bir de o bölgede alternatif oyuncularımız var. Fakat sol bekte, orta sahada, stoper ve sag bekte eksiklerimiz var. Goz karartlip kesenin agzi açılacaksa da Gedson alinsin mesela. Hem faydalı olur hem de ileride olası bir satista kazanc saglar.

Acikcasi scoutlarimizin kalitesini dusundugumde, ve Isitan Bey'in de yönetimde olmasi ile daha cok RB Salzburg, ve Slavia Prag tarzında transferler bekliyordum. Hala da beklentim o yonde.
TFF ISTIFA!!!!

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Baskanin konusmasini beğenerek dinledim. Benim bir hayal kirikligim zaten yok. Hayal kirikligi olanlarin da mantıklı açıklamalar duydugunu dusunuyorum.

"Bize normal yollardan ulaşabilen GS üyeleri sosyal medyadan ulaşmasın" dedi ki cok hakli. Aidiyet programından bahsetmişti. Bu uygulanabilirse, üyeler olarak, her Allah'in günü olmasa da, belirli zaman aralıklarında eleştirilerimizi, önerilerimizi iletebiliriz. Umarım kısa surede bu plan faaliyete geçer.

Yurt disinda GS lisanslı ürünlerini satın alabileceğimiz günleri iple çekiyorum. GS Store websitesini inceledim, hakikaten hoşuma giden ürünler var.
TFF ISTIFA!!!!

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Inanilmaz hatalar ile 3 tane saka gibi gol yedik. Tabii, ister istemez takimin direnci de un ufak oluyor.
Bu maçın hakki 5-1 degildi. Maci kaybederdik, ama 5-1 degil.

Kadroda derinlik yaratmak icin transfer edilmiş Aytac ve Alparslan'a tepki var. Ulkede yeteri kadar üst düzey oyuncu yetişmiyor. Yetisenler, biraz kendini gösterenler, zaten memlekette kalmıyor. Kulüplerin mali durumu belli. Bir de futbolumuzu cok cok kotu yöneten bir federasyon var. Yabancı oyuncu kisitlamasi ile kulüpleri iyice zor duruma düşürüyor. Aytac ve Alparslan bu kadar oynuyorlar, bir günahları yok. Tepki gösterenler problemin nereden kaynaklandigini cozememisler maalesef.

Kulupte para yok. Elimizde essek yüküyle para kazanan 30 yas ve ustu 4 tane yabancı oyuncu var (Nando hariç). O oyuncular ayrılmadan, radikal adımlar atmak da kolay degil. Yapılacak iki şey var. Ya scoutlarin önerisiyle, düşük bonservis bedelleri ile cok bilinmeyen yetenekli oyuncular transfer edeceğiz, ya da satın alma opsiyonlu oyuncu kiralayacağız. Yüksek maaşlı oyuncularin ayrılması ile, düşük maaşlı, yetenekli, başarıya ac, daha genc bir kadro kurabiliriz. Ama, bu zaman gerektirecek gibi.

Merak ediyorum, Scott Piri takimin fizik kondisyonu hakkında dürüst olarak ne düşünüyor? Ben pek iyi bulmuyorum acikcasi.

Hocaya tepki gösterenler var, 3 senelik yapılanma söylemi icin. 3.5 senedir gorevde, ne 3 senesi diyorlar. Hoca 3.5 senedir gorevde ama kulübün olaya bakış acısında problemi var. BIz bu maddi imkanlarla, bu kaliteli yerli oyuncu yokluğunda, uluslararasi turnuvalarda ,yasi ilerlemiş, formdan düşmüş oyuncu transfer ederek basarili olamayız. Yetenekli, daha genc, daha başarıya ac, fizik olarak cok iyi durumda oyuncularla, takim oyununu cok iyi oynayarak fark yaratırız. Yani, gecmis 3.5 senenin, ders çıkarmak disinda, bir onemi yok bu durumda. Yarından itibaren ne yapacagimiz onemli.
TFF ISTIFA!!!!

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugun gelen transfer haberlerinden ikisini sevinerek karsiladim. Hollanda'li sol bek konusunda tereddütlerim var, umarım tereddütlerim boş çıkar.

Ozellikle Cicaldau iki senedir takip ettigim bir oyuncu,ve sans eseri gecen sene burada paylasmistim. Umarım Turkiye'deki ve Avrupa Kupalarındaki futbola adapte olur. Oldukça yetenekli bir futbolcu. Yasinin daha genc olmasından dolayı konusulan Stanciu transferinden daha olumlu bir transfer olarak goruyorum. Fransız sag beki tanımıyorum, ama alt yaslardaki Fransiz ulusal takiminlarina davet edilmiş. Faydalı olacagini umuyorum.
TFF ISTIFA!!!!

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Morutan'in transferinden, 15 milyon Euro'lardan bahsediliyor. Haber doğru mu degil mi bilmiyorum. Bence 10 milyon Euro bonservis limitini gecmememizde fayda var. 10 milyon da deneyip performansından memnun kaldigimiz Gedson'a verilebilir mesela. Morutan cok yetenekli bir oyuncu, belki ileride büyük bir futbolcu olur, ama konusulan rakamlar cok uçuk. 15 verirsen ileride kaca satabilirsin?
TFF ISTIFA!!!!

Post Reply