28. Hafta:G.Saray-G.Birligi 3-0 (7', 20' Necati, 48' Ilic)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yalandııır!
Hakan atmıştır kendini! Nasıl attığıda defaatle tarif edildi işte: Bok çuvalı gibi...
Hakan atmamışsa bile birileri atıyor, bok çuvalı gibi..
Selçuk Samli wrote:Bugun,Lig TV yorumcularindan Bora Kocyigit(eski hakem),penalti olayi sirasinda sahada oldugunu(kale arkasinda), 5 metrelik mesafeden pozisyonu gordugunu ve kesin penalti oldugunu soyledi.(Hakan Sukur lehine verilen 1.penalti)
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Selçuk Samli wrote:Bugun,Lig TV yorumcularindan Bora Kocyigit(eski hakem),penalti olayi sirasinda sahada oldugunu(kale arkasinda), 5 metrelik mesafeden pozisyonu gordugunu ve kesin penalti oldugunu soyledi.(Hakan Sukur lehine verilen 1.penalti)
Hakan'ın penaltı pozisyonunu aut çizgisine 7-8 metre mesafede olduğuna göre bu arkadaş(pozisyona 5 m uzakta olduğuna göre) sahada ya hakemdi ya da 22 futbolcudan biriydi.

Eski hakem olduğuna göre saha içinde ne yaptığını merak ettim. Açıkçası bu maçı seyrettim ama sahada yabancı bir madde de görmemiştim. :lol:
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Bora Galatasaraylıdır..Ne kadar istemese o da taraflı bakabilir olaya..

Yahu bırakın,hakem ne karar vermişse doğru deyin geçin..Güvenmiyorsanız son çare yabancı hekem getirin..O bile derman olamaz soruna bu curcunada ya..

Bu çekişmenin cılkı çıkacak artık..Şimdi de kaleci Gökhan'ın,Necati'ye,penaltıyı şu köşeye at,bu köşeye at muhabbeti çıktı..Biz burda neler kaşıyoruz,alem neler buluyor..

Şu kupayı ikiye mi bölsek napsak? :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Utku wrote: ..
Yahu bırakın,hakem ne karar vermişse doğru deyin geçin..Güvenmiyorsanız son çare yabancı hekem getirin..O bile derman olamaz soruna bu curcunada ya..

Bu çekişmenin cılkı çıkacak artık..Şimdi de kaleci Gökhan'ın,Necati'ye,penaltıyı şu köşeye at,bu köşeye at muhabbeti çıktı..Biz burda neler kaşıyoruz,alem neler buluyor..

Şu kupayı ikiye mi bölsek napsak? :D
Ben hatirliyorum bir zamanlar oyuncular yerli hakemler yabanci idi. Yani bu halti da yemi$tik biz. Gokhan demek hangi ko$eye atlayacagini soylemi$. Daha ba$ka var mi? Belkide Isvecli ile Hakan da anla$tilar. Sen ustume cik ya da yandan vur ben de kendimi atayim dedi bizim oglan. Hakem de Istanbul bolgesinden imi$. Olmamasi gerekirken vermi$ler i$te GS'ya babalik yapsin diye.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hasan Utku wrote:

:D
Bence ciddi bir durum. Yukarda yazdim, penalti tartismasi arasinda kaynadi:

"Bir de simdi Necati - Gokhan diyalogu cikmis ortaya. Boyle gerizekalilik olmaz. Kaleci iki kere Necati'ye nereye atmasi gerektigini soyluyor, Necati oraya atiyor, kaleci ikisinde de ters koseye atliyor.

Hadi yazayim.... Cok saydiginiz Omer Ural en son Besiktas'in sampiyonlugunda ayni seyi yapan Cordoba'nin sike yaptigini soyluyordu kosesinde. Hatta manyak BJK'lilarin tehditlerine kadar gitmisti is. Simdi ayni sahis Lig TV'nin muduru. Bakiyorum "futbolun entresan!!!!" yanlari diye gecistirilmis TV'larda. Adam gibi adam sirf sozunun eri olmak icin, tutarlilik icin, kameralarin karsisinda, boyle kotu kokular cikacak hareketlerin yapilmamasi gerektigini soyler. Belki kosesinde yazmistir, bilmem okumuyorum, ama muduru oldugu kurum ayni sekilde olayi gecistirmemeli. "

Necati bugun itiraf etmis. Kameralar yakalayinca inkar etmek zor tabii:
Necati wrote:Ayrıca, Gençlerbirliği maçında penaltı öncesi rakip kaleci Gökhan ile aralarında geçen diyalogun sorulması üzerine ise Necati, esprili bir şekilde, ''Bana penaltı öncesi şutu soluna atmamı söyledi, ben de öyle yaptım. Yanıltma amaçlıydı. Herhalde yanlış algılandı. Hiçbir kaleci bilerek köşesini söylemez'' dedi.

Bence Gokhan'a ceza verilmesi lazim. "Futbolun ahlakina uymayan, kafalarda kusku yaratip, tepki yaratacak davranislardan kacinilmasi gerekiyor" diye de aciklama yapilmasi lazim. Boyle sacmaliklari bu sekilde sak diye kesersin. Necati'nin sucu yok. Kaleci isaret ettikten sonra disari vuracak hali yok.

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Program Santra..
96-97 sezonu BJK-GS maçı, Hakem Ahmet Çakar Alpayın Hakana yaptığı harekete penaltı çalıyor.
Gençler maçındaki ilk penaltı gibi, görüntülerden net bişey söylemek çok zor. Yada biz öyle alıştıkki Hakana ceza sahası içinde bişeyler yapılmasına, penaltı verilmesi için en azından kısa süreli bir sakatlık yaşaması gerektiğini zannediyoruz.

Fenerliler bizim kadar konuşuyor mu acaba? Yada penaltıyı yaptıran kişi başkası olsa yine bu kadar konuşulacak mıydı? Yoksa bu işin içinde bir pislik mi var?
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

"Hakan'ın penaltı pozisyonunu aut çizgisine 7-8 metre mesafede olduğuna göre bu arkadaş(pozisyona 5 m uzakta olduğuna göre) sahada ya hakemdi ya da 22 futbolcudan biriydi. "

Bora Kocyigit LİG TV'de calisiyor,pozisyon sirasinda kale arkasinda Bahri Havadir''in yaninda oldugunu, 5 metre mesafeden olayi gordugunu ve kesin penalti oldugunu soyledi.

Ben de onun soyledigini yazdim.Problem nedir?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Suyu çıkan penaltı pozisyonunu Ahmet Çakar uzun uzun anlattı. Görüntü kısırlığına rağmen ben mutmain oldum. Adamın en büyük şansı, karşısında Erman gibi bir kazmanın duruyor olması. Kafası çalışan hakemin hali başka oluyor. Selçuk bey, penaltıya birde şahit buldu. Yani bazı arkadaşlara geçmiş olsun, pozisyon penaltıymış maalesef :)

Ahmet şimdide Ersuna giydirecekmiş, bekliyoruz. Kaliteli hemde modern futbol oynatan genç ve namuslu Ersuna dil uzatacak şimdi. Bu Ahmet Çakarla Hakan Şükür arasında bir menfaat ilişkisi olsa gerek. Tarikatların parmağıda vardır. Tehlikenin farkında mısınız?
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Asil sucluyu ben buldum: Futbol federasyonu hatta UEFA ve FIFA.

Bu teknoloji devrinde 3-5 tane kamera ile stadlari susleyen Federasyon boyle insanlari karanlikta birakarak, birbirlerine dusmelerine neden oluyor. Koyarsin 150-200 tane kamera her stada, hatta bir laboratuar acarsin ve topun icinde, formalara, cimenlere 20-30 tane kamera yerlestirecek teknolojiyi gelistirirsin, hakemin kafasina hologramli gozluk giydirirsin, iste o zaman ne Erman terse yatar, ne de ben gormedim arkadas ozurunu kimse yer.

Bilmem dikkatinizi cektimi! Bu hakem hatalarinin kasinmasi ile stadlardaki kamera sayisi arasinda bir dogru oranti var. Kultur seviyesi belli bir asamadaki yerlerde boyle fazla teknoloji sorun olmuyor. Turkiye'ye ilk araba geldiginden beri ortaya cikan hengameye bakarak, ne demek istedigimi anlayin artik.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hasan Şaşın HAKKI!

Gençlerbirliğinin kaçırdığı pozisyonlarda birini izliyordum. Galiba topun direkten döndüğü pozisyon. Gençlerbirliğinin oyuncusunu kovalayan bir GS'li var, adı: Hasan Şaş!

Hasan inanılmaz mücadele ediyor. Kendini kanıtlamaya ihtiyacı yok ama belliki şampiyon olabileceğine çok inanmış.

Benzer şekilde Hakanda muazzam mücadele ediyor. Bu ikisi takımı, bu iğrenç koşullarda, birarada tutan ve ateşleyen oyuncular. Ama haklarını teslim etmekten ne kadar uzağız!
Kalasik GS taraftarı!
Post Reply