Gerets hakkinda dusunceleriniz (Gule Gule Gerets))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Eric Gerets gelecek sene takimda kalmali mi?

Poll ended at Thu May 18, 2006 4:15 am

Sampiyon olursak kalmali, yoksa gitmeli
2
5%
Sampiyon olsak da olmasak da gitmeli
11
26%
Sampiyon olsak da olmasak da kalmali
30
70%

Total votes: 43

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Efendim Gerets'le anlasmis Canaydin'la Polat ama sorsaniza neden anlasmislar :lol:

Bakin zilliyetin yanıtina ve aci aci gulun...
http://www.milliyet.com.tr/2007/03/06/spor/axspo03.html

Bu arada Canaydinzede yoneticilere Celal Gurcan'i da ekleyin...

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Song-Gerets tartismalari baska bir baslik altinda mi yapilmisti tam hatirlayamadim, ama biz degilsek de, Song, Gerets hakkindaki goruslerinden bahsetmis de, geceyim foruma dedim:
Milliyet wrote:Song: Gerets'e gösterdiğim reaksiyon yüzünden karım çok kızdı
Galatasaray’ın Kamerunlu futbolcusu Song, lig maçında teknik direktörü Erik Gerets’e gösterdiği reaksiyon yüzünden karısının kendisine çok kızdığını söyledi.
Song, "Four-four-two" dergisinin nisan sayısında yer alan röportajında, teknik direktör Gerets yüzünden karısının kendisine çok kızdığını belirterek, "Eve gittiğimde karım surat yaptı. ’Senin antrenörün o davranışı hak etmiyordu’ dedi. Benim öyle her gün bağıran çağıran bir tip olmadığımı da biliyor üstelik.
Ben o olaydan sonra bütün gece uyumadım. Erik Gerets özellikle saygı duyduğum, her şeyi konuştuğum, futbol hakkında, hayat hakkında sohbet ettiğim, şakalaştığım biri
" diye konuştu.

"GEÇEN SENEDEN FARKIMIZ YOK"
Geçen sene son anlarda, dişleriyle, tırnaklarıyla çok maç kazandıklarını ifade eden Kamerunlu oyuncu, şunları söyledi:
"Bu sene tek fark bu. Yoksa ne takımda, ne oyuncularda, ne motivasyonda hiçbir fark yok, ama bugün herkes geçen seneden daha iyi olmamızı bekliyor.
İşlerin çetrefilleştiği nokta bu zaten. Çünkü üst seviyeye çıkan bir oyuncudan daha da fazlası beklenir, biraz formsuz olsa hemen göze batar. Bu sene, geçen sezon bizi o kadar ciddiye almayan takımlar karşımıza başka bir motivasyonla çıkıyorlar. Yoksa bizdeki takım ruhu, kazanma arzusu, şampiyon olma isteği hepsi aynı. Savaşmıyor değiliz, istemiyor değiliz, oynamıyor değiliz, ama şampiyon olduğumuz için insanlar her maçımızı kazanmamız gerektiğini düşünüyor sanki.
Zirveye çıkmaktan çok zirvede kalabilmek zordur zaten."

"BİR MEKTUP YAZDIM HAYATIM DEĞİŞTİ"
Milli takıma ilk seçildiğinde çok genç olduğunu anlatan Song, "Fransa’da kamp yapıyorduk. Kamerun’a dönmek istemedim. Fransa’da birinci ve ikinci ligdeki bütün kulüplere mektup gönderdim. Çoğuna cevap bile gelmedi. Metz’e de mektup gitmişti. Benim şansım teknik direktör Joel Müller’in mektubu şahsen görmüş olması oldu. Müller bu tarz çok mektup aldığı için başlangıçta inanmamış, ama sonra takımdaki Kamerunlu kaleci Jacques Songo’ya sormaktan bir zarar gelmeyeceğini düşünerek Jacques’a beni tanıyıp tanımadığını sormuş. O beni tanıdığını ve milli takımda en umut veren gençlerden biri olduğumu söyleyince kampa geldi, Metz ile kontrat imzaladım" diye konuştu.
Song, Galatasaray’a imza atmadan önce ise sarı-kırmızılı takımın o dönemdeki teknik direktörü Hagi ile konuşmak istediğini, kendisine ihtiyacı duyanın onun olup olmadığını öğrenmeye çalıştığını söyledi.
Kamerun’da kendisine "Abi" dendiğini vurgulayan sarı-kırmızılı oyuncu, "Şimdilerde bir de ’Şef’ demeye başladılar. Çünkü 12 seneden fazla zamandır milli takımdayım. Takımın en çok milli olan oyuncularından biriyim. Sadece Kamerun’un değil, bütün Afrika’nın en çok milli olmuş futbolcularından biriyim ve sadece 30 yaşındayım. Ama o kadar uzun süredir oradayım ki çoğu kişi beni daha yaşlı sanıyor, 40 yaşında olduğumu düşünenler var" diyerek sözlerini tamamladı.
Özgür

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Gecmisten bulup bulup bu basligi cikariyorum... :)

Video furyasina ajansspor da katilmis, Gerets'in bugunki aciklamalarini koymuslar:
Gerets: ''Öncelikli hedef ikincilik''
Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, ligde öncelikli olarak ikinci sırayı hedeflediklerini, şartların uygun gitmesi durumunda şampiyonluğu hedefleyip kovalayacaklarını söyledi.
http://video.ajansspor.com/seyret?v=GBE ... GRWg&blm=1
Haberin yazili hali/tumu de burda.

TD'lerden bahsederken, Ozan'in favorilerden Koeman'le ilgili haber de gozume carpmisti diyecektim ama, Erwin ve de Ronald'i karistirmisim... :) Erwin Feyenoord'dan istifa etmis, ligde 7. olunca. Ronald'in PSV'si ise, rakibine lutfettigi sampiyonlugu, onlarin da ayni naziklikle karsilik vermesi uzerine geri almis.
Özgür

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
TD'lerden bahsederken, Ozan'in favorilerden Koeman'le ilgili haber de gozume carpmisti diyecektim ama, Erwin ve de Ronald'i karistirmisim... :) Erwin Feyenoord'dan istifa etmis, ligde 7. olunca. Ronald'in PSV'si ise, rakibine lutfettigi sampiyonlugu, onlarin da ayni naziklikle karsilik vermesi uzerine geri almis.
Ah Ozgur ah ben de haberi gorunce bir anda heyecanlandiydim. Ama Ronald Koeman da PSV'den ayrilabilir. Ilk yarida 11 puan ondeyken, geriye dusup mucizevi bir sekilde sampiyon olunca kulup yonetimi bozuk atmis. Koeman da takimla beraber sampiyonluk kutlamalarina katilmamis, yonetimin destek gostermemesine sitem etmis.

Haberin devami burada

Su anda GS'in basinda gormek isteyecegim isimlerin basinda geliyor. Ajax'la CLde kupa tarihinin en genc takimiyla yari final oynadi. Sonra gitti guneye sicak ulkeye Portekiz'e, Benfica'ya CL'de ceyrek final oynatti. Bu sene de PSV'ye ceyrek final oynatti. Uc ayri takimla CL'de basari. Avrupa kupalarinin onun icin ayri bir onemi var. Saglam kontrollu oynatir. Yeri gelince haddini bilir, rakibi iyi analiz eder. Hic bir zaman panik olmaz. Futbolcu iken de 10 tane Gerets ederdi, gol atmasini, attirmasini, takimi ataga kaldirmasini, geriden takimi yonetmesini bilir. Ickisi, kumari yok (komik gibi geliyor ama bizim ayyasin yaninda bence bu da arti), 3 cocugu var, aile adami.

GS'i iyi taniyor. Daha once futbolcu olarak da antrenor olarak da karsilasti. Koeman'a "Senede 1,5-2 milyon, sana 3 sene garanti + 2 sene opsiyon 5 senelik kontrat, bizi ilk once gruplardan cikacak, sonra ceyrek yari final oynayacak takim yap yeter" denirse gelir derim.

Ben bu sene PSV'yi 4-5 mac seyrettim. GS'dan cok bir farki yok. Hatta GS'in bazi konularda artisi var, is oyun anlayisinda ve hocada bitiyor. Ayrica GS'in cok iyi islenmesi gereken bir genc madeni var. Bunlarin ustune ustluk, hem futbolcu hem antrenor olarak Ajax'da cok iyi bir kariyeri var. GS'a scouting konusunda, oyuncu bulma konusunda cok faydasi olacaktir.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Thu May 03, 2007 10:36 pm, edited 1 time in total.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Ersoy wrote: Su anda GS'in basinda gormek isteyecegim isimlerin basinda geliyor. Ajax'la CLde kupa tarihinin en genc takimiyla yari final oynadi. Sonra gitti guneye sicak ulkeye Portekiz'e, Benfica'ya CL'de ceyrek final oynatti. Bu sene de PSV'ye ceyrek final oynatti. Uc ayri takimla CL'de basari. Avrupa kupalarinin onun icin ayri bir onemi var. Saglam kontrollu oynatir. Yeri gelince haddini bilir, rakibi iyi analiz eder. Hic bir zaman panik olmaz.
Ozan Ersoy
Bize karsi oynadiklari iki macta da hadlerini bilerek oynamislardi. Hatta savunma oyunculari duzgun uzaklastirabilecekleri toplari riske girmemek icin taca atiyorlardi surekli. Futbolcularina baktigimizda da bizden belirgin bir artilari yoktu. Bir tek Kone parliyordu aralarinda. Ona ragmen disiplinli oynayarak bizi rahat gecmislerdi. Yonetim gizlice yoklasa iyi olur. Adnan Sezgin Brezilya'da futbolcu aramak yerine once iyi bir teknik direktor arasa keske. Ama gordugum kadariyla bizimkilerin teknik direktor konusunda ciddi bir arayisi yok. Seneye de Gerets kalici gibi.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gorgen wrote:Bence sözleşme uzatılması olayı biraz kandırmaca gibi.

Sezon sonunda başarısız olursa(2. cilik başarısızlıktır diyecekler) tazminat verip gönderirler. Sezon sonunda bedava gideceğine para verelim de gitsin diye dahiyane fikir bulmuşlar gibime geliyor. Ne de olsa bizde tazminata verecek para çok ya.. Sevgili Ali Gürsel bey'in dediği gibi bunların yaptıklarını akıl ve mantıkla açıklamak mümkün değil. kulübü kötü değil çok kötü yönetiyorlar.

Sezon sonunda haklı çıkmamayı ümit ederim.
Şubat'ın 27'sinde bunları yazmıştım. Bugünkü durum ise sabah gazetesinde özetlenmiş

"Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, göndermeyi planladığı Belçikalı teknik adama, 1 senelik sözleşmesine karşılık olarak 700 bin euro ödemeyi teklif edecek..

Galatasaray'da teknik direktör Erik Gerets ile yollar artık kesin olarak ayrılıyor. Gelecek sezon takımı emanet edecekleri teknik adam için arayışlarını sürdüren sarı-kırmızılı yönetim, diğer yandan da Gerets'e sorunsuz bir şekilde veda etmeyi planlıyor. Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, birkaç gün içinde Belçikalı hocayla bir araya gelecek ve başbaşa bir görüşme gerçekleştirecek. Daha önceki açıklamalarında sürekli olarak, "Erik Gerets ile sözleşmemizi bir sene daha uzattık. Kendisinden memnunuz ve gelecek sezon da yola onunla devam edeceğiz" diyen Özhan Canaydın, Gerets'e ayrılık kararlarını tebliğ edecek.

BÜYÜK KISMI CEBİNDEN VERECEK
Erik Gerets'e, "Verdiğin hizmetler için çok teşekkür ederiz. Bize şampiyonluk sevinci yaşattın. Ancak önümüzdeki sezon seninle çalışmayı düşünmüyoruz" diyecek olan Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, Belçikalı teknik direktöre 1 yıllık sözleşmesine karşılık olarak 700 bin euro teklif edecek. Canaydın'ın, Gerets'e verilmesi planlanan bu paranın büyük bir kısmını kendi cebinden karşılayacağı öğrenildi."

Erik Gerets'e gitmesi için 700.000 Euro vereceklermiş.Bu salaklığı ancak Özhan abi başarabilir. Bunu bilmek için dahi olmaya da hiç gerek yok.Adamın sözleşmesini uzatmasalar bedava gidecekti. Şimdi sözleşme uzatıldığı için gönderilmesi için üstüne para vereceğiz.

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Özhan Canaydın ile Erik Gerets el sıkıştı
Harun Muslu-Hürriyet 28 Mayıs 2007
Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ile teknik direktör Erik Gerets tazminat konusunda anlaşmaya vardı.

Başkan Canaydın, Gerets'e hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek artık çalışmak istemediğini söyledi. Belçikalı teknik adam da Canaydın'ın bu fikrine saygılı olduğunu belirterek nezaketinden dolayı teşekkür etti. İkili arasında yapılan toplantıda, bir sene daha mukavelesi bulunan Gerets'in 700 bin Euro tazminat alması kararlaştırıldı. Gerets Florya'dan ayrılarak eşyalarını toplamak üzere evinin yolunu tuttu.
Liseli vardı ya ah o liseli...

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Yazık değil mi bu parayA. 700.000 Euro az para mı bu kulüp için. Bir Ribery 200.000 Euro için bu kulüpten kaçmadı mı?

BU PARALARIN KİMSE NEDEN HESABINI SORMUYOR?
SONRA DA GS'ın borçları nasıl olur hep artıyor diyoruz.

Bu kaçıncı işbilmemezlik, bu kaçıncı beceriksizlik bu kaçıncı salaklık..

Tam 3 ay önce sözleşme uzatılacağı zaman, göndereceğiniz adama tazminat vermek için mi bu sözleşmeyi uzatacaksınız dedim.. Haklı çıkmamayı ümit ediyordum.

Yine haklı çıktık..

Malesef...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sözleşmeyi, kimseye sormadan tek başına uzatmadı mı bu başkan müsveddesi?

Ödesin cebinden paşa paşa!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Daha fazla ustune giderseniz adam kalpten gidecek...digerlerinden farki yok,
tut onu kaptir ona...

Can Baysan

Post by Can Baysan »

56 puan toplayabilen bir hocanın "başarı"yla alakası olmadığını anlamak için spor enstitülerinde futbol üzerinde ihtisas görmüş olmaya hiç gerek yoktu...

Aslına bakarsak; Gerets, takımı 83 puanla şampiyonluk mertebesine çıkardığı geçen sezonda da, 56 puan gibi bir acizlik rekoruna ulaştırdığı bu sezonda da Galatasaray eşofmanını layıkıyla dolduran bir teknik adam olmaktan uzaktı. Acılı Trömsö maçından bugüne kadar bu kanımı çeşitli platformlarda defalarca belirttim.

Yaptığı hizmetlerden(!) ötürü yine de kendisine teşekkürler...

(700 bin euro meselesi gerçekten de ileride çok su kaldırmaya aday)
Liseli vardı ya ah o liseli...

Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

5 yilda 3 hoca , 15 veya 20 yabanci oyuncu, 2 veya 3 baskan yardimcisi, ve hala bir sure yalan. Yazik, iki yuzbin ona, bir milyon buna, bes yuzbin araciya. Gazetede aciklama " ben transferler ilgilenmiyorum stat yapmaya calisiyorum" oda fos cikacakya. Ve hala bunun bir gecis donemi olduguna inandirmaya calisyorlar.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Gerets yarin basin toplantisi duzenleyecekmis, muhtemelen veda edecek. Zaten bu saatten sonra takima faydali olmasi imkansiz.

Genel fikrimi soyleyeyim, Gerets'in cok iyi bir teknik direktor olmadigi belli, hatta bunun otesinde, duygusal bir tarafi da var sanirim, cunku kritik zor maclarda hep cok garip tercihleri vardi, ve bizi epey uzdu. Zaten cok iyi bir teknik direktor olsa PSV'yi iki defa sampiyon yapan adami daha ust duzey kuluplerde, Ispanya veya Ingiliz liginde gorurduk.

Ama bunlari bir yana birakirsak Gerets geldigi gunden bugune adam gibi bir insan olarak yer etti bende. Basinla, yonetimle olan iliskilerinde benim gordugum kadariyla olumsuz bir hareketi olmadi. (Hagi'nin yaptiklarini hatirlayalim.) Gerets pek tanimadigi bir ulkeye, maddi sikintilari olan bir kulube geldi, istedigi transferler hic gerceklesmemesine ragmen son bir iki maca kadar sikayetci olmadi. Ilk geldiginde takimin kasetlerini izledi ve yaptigi bir iki isabetli hareketle (Umit Karan'i geri getirmek, Saidou'yu degerlendirmek, Hasan Sas'a guvenmek vb.) 83 puanla sampiyon bitirdi sezonu. O zaman da hatalari oldu ama elinden geleni yapti ve zoru basardi. Ikinci sene ilk seneki gibi Tulun'la calisabilse belki sampiyon olmazdik ama sampiyonlar liginde olurduk ve son maca kadar sampiyonluk iddiamiz olurdu. Gerets'e tesekkur ederim, basarilar dilerim.

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Basinda cikan haberin coguna zaten inanmam ama bu gercek olup olmayacagini yarin gorucegiz.

Galatasaray yonetimin ne yaptigini anlamak gercekten mumkun degil. Madem devam etmiyeceksin niye uc ay once kontratini uzatiyorsun, bu ne celiski bu ne istikrarsizlik. Bundan sonra kim inanir hemde birinci yetkiliden cikan sozlere, senin yeni seyrantepene, riva arsana , transferlerine. Hic mi bir strateji, prensip uygulanmaz.

Hadi sabirsiz taraftarlarin , skor seyircisinin tepksini biliyorduk, onlar zaten hep degisiklik ister uc yenilgiden sonra.Bundan sonra istikrar isteyen sabirli taraftarin destegini nasil alacaklar. Iki defa Turkiye yi terk etmis bir kisinin eline birakilir mi bir takimin gelecegi.

Benim icin isimler onemli degil, istikrardan yanayim. Turkiye kupalari da bana viz gelir , gelecegin takimi yaratilmadiktan sonra. Gerets geldigi gunden beri tuttum, yonetimi de hic elestirmedim. Bu adam bu yonetimin cok uzerinde birisi, ikinci bir Lucescu hatasi. Galatasaray'i siradanlastirmada yarisiyorlar, allah akil fikir versin.
Kemal Bakircioglu

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Gerets benim gozumde her zaman insanligi cok on planda olan mukemmel bir hoca olarak yer edecektir. Cesitli nedenleri var :

Bir kere Canaydin gibi mukemmel bir insanla ve onun saygin yonetimi ile 2 yil calisti.

Sonra eline mukemmel kadro verildi. Her sene Pires, Juninho, Gallardo ile takviyeli cikti. Geldiginde Ribery gibi faydasiz oyuncular takimdan gonderilerek, ona imkan yaratildi. Futbolcular, yani takimin maasli calisanlari, ona hep destek oldu.Hakan Sukur ve cemaati takim ici birligi desteklediler.

FB macinda kafasi yarildi, yoneticilerimiz ona oyle sahip cikti ki, medya karisti. Mukemmel stadyumda (1) takimini cok seven taraftarlara karsi (2) durust futbolcularla, harika yoneticilerle (3) ve serefli medyayla bir arada oldu.

Sayin Canaydin, buyuk adamsiniz. Lucescu'yu gelir gelmez bitirdiniz, Terim'i ve Hagi'yi harcadiniz, Gerets'i yediniz. Simdi sirada Feldkamp var.

Ama lutfen artik gegirmeyiniz.

(1) Hatta stadyumlarda, CL maclarini stad fazlasi nedeni ile Ikitelli'de oynayarak.

(2) Avrupa maclarinda sahaya adam sokarak, ligde de oyuncu dovup saha sulayarak.

(3) Fark 6 Puan. Saat 20.45. Hebele gubele.

Post Reply