Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular 2006-2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Erciyes'in işini bitiren maç Rize maçı oldu. 9 kişi kalmış rakipten son dakikada gol yemeselerdi, % 99,99 ligte kalacaklardı..
Ozgur Huseyinoglu wrote:
Ismail Gezer wrote:Yanlış hatırlamıyorsam son dakkada gol yedikleri Rizespor o dakikalarda 9 kişi oynuyordu.. Bugünde son dakkalarda yemişler.. Lucescu'nun taktiği, Lucescu'nun kaderi..
Cengiz Akgun wrote:Bu sene GS'lilarin senesi olmadi. Buyuk Kaptan da baltayi ta$a vurmu$ demek hem de uzatmalarda. Macin 90 dakika oldugunu operadaki $i$man kadinin $arki soylemesine benzer $ekilde hakem son dudugu calmadikca macin bitmedigini bilmek icin herhalde aleme-i cihan olmak gerekmiyor. Zaten Kayseriye iki takim fazla idi. Izmir gibi aydinlik bir yerde birinci lig takimi yok iken hem de. Hadi bakalim $imdi ne olacak Buyuk Kaptan? Ikinci yarida mucize filan derken olan oldu torba doldu.
Ikinizin yazdigindan da, sanki o sekilde anlamlar cikiyor gibi de, duzelteyim dedim o turlu bir dusunce vardiysa. Yukarda Can da yazmis, Erciyes'in son dakikalarda o iki golu yiyip yememesi arasindaki fark 16. veya 17. olarak ligden dusmesi olacakti sadece. Rize ile puan puana gelip, 2'li averajdan zaten dusuyor olacaklardi Sivas'i yenseler bile... Rize macinda yenilen golu diyorsaniz, o ayri tabii...

Bu arada, Ankaragucu'nun golunu alkislayan Aziz Yildirim'a darisi bizim maclarda yedigi gollere diyelim! :lol:
Can Baysan

Post by Can Baysan »

BÜLENT KORKMAZ İSTİFA ETTİ
(ajansspor.com)
Kayseri Erciyesspor'da beklenen gelişme gerçekleşti! Sezonun ikinci yarısında görev yaptığı Erciyesspor'daki performansıyla taktir toplayan ancak takımının ligden düşmesine engel olamayan Bülent Korkmaz, yaptığı yazılı açıklama ile istifa ettiğini açıkladı.

27 Mayıs 2007, 16:23
Ligin ikinci yarısında mavi-siyahlı ekipte teknik direktörlük görevini üstlenen, ligde aldığı başarılı sonuçların yanı sıra Fortis Türkiye Kupası'nda finale kadar yükselme başarısını gösteren Bülent Korkmaz, görevinden ayrıldığını açıkladı.

Korkmaz, yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: ''Tüm kamuoyunun bildiği gibi Kayseri Erciyesspor Kulübü sezonun sona ermesi ile beraber Turkcell Süper Lig'e veda etti. Camia olarak elimizden gelen tüm özverili çalışmalarımızı yapmış olsak da sezonun son maçlarında alınan neticeler ile bir alt lige düşmüş olduk. Ekibimle beraber görevde bulunduğumuz süre içerisinde başarılı bir performans göstermiş olduğumuza inansak da maalesef sezonun ilk yarısında gerçekleşen bir dizi hatalar sebebi ile bu performansımız takımımızın ligde kalmasına yetmemiştir. Türk futboluna ve Kayseri Erciyesspor için tüm umutlarını yitirmiş olan Kayseri şehrine farklı bir heyecan getirmek için ekibimle beraber çıktığım bu yolda vicdanım rahat ve görevimi elimden gelen en iyi şekilde yapmış olduğumun bilinci ile 2006-2007 sezonunun ikinci devresi başladığım Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörlüğü görevimden bugün itibari ile istifa etmiş bulunmaktayım. Göreve geldiğim ilk günden bu yana bana her türlü desteği veren Kayseri Erciyesspor'un değerli başkanı ve camiası ile Kayseri halkına sonsuz teşekkür ediyorum. Teknik direktörlüğümün ilk temellerini attığım bu takım ve şehrin ömrümün sonuna kadar bende farklı bir yeri olacaktır.''
Liseli vardı ya ah o liseli...
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Can Baysan wrote:BÜLENT KORKMAZ İSTİFA ETTİ
(ajansspor.com)
Kayseri Erciyesspor'da beklenen gelişme gerçekleşti! Sezonun ikinci yarısında görev yaptığı Erciyesspor'daki performansıyla taktir toplayan ancak takımının ligden düşmesine engel olamayan Bülent Korkmaz, yaptığı yazılı açıklama ile istifa ettiğini açıkladı.
Ben de simdi bu haberi buraya gececektim. Bence Bulent Korkmaz gelecek sene bu takimla 1. lige cikabilecegine inansa kalirdi. Erciyes'in sehirden yeteri kadar destek almadigini dusunuyorum, bir takim bize yeter diye dusunuyorlar, oyle olmasa Kayseri iki macini kazanir Erciyes'i ligde birakirdi.

Aslinda Feldkamp ve altinda Bulent Korkmaz iyi bir secim olabilir bizim icin. Feldkamp gelecek diye her yerde konusuluyor ama adam 73 yasinda , kalp sorunu var. Danisman olarak kalsa ve kulubede Abdullah Avci veya Bulent KOrkmaz olsa fena olmaz.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote: Ben de simdi bu haberi buraya gececektim. Bence Bulent Korkmaz gelecek sene bu takimla 1. lige cikabilecegine inansa kalirdi. Erciyes'in sehirden yeteri kadar destek almadigini dusunuyorum, bir takim bize yeter diye dusunuyorlar, oyle olmasa Kayseri iki macini kazanir Erciyes'i ligde birakirdi.

Aslinda Feldkamp ve altinda Bulent Korkmaz iyi bir secim olabilir bizim icin. Feldkamp gelecek diye her yerde konusuluyor ama adam 73 yasinda , kalp sorunu var. Danisman olarak kalsa ve kulubede Abdullah Avci veya Bulent KOrkmaz olsa fena olmaz.
Bence bu kendine yontma olmu$. Kayseri istiyerek Erciye$ du$mesinde rol oynamadi herhalde. Serseri degil ya bular. Bundan once de tekliyorlardi. Adam gibi ikinci hatta ucuncu bile olma $anslari vardi. Yetmedi gucleri. Bunu yapamayan elbette Erciye$i kurtarmaya gelince di$lenen rakipleri onunde bocaladilar. Hirslarida gitmi$ti. Sikmadilar kendilerini.

Bulent'in kulagina kar suyu kacmi$ olacak ki bu sene ikinci ligde debelenmekse daha iyi bir yere kapagi atarim diye du$unuyor. Ne GS yonetimi ne de o bu GS yonetimini du$undugu icin (oyle ya bunca olandan sonra biraz zor kopruleri atali cok oldu) Feldkemp meltkeple filan cali$mak istedigini sanmam. Onun niyeti bu ba$arisinin ustune yatip yine orta $eker bir Anadolu takimi ile iyi bir maa$la anla$mak. Biraz palazlandi ya hakli olarak semersini gorecek. Gerisi biraz tra$ olmu$ yazdigi basin bildirisinde. Erkekce cikip olmadi diyecegine ilk yaridan filan bahsetmi$ ki hikaye. Pek ala bu sene ligde kalma $ansi adam gibi vardi ve heba ettiler. Buna Bulent de dahil. I$ler iyi gidince semeresini gorup kotu gidince ilk yari demesi cok kolay boyle. Bo$una hikaye yazmasin saf koylu varmi$ gibi kar$isinda.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon May 28, 2007 7:48 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:[ Pek ala bu sene ligde kalama $ansi adam gibi vardi ve heba ettiler. Buna Bulent de dahil. I$ler iyi gidince semeresini gorup kotu gidince ilk yari demesi cok kolay boyle. Bo$una hikaye yzmasin saf koylu varmi$ gibi kar$isinda.
Evet Rize macinda o iki penaltiyi kacirmasalar ilk yariya milk yari bakmadan ligde kalmislardi su anda. Basin aciklamasinda ilk yaridan bahsetmesi gereksiz olmus.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bülent, Gençlerbirliği ilen anlaşmış..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ertuğrul'da Beşiktaş ilen anlaşmış..

Ertuğrulu severim. Heralde pek sevmeyenide yoktur. O yüzden bu anlaşmaya pek sevinmedim. BJK'da bizim gibi kendi yavrularını yemeden sabıkalı! Bulsa Fenerde yiyecekte, bulamıyor..

Kayserispor şu an ligte en çok sempatizanı bulunan takımdır bence. Bunda kayserililer kadar Ertuğrul'unda katkısı olmuştur. İşini yaptı kimseyle uğraşmadı, bahane uydurmadı, günah keçisi aramadı.. Sözleşmesi devam etmesine rağmen Kayserispor kendisinden tazminat falan istemeyecekmiş. Çok sayıda kayserili arkadaşım olduğu için Kayserililerin parasal konulardaki hassasiyetini bildiğimden azıcık şaşırdım tabi :D Karşılıklı sevgi saygı varmış demekki.. Yoksa kimse bir Kayseriliye kazık atamaz, ticaretten anlamayanı okuturlar orda (Özgür Hocam, alınmak yok :)

Şunuda söylemek lazım, galiba Tolga söylemişti, istese Kayserispor maçlarını kazanır Erciyesi ligte bırakırdı diye. Sırf bu yüzden bile fazlasıyla takdir edilmeyi hakediyor kayserililer. Hatır şikesi bile yapmadılar. Erciyesin durumu ortadayken, kendi aralarında yaptıkları maçlara bile şike gölgesi düşmedi! Büyük şehirlerimizin büyük takımları gibi birbirlerine düşman olsalar bu anlaşılabilirdi elbet ama icabında isim değişikliğine gidebilecek kadar birbirine yakın iki klubun bu şekilde davranabilmesi, hakettiği takdiri görmedi bence..

Kayserispor UEFA'ya katılabilsin diye yine bir cinlik peşindeymişler gerçi :) Ona da şike denmez, ancak 'cinlik' denir :)
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ertugrul Saglam'in isi cok zor. Ve acikcasi altindan kalkabilecegine inanmiyorum. Ertugrul'un Ricardinho ve Delgado gibilerini oynatabilecegini, Burak, Ibrahim Akin gibi deli fisekleri dizginleyebilecegini sanmiyorum. Saglam'in topu topu 3 senelik tecrubesi var. Hic birinde ustun basarisi yok. Futbolcu olarak dogru durust bir kariyeri yok (mesela Hagi mesela Bulent Korkmaz). Uluslararasi tecrube sinirli. Dogru durust yabanci dil yok. Taninmislik yok. Bugun Besiktas forumlarina soyle bir goz atarsaniz, Besiktas yonetiminin cok buyuk risk aldigini anlarsiniz. Daha simdiden ikiye ayrilmis durumdalar. Ertugrul'u cig cig yemek icin hem basin, hem tribunde, hem de takimda bir suru adam olacaktir.

Bu yuzden tek basina Suat Kaya, Abdullah Avci, Rasit Cetiner vs GS icin de yeterli cozumler degiller. Herkes Terim ornegini gosteriyor ama Terim'in Piontek'in yaninda 4-5 senelik bir staj deneyimi ondan sonra da Turk milli takimini ilk defa Avrupa kupasina goturme basarisi vardi. O bile cok sorunlu basladi. 4-0 derbi yenilgileri falan ve tarihin en iyi takimiyla basariya kosuldu. Ikinci geldiginde neler oldu gorduk.

Bulent Korkmaz bir Anadolu takimini sampiyonluga oynatirsa veya Milli takimda Terim benzeri bir basari kazanirsa, bir 3-4 sene sonra o zaman tek basina gelebilir. O zamana kadar Bulent hoca da risktir.

Ozan Ersoy
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

ertugrul saglam iki yildir istikrarli bir cizgiyi surduruyor ve yeni nesil teknik direktorlerin icinde en cok on plana cikani. ancak, ben kayserispor'un bu sezon, ozellikle de ikinci yarida cok kotu bir sezon gecirdigini dusunuyorum. bunda ertugrul'un ne kadar payi var bilemem ama, dort buyuklerin dordunun de tel tel dokuldugu bir sezonda, kayserispor'un ilk devreyi kume dusme potasinda geciren trabzonspor'un bile gerisinde kalmasi basarisizliktir baska birsey degil. elinde iyi bir kaleci, toledo, mehmet topuz gibi defansta ve orta sahada cok onemli elemanlar, ve gokhan unal gibi bir golcusu olan takimin bu yil sampiyonlugu zorlamasi gerekirdi.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Kayserispor'un 2. yaridaki dususu bence daha cok takimdaki oyuncularin tecrubesizliginden kaynaklandi.Sampiyonluk yarisinin icinde kalabilmek kurumun butun birimlerinde tecrube gerektiriyor.

Turkiye'de hangi td goreve gelirse gelsin,eninde sonunda elestirilecek ve basarisiz bulunacaktir.O yuzden Ertugrul Saglam'in,gorev alirsa, en az diger td adaylari kadar basarili olacagini dusunuyorum.
Konsantrasyon
Concentration

nefvakfi.org
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Besiktas yonetimi bunu da yuzune gozune bulastirdi. Pazartesiye ertelemisler karari. Biri cikar hocamiz Saglam der biri Pazartesi karar verecegiz der.

Olayin sosyo-politik bir boyutu da var sanirim. Besiktas'in sponsorlarindan Ulker grubu takimin basina esi turbanli Ertugrul Saglam'in getirilmesini istiyormus. Boyle bir dedikodu var (bugun is yogun degil, ben de dedikodulari izliyorum). Dinibutun Ertugrul Saglam'in takima Avrupa kupasini kazandiracagini dusunuyorlar belki de. Hakan Sukur GS'a TD olmadan Ulker sponsorlugunu bitirmeli.

Ozan Ersoy
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Nefesleri kesen mactan sonra Kasimpasa Altay'i yenerek super lige cikmis. Kasimpasa 10 kisi ohynamasina ragmen iki uzatmada gol atarak maci penaltilara kadar getirmis ve son penaltida kazanmis. Super lig'de 5 tane Istanbul 4 tane Ankara takimi oldu.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Tolga Girici wrote:Nefesleri kesen mactan sonra Kasimpasa Altay'i yenerek super lige cikmis. Kasimpasa 10 kisi ohynamasina ragmen iki uzatmada gol atarak maci penaltilara kadar getirmis ve son penaltida kazanmis. Super lig'de 5 tane Istanbul 4 tane Ankara takimi oldu.
Malesef gelen üç takımın da hiç seyircisi yok.
Tayyip ile Melih gökçek artık takımlarını yarıştırırlar.

Bir il, ilçe değil de semt takımının uuzn süreden sonra 1.lige gelmesi de hoş.

Enson bakırköy Zetinburnu, sarıyer'den sonra bir ilçe istanbul takımı görmedik.

İstanbul bb spor'un ise 1.lige ne diye çıktığını anlamadım. belediyenin parasıyla transfer mi yapacaklar? Belediyespor diye profesyonel takım mı olur. Belediye başkanları gitsin amatör kulüpleri desteklesin.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mehmet Gorgen wrote:
Tolga Girici wrote:Nefesleri kesen mactan sonra Kasimpasa Altay'i yenerek super lige cikmis. Kasimpasa 10 kisi ohynamasina ragmen iki uzatmada gol atarak maci penaltilara kadar getirmis ve son penaltida kazanmis. Super lig'de 5 tane Istanbul 4 tane Ankara takimi oldu.
Maalesef cok yanlis isler oluyor. Belki yanlis dusunuyorum ama AKPliler her yerde at oynatma hakkini kendilerinde goruyorlar. Kasimpasa'nin maclarini izlemedim, belki bileklerinin hakkiyla 1. lige cikmislardir ama bende ister istemez antipati olusuyor. Taraftari olmayan takimlari zorla 1. lige cikararak egolarini mi tatmin ediyorlar? Cok paralari varsa destek verebilecekleri bir suru sehir, bir suru spor bransi var. Insanlarin vergisinden toplanan paralarla futbolcu alip bir avuc insandan baska kimseye bir sey vermeyen takimlari super lige doldurdular. Gelecek sene Lig a izlesem daha iyi. Orada daha koklu takimlar, daha cekismeli maclar olacak.
İrfan BALKIS

Post by İrfan BALKIS »

Maçın tamamını tvden izledim. Gönlüm Altaydan yana idi. Kasımpaşa maçı kazanmak için hiç bir şey yapmadı. 90+5 ve 120+1 de Altay bitiş düdüğü beklerken iki kez birer beraberlik golü bularak maçı penaltılara getirip süper lige çıktı. Ayağına kadar gelen kısmeti birkaç saniye daha dayanamayıp iki kez geri tepen Altay ne kadar üzülse azdır. Arkadaşların dediği gibi nasıl olduysa oldu seyircisiz üç takım geldi. Bunda da bir hayır vardır belki...
Post Reply