Transfer Gundemi (Yaz 2006) - 2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Okan ciddi ciddi sozlesme imzalamis asagidaki habere gore. Bos mukaveleye imza atmis deniyor.

Ben Okan'in futbolculugunu begenirim. Futbol zekasi vardir. Orta sahada kademeye cok iyi girer, top calar, isabetli ortalar yapar. Ama Okan kimin yerine oynayacak? Arda veya Sabri'den birini kesecek, oynamasi durumunda. 30 kusur yasindaki bir Okan bile Sabri'yi takimdan kesecek kapasitede bence. Besiktas'ta pek izleyemedim ama on liberoda da oynayabilir. Neyse, hayirlisi olsun.
Sarı-Kırmızılı yönetim resmi açıklamayı, yabancı transferlerini de gerçekleştirdikten sonra yapacak. Bu arada futbolculara 5 milyon dolar ödendi

GALATASARAY'a dönüp dönmeyeceği merak edilen Okan, yeniden eski takımıyla sözleşme imzaladı. Galatasaray İkinci Başkanı Adnan Polat ve Sportif AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin'in çok istediği Okan, dün Sezgin'le bir araya gelerek boş mukaveleye imza attı ve ardından da tatil için Çeşme'ye gitti. Taraftar tepkisini düşünerek bu transfere sıcak bakmayan Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın'ın da Okan'ın 'Benim için para hiç önemli değil. Boş mukaveleye imza atarım' demesi üzerine ikna olduğu ve yeşil ışıl yaktığı öğrenildi.

BOKA İLE TEMASA GEÇİLDİ

SARI- Kırmızılı yönetim, yabancı transferlerini de gerçekleştirdikten sonra Okan'ın Sarı-Kırmızılı takıma döndüğünü kamuoyuna resmen duyuracak. Tecrübeli futbolcu, 29 Haziran'da Florya'da başlayacak antrenmanlarda Galatasaray formasına tekrar kavuşacak. Bu arada futbolcuların hesabına 5 milyon dolar daha yatırılarak, ödemeler büyük ölçüde tamamlandı. Öte yandan transfer arayışlarına da çok yönlü olarak devam eden Galatasaray'da, teknik direktör Gerets'in Dünya Kupası maçlarında izleyip çok beğendiği Fildişi'nin sol beki Arthur Boka ismini de yöneticilere ilettiği öğrenildi. Genç oyuncuyla menajerler aracılığı ile temasa geçilecek.

Yasin YILDIRIM

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Kim tutar sabah gazetesini ve acar muhabirlerini. :lol:

Marcelinho'ya karşılık İliç

G.Saray, Brezilyalı oyuncu ile prensipte anlaştı. 1 yıllık sözleşmesinin olduğu H.Berlin'e ise Sasa İliç teklif edildi.

Transfer çalışmalarını sürdüren G.Saray, Hertha Berlin'in Brezilyalı oyuncusu Marcelinho konusunda ciddi mesafe kat etti. Bu futbolcuyla masaya oturan ve prensipte anlaşma sağlayan Cimbom, şimdi de kulübünü ikna etmeye çalışıyor. Sarı-kırmızılı yönetim, 1 yıllık sözleşmesi olan Marcelinho'ya karşılık Almanlar'a Sasa İliç'i teklif etti. Ancak Hertha Berlin kulübü, İliç'in üzerine ayrıca 2 milyon euro talep etti. Üste para vermeyi düşünmeyen G.Saray, Alman kulübü ile kıran kırana pazarlığa girişti. Yönetim, Gerets'in çok istediği Marcelinho'yu
almak için çabalıyor. Bu arada Fildişi Sahili maçında Sırbistan Karadağ formasıyla oynayan İliç'e teklifler geldiği bildirildi.
YAŞAR YALÇIN

bu da vatan gazetesinden:

G.Saray'dan ekvador çıkarması

Gerets'in isteğiyle transferleri bir an önce bitirmek isteyen sarı-kırmızılılar, gözünü Ekvador'un iki yıldızına çevirdi: Mendez ve Reasco
23.06.2006
Bir yandan "Gravesen geliyor-gelmiyor", "Futbolcuyla anlaşıldı, Real Madrid'in kararı bekleniyor-menajerin transferden haberi yok" söylentileri dolaşırken G.Saray kurmayları listelerine yeni adaylar eklemeye devam ediyor. Yönetimin son gözdeleri ise Ekvador'dan; Edison Mendez ve Neicer Reasco. Almanya'da bulunan G.Saray Sportif AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin, Berlin'de teknik direktör Eric Gerets'le buluşarak Ekvador'un Almanya ile oynadığı karşılaşmayı izledi. Maçta forma giyen Mendez'i takibe alan ikilinin, Ekvador'un farklı yenilgisine rağmen iyi bir oyun sergileyen futbolcuyu beğendikleri bildirildi. LDU Quito takıınında oynayan, 27 yaşında, 1.75 metre boyundaki Mendez orta sahanın her iki kanadında da görev yapabiliyor. Gerets bu oyuncuyu takımın geçen sezon yaşadığı sol kanat sorununu çözmek için istiyor. G.Saray Mendez'in yanında yine Ekvador'dan 28'lik Reasco'yu da takibe aldı. Almanya maçında forma giymeyen Reasco defansın sağında oynuyor. Bu oyuncunun bonservisi Sao Paulo'da. İki futbolcu için de menajerlerle görüşen Adnan Sezgin'in önümüzdeki günlerde kulüplerle de görüşeceği bildirildi.

Haber: Harun MUSLU

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Murat Biricik wrote:GS yapabilecegi en iyi ve verimli transferleri sonuclandırdı. Arda ve Zafer! :P Hepimize mujdeler olsun. !

GERETS KORKMA, AKILLI RISK AL! :!: :!: :!:
VALLAHİ ARDA'DAN BEN DE ÇOK UMUTLUYUM.

Fakat Zafer şaunki formuyla GS'da oynayacak kapasitede değil. Bir kere yaşına göre çok ağır.
Umarım beni yanıltır da bende memnun olurum.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Tolga Girici wrote:Okan ciddi ciddi sozlesme imzalamis asagidaki habere gore. Bos mukaveleye imza atmis deniyor.

Ben Okan'in futbolculugunu begenirim. Futbol zekasi vardir. Orta sahada kademeye cok iyi girer, top calar, isabetli ortalar yapar. Ama Okan kimin yerine oynayacak? Arda veya Sabri'den birini kesecek, oynamasi durumunda. 30 kusur yasindaki bir Okan bile Sabri'yi takimdan kesecek kapasitede bence. Besiktas'ta pek izleyemedim ama on liberoda da oynayabilir. Neyse, hayirlisi olsun.
Tartisilacak konu ama ben katilmiyorum, Okan herseyden once yasli bir oyuncu; futbol motivasyonunda problem meydana gelmis olmasi ihitimali yuksek. Okan'in takima girmesi ilk 11'den ziyade, 22 kisilik kadroyu etkileyecek. Yani 22 kisilik kadroya girmesi gereken bir genc oyuncu 1973 dogumlu Okan icin feda edilecek. Sabri ve Arda ana kadroda yer alir muhtemelen ama alttan gelecek bir adam genel kadroya giremez ve kariyeri 1 yil zarar gorur. Gelecek sene 34 yasina girecek Okan da takimdan ayrildiginda bir gencin 1 yilini yemis olur. Bir de bu gozle bakmak lazim...

not : Hakan Sukur icin de ayni gorusteyim...

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Tartisilacak konu ama ben katilmiyorum, Okan herseyden once yasli bir oyuncu; futbol motivasyonunda problem meydana gelmis olmasi ihitimali yuksek. Okan'in takima girmesi ilk 11'den ziyade, 22 kisilik kadroyu etkileyecek. Yani 22 kisilik kadroya girmesi gereken bir genc oyuncu 1973 dogumlu Okan icin feda edilecek. Sabri ve Arda ana kadroda yer alir muhtemelen ama alttan gelecek bir adam genel kadroya giremez ve kariyeri 1 yil zarar gorur. Gelecek sene 34 yasina girecek Okan da takimdan ayrildiginda bir gencin 1 yilini yemis olur. Bir de bu gozle bakmak lazim...

not : Hakan Sukur icin de ayni gorusteyim...
Ben de Ufuk'a katiliyorum bu konuda. Arda'nin geri donmesine ne kadar sevindiysem bu habere o kadar uzuldum. Okan 73 dogumlu seneye 34 yasinda olacak. Onun oynayacagi her dakika Arda'dan, Sabri'den calinan dakikalardir. Kaldi ki bu genc oyuncularimiz bile Hasan Sas'in arkasinda oynuyorlar ve Hasan'in bu seneki durumuna gore yine az firsat bulabilirler.

Okan'a ne orta sahanin ortasinda ne sag kanatta hic gerek yok.

Bugun Adnan Sezgin Almanya'dan bu haberi yalanlamis. Umarim daha fazla da gelisme olmaz.

Ozan Ersoy

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, transfer çalışmaları için bulunduğu Almanya'da önemli gelişmeler kaydettiklerini açıkladı.

"Sezgin, ''Ancak şimdilik futbolcu ismi açıklamıyoruz. Transfer tamamlandığında söyleyeceğiz'' dedi.

Sezgin, Okan Buruk içinse ''O konuda bir gelişme yok, anlaştığımız doğru değil'' demekle yetindi."

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gorgen wrote:Kim tutar sabah gazetesini ve acar muhabirlerini. :lol:

G.Saray, Brezilyalı oyuncu ile prensipte anlaştı. 1 yıllık sözleşmesinin olduğu H.Berlin'e ise Sasa İliç teklif edildi.

Transfer çalışmalarını sürdüren G.Saray, Hertha Berlin'in Brezilyalı oyuncusu Marcelinho konusunda ciddi mesafe kat etti. Bu futbolcuyla masaya oturan ve prensipte anlaşma sağlayan Cimbom, şimdi de kulübünü ikna etmeye çalışıyor.
Mehmet sen Almanya ligini bizden daha fazla izliyorsun bu konuda ne yorum yaparsin? Marcelinho iyi adam. Hizli, frikik falan da atar. Ama

1) Ilic'in mutlaka yollanmasi gerekir.
2) DM sorununu cozmez.

En akilli transfer Ze Roberto'yu almak olacak ama vaz gectiler ya da fazla geldi.

Ozan Ersoy

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ozan Ersoy wrote:

Transfer çalışmalarını sürdüren G.Saray, Hertha Berlin'in Brezilyalı oyuncusu Marcelinho konusunda ciddi mesafe kat etti. Bu futbolcuyla masaya oturan ve prensipte anlaşma sağlayan Cimbom, şimdi de kulübünü ikna etmeye çalışıyor.
Mehmet sen Almanya ligini bizden daha fazla izliyorsun bu konuda ne yorum yaparsin? Marcelinho iyi adam. Hizli, frikik falan da atar. Ama

2) DM sorununu cozmez.

En akilli transfer Ze Roberto'yu almak olacak ama vaz gectiler ya da fazla geldi.

Ozan Ersoy
Biz buraya uydurma haberleri geciyoruz ama Adnan Sezgin haberleri biz yorum yapamadan yalanliyor. Kaynak Hurriyet.

Transfer çalışmalarını Almanya'da sürdüren Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanı Adnan Sezgin, "Gravesen Real Madrid kongresini bekliyor. Ancak, ismini vermek istemediğim bazı oyuncular var. Çok önemli aşamalar kaydettik" dedi. Sezgin, Yıldıray, Marcelinho, Maniche ve Zakora ile ilgilenmediklerini söyledi.

Öncelik olarak orta sahaya bir ön libero almak istediklerini ifade eden Adnan Sezgin, "Sadece bir yabancı futbolcu kontenjanımız var. Herkesin bildiği gibi bir ön libero almak istiyoruz. Bu konuda öncelik tanıdığımız ilk isim Gravesen’di. Kendisi 2 Temmuz’da yapılacak Real Madrid kongresini bekliyor. O tarihten öncede bu transferin olasılığı söz konusu değil. Ancak, ismini vermek istemediğim bazı oyuncular var. Çok önemli aşamalar kaydettik. Çok yakın bir zamanda taraftarlarımıza müjdeli haberi vereceğiz" dedi.

Hertha Berlin kulübüyle Yıldıray ve Marcelinho konusunda görüşme yapmadığını belirten Sezgin, "Her iki futbolcu da gündemimizde yok. Marcelinho - İliç takası da teoridir. Zaten İliç’i satmayı düşünmüyoruz" dedi.

Yabancı transferinin gecikmesinin taraftarları endişelendirmemesi gerektiğini ifade eden Adnan Sezgin, Portekiz’li Maniche ve Fildişi Sahilleri’li Zakora ile ilgilenmediklerini söyledi.

Bakalim kim cikacak yumurtadan :)

Ozan Ersoy

evren özyürek

Post by evren özyürek »

Ama Okan kimin yerine oynayacak? Arda veya Sabri'den birini kesecek, oynamasi durumunda. 30 kusur yasindaki bir Okan bile Sabri'yi takimdan kesecek kapasitede bence
Sabri'ye haksızlık yapılıyor.Okan ,Sabri'yi kesebilecek bir futbolcu değil,kesinlikle.

Sabri oynadığında takımın direnci bariz bir şekilde artıyor.Ortaları düzgün değil diye kızılıyor ama gün geçtikçe ayağını düzeltiyor.Son maç attığı gol.....Hasan Kabze'nin meşhur golü öncesi Hakan'a atılan pas ve Aydın'ın attığı golün asisti Sabri'ye ait.Nedense elimizdeki futbolcuları beğenmekte çok nazlanıyoruz.
para...şike...işte fener işte...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Senelerdir her transfer döneminde 'önemli aşamalar (!)' kaydediliyor, sonra birde bakmışız ki adam başka takımla anlaşmış..

Transfer haberlerine sırf eğlence maksadıyla bakıp, medyanın ne derece saçmalayabileceğini görmeye çalışıyorum bir süredir. Ama artık o da olmuyor, sadece başlıklara bakmala iktifa ediyorum, heyecan = '0' :)

Ozan Ersoy wrote:
Çok önemli aşamalar kaydettik. Çok yakın bir zamanda taraftarlarımıza müjdeli haberi vereceğiz" dedi.

Ozan Ersoy

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

evren özyürek wrote:
Ama Okan kimin yerine oynayacak? Arda veya Sabri'den birini kesecek, oynamasi durumunda. 30 kusur yasindaki bir Okan bile Sabri'yi takimdan kesecek kapasitede bence
Sabri'ye haksızlık yapılıyor.Okan ,Sabri'yi kesebilecek bir futbolcu değil,kesinlikle.

Sabri oynadığında takımın direnci bariz bir şekilde artıyor.Ortaları düzgün değil diye kızılıyor ama gün geçtikçe ayağını düzeltiyor.Son maç attığı gol.....Hasan Kabze'nin meşhur golü öncesi Hakan'a atılan pas ve Aydın'ın attığı golün asisti Sabri'ye ait.Nedense elimizdeki futbolcuları beğenmekte çok nazlanıyoruz.
Sabri'nin begendigim yonleri de var kesinlikle. Mesela Fener maclarinda once Sabri'yi koyarim sahaya. 4-0lik macta oynasaydi mac farkli gelisirdi.

Sabri'nin isabetli golluk paslari dikkat edersek genelde orta sahanin ortasindan geliyor. Bu sene 3 macta son dakika paslariyla mac kazandirdi bize

1) Ilk devre oynanan Ankaragucu deplasmani: Burada savunmadan donen topu kafayla Umit Karan'a doldurdu, umit 92de golu atti.
http://video.galatasaray.org/200506/02/ ... tkaran.mpg

2) Meshur Konya maci
Kornerden gelen Volkan'in kafayla uzaklastirdigi topu 20 metre kadar surdukten sonra Aydin'a cok isabetli bir pas atti. Aydin da 92de golu atti.
http://video.galatasaray.org/200506/18/ ... _aydin.mpg

3) Besiktas maci:
Cordoba'nin degajini yakaladi. Hakan'a uzun pas atti. Hakan Kabze'ye indirdi ve gol.
http://video.galatasaray.org/200506/33/ ... nkabze.mpg

Bu 3 pas da ortadan geldi. Demek ki bu cocugun ortada oynamasi lazim. O zaman daha verimli olacak.

evren özyürek

Post by evren özyürek »

Linkler için teşekkürler.

Yine de bana son dakika gollerindeki (kafa pası hariç) pasları attığı yer ,bir sağbekin/sağ kanadın ,oyunun o aşamasında bulunması gereken yerlermiş gibi geldi.

Ama dediğinizde doğruluk payı da çok,galiba.Orta sahada daha iyi olabilir.
para...şike...işte fener işte...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Okan Buruk BJK'a transfer oldugu zaman GS'i kucultucu sözler söylemisti...
ne degisti de simdi gelmek istiyor, veya geliyor?

GS'a pek bir katkisi olacagina inanmiyorum, isin kötusu baskalarinin önunu
kesecek. Okan abisi Fuat gibi paragöz bir insan gibi me geliyor. Genc iken
GS ile yollari ayriliyordu abisinin kiskirtmasi ile.

Sabri hor göruluyor, pek iyi oldugu söylenemez, zamanla kötu huylarindan
vazgecer mi bilmiyorum ama GS icin su an faydali bir oyuncu. Ilkbirde
devamli oynamai gerekiyor. Sabri'yi yedek tutmak luks olur. Onun gibi
takipci, hircin oyuncuya her turk takimin ihtiyaci var. Ah Sabri bir de kafani
kullansan...dengesiz hareketlerinden vazgecsen...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

...bir Okan haberi kaynak Superspor.

http://www.superspor.com/detail.php?Typ ... 9&go=25036

Bu transfer komistesi de havlu atti gibi sanki...

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozan Ersoy wrote:

2) DM sorununu cozmez.

Ozan Ersoy
1)Marcelinho çok kaliteli adam ama sanırım 30'un üzeri,nde yaşı var üstelik Hertha kolayca bırakmaz. İyi bir bonservis ister.Marcelinho gol atar attıırır.Çok iyi serbest atışlar yapar güzel ortalar keser.

2- Adnan sezgin bugün radyoda ne yıldıtay nede Marcelinho ile ilgili hiçbir görüşme yapmadıklarını söyledi. Adamlar almanya'dan süpriz transferle dönecekler.

Tjikuzu gibi :lol:

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Kazım Kanat'ın bugünkü yazısından.....

Süper yıldız Ülker'den

Beşiktaşlılar'ın ağabeyi Ali Doğan açıkladı: "Ülker grubu olarak Beşiktaş'a öyle bir yıldız oyuncu armağan edeceğiz ki, Türkiye'de yer yerinden oynayacak.".
Önce müjdeyi vereyim... Beşiktaşlılar'ın çok sevgili Ali Ağabeyi, Ülker Başkanı Sayın Ali Doğan aynen şöyle dedi: "Ülker grubu olarak öyle bir oyuncu alıp Beşiktaş'a hediye edeceğiz ki, Türkiye'de yer yerinden oynayacak!"
"Peki bu oyuncu kim?" dedim. Cevap basit ve her Beşiktaşlı'yı çok mutlu edecek bir cümleyle anlatıldı: "Şu an Dünya Kupası'nda hangi oyuncu Beşiktaşlılar'ı mutlu ediyorsa o oyuncu gelecek. Kesinlikle Türkiye'deki en kaliteli ve kariyerli yabancı oyuncu olacak." Şunu da söyleyeyim: İkinci başkan
Murat Aksu ve menajer Ali Gültiken çalışmaları bitirdiler (Şu an Arjantinli Delgado bitti. Brezilyalı Ze Roberto ise her an bitebilir).
Ülker'in geldiği noktanın analizi şu;
1- Ülker, Beşiktaş'a gelecek bir büyük starın tüm ekonomik sorumluluğunu alarak örnek bir sponsorluk anlaşması yaptı (Bu ekonomik yönden batağa saplanan kulüplerin tek kurtuluş reçetesidir).
2 - Ülker, Türk sporuna olan hizmetinde çağdaş yapılanmaya gitti. Amaç şuydu: Gençlerin yolunu açmak ve ülke sporuna tam destek vermek. Bu nedenle Ülker basketbolda profesyonel arenadan çekildi.
3- Basketbolun profesyonel arenasında savaşan üç büyüklere (Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray) sponsor olarak destek vererek daha çağdaş bir yol izlendi (G.Saray taraftarının, Ülker'e boykot çağrısı saçma bir düşünce).
MESAJ: Sayın Doğan'a sordum. Neden Ülker ile Beşiktaş basketbolda birleşmedi. Sayın Doğan, "Ben Beşiktaş'a her türlü öneriyi götürdüm. Kabul ettiremedim" yanıtını verdi.

Ali Doğan da kim diye soranınız olabilir. Anap eski genel başkan yrd.ve Mersin eski milletvekili. Doğan sigorta diye bir sigorta şirketi var. BJK kongre üyesi. sadece Ülkerspor başkanı. Ülker şirketlerinde bir yöneticiliği yoktur. Ülker'in başkanı falan da değildir.(Kazım Kanat'a da duyrulur)

BJK'ya birşey alınırsa merak etmeyin FB ve GS'ye de alınır..

http://www.sabah.com.tr/kanat.html

Bu arada Ülker şirketlerinin geçen seneki cirosu 6.6 milyar dolar. Reklama harcadığı bütçe de(komple) yaklaşık 900 milyon usd'ydi.Türkiyede geçen sene reklama en çok bütçe ayıran gruptu. Daha önceki senelerde de yine devamlı ilk 3'teydi.

Post Reply