Süperlig 21. hafta- G.Antep- G.Saray 1-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Süperlig 21. hafta- G.Antep- G.Saray 1-0

Post by Mehmet Gorgen »

İnşallah güzel bir sonuçla İstanbul'a döneriz.
Last edited by Mehmet Gorgen on Sat Feb 17, 2007 9:44 pm, edited 2 times in total.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Muhtemelen Aydin Yilmaz, Mehmet Topal, Hakan, Necati, Cihan cumrtesi'ye kadar iyilesemez. Gerets genelde deplasmanlarda 2 on libero ile oynuyor, ama gecen haftaki kadroyu bozmayabilir. Zaten OKan hem on libero hem sag kanat oynadi gibi. Bu arada Arda cezali. Bence Hasan oynamali onun yerine. Carrusca sonradan girebilir.

.............Mondi

Sabri Song Tomas Orhan

....Okan Inamoto Hasan

..........Umit Kabze

Aslinda kararsizim, belki de Carrusca oynamali. Okan ve Hasan'dan gelecek isabetli ortalarla belki bekledigimizden rahat kazaniriz. Kabze fazla etrafta dolanmamali, ceza sahasina bol bol orta yapilmali.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Allah askina Geret bu kritik macda Sabriye gecen macda dedigi gibi "git oglum duran toplara asil" diye taktik vermesin. Onca topu cocuk kale yerine doga tasa nisanladi.

Kos koca takimda duran topa adam gibi vuran topcumuz yok ne kadar aci bir sey...

Umit Karan Arda'yi bu macda cok arayacak. Hasan Sas belki beni yaniltip calim yerine etrafina bakip on buna bagiracagina arkadaslarina iyi servis yapar..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yabii canim birazda KurusIkI (Carrusca) oynasin. Cocuk paslanacak.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Dun Besiktas'in kaybetmesiyle daha da onem kazandi bu mac. Cok zor gececek. Hava su anda 11 derece Gaziantep'de. Fena degil ama aksama 6-7 dereceye duser. Sahanin sert ama buzsuz falan olacagini tahmin ediyorum.

Antep'de dikkat edilecek oyuncular basta Bekir. Iki hafta once Besiktas macinin adamiydi. Cok genc ve suratli bir oyuncu. Yeni bir stoper geliyor Turk futboluna. Bizim forvetlerden cok daha hizli bir oyuncu oldugunu soyleyebilirim. Topu onunde bulanin surmeden sutunu cekmesi gerekiyor. Bekir'in tuttugu forveti pivot olarak kullanip, verkacla onun arkasina sarkmaya calismak gerekiyor. Ama cok genc daha, hata yapiyor, bu macta da yapacaktir.

Ikinci futbolcu bize ASY'de iki gol atan Diawara. Topu onune alip surebilen, hizi olan, iyi sut cekebilen bir topcu. Mutlaka Tomas'in uzerine oynayacaktir. Song'un iyi kademeye girmesi gerekiyor. Diawara'yi bu sezon 4-5 mac izlemisimdir. Ikinci yari oyundan son derece dusuyor. Oyle boyle degil. Ayagini kaldiracak hali kalmiyor. Benim tahminim bu oyuncu en az 35 yasinda, gercek yasi 40 deseler hic sasirmam. Ilk yari cok dikkatli olmak lazim, ikinci kendi kendini bitirecektir zaten.

Ucuncu oyuncu Goksel... Goksel GS maclarini sever, bizim sol kanadi Bulent kaptani harcadigi maclari unutmadik ama Besiktas macinda eski Goksel'i goremedim. Epey yaslanmis. Sol kanatta Carrusca oynayacaksa Orhan'la surekli tek basina kalacak demektir, bu isini kolaylastirabilir.

Dorduncu oyuncu da Krita ve GA'in genel kasap havasi oyunu. Besiktas macinda iki sari karttan rahat atilmaliydi. Surekli bileklere basildi, tekmeler atildi, hakem o macta uyuduydu.

Cem Deda'yi hic begenmiyorum hakem olarak. Babasini da sevmezdim.

Bu mac Carrusca gibi narin oyuncularin maci degil. Tarla gibi sahada, soguk havada, kiran kirana gececek. Bir suru pislik olacak, hakem uyuyabilir.

Ayhan - Inamato - Okan oynamali orta sahada.

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

MAÇ KADROSU
---------Mondragon
Sabri-- Tomas--Song--Orhan Ak
H. Şaş--Okan --Inamoto --Carrusca
-----------İliç--Ümit Karan-----------
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Maç nasıl gidiyor arkadaşlar?
Image
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Mucadeleci bir orta saha ile Gerets her zaman ligimizde uc forvet oynayabilir. Karan ve Ilic etkisiz kaldılar. Bece Carrusca-Kabze degisikligi yapılıp, rakip defasın dengesini bozabiliriz. Okan-Inamoto- Sas orta uclusu bizi bu macta tasır dusuncesindeyim. Carrusca -Ayhan da olabilir. Velhasıl forvete Ilic ve Karan nın yanına destek gelmeli.

Carrusca- Kabze degisikligi olur ise Orhan nın kendi kanadını savunması yeterli; onunde Sas ın sol kanadı biraz daha hareketlendirecegini dusunuyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Al da takımı başına çal Palyaço Özhan!
Sana diyecek o kadar çok şey var ki forumdan kesin atılırız bu sefer..
Allahım seni tez elden başımzıdan alır inşallah
Image
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Sas ın atmadıgı, attırmadıgı, atamadıgı pozisyonlardan sonra Antep tek pozisyon ile golu buldu.

Cok onemli bir macı kaybettik. Aydın ı begendim. PAF taki goruntusunden daha iyi buldum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Can Baysan

Post by Can Baysan »

"Gerets hoca, Fenerbahçe şampiyon..."
Yarın Şükrü Saracoğlu'nda böyle bağırsın Fenerliler, çünkü sezonun özeti bu.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Can Baysan wrote:"Gerets hoca, Fenerbahçe şampiyon..."
Yarın Şükrü Saracoğlu'nda böyle bağırsın Fenerliler, çünkü sezonun özeti bu.
Ne yapacakti Gerets kendi mi cikip oynayacakti? Hani Tatlises'in Urfada Oxford vardi da biz mi gitmedik dedigi gibi olmu$. Elindekki adamlarin kapasitesi bu kadar, Cihan dan H. $a$'tan topcu (futbolcu degil) olursa al sana bir de kurusIkI derlerse i$ bu. Dua edinde dun Konya BJK'i gagaladi. Herifler kac milyon dolar harcadilar Bobo Dudu Vudu diye. GS'yin ba$ina yuzbin dolar verip Saat kaci oynayana sorun sen ne yaptin diye? Obur salagi hic saymiyorum bile adamdan.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Cengiz Akgun wrote:Ne yapacakti Gerets kendi i cikip oynayacakti. Hani Tatlises'in Urfada Oxford vardida biz mi gitmedik dedigi gibi olmu$. Elindekki adamlarin kapasitesi bu kadar, Cihan dan H. $a$'tan topcu (futbolcu degil) olursa al sana bir kurusIkI derlerse i$ bu. Dua edinde dun Konya BJK gagaladi. Herifler kac milyon dolar harcadilar Bobo Dudu Vudu diye. GS'yin ba$ina yuzbin dolar verip Saat kaci oynayana sorun sen ne yaptin diye? Obur salagi hic saymiyorum bile adamdan.
Haklısın, Gerets çıkıp kendi oynamalı. Bu yaşında bile sağbekliği Cihan'ınkinden daha verimli olabilir. Teknik direktörlükte ise, amel defteri 70 dakika top şişirmekten öte bomboş olan bir embesildir benim gözümde. Gerets'in zeka ve hocalık düzeyine geçen yıl defalarca işaret ettim, aynı türküyü bu yıl da tekrarlamak içimden gelmiyor artık... (Taa 27 Kasım 2005'te şunları yazmışım: "İkinci yarıya girilirken; maçın gidişatı hakkındaki öngörüm şu yöndeydi: Zaten hiçbir bilinçli organizasyonla topu karşı tarafa yıkma eylemimin e'sini bile gerçekleştiremeyen Galatasaray'ın bu zaafına, "sözüm ona" teknik direktör Gerets seyirci kalacak; ikinci yarı, tıpkı hazin Tromso maçının ikinci 45 dakikası gibi, sallamalar ve doldur-boşaltlarla heba olup gidecekti. Bunun üzerine ikinci yarıyı anlatmaya gerek var mı?.. Son yıllarda, Ali Sami Yen'de Fener karşısında gördüğüm en çaresiz, en bitik ve en "plan-programdan uzak" Galatasaray'ı, sahne almıştı... Fener de, o ilk yarıdaki gibi hırslı değildi. Attıkları golün, kendilerine yettiğine inanmışlardı. Topu ayağına alan, "Salla Hakan'a, ya tutarsa!" kuralını gerçekleştirdi. Rize, Vestel, Malatya gibi ligin "çerez" takımlarına tutardı da; rakip, Türkiye liginin en güçlü takımı olan Fenerbahçe olunca, bu dibe vurmuşluktan bir "gol sesi" çıkmazdı pek tabii... Bunu görmesi gereken ama göremeyen ise kenardaki Eric Gerets ve adamları idi. Sezon başından beri süregelen bu sallapati futbola, "lütfen" galibiyetler geldikçe, çözüm önerileriyle değil, alkış hezeyanlarıyla yaklaşanlar, Belçikalı hocaya çanak tutanlar da, en az onun kadar suçluydular. İki takım adına kaçan birkaç pozisyon, kullanılan 12 kornerin değerlendirilememesi gibi istatistiksel veriler bir yana; sahada "Ben bittim!" diye haykıran, futbolcular değil, Gerets ve Canaydın'ın kendileriydi.")

Mondragon, Song, Hasan, Ü.Karan, H.Kabze vs. alanının en büyük oyuncularının saha içi işlerliği bit küçüklüğünde olmamalı, yanılıyor muyum, aksi halde merzifon eşeğini de takımın başına düşünebiliriz, ne farkeder ki?..
Liseli vardı ya ah o liseli...
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Aynen katılıyorum Gerets'in yapacağı hiçbirşey yok...
Bana bu takıma Mourinho getirsen ne yapacak arkadaşlar?
Gerets i eleştirirken zekanızı da çalıştırın birazcık
Bu gerizekalılar gözünüzü boyamasın Adnan mış Özhan mış hepsi picin önde gidenleri tek yaptıkları politika takım yönetmiyorlar taraftar oyuncu okul yönetiyorlar defolsun gitsinler Araplara mı satıyorlar takımı GAvurlara mı ne yapıyorlarsa yapsınlar...
Gözüm görmesin hiçbirini
Image
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Macin pozisyonlarini seyrettim, iki tane penaltimiz verilmemis.
Post Reply