Turkiye - Brezilya (Haziran 5 - saat 9:00 IST): 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Marsan

Turkiye - Brezilya (Haziran 5 - saat 9:00 IST): 0-0

Post by Mehmet Marsan »

Maci Amerika'da FSW dogu yerel saati 2:00 den itibiren canli verecek.

Tue. Jun. 5 International Friendly Brazil Turkey 2:00 p.m.

Gecen hafta oynanan Ingiltere-Brezilya macinin ikinci yarisini seyrettim. Bizim tatile hazirlanan gayri ciddi profesyonel gecinen oyuncularimiz bakalim ne yapabilecekler.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mac basladi iste kadrolar:

Türkiye
Hakan Arıkan, Hamit, Emre, Gökhan Zan, İbrahim Üzülmez, Aurelio, Sabri, Tugay, Arda, Tuncay, Umut

Brezilya
Doni, Maicon, Naldo, Alex, Marcelo, Admilson, Josue, Robinho, Diego, Elano, Afonso Alves

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Baya pozisyona girdük...

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Ilk yarida Hamit'in bir sutu ust direkten dondu.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Maci seyrettim, bu sefer defansta dikkatliydik, fazla pozisyon vermedik, yeterli miktarda da pozisyon bulduk. Macin en iyileri Hamit Altintop ve Sabri'ydi. Yildiray da iyiydi, Bosna macinda ilk 11 baslasaydi keske.

Ikinci yarida biz gencleri sahaya surdukce onlar kaka, Ronaldinho'yu oyuna aldilar ama fayda etmedi. Umut Bulut'u tek forvette oynattik ama istedigi paslari alamadi. Cok umut vermedi acikcasi, belki oynadikca acilir. Onun yerine giren Kazim Richards ise biraz uyusuk bir goruntudeydi. Ikisi de ben formayi hakan'dan alirim diyemedi. Bize yirtici ve iyi sut ceken bir forvet lazim. Pozisyonlarimizi genelde Hamit, Tuncay, Sabri ile buluyoruz.

Sonradan oyuna giren Serdar Kurtulus hatasiz oynadi.

Asil dusunduren kisim kaleci. Fatih Terim bu sefer de Hakan Arikan'i oynatti. Iyi bir kaleci aslinda ama 3 tane yan top hatasi yapti. Kenarda Serdar, Orkun dururken Hakan'i oynatmakla inatciik yapiyor Terim.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:Maci seyrettim, bu sefer defansta dikkatliydik, fazla pozisyon vermedik, yeterli miktarda da pozisyon bulduk. Macin en iyileri Hamit Altintop ve Sabri'ydi. Yildiray da iyiydi, Bosna macinda ilk 11 baslasaydi keske.
...
mac kac kac bitti? 0-0 imi$. Bir bardak suda firtinalar kopartildi da. Alay eder gibi insanla Bosna'ya yenil ondan sonra haybeye polim ceyrege gazozuna mac yap. Bunlar bizim kelto$un akillari mi acaba?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bosna maçını kazansaydık, şu an burda en az 2 sayfa yazı olurdu, şimdi birkaç tane var. Fırtına nerde Cengiz abi? :D
Cengiz Akgun wrote:
Tolga Girici wrote:Maci seyrettim, bu sefer defansta dikkatliydik, fazla pozisyon vermedik, yeterli miktarda da pozisyon bulduk. Macin en iyileri Hamit Altintop ve Sabri'ydi. Yildiray da iyiydi, Bosna macinda ilk 11 baslasaydi keske.
...
mac kac kac bitti? 0-o imi$. Bir bardak suda firtinalar kopartildi da.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Bosna maçını kazansaydık, şu an burda en az 2 sayfa yazı olurdu, şimdi birkaç tane var. Fırtına nerde Cengiz abi? :D....
Aslinda plan oyle idi. Bosna maci kazanilacak ve dev Brezilya onunde sov yapilacakti. Kursaginda kaldi birinin. Yine eve yarim kitayi feth eden Sezar gibi donmek vardi ama olmadi. Icine fena halde dogmu$tu halbuki. Bosna'nin deyim yerinde ise bir piclik yapacagini gormu$tu ama her zaman oldugu gibi basireti baglandi ve o batasica egosu galebe calip ile yine aklin gosterdigini yapmadi yine.

Amacim Bosna'ya filan hakaret degil. Onlar yapilmasi gerekeni yaptilar. Yapmasalar ayip olurdu. Hakaret etmege cali$tigim ise nedense boyle $eyleri katiyen ustune alinmaz. Ayni Isvicre macindan tereyagdan kil ceker gibi cikip ve ustune ustluk sutten cikmi$ ak ka$ik rolunu oynayarak olayi pi$kinlige veri$inden pay biciniz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:Bosna maçını kazansaydık, şu an burda en az 2 sayfa yazı olurdu, şimdi birkaç tane var. Fırtına nerde Cengiz abi? :D....
Aslinda plan oyle idi. Bosna maci kazanilacak ve dev Brezilya onunde sov yapilacakti. Kursaginda kaldi birinin.
Mac teklifi Brezilya'dan geldi. Brezilya kendi kupa maclari olmadigi icin Avrupa kupasi elemelerinde bay gunu olan takimlarla hazirlik maci yapiyor kendi takimini hazirda tutmak icin. Cumartesi gunu Ingiltere baydi, onlarla oynadilar ve 1-1 berabere kaldilar Wembley'de. Bugun de Turkiye'yle oynamak istediler ve bu mac iki uc ay once belli oldu. Terim de kabul etti. Cogu antrenor kendi ligi biten bir milli takimi Brezilya karsisina cikarmak istemez. Terim bu teklifi cevirmeyerek kendi hanesine arti yazdirdi.

Kantarin topuzu boyle zorlayarak elestirince kotu kaciyor, kotu kaciyor, yakismiyor yazana, okuyani bezdiriyor. Bu macin Bosna maciyla alakasi yok.

Ingiltere karsisinda oynamayan as oyuncular bugun ikinci yarida Turkiye karsisinda yer aldi. Ronaldinho'su Kakasi.

Kiran kirana orta saha mucadelesinin cok yuksek oldugu bir mac oldu. Iki takim da tempoyu hic dusurmeden surekli ofansi dusunerek oynadilar. Sanki hazirlik maci degil, eleme turu maciydi. Iki takim da kazanmak istedi. Pozisyon zenginliginin olmamasinin sebebi defanslarin ciddi oynamasiydi. Cok bariz hata yapilmadi.

Turk takimi biraz daha hakketti maci bana gore. Macin yildizi Hamit ve Sabri'ydi. Brezilya'da da stoper Alex mukemmel bir oyun cikardi.

Orkun Turkiye'nin en formda en basarili kalecisi olmasina ragmen bugunku durumda milli formayi giyemiyorsa, kaleyi Hakan Arikan gibi bir kaleciye kaptiriyorsa, Bursa yerine GS'a transferi ciddi olarak dusunmelidir. Ya Bursa'yi secip, kariyerini iyi ama potansiyelini kullanamamis bir kaleci olarak surderecek belki de bitirecek ya da GS'a gelip cok iyi sinifini zorlayacak, kendi hedef citasini yukseltecek. Benim gordugum kendine yazik ediyor. Su iki macta Rustu'nun yediklerini yemez, bugun Hakan'in yaptigi hatalari yapmaz. Volkan'dan da Serdar'dan da iyi.

Kendi bilecegi is diyelim birakalim.

Ozan Ersoy

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Terim'in begenilen ve begenilmeyen yonleri var.
BOSNA:
Konsantrasyon eksikligi. Ama bu eksiklik Fatih hoca'da basladi bu mac icin. Cikardigi kadro yetersiz ve ciddiyetten uzak performans sergiledi. Balik ba$tan koktu. Rustu senelerce kendi takiminda ve milli takimda ter doktu. Onun yaptigi hatalardan onemlisi onu oraya koymak bu kadar onemli bir macta. Asil konsantrasyon eksikligi burada. Brezilya macinda o zaman tekrar cikar sahaya anlasinlar niyetinin onu tekrar kazanmak oldugunu. Arda da sakatliktan cikti, onu da mutlaka monte edelim oraya diyor ve oynatiyor.
Kaleci Hakan pek guven vermedi bana... onda da "konsantrasyon eksikligi" var BJK yolculuguna cikiyorum diye herhalde. :lol:

Bosna takimi iyi cali$mi$, Hamit'in uzerine cullandilar ondan sonra zaten sag kanat koku$tu gitti. Sol tarafta yildiray sonradan girdi cabaladi zaten tren kacmisti coktan. Tamam super klas bir mac oynamadilar ama deli danalar gibi calistilar.

Milli takim iyi isler yapiyor havaya girdiginde ama havaya giremezse de en azindan elindeki skoru koruma sogukkanliligini gosterebilmesi lazim. Topu iyi cevirecek adamlar gerekiyor. Bunlardan biri Hamit Altintop bunu zaten butun rakipler ogrendi artik.

Brezilya maci icin, rakibi ciddiye aldik demi$ FT. Iyi olmu$. Onlar pek ciddiye aldilar mi bilemiyorum.
Sabri cok onemli bir noktada futbol kariyeri acisindan. Kendini, bu isi ciddiye alip yetistirirse biraz daha durmaz Turkiye'de, seneye gider Avrupa'ya.
FT milli takimi Euro 2008'e goturup orada da mutlaka gruptan cikarmasi lazim. Olmazsa imparatorlugu coker gibime geliyor. Umarim gerekli dersler cikartilir.
Yildiray guzel oynadi. Istekli oldugu zaman cok tehlikeli bir adam. Umut pek ortalarda gorunmedi ama ayakta kaldi.
Sol kanadimizin biraz daha hareketlenmesi lazim.
Ben Kazim Richards'i hic seyretmedim daha once ama fizik gucu cok yuksek bir tip. Bir pozisyonda ikili mucadeleye girer gibi oldu rakip defansin deve gibi stoperini nerdeyse ikiye bolecekti omuz omuza... yeni bir yildiz mi doguyor?

Edit: Youtube'da baktim Kazim'in video'larina. Soylentiler dogru cikar da Turkiye'ye gelirse yilin transferi olur.
Last edited by Ozan Kaya on Wed Jun 06, 2007 8:18 am, edited 1 time in total.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozan Ersoy wrote:Orkun Turkiye'nin en formda en basarili kalecisi olmasina ragmen bugunku durumda milli formayi giyemiyorsa, kaleyi Hakan Arikan gibi bir kaleciye kaptiriyorsa, Bursa yerine GS'a transferi ciddi olarak dusunmelidir.
Ozan'im bizimkiler istedi de, o burun kivirdi gibi bir durum yok ki. Hatta, benim duydugum haberler iki cephede de tam tersiydi. Bizde Feldkamp yeni kaleci istememis(*). Orkun da, Buyuk Kaptan'a "GS olmazsa size geleyim" demis... diye idi benim duydugum haberler. Bilmiyorum hangileri dogru hangileri yanlis. Ilk kismi %80 dogru yalniz:
Resmi Site'de Feldkamp wrote:Şu anda transfer edeceğimiz oyuncuların isimlerin veremem. Pozisyon olarak kaleci almayacağımızı söyleyebilirim. Altyapıdan Fırat ile beraber üç kalecimiz var. Nezihi hoca ile oturup konuşacağız. Derse ki dışardan bir kaleci daha alalım bunu değerlendiririz
Ozan Kaya wrote:FT milli takimi Euro 2008'e goturup orada da mutlaka gruptan cikarmasi lazim. Olmazsa imparatorlugu coker gibime geliyor.
Ben de son zamanda duydugum birkac basin toplantisi cercevesinde yorumumu yapayim. Milli gorev-morev dese de, bana gore FT milli takim TD'ligine kendini tam anlamiyla vermiyor. Daha dogrusu, icindeki bence uktesi olan yurtdisina cikisi yolunda bir sicrama tasi olarak goruyor. "2008'de ne kadar iyi bir derece tutturursam, o derece ust seviye takimlarden tekliflerim olur" mantigi icinde, tabii ki basariyi isteyecektir ama, oyle AC Milan hesabi hepten en tepedeki takimlardan biri olmasa bile, 2008'den sonra kesin gidecek...
Özgür

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Ozan'im bizimkiler istedi de, o burun kivirdi gibi bir durum yok ki. Hatta, benim duydugum haberler iki cephede de tam tersiydi. Bizde Feldkamp yeni kaleci istememis(*). Orkun da, Buyuk Kaptan'a "GS olmazsa size geleyim" demis... diye idi benim duydugum haberler. Bilmiyorum hangileri dogru hangileri yanlis. Ilk kismi %80 dogru yalniz:
Resmi Site'de Feldkamp wrote:Şu anda transfer edeceğimiz oyuncuların isimlerin veremem. Pozisyon olarak kaleci almayacağımızı söyleyebilirim. Altyapıdan Fırat ile beraber üç kalecimiz var. Nezihi hoca ile oturup konuşacağız. Derse ki dışardan bir kaleci daha alalım bunu değerlendiririz
Ozgur'cum yaniliyor olabilirim tabii. Ama gizli kapakli bir seyler donuyor gibi geliyor bana. Orkun'un alinmak istendigi, hatta alinirsa Aykut'un Bursa'ya gidecegi falan soyleniyor. Ben sadece Orkun'un Bursa alternatifinden once GS firsati icin agresif sekilde bastirmasi gerektigini soyluyorum.

Isin ucunda para olabilir. Erciyes'in sozlesmeli oyuncusu. Iki sene daha sozlesmesi var. Kayseri'lilerin hic kimseyi bedavaya kaptirmayacagini sen benden iyi biliyorsun. Cok ucuk bir rakam da istiyor olabilirler. Milli takimda su son iki macta oynamamasi da GS icin hayirli olmus olabilir. Formayi giyip cok iyi oynasa belki fiyati 2-3 e katlayacakti. Is Orkun da bitiyor, bastirirsa olur bu is.

Yoksa hem GS hem Orkun cok buyuk bir firsat kaciracak. Kaleyi cok rahat su andaki kalecilerimizden alacaktir. Fevzi hemen hemen hic oynamadi, Aykut ise sorunlu bir kaleci. Refleks iyi ama Mondi'den daha cok cizgi kalecisi hem yan toplarda hem de defansin arkasina atilan toplarda. Orkun Bursa'ya giderse, milli takim idealinden de uzaklasmis olur. Hedefinin Avrupa 2008 'de kaleyi korumak oldugunu soyluyordu senin gectigin soyleside. Bursa'ya giderse ruyasinda goremez 2008'i. Daha hazirlik macinda kaleye gecirilmedi. Nereye gidiyor Isvicreye falan?

GS icin de bu firsat cok onemli cunku dedigim gibi su andaki kalecilerimiz yeterli degil. Ayrica kaleyi kim koruyacagina kesin karar verilmesi icin forma surekli degisecek ilk bir kac ay. Bu surede Aykut kaleye gececek, hatalar yapacak, acaba Fevzi mi denecek, o denenecek boyle bir surenceme olacak. Bu GS'a cok pahaliya patliyabilir. Orkun gelip, Aykut Bursa'ya giderse karar buyuk bir olasilik verilmis olur.

Nezihi hoca insallah saglikli karar verir, yonetim bu transfere para ayirir ve bu is gerceklesir. Bu cocugun resmi sitesi falan da yok, bir email adresini bulsam soyle guzel bir email atacagim valla. :)

Ozan Ersoy

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

demirkol'un mac yazisinda cok guzel tespitler var. milli takimin en onemli sorunu belirli bir hucum planinin olmadigi goruntusunu vermesi. topu orta sahada iyi tasiyoruz, ama rakip kale onune geldigimizde calisilmis bir stratejimiz yok gibi duruyor. rastgelelere kaliyor is.

oyunun genelinden ziyade, bazi isimler uzerinden yorum yapmak aha dogru olabilir bu macta. birincisi umut bulut. bence bugun turkiye'nin en onemli forveti bu cocuk. zamaninda galatasaray'a gelmesini cok istemistim. ama trabzon bizden istekli davrandi ve aldi. muhtemelen ya trabzonda kalir ya da buradan fener'e veya besiktas'a gider. trabzondan galatasaray'a ancak posasi cikmis tolunay gelir baska da birisi gelmez. umut hem zeki, hem adam gecebilen, hem de iyi sut ceken bir forvet. biraz daha kuvvetlenirse, karan'in, necati'nin, kabze'nin, hatta hakan sukur'un cesitli ozelliklerinin birlestigi, komple bir forvet olacagini dusunuyorum. bugunku macta etkisiz kaldi ama bu onun sucu degil. iki tane yarma gibi stoperin arasina bir tek umut'u forvet koyunca, orada forvetin etkisiz kalmasi kacinilmaz olur. gene de, bazi pozisyonlarda bu iki stoperin arasindan kurtulup pozisyona girmeye calisti. colin kazim da umut gibi iki stoperin arasinda cirpindi durdu; ama o daha hareketliydi, kanatlara geldi, fiziki mucadeleye girmeye calisti. burada durup brezilya defansinin gobegindeki iki stopere deginmekte fayda var. iki tane uzun boylu, cok guclu, cevik, hizli stoper. hem yerden hem havadan rakibe gecit vermiyorlar, vucutlarini cok iyi kullaniyorlar. dunku macta brezilya yenilmediyse bunu oncelikle bu iki oyuncusuna borclu.

geriye dogru gelelim: tuncay, benim beklentimin gerisinde kaldi. bunda butun sezonun yorgunlugu var ama daha da onemlisi biraz bu maci vitrin gibi gorme, kendini gosterme hirsi da var gibi geliyor. ilk yari, pozisyonun genis acidan tekrarini goremedim ama ilk bakista gordugum kadariyla bos durumdaki umut'a topu cikartmak yerine capraz pozisyondan sut cekmeyi secmesi sanki bu hirsin bir yansimasiydi.

arda, sakatliktan sonra henuz toparlanabilmis degil. ama gene de milli takimin gerceklestirdigi etkili ataklarda onun ismi vardi. macta enteresan olan bir nokta, ozellikle ilk yarida yildiray-arda ikilisinin bes-on dakika sol kanatta takip eden bes-on dakika da sag kanatta beraber oynamalariydi. birbirleriyle iyi anlastilar, birbirlerine cok yakin oynadilar.ikinci yari arda alininca yildiray'in etkinligi de azaldi. yildiray gunun onemli isimlerindendi. istedigi zaman takima cok sey katiyor. ataklari yonlendiren, top saklayan, lider oyuncu gorunumundeydi. terim'in onu nuri ile degistirmesini cok anlamsiz buldum. yorulmus da olsa, kazanilmasi gerekmeyen bir macta, zaten sonradan oyuna girmis bir oyuncunun mac bitmeden kenara alinmasi bence sacma. numarasi gosterildiginde yildiray'in yuzundeki saskinlik da zaten bunu yansitiyordu.

sabri: acikcasi galatasaray'da artik oynamasini istemedigim bir isim. gerek kit futbol zekasiyla gerekse saha icindeki gereksiz agresif tavirlariyla taraftari oldugum takim formasi altinda olmasindan rahatsiz oluyorum. ama bazen oyle oynuyor ki, bu dusuncedeki beni bile kendisine hayran birakiyor. bu macta oylesine iyi oynadigi maclardan biriydi. zaten bu sezon boyle oynadigi sadece bir mac vardi o da ingiltere'deki liverpool maci. dizilis itibariyle sag kanatta gibi basladi ama ozellikle yildiray girdikten sonra, arda-yildiray-hamit sag kanadi kullanmaya baslayinca orta sahanin ortasina kaydi ve cok daha etkili oldu. defansif anlamda cok calisti, hucumda da daha yaraticiydi. sabri cizgiden uzaklastikca futbolunu guzellestiriyor. ne zaman ki cizgide yaklasiyor, kafayi onune dikiyor, sagina soluna bakmiyor, sacma sapan calimlar atmaya kalkiyor, olmadik paslara girisiyor. daha once forumda da cesitli defalar dile getirilmisti sabri'nin defansif orta saha-on libero gibi oynamasi halinde cok daha verimli olacagi. ben bu macta bunun ornegini gordugumu hissettim.

bir futbolcu atlayip kaleci hakan'a gidiyorum: acikcasi dun, karsi karsiya onemli bir pozisyon kurtarmasina ragmen bana hic guven vermedi. belki ilk defa milli takim kalesini, ustelik de brezilya gibi bir takima karsi koruyor olmanin verdigi heyecandan tam performans gosterememis olabilir ama oyle ya da boyle tum ciktigi yan toplarda hataliydi. hicbirinde topu alamadi.

ve son olarak, hamit. tartismasiz takimin en iyisiydi. sag koridorda ileri-geri calisti. robinho'yu adeta eritti, sonra giren ronaldinho'yu da etkisiz kildi. kendi kalesinin onunden top cikarip 70 metre deparla hucuma katildi. hamit'i sona ayirmamin bir nedeni de, kendisinin su milli takimdaki pek cok isme ornek olabilecek olmasindan. tuncay, arda, umut, gokhan zan, sabri gibi nisbeten genc isimler hamit'in geldigi seviyeyi iyi incelemeliler. dunyanin en iyi liglerinden birinde oynayarak kendini gelistirip o ligin en has takimi bayern'e gidebilmek farki iste burada. ben bu saydigim isimlerin yerinde olsam, bir-iki yil alacagim paraya bakmaksizin, ingiltere-almanya-ispanya bir lige kapagi atmaya bakarim. artik turkiye liginin bu futbolculara kendini gelistirebilme adina verebilecegi birsey yok bence. burada kaldiklari her gun, potansiyellerinden kaybedecekler, kendilerini gelistirebilmek bir yana, oynadiklari ligdeki kisir futbolun seviyesine dogru gerileyecekler. turk futbolcusunun artik disari acilma, ozellikle de birinci sinif liglere acilma zamani gelmistir. kendilerinden onceki, belki de kendilerinden daha yetenekli jenerasyondan agabeyleri, az da olsa bu konuda bir atilim yaptilar. ingiliz, italyan, ispanya liglerinin cogu ikinci sinif takimlarina gittiler. pek cogu da basarisiz olup geri geldi ama en azindan bu bir tecrubedir, bir gelismedir. simdi o agabeylerinin tecrubelerinden de ders cikarip bu liglerde tutunabilmeye calismalidirlar. sahsen bir arda galatasaray'dan gitse cok uzulurum, ya da bir fenerli eminim tuncay gibi takiminin en onemli oyuncusunu kaybetmeyi hic istemez. ama bu oyuncularin dunya capinda olabilmeleri icin gitmeleri sart. hem de bir an evvel gitmeleri sart. etraflarindaki cok bilmislerin, yoneticilerinin, agabeylerinin "bir sene daha kal, iki sene daha kal" gibi telkinlerine kulaklarini tikayip, turkiye'de kisa vadede kazanacaklari birkac yuzbin dolarlik ekstra parayi dert etmeyip, buradaki "sohret", "takimin yildizi" statusunden oralardaki siradan oyuncu statusune gecmis olmayi cok dert etmeyip gitmeliler. ve kariyerlerini yurt disinda basamaklari tirmanarak yukseltmeliler. onlarin bunu basarmasi uzun vadede turkiye liglerinin de kalitesini artiracaktir. cunku onlari goren domestik futbolcular onlar gibi olabilmek icin daha cok calisacaklardir.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Aslinda plan oyle idi. Bosna maci kazanilacak ve dev Brezilya onunde sov yapilacakti. Kursaginda kaldi birinin.
Mac teklifi Brezilya'dan geldi. Brezilya kendi kupa maclari olmadigi icin Avrupa kupasi elemelerinde bay gunu olan takimlarla hazirlik maci yapiyor kendi takimini hazirda tutmak icin. Cumartesi gunu Ingiltere baydi, onlarla oynadilar ve 1-1 berabere kaldilar Wembley'de. Bugun de Turkiye'yle oynamak istediler ve bu mac iki uc ay once belli oldu. Terim de kabul etti. Cogu antrenor kendi ligi biten bir milli takimi Brezilya karsisina cikarmak istemez. Terim bu teklifi cevirmeyerek kendi hanesine arti yazdirdi.
...
Ben de bu macin 3-4 ay once planlandigini duydum. Atina zaferinden sonra Sezar'a teklif geldi. Dediklerimin arkasindayim amaci ayni yukarda dedigim gibi Bosna macindan sonra $ov yapmakti. Plan buydu. Milli takim icin hicbir anlami olmayan bir mac. Bunu bir taltif olarak gordu o. Bosna'dan sonra Almanyada biraz eglenip ceplerine bocalanan primlerle ali$ veri$ yapip doneceklerdi Almanyadan. Olmadi. Terim'in savunulacak hicbir hali yok. Neymi$ o arti kendi hanesine yazilan? Haybeye polim ceyrege gazoz macini kabul etmek mi? Birak Allah a$kina. Yine bir cuval inciri berbat etmi$ vaziyette ve sen hala artidan bahsetmektesin. $imdi ikincilik icin ugra$ip duracak. Hem de grup liderini kendi evinde 4-1 yenmi$ arayi 3 puan acmi$ken olayi iki macta alabora edip $imdi ise iki puan arkasina du$erek. Yani kayip edilen 5 puan. Buysa takdir edilecek artili tarafi sen kantarin topuzunu ayarla artik.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Yukarda biraz bahsedilmis. Bizim takim icin en hos gorunmiyen Umut ve kaleci Hakan'in benim burda ne isim var feryatlariydi. Umut resmen ezildi. Belki birazi, gordugum en iyi Brezilyali defans oyuncularina karsi oynamasi olabilir. Ama insaf birader bu kadar guven kayibiyla oynanmaz, bir topa yetisemedi, sadece gayret gostermekle milli takim oyuncusu olunmaz.

Kaleci Hakan cok hata yapmaya meyilli birine benziyor. BJK seyircisi cocuga resmen yer.

Post Reply