FB 0/2-Chelsea 2/1 (Yinede Tebrikler Fenerbahçe)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Deplasmanda 2-0 geriye dustukten sonra turu kurtarmak her babayigidin harci degil. Muhtemelen bu sonuctan sonra ceyrek finalde cikacak rakip de tedirgin olacaktir. Bundan sonrasi hic belli olmaz.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Murat Biricik wrote:Bravo! FB yi tebrik ederim. 100 yili askin klup tarihinde ilk kez ceyrek finale cikiyorlar. Ayaga pas ve akilli oyun ile isi bitirdiler. Buyuk ozguven kazandilar. Artik FB taraftari da Avrupa kupalarinin tadini aldi, rekabet simdi basliyor.

Bence onumuzdeki haftalarda lige konsantre olmalari biraz zor olacaktir.
Lige konsantre olabilecek takimlar icin onemli avantaj. BJk ve Sivas icin iyi haber. :D

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Helal olsun be adamları kendi evinde 50000 kişi önünde mosmor etmek büyük iş.

Uğur Boral İstanbul'a dönmeden direk Barcelona'ya falan gider veya Milan'a. Uğur ve Gökhan iki kanattan Feneri uçurdular. Alex'in de her kullandığı frikik net gol pozisyonu oldu.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:Helal olsun be adamları kendi evinde 50000 kişi önünde mosmor etmek büyük iş.

Uğur Boral İstanbul'a dönmeden direk Barcelona'ya falan gider veya Milan'a. Uğur ve Gökhan iki kanattan Feneri uçurdular. Alex'in de her kullandığı frikik net gol pozisyonu oldu.
Brezilyalilar Ispanyada oynadiklarinin bilincindeydi muhakkak. Bunun Bursa macin filan gibi angarya olmadigini cok iyi biliyorlar ve FB'den sonra ceplerini doldurmanin yolu bu. Ben bir FB arkadasa soyledimdi 6 Brezilyali canavar gibi oynayacak diye. Edu'yu saymayin.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Mar 05, 2008 2:15 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:Edu'yu saymayin.
Cok iyi bir mac oynadi adam yine.

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

abi maci seyrettin mi ya da nasil seyrettin bilmiyorum ama edu bugun gayet iyi oynadi. defansin butun aciklarini kapatan isimdi.

penaltiyi kacirmasi ise sanssizlik. guzel vurdu ama kaleci iyi tahmin etti. aurelio ondan cok daha kotu atmasina ragmen golu buldu mesela penaltida.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Tebrikler onlara.
Türk futbolu için değil Fenerbahçe için bir ilk.
Onurlu bir sayfa.
Ama F.Bahçe Türk futbolunun G.Saray'dan beri kimsenin zirveye çekemediği bayrağını da düştüğü yerden kaldırdı.
Artık çok açık: Dünün Galatasaray'ı bugünün Fenerbahçe'sidir.
Tabii ki her yönüyle değil.
Kadro derinliği sıfır.
İşte önemli olan da bu ya... Yetersiz ve dar bir kadroyla çeyrek final nasıl küçümsenir?
Ve dahası, 120 dakika Sevilla'ya Sevilla'nın sahasında başabaş oynuyorsun. Müthiş bir direniş.
Sevilla beklediğimiz Sevilla değildi ama F.Bahçe umduğumuzdan çok daha Avrupa takımı'ydı.
Özgüveni, boyun eğmemesi göz doldurdu.
Beni de mutlu ettiler ya, helal olsun onlara...

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

100 senede 1. Olacak o kadar :)

Tebrikler. Yalniz bu Sevilla icin super takim falan diyorlardi. Ben pek birsey goremedim. Hali sahada gol yer gibi gol yiyorlar.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Fatih Mutlu wrote:
abi maci seyrettin mi ya da nasil seyrettin bilmiyorum ama edu bugun gayet iyi oynadi. defansin butun aciklarini kapatan isimdi.

penaltiyi kacirmasi ise sanssizlik. guzel vurdu ama kaleci iyi tahmin etti. aurelio ondan cok daha kotu atmasina ragmen golu buldu mesela penaltida.
Ugursuz herif be yahu. Ne zaman bir ise yarayacak olsa ters isler yapiyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Gecenin incileri SKY TÜRK yorumcusu Turgay Şeren'den.
"Ben isterim ki Türkiye her yerde başarılı olsun, Avrupa Birliği'nde başarılı olsun, Kuzey Doğu'da başarılı olsun (Kuzey Irak'ı kastediyor) ..."
Sonra hatasını düzeltti.
Ama şu bomba?
"Japonlar, Amerikalılarla Perl harput savaşı yaptı hatırlıyor musunuz?.."
Allah iyiliğini versin Berlin Panteri. Gece gece beni yerlere yatırdın.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Zico ve ekibine tebrikler. Buyuk is becerdiler. Kolay degil son iki senenin UEFA sampiyonunu elemek. Ilk macta Sevilla'nin yedigi golleri gordugumde bu isin cok da zor olmadigini dusunmustum ama tabii Leverkusen'in ilk macta oynadigi topu gorunce de ikinci macta GS'in Leverkusen'i eleyecegini dusunmustum. Orada yanildigim icin pek bir yorum yapamadim. Sevilla simdi kendi sahasinda aslan kesilir 5 tane atar falan "yorum yapmayalim" dedim acikcasi.

Is gol atmaya bakiyor. GS'daki kabiz montofollar 20 sut cekip, 8 pozisyona girip, bos kaleye gol atamiyorlar. Baskasi duran toplardan leblebi gibi gol buluyor. Yanilmiyorsam FB'nin Sevilla'ya attigi 5 golun 4'u duran toplardan. Gerisi ayrinti. Al Orkun da hata yapiyor cok guvenilen Volkan da. Servet de hata yapiyor, Lugono'su Edu'su da. Aradaki farkin nerede oldugu cok acik.

Turkiye'de arkasinin gelecegini dusunmuyorum yalniz. FB'nin kadrosu her iki ligi de kaldiracak derinlik ve gucte degil. Ozellikle Alex, Deivid gibi citkirildim temposuz oyuncular, TR'de baska CL'de baska oynuyorlar. Cok zorlu iki mac daha oynayacaklar. FB ligde daha cok puan kaybeder.

Ikincisi kuralarin tartismasiz en zayif takimini cektilerdi. Simdi ceyrek finalde Barcelona, Arsenal, ManU gibi cok hizli oynayan takimlar var. Bunlardan biri gelirse isler hic de hos olmayabilir. Bu bir temenni degil, bu defansa, bu orta sahaya bakip soylenebilecek bir ongoru.

Ozan Ersoy

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ozan Ersoy wrote:
Ikincisi kuralarin tartismasiz en zayif takimini cektilerdi. Simdi ceyrek finalde Barcelona, Arsenal, ManU gibi cok hizli oynayan takimlar var. Bunlardan biri gelirse isler hic de hos olmayabilir. Bu bir temenni degil, bu defansa, bu orta sahaya bakip soylenebilecek bir ongoru.

Ozan Ersoy
Bu arada bunlari bugunku mac skorlarini ogrenmeden yazmistim. Tutmus, bu uc takim da tur atlamis. Isteyken maclari kayit edip aksam skorlara bakmadan izliyorum. Arsenal - Milan maci hakkinda iki kelime yazayim. Arsenal ilk macta da ikinci macta da muhtesem futbol oynadi gecen senenin sampiyonuna karsi. Ayaga paslar, topun saha icinde hareketi, oyuncularin kisa deparlari, bos alana kacmalar, verkaclar, ucgenler, baklavalar hepsini agzi acik izledim. Takim 115 km kosmustu, Milan'dan fazla. Kaleciyi cikar, herkes ortalama yaklasik 10 km kosmus demektir ki bu gercekten inanilmaz bir rakam. Kaka'yi Pirlo'yu sindirdiler.

Arsenne Wenger'in dunyanin en iyi futbol dusunuru olduguna (faal olanlar icinde) bir kez daha inandim. Adama "Vieira'siz bu takim olmaz" diyorlar, o satiyor yerine 18 yasinda Fabregas diye bir cocuk getiriyor. O sene CL'de final oynuyor. Adama "Henry bu takimin herseyi" diyorlar. O donup Henry manry dinlemiyor satiyor simdi Premier ligde lider, CL'de de dolu dizgin gidiyor, en buyuk favorilerden birini elediler.

Oynanan futbol siir gibi. Top yerden 10 cm kalkmiyor. Ayakta en fazla 1 sn bile top tutulmuyor. Topu kosturuyorlar, ilk 11'in yas ortalamasi 20-22 arasi degisiyor. $u kazma Isvicre'li Sanderos'un bile oynadigi futbol kat be kat gelisti. "Aslinda bu adam Isvicre Alp'lerinde cam kesen bir oduncudur" deseler kesinlikle inanirim. O fizik ve yetenekte bir oyuncu ama o bile topu sisirmiyor. Biz hala Song gibilerine 2 milyon Euro verip, adama 10 metrelik pasi atmasini ogretemiyoruz.

Bir hoca takimin %10-15'dir diye bir vecizeyi kicindan uyduran dahinin suratina tukureyim.

Ozan Ersoy

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Gercekten buyuk bir galibiyet.
Penaltilarda Kopenhag aklima geldi.

Oncelikle teknik direktor olarak rustunu ispat eden Zico'yu (Zico dunya'da bir futbol markasidir bu hic unutulmasin) ,tum futbolculari ve FB taraftarini kutluyorum.

Simdi ceyrek finallerdeki ihtimallere bakalim

Chelsea - Olympiakos
Bence FB her ikisini de eleyebilir.Tabiki deplasmanin yakinligi acisindan yunan takimi tercih sebebi.

FC Porto - Schalke 04
Ben FC Porto olsun isterim, Porto da Sevilla'ya yakin bir takim.Alman takimi zorlayabilir, ancak FB 120 dk mucadele etti,kimle eslesirse eslessin kora kor oynayacaktir.

Real Madrid - Roma
Insan ister istemez Roma ciksin diyor.Real hala fazla guclu belki bir tur sonra :)

Inter Milan - Liverpool
Simdi herkes Inter ciksin nasil olsa FB daha once yenmisti diyecek, bana gore Inter elemeli maclar da daha degisik bir karakterde oynayabilir.Bu yuzden Liverpool'u isterim.Ingilizlere karsi su lanet 8-0 lari silmemiz lazim.

Barcelona
Valla iyiler hoslar da ezen gecen dagitan Barcelona degilller.Hele hele ilk mac orada olursa ben Barcelona ciksin derim.

Arsenal
Kosan basan bogan ayni zamanda ayaga pas oynayan 90 dk ayni topu oynayabilecek bir takim.Hocasi belkide gelmis gecmis en iyi 10 hoca siralamasinda ilk 5'te.Arsenal mumkunse bize cikmasin hatta torbada delik olsun ismi yere dussun. :)

Manchester United
Oynamak istemedigim yegane adamlar bunlar.Kesinlikle cikmasin, 62'den tavsanin mucitleri, simarik seks manyagi bir dolu futbolcu toplulugu, ustelik golde atiyorlar :)

Tekrar tebrikler FB (Savas ve Yigit'e ayrica tebrikler), bana uzun suredir yasamadigim bir avrupa maci heyecani ve mutlulugu yasattigin icin.
TRUST GALATASARAY
MGC

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

İlk maçta söylemeye dilim varmasa da Fbnin Sevilla'dan daha iyi takım olduğunu düşünmüştüm. Dün Sevilla balına iki gol atınca biz oynamadan atıyorsak oynayınca dağıtırız rehavetine girdi. Fbnin de tıpkı 9 kişi oynadığı GS maçı gibi 2-0 da disiplini kaybetmemesi çok önemli. Bu arada nasıl haksız kırmızı GS maçında FByi motive ettiyse dünkü maçta da iki komik gol gene FBye yaradı...

Onun dışında Tolga'nın dediği gibi iki kanatta Gökhan ve Boral’ın performansı süperdi. Gökhan’ın artiz Capel’e, Boral'ın Alves'e üstünlüğü maçı FBye getirdi. Capel Gökhan'a sarı kartı gösterttikten sonra Gökhan'ın savurduğu sunturlu küfrü gördüğümde maçı tamamlayamayacak demiştim ama o bunu daha iyi motive olmak için kullandı ve hem kendi hem takımını kurtardı! Türk futbolcusu adına nadir görülen bir erdem: Bravo!

Sahada ilk hataları ile Volkan ve oyundan alınan Selçuk dışında kötü tek fbli Kezman’dı. Bir de FBnin önemli bir eksikliği olduğunu düşünüyorum: kollektif hücum! Çok kişisel hücum ve şutu düşünen oyuncuları var...

Uzatmalarda da FB yedek zorunluluğunun etkisiyle 4 forvetle oynadı. Ancak kabul etmeliyiz ki modern futbolun tüm gereklerini de yerine getirdiler ve bu kadro ile dahi rakibe fırsat vermediler. Alex bile muazzam mücadele etti ve "yıldız da koşmalı, pres yapmalı"yı bir kez daha onayladı! Biz Kasımpaşa maçında 3 forvetle oynarken pozisyon yaratamıyorduk :evil:

FBnin GSdan en büyük farkı Ozan'ın yazdığı gol yapma yüzdesinde ortaya çıkıyor. Bizim İstanbul'daki Lev maçı performansını FB gerçekleştirse mutlaka gol atardı!

Haketti, kazandı FB. Tebrikler…

Ancak bende daha sert oynayan, daha fizikli ve teknik bir takımla karşılaştığını görmek isterim. Ama futbolda her sonuç olduğundan FBnin önünün açık olduğunu da kabul etmemiz lazım. Kupadan elenmeleri de bu aşamada onlar açısından çok iyi oldu. İki kulvarda, ağır kış şartlarının etkilerinden arındıktan sonra kadroları da rahatlayacak...

Son notum Zico'ya. Kalli'den üstünlüğü maçı daha iyi izlemesi, değişiklikleri anında yapması, Kalli gibi illa 70, 80'leri beklememesi. Selçuk aksadı hemen çıkardı. Diyeceksiniz ki Volkan'ı niye çıkarmadı? Orada belki kumar oynadı ama sonuçta blackjack'i de yakaladı :wink:

Bir de FBye, oynadığı güzel futbolla içimdeki nefreti sempatiye dönüştürdüğü için ayrıyeten tşk ederim...

İYİKİ VARSIN FUTBOL: "F U T B O L" :wink:

Post Reply