2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Şu Fenerliler alem insanlar. Bugün gördüğüm birkaç Fenerli arkadaşım takıma en
az 3 (yazı ile: üç) transfer gerektiğini, aksi halde bu takımdan ne köy ne kasaba
olacağını, transfer yapılmazsa Sevilla'nın kendilerini perişan edeceğini falan
anlatıp dert yandılar. Adamlar bir maç kazansalar anında Avrupa şampiyonu olup
bir beraberlikle ise işe yaramaz oluyorlar. Tahminim bu maç sonunda Zico yine
stajer hoca seviyesine inmiştir.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ilk once FB'nin yedigi 2.gol. Faul verilemeyebilir cunku Hasagicle ona carpisan FBli ikiside one dogru hamle yapiyor ve carpisiyor. Yani Hasagic oldugu yerde ziplayip , FBli oyuncu ona sarj etmiyor. Evet Kalecinin ceza sahasinda dokunulmazligi var ama genede ikiside ileri dogru hareket ediyor. Verilsede olur verilmesede derim. Birde macin temposu var ve deSS stadyumunda son dakikada o golu iptal etmek biraz yurek ister.
Birde tabii Hasagicin yanlisligi. Topu iskaladigi yer sarjı/carpismayi yedigi yerden 1 metre yukarda. Iyi konsantre olan kaleci muhakkak sarja ragmen topu celer celemeyecekse cizgide topu bekler.

FB'nin klasik Brezilya temposu belli oldu. Ilk maclarda yat, yavas yavas vites arttir , mac sec ona gore oyna. Yalniz 2. yari sonlarda istenen depari atacak mi,m atacaksa cok yakinda birbirinin takip eden 1 degil 3 rakibine yetecekmi bilemem. Birde ayrica diger 3 buyukler arti Sivasa deplasmana gidiyor. Sezondaki 30-35 macten sonra adelelerde isyan etmeye baslar, son depara yetecek nefes ve adele kuvveti yetecekmi bilmiyorum. Birde Alexin durumu var. Onumuzde zorlu kıs ayi var vede zimpara gibi sahalarda yiyecegi darbelerle sakatligi nuksedebilir. Yedegi Tumer yok. Yerini belki Deivid doldurur. Ben FB'nin yerinde olsam acele bir yedek 10 numara bakarim forvet yerine.

Ara hazirliklarinida iyi yapmamislar. Lider olmaya guvenmisler. Ben GS'nin 1 puan geride olmasinin gevsememeleri icin avantajli oldugunu soylemistim. Yani ilk maclarda gordukki devre arasi hazirliklari medyanin yansittiginin tam tersi istikamette gelismis.

Abdullah Avci son dakikada eger beraberlik golu olmasaydi, GS'yi garantilemisti. Ama puan cetvelindeki yeride o kadar parlak degil. Buyuk maclarda iyi oynatiyor, abuk sabuk takimlara puan veriyorlar. Tabii birazda Ulusoy-hukumet cekismesinde aradada kaliyorlar.
NO ADNANS, NO CRY !!

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ben faul pozisyonunu bir kere gordum oda canli yayinda gol oldugunda. Onun disinda ileri geri oynamadim. Ben faul veya degilden cok sevgili Serif'in onu yakalamasini tebrik ettim. Bu konuda bir tek laf edilmemesini yadirgadim. Cunku oyle tertemiz bir pozisyon degil.

Rize super takim vs. demiyorum. Maci zaten dogru durust seyredemedim ama ne derseniz deyin; Rize takimi tek tek bakinca iyi bir takim, deplasmanda oynuyorsun, Anadolu takimlarinin buyuklere karsi nasil bilendiklerinide biliyoruz. Ona ragmen 5 tane gol atiyorsan bunu tesaduf gibi gostermek yanlis. Son dakikada attigimiz sans bir golu ile 1-0 galip gelseydik, tesaduf diyebilirsiniz. FB ile Rize nasil oynar, ona gore baz aliriz gibi bir dusuncemde yok. Sadece biz yenince tesaduf deniyor, yenilince olay farkli yerlere cekiluyor. Bende demiyorum bu takim sahane ama bu takim bazi ciban baslarindan kurtulunca daha iyi olacak.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Salih Bora wrote:Bu maçın parlayan yıldızı Abdullah Avcı.
Bu adamı takımı yaratmadı, bu adam o takımı yarattı.
Oldukça sıradan bir kadro. Vasat hocaların elinde küme düşmesi yüksek ihtimal.
...
Bu kadroyla Avcı mucize yaratıyor.
Üstelik çalıştığı her takımda belli bir standardı yakalıyor.
Ilk yariya da, en azindan evlerinde (Olimpiyat Stadinda) cok parlak bir sekilde baslamislar, ancak, yarinin sonunu cok kotu getirmislerdi. Yarisma sayfalarindan mac sonuclari:

Image

Butceleri cercevesinde yaptiklarini (Oftas'in da (veya daha oturmus takimlar arasinda Sivas'in) yaptigi gibi) takdir etmekle birlikte, 9 mactir galibiyet alamamis bir takimin teknik direktoru icin "mucize" ifadesi bence biraz erken kaciyor.
Özgür

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

TS kendi evinde de yenilerek ikinci yariya guzel bir acilis yapti. Beter olsunlar. Turk futboluna zarar veren klup olma yonunde hizla ilerliyorlar. Hala Sivas macini bahane ediyorlar.

Sivas denince Avci'yi duz ovada avlayip ne derece olaya kilitlendikleri ortada. BJK ise once 2-0 geriye dusunup sevindirdiyse de Nobre'nin acilmasi ile maci 4-2 almis. Pasa yine altina etmis yani. Nobre'nin ikinci kurtariliciligi bu. Mim koymak lazim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ge;ecek hafta yani 20. hafta FB Sivas ile oynuyor. Burada Sivas'a epey bok atildi bakalim gorecegiz FB macinda nasil oynayacaklar. Eger FB'ye bir celme takarlarsa burada bir ozur bekleyecegim Sivaslilardan ve baskanindan. Yok oyle yol gecen hani gibi oynarlar ve FB'yi uzmeden evlerine yollarlarsa o tundradan ben ozur dileycegim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:Ge;ecek hafta yani 20. hafta FB Sivas ile oynuyor. Burada Sivas'a epey bok atildi bakalim gorecegiz FB macinda nasil oynayacaklar. Eger FB'ye bir celme takarlarsa burada bir ozur bekleyecegim Sivaslilardan ve baskanindan. Yok oyle yol gecen hani gibi oynarlar ve FB'yi uzmeden evlerine yollarlarsa o tundradan ben ozur dileycegim.
Sivas'a bok atmaya gerek yok, Sivas'ta bir numara da yok, FB haftaya cok fazla zorlanmadan kazanir, ilk 20-25 dakikada atarlar bir tane, ondan sonra 1-0, 2-0 biter mac, Sivas'in cok ciddi bir hucum gucu ve cok pozisyonu olmaz. Ben artik Anadolu takimlarinin Sivas'a eywallah cektiklerini dusunmeye basladim, o kadar iyi degiller cunku, hele bu kadar oyuncu kaybedip evlerinde 10 macta 30 puanlik hic degiller, sezonun ilk macinda Trabzon'a karsi uc tane kazkafa sayesinde bedavadan bir uc puan aldilar ondan beri gidiyorlar. En kotu zamaninda GS karsisinda korkak, sumsuk bir mac oynayip yenildiler.

Abdullah Avci'nin problemi bu hafta belli oldu iyice: butun lig boyunca takimi sadece uc buyuklerle maclarinda motive oluyor, onun disinda sahada yoklar. Bu tip hocalari sevmiyorum, bir diger ornegi de Yilmaz Vural, takimlari genelde kume dusuyor, cunku Antep'e, Ankaragucu'ne, Rize'ye yenilip yenilip, bir FB, GS karsisinda gozukup is yapiyorlar. Yilmaz hoca Manisa'da yenilgiyle baslamis ise, bu sene de Manisa'yi yollar hocamiz, ha ama arada uc buyuklerden birinin canini yakar.

Alex fazla mac kacirmaz ise FB sampiyon olur, biz BJK ile ikincilik mucadelesi yapariz, eger Lincoln, Ayhan donup ciddi katki yapmazlar ise BJK ikinci olur, yoksa biz. Sivas da dorduncu olur herhalde.

Ali

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote: Ben artik Anadolu takimlarinin Sivas'a eywallah cektiklerini dusunmeye basladim, o kadar iyi degiller cunku, hele bu kadar oyuncu kaybedip evlerinde 10 macta 30 puanlik hic degiller, sezonun ilk macinda Trabzon'a karsi uc tane kazkafa sayesinde bedavadan bir uc puan aldilar ondan beri gidiyorlar. En kotu zamaninda GS karsisinda korkak, sumsuk bir mac oynayip yenildiler.
..
Ali
Hic hurafe uydurmaya luzum yok. Jicbir Anadolu takiminin Sivas'in sampiyon olmasinda ya da kafaya oynamasinda bir cikari yok. Lig sonuncusu 2-0 one geciyor BJK macinda sonra da dort gol yiyor. Bunun da enayilikten baska aciklamasi yok. FB Sivas'i yenemz demedim. Cikar adam gibi oynarlar ama gucleri yetmez yenilirler. Nasil GS yenildi ise. Bundan Sivasspor'a ve baskanina fatura cikarmaya kalkan cok olacaktir. Ben FB uzmeden eve yollmalari dedim. FB'yi iki uc senedir Anadolu takimlari yeniyor hem de hicbir boku olmayan. GS degil.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote: Ben artik Anadolu takimlarinin Sivas'a eywallah cektiklerini dusunmeye basladim, o kadar iyi degiller cunku, hele bu kadar oyuncu kaybedip evlerinde 10 macta 30 puanlik hic degiller, sezonun ilk macinda Trabzon'a karsi uc tane kazkafa sayesinde bedavadan bir uc puan aldilar ondan beri gidiyorlar. En kotu zamaninda GS karsisinda korkak, sumsuk bir mac oynayip yenildiler.
..
Ali
Hic hurafe uydurmaya luzum yok. Hicbir Anadolu takiminin Sivas'in sampiyon olmasinda ya da kafaya oynamasinda bir cikari yok. Lig sonuncusu 2-0 one geciyor BJK macinda sonra da dort gol yiyor. Bunun da enayilikten baska aciklamasi yok. Ayni gecen hafta Saracoglunda 2-0 dan maci az daha 85. dakikadan sonra verecek olan Avci'nin bu hafta boyle sacmalamasi surpriz olmamasi gibi.

FB Sivas'i yenemez demedim. Cikar adam gibi oynarlar ama gucleri yetmez yenilirler. Nasil GS yenildi ise. O durumda bile bundan Sivasspor'a ve baskanina fatura cikarmaya kalkan cok olacaktir. Ben FB uzmeden eve yollamalari halinde dedim. FB'yi iki uc senedir Anadolu takimlari yeniyor hem de hicbir boku olmayan. GS degil.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

FB Gaziantep onunde cok guzel oynamis. Goller birbirinden guzel. Gaziantep iki iyi oyuncusunu satmasi sebeb gosteriliyor bu 5-0 yenilgiye.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Konu BANK ASYA Turkiye 1.Ligine ait ama buraya eklesem iyi olur diye dusundum.

SERGIO golu atmis ama bir bakmis ve demis ki
"Yaw bir yerden bir esinti var ama nerden ? " :)

http://www.kodadimedya.com/?site=news&id=22844
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

GENCLERBIRLIGI OFTAS YENI BIR YILDIZCIK ALMIS
Kaynak sondakika.com

Gençlerbirliği Oftaşspor, Ganalı Golcü Yakubu ile 4,5 Yıllık Sözleşme İmzaladı

Gençlerbirliği Oftaşspor Gana'nın Ashanti Gold Takımından Gölcü Futbolcu Shaibu Yakubu ile 1 Yılı Opsiyonlu 4,5 Yıllık Sözleşme İmzaladı.
Haber Yayın Tarihi: 22.01.2008 12:26

Gençlerbirliği Oftaşspor Gana'nın Ashanti Gold takımından gölcü futbolcu Shaibu Yakubu ile 1 yılı opsiyonlu 4,5 yıllık sözleşme imzaladı.

Gençlerbirliği Oftaşspor kulüp binasında düzenlenen ve basın sözcüsü Adnan Dinçer ile Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Yurttakalan'ın katıldığı imza töreninde, 21 yaşındaki gölcü oyuncu kendisini 1 yılı opsiyonlu 4,5 yıllığına kırmızı-siyahlı renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı. İmza töreninde açıklamalarda bulunan Yakubu, gelecekle ilgili büyük hedefleri olduğunu belirterek, "Türkiye'ye geldiğim için mutluyum. Daha da mutlu olacağıma inanıyorum. Dinamik ve genç bir ekibe geldim. Gençlerbirliği Oftaşspor'un
kariyerime büyük bir katkı yapacağını düşünüyorum. Buradan dünyanın büyük kulüplerine transfer olacağıma inanıyorum" diye konuştu.

Gençlerbirliği Oftaşspor Basın Sözcüsü Adnan Dinçer ise, kulübün transfer politikası doğrultusunda genç bir oyuncuyu kadrolarına kattıklarını ve Yakubu'nun adından çok söz ettireceğini söyledi.

Bununda arkasinda CAVCAV'in scoutlari vardir kesin.
TRUST GALATASARAY
MGC

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Konu BANK ASYA Turkiye 1.Ligine ait ama buraya eklesem iyi olur diye dusundum.

SERGIO golu atmis ama bir bakmis ve demis ki
"Yaw bir yerden bir esinti var ama nerden ? " :)

http://www.kodadimedya.com/?site=news&id=22844
Mehmet bu bizim Goztepeli Sergio yahu, ama 1.ligde degil, amator kume macinda. Bu arada Goz Goz amatorde 3-4 bin ortalama seyirci ile devam ediyor, bazi maclarda (Urlaspor gibi) tribun yetmedigi icin Goztepe macina mahsus portatif tribun getirtildigi oluyor.

Mehmet Gurdal Cetin

Cok sasirdim Ufuk,

Harbiden Goztepe Amator kumede yaa.Sirinyerspor'un isminden de uyanamamisim :)

Amator kumede yabanci oyuncu oynatilabiliyor mu?

Yok sa Sergio nun adi SACIT YO 'mu olmus :)
TC vatandasi olup olmadigini bilmem ama
Musluman olup olmadigini yaklasik 2.500 kisi gormus :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

TV radyo vesaire Sivas'i sisire sisire germekle mesgul, birazdan Sivas-FB maci baslayacak. Sivas en az uc yer tahmin ediyorum bu gazla.

Post Reply