15.hafta :FENERBAHCE - GALATASARAY 2-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

penalti gibi penalti degil di heralde Nonda'nin ki... :?

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

2.gol ofsayt gibi. Golden sonraki 15 dakika dagildik. Volkan yerine Karan girdi, FB surekli kontra ve karsi karsiya buluyor. Mahalle macina donduk. Simdi Hakan Sukur giriyor, sanirim Serkan cikacak. Nonda'nin biraz once ceza sahasinda dustugu poazisyon net olarak penalti degil. Bu arada Arda cikti.

Ufuk Sezekkaplan

Dk.77 Deivid direkt kirmizi. Arda seyirci ile kavga ediyor.

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ulan bir kerede yenin su takimi be kardesim.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ufuk Sezekkaplan wrote:2.gol ofsayt gibi. Golden sonraki 15 dakika dagildik. Volkan yerine Karan girdi, FB surekli kontra ve karsi karsiya buluyor. Mahalle macina donduk. Simdi Hakan Sukur giriyor, sanirim Serkan cikacak. Nonda'nin biraz once ceza sahasinda dustugu poazisyon net olarak penalti degil. Bu arada Arda cikti.
Orkun kendini Erciyesspor'da oynuyor sandigi dakikalardan bahsediyorsun. Hep yakiniyordu, top gelmiyor diye. Iste kendini gosterme sansi buldu.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Ufuk Sezekkaplan

Macin ozeti:

Ilk dakikalarda kontrollu basladik. Ozellikle orta sahada super transfer Linderoth, sahada basmadik yer birakmayarak FB defansinin cikmasina mani oldu.

20.dakikada mega transfer Cassio "12K Euro" mukemmel bir assist yapti, gecen hafta takim arkadaslarini mukemmel motive eden ve sadece bu maca konsantre olmalarini saglayan Hasan Sas durumu 1-0 yapti.

Bir diger super transfer Nonda devre sonunda asiri hirstan sari gordu.

2.devre Kral ile Prens cok sert vurdular, top prensesten dondu. Karan da rovasata denedi.

FB'ye yine gecmis olsun.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

FB GS'li oyuncularin bireysel hatalarindan iyi faydalandi ve hakli bir galibiyet aldi...

5. dakika da gelen gol - galip gelmek zorunda olmama avantajimizi aldi goturdu... oyunun kaderi orada degisti... macin geri kalanini FB defansi risk almadan oynayinca sansimiz kalmadi...

FB tribunlerini de tebrik etmek lazim... hem takimlarini desteklediler hem de hakemlere ve rakibe iyi baski yaptilar pozisyonlara verdikleri tepkilerle...

Forumun FB'lileri Yigit ve Savas'a tebrikler...

Savas Macun

Post by Savas Macun »

FB erken golle isi rolantide goturmek isterken GS tum yetenegini ve enerjisini ilk yarida tuketti.Bal yapmayan ari gibi calistilar,cok kostular ve onde de cok iyi bastilar ancak yaratiliciktan uzak bir kadronun isi bir sans golune kalmisti.

Buna ragmen Orkun bir-iki tane tehlikeli top cikardi ilk yarida.

Ikinci yarida bu sefer FB vitesi ileri aldi ve 75.Dk kadar GS tam anlami ile surklase etti.GS neye ugradigini sasirdi bunda kondisyonlarinin bitmesinin ve hic beklemedikleri bir hamleyle karsi karsiya kalmalarinin etkisi vardi.Ugur ve Wederson degisikligi yerindeydi.

Orkun inanilmaz toplar cikardi ve FB forveti cok comert davrandi.Semih cok iyi oynadi.Hakem GS'in sertligine bayagi prim tanidi ozellikle Semih'e her hareket kasti fauldu.

Brezilya-FB kalitesi Alman-GS dinamizmine ustun geldi kisacasi.

Hocalik konusunda da Zico her gun asama kaydediyor, KFH cok demode.4-3-3 anadolu takimlarina soker.Genede kadro olarak dogrusunu cikardi amaci yenmekten ziyade FB hizini kesmekti.Felsefe yanlis.

Sonradan 4 forvet almasi tipik Alman mantigi "3 puan kaybdedildikten sonra ha 4 ha 5 gol".

Deivid'in kirmizi karti biraz olsun GS'a nefes aldirdi ve mac boyle de bitti.

Tertemiz bir galibiyet oldu, taraftar da harikaydi.

Keyifli bir gece oldu kisacasi simdi onemli olan CSKA o zaman okey atmis olur FB.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Sezonun başından beri GS'ın yumuşak noktası olduğu iddaa edilen Orkun, GS'ın en iyi oyuncusu idi. Sol tarafa alınan iki yeni oyuncu Volkan ve Hakan Balta ve diğer yavaş bek Uğur gibi oyuncular bu takımda olduğu sürece Fenerbahçe'yi Kadıköy'de yenmemiz imkansız olduğu resmen sırıttı. Böyle maçlar kaliteli oyuncularla kazanılır ama ne yazıkki Arda ve Nonda dışında GS'da böyle bir oyuncu yok. Kalli de belki kırmızı karttan korktuğu, belki de bunu göremediği için Serkan Çalık yerine Arda'yı çıkarıp yenilgiyi kabul etti.

Lincoln ve Linderoth gibi oyuncular da bu maçta oynamayacaklarsa niye alındılar aklım almıyor.

Herkese iyi hafta sonları...

Sinan
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Oncelikle GS'li arkadaslara gecmis olsun . Bizim acimizdan iyi bir sonuc ama lig daha uzun, iki sezon once 4-0 yenip sonra meshur Denizli "faciasi" yasamistik.

Macta sevindigim en onemli olay ise olay cikmamasi idi, tabii ki erken gelen golun de etkisi var ama gecen seneki 19 Mayis Su gosterilerinden sonra bu mactan korkuyordum.

Bu arada Mert kardesim benim bildigim kadari ile tac atisinda ofsayt olmaz eger kural degismediyse.

Selam ve sevgiler,

YK

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Fener-Galatasaray maçlarının şablonu üç aşağı beş yukarı böyle olur.
Mesela bizim kötü bir geleneğimiz, Kadıköy'de ilk 25-30 dakikada mutlaka gol yemek.
Bugün de o alışkanlık aynen devam etti.
Orkun kaleyi erken terkedince olanlar oldu.
Ardından 15 ile 35 arası dengeyi kurduk, oyunu rakip sahaya yığdık.
Sonrası yine hayal kırıklığı.
Rıdvan Dilmen'in "2. top" dediği "dönen top"ları (ya da basketbol deyimiyle ribaund'ları) almak çok mühim. Bunu başarmak için takımın devamlı koşması lazım.
Bugün hem ortasahamız iyi pres yapmadı, hem çok koşmadı, hem de pas alışverişini iyi ayarlayamadı.
Bu yüzden, ileride kaptırılan toplar, çabuk dönememe illeti de eklenince Fener devasa geniş alanlar buldu ve hababam yüklendi.
Hele ikinci golden sonra bir 15 dakika var ki... 5 olurdu maç.
Laubaliliklerine doymasınlar.
Yıllar önce, 7 kişi kaldığımız maçta da enayiliklerinden ötürü ikinci golü atamamışlardı.
...
Aslında herşey beklendiği gibi gitti.
Maçtan önce spor yazarlarını okuyorum da... Bilhassa Galatasaraylı olanları. Resmen umut tacirliği yaptılar.
Ahmet Çakır'a göre 2-1 kazanırmışız.
Altında da bir dolu gerekçe sıralanıyor.
Oysa FB-GS maçları öyle matematik şablonuna oturan maçlar değil. Psikolojik faktörler ön plana çıkıyor.
Bize karşı Saraçoğlu Stadı'nda muhteşem bir atmofer hazırlıyorlar.
Aynı atmosferi biz Ali Sami Yen'de hazırlayamıyoruz. Sami Yen'in mimarisi, yapısı itibarıyla mümkün değil zaten.
Yeni stada geçmeyi bekleyeceğiz.
...
Yine de çok ciddiye almayın.
Bana sorarsanız, umursamıyorum bile.
Galatasaray, Fenerbahçe'yi bugüne kadar 114 defa yenmiş.
Yenmese ne farkeder? Galatasaray'ın Galatasaray olması FB zaferlerine endeksli değil.
Fener için tam tersi. Varsa yoksa GS.
O yüzden her sene izlediğimiz filmi gördük bu gece.
İlk seneler korku filmi filan diyorduk ama sonradan suyu çıktı, defalarca seyrede seyrede bende Kemal Sunal filmi hissi yarattı. Onun filmlerini de milyon kere izlemişizdir.
Dolayısıyla gerlime filan gerek yok.
Galatasaray başındaki hocadan kurtulursa önü çok açık.
Bakalım Polat geçen sezonun devre arasında gösteremediği cesareti bu devre arasında gösterebilecek mi?
Hiç sanmam.
...
Son söz Lincoln'e.
Lutu'lardan, Felipe'lerden beri böyle balon görmedim.
Böyle çıtkırıldım bir oyuncuyu 5 milyon avroya bize kakalayan Schalke başkanı hayatının ticari başarısına imza atmıştır.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu sene Avrupa hayal olacagi icin bence lig icin onemli bir mac idi. Sonuc gayet normal. Bu 7 sene 10 sene isi filan degil. Ben kendimi bildim bileli ne zaman iddali bir mac olsa ve GS daha iyi bir durumda olsa gider FB'ye yenilir. FB'lileri tebrik ederiz. Belki bir gun Saracoglunda yenecegiz elbette.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Yigit Kavurmacioglu wrote:Macta sevindigim en onemli olay ise olay cikmamasi idi, tabii ki erken gelen golun de etkisi var ama gecen seneki 19 Mayis Su gosterilerinden sonra bu mactan korkuyordum.
Yigitcim - acikcasi ben bir GS'li olarak bu konu da hayal kirikligi icindeyim... hep ilklerin takimi oldugunu dusundugum ve TR'nin en modern ve batiya acilan penceresi olarak dusudugum GS taraftarinin - GS-FB derbilerinde olaylara son veren taraf olmasini beklerdim... bir taraf bu intikam isine son verip medeni sekilde davrandiginda rekabetin artik hangimiz daha medeniye donusecegine hep inaniyordum... bunu baslatanin hep GS olacagini dusunurdum... FB tarafinin bu medeniyet rekabetini baslatmasi son derece sevindirici ve GS adina son derece utanc verici... GS taraftari olarak kenidimi mahcup hissediyorum - insallah tum taraftarlarimiz bu sekilde hissediyordur...
Yigit Kavurmacioglu wrote:Bu arada Mert kardesim benim bildigim kadari ile tac atisinda ofsayt olmaz eger kural degismediyse.
Ben boyle bir kural bilmiyorum Yigit... kesin bilen veya kural kitabina bakan bulur soyler herhalde... Ama cok da onemli degil... pozisyonun devaminda golu onlemek icin GS futbolcularin elinde bir suru imkan vardi - bireysel hatalar cok ust uste geldi o pozisyon da... Alex'in pasi ve Semih'in vuruslari da ustaca idi tabii...

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Tactan ofsayt olmaz temel kurallardan biridir.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Nezih Gunal wrote:Tactan ofsayt olmaz temel kurallardan biridir.
evet oyleymis... :D Erman Hoca'da verdi dersimizi...

Umit Kayihan'a mesaji ceken ben degildim yalniz... yani ben tek degilim cahillikte...

Post Reply