Türkcell Süper Ligi 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İlk golü kaçırdım ama ikinci gol ofsayttı.

Tabi, hakem İBB'ye -tartışmalı bir şekilde- kırmızıyı verince, FB'nin hakem'e laf etme hakkı kalmadı. Belki yan hakemlere...

Yanlız bu hakemlerin kim hizmet ettiğini çözemedim :D

Bize etmedikleri kesin, BJK çoktandıt hakemlerden azıcık olsun bi "zuhur" göremiyır zaten :D Emre'nin bir türlü göremediği kartları saymazsak bariz bir FB desteğide görünmüyor hakemciklerden!

Bu sene anadolodan şampiyon çıkarmak gibi gizli bir gündem mi acep? :D

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fatih Mutlu wrote:
tjikuzu'nun bu surede tek yapabildigi arkadan bogazina dalan emre'yi ittirmesi. bu pozisyon sonucu direk krmizi karti goren tjikuzu oluyor. emre'ye yine kart yok. deivid'e de. gokhan'a da, aferin mahiyetinde, sari kart.

.
Tjikuzu, gökhan'a yaptığı hareket sonucu kırmızı kart görmüş olsa gerek...

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ismail Gezer wrote: Tjikuzu, gökhan'a yaptığı hareket sonucu kırmızı kart görmüş olsa gerek...
ne yapmis ki gokhan'a?

Özgür Kendir

Post by Özgür Kendir »

Ismail Gezer wrote:
.
Tjikuzu, gökhan'a yaptığı hareket sonucu kırmızı kart görmüş olsa gerek...[/quote]

Tijikuzu en temiz macinı oynadı belkide ,pozisyonda kırmızı kartlık bir sey yok ,hatta sarı bile yok ,adamın ekmegiyle de oynuyor hakemler .

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Hakemler yanlislar konusunda adeta yaris icinde, üstüne ekleyerek gidiyorlar, bugünkü IBB-FB macindaki hakem hatalari dünkü GS-Kayseri macindan daha fazla.
Anadolu'dan Sampiyon cikarma cabasi var sanki.
Galatasaray ligin bitimine 15 hafta kala liderin 4 puan gerisinde, hala hersey mümkün.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ismail Gezer wrote:İlk golü kaçırdım ama ikinci gol ofsayttı.

Tabi, hakem İBB'ye -tartışmalı bir şekilde- kırmızıyı verince, FB'nin hakem'e laf etme hakkı kalmadı. Belki yan hakemlere...

Yanlız bu hakemlerin kim hizmet ettiğini çözemedim :D

Bize etmedikleri kesin, BJK çoktandıt hakemlerden azıcık olsun bi "zuhur" göremiyır zaten :D Emre'nin bir türlü göremediği kartları saymazsak bariz bir FB desteğide görünmüyor hakemciklerden!

Bu sene anadolodan şampiyon çıkarmak gibi gizli bir gündem mi acep? :D
GS ve FB yillardir kedi kopek gibi olmasa tam bu hafta basin toplantisi haftasi idi, BJK'i da al yanina. Biz ucumuz bir muddet maclara cikmiyoruz, kalan takimlar ve bu hakemlerle basarili bir kac hafta mac yayinlayin, akliniz basiniza gelince gorusebiliriz. Bu arada yayinci kuruluslarin kaybedilen reklam gelirleri ile ilgili dilekcelerini Marko pasaya iletmeleri rica olunur.

FB, GS, BJK bundan sonra maclarini bir essege yorumlatmaya ortak karar almislardir. Esegin musait bir organina bir borazan sokulup esek yellendikce borazandan cikan sesler mac yorumu olarak yayinlanacaktir. Bu yontemin su anki yorumcu kalitesini aratmayip daha ucuza mal olacagini dusunmekteyiz.

Haydi yallah.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fatih Mutlu wrote:
Ismail Gezer wrote: Tjikuzu, gökhan'a yaptığı hareket sonucu kırmızı kart görmüş olsa gerek...
ne yapmis ki gokhan'a?
Düşerken gökhana tekmeyi sallıyor gibiydi...

Seckin Tascioglu

Post by Seckin Tascioglu »

Ismail Gezer wrote:
Fatih Mutlu wrote:
ne yapmis ki gokhan'a?
Düşerken gökhana tekmeyi sallıyor gibiydi...
Tjikuzu, mac sonlarina dogru, pas yaparken bir hareket cekti, sov amacli, Lincoln'un top sektirmesin misalinden, bunun uzerine Fenerli futbolcular, basta Deivid olmak uzere, Emre ve Gokhan fitil oldular, basta hazimsiz Emre nin ve Deividin tehditlerine mahruz kaldi. Lig Tv esgecti bunu, veya gormediler..
Faul pozisyonunda Emre bu sinirle kostu, tabii hakemin es gecmesi ilgincti, gerci bu saatden sonra ne gorsek yeni birseyler ogreniyoruz futbol adina, hakemlik adina. Avrupa maclarina bu yuzden artik cok icim rahat cikiyoruz.
Fenerbahcenin ve Besiktasin hayallerinin bittigi yerde, Galatasarayin gercekleri baslar.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Emre’den Tjikuzu’ya küfür!

MAÇ 2-0 olduktan sonra İstanbul Bld’li Tjikuzu’nun yaptığı artistik bir pas başta Emre olmak üzere bütün F.Bahçeli futbolcuları çileden çıkardı.

Vatan Gazetesi'nin haberine göre; Emre, maçın ortasında Tjikuzu’ya parmağını sallayarak “Dünya Kupası finalinde mi oynuyorsun p.ç? Adam gibi oyna a...a k......n çocuğu” şeklinde küfretti.. Hakemin duyabileceği mesafedeki bu küfür arada kaynadı ama Gökhan, bir pozisyon sonra Tjikuzu’ya tekmeyi atıp hesabı kesti!

Bu pozisyonun biraz sonrasında Gökhan, Tjikuzu’ya attığı tekme ile kırmızı kart görürken araya giren Emre rakibinin boynunan sarılmayı ihmal etmedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu bir oyuncu arkadaşını Emre'yi çekip, pozisyondan kopartarak kurtarabildi.

Kaynak: Milliyet

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

bakalim tv goruntulerinden emre'ye ceza gelecek mi

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Turkcell Süper Lig'de 4 haftanın programı açıklandı
246 words
12 February 2009

İSTANBUL (CİHAN)- Turkcell Süper Lig'de 2008 - 2009 sezonunun 21, 22, 23 ve 24. hafta maçlarının programı açıklandı.

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre 4 haftanın maçlarının başlama saatleri ve karşılaşmaların günleri şöyle;

- 21. HAFTA -

20 Şubat Cuma

20.00 Gaziantepspor - Beşiktaş

21 Şubat Cumartesi

14.00 İstanbul Büyükşehir Belediye - Ankaragücü

14.00 Konyaspor - Antalyaspor

15.00 Trabzonspor - Denizlispor

19.00 Gençlerbirliği - Fenerbahçe

22 Şubat Pazar

14.00 Sivasspor - Eskişehirspor

14.00 Haçccettepe - Ankaraspor

14.00 Kayserispor - Bursaspor

19.00 Galatasaray - Kocaelispor

- 22. HAFTA -

27 Şubat Cuma

20.00 Beşiktaş - İstanbul Büyükşehir Belediye

28 Şubat Cumartesi

13.30 Denizlispor - Gaziantepspor

13.30 Eskişehirspor - Kayserispor

13.30 Ankaraspor - Gençlerbirliği

19.00 Fenerbahçe - Sivasspor

1 Mart Pazar

13.30 Bursaspor - Kocaelispor

13.30 Ankaragücü - Hacettepe

15.15 Antalyaspor - Trabzonspor

19.00 Konyaspor - Galatasaray

- 23. HAFTA -

6 Mart Cuma

20.00 Galatasaray - Bursaspor

7 Mart Cumartesi

13.30 İstanbul Büyükşehir Belediye - Denizlispor

13.30 Gaziantepspor - Antalyaspor

15.15 Trabzonspor - Konyaspor

19.00 Hacettepe - Beşiktaş

8 Mart Pazar

13.30 Kocaelispor - Eskişehirspor

13.30 Gençlerbirliği - Ankaragücü

15.15 Sivasspor - Ankaraspor

19.00 Kayserispor - Fenerbahçe

- 24. HAFTA -

13 Mart Cuma

20.00 Fenerbahçe - Cuma

14 Mart Cumartesi

13.30 Antalyaspor - İstanbul Büyükşehir Belediye

13.30 Konyaspor - Gaziantepspor

15.15 Ankaragücü - Sivasspor

19.00 Beşiktaş - Gençlerbirliği

15 Mart Pazar

13.30 Eskişehirspor - Bursaspor

13.30 Denizlispor - Hacetktepe

15.15 Ankaraspor - Kayserispor

19.00 Trabzonspor - Galatasaray

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Murat Gokcigdem wrote:Turkcell Süper Lig'de 4 haftanın programı açıklandı
MHA'ya, nazire yapar gibi, resmi linklerini ekleyeyim ben de :)
:arrow: Turkcell Süper Lig'in 22, 23 ve 24. hafta programı
:arrow: Turkcell Süper Lig 20. hafta hakemleri
:arrow: UEFA.com UEFA Cup Fixtures & Results

Iki nedenden yazma ihtiyaci duymus oldum:
1) Dereli ve Cakir'a yine gorev verecekleri tahminimden kaynakli tebrigimi TFF bana iade etmis, utandirmislar, eksik olmasinlar. Boyle inat yapmasinlar, yangina korukle gitmesinler, ben raziyim utanmaya.
2) Bizim 24. hafta deplasmanda Trabzon macimiz son 16'ya kalmis olursak, 11 ve 18-19 Mart'taki UEFA maclarinin arasina sikismis olacak. Fortis'te de yari finale kalsaydik, 3 Mart'ta bir de o olacakti. Takimin bu kadari sakat olmasa, bu maclar oynandikca, Skibbe yaptirmasa bile, mecburen olacak rotasyonlar yuzunden, iyi olurdu sonuna kadar gitmek Fortis'te derdim ama, bu halimizle, "elendigimiz iyi olmus" demeden gecemedim. Gerci ritmi bir turlu bulamamis bu halimizle, "son 16" biraz bu memlekette "wishful thinking" dedikleri hesap, iyimser bir yaklasim/dilek olacak, normal dusuncedense, hayirlisi bakalim...
Özgür

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Lincoln top sektirdi diye futbolcumuzun uzerine yuruyen Erdogan Arica bugun sevgilisi FB'den 7 tane gol yerken hangi futbolcunun uzerine yurudu merak ediyorum.

"Erdogan Arica'ya helal olsun bu hakarettir, ben olsam bundan sonra Lincoln'un pesine takilirim veya ayagini eline verirler ondan sonra nasil sektirecegini gorursun" diyenler simdi ne diyecekler? Onu da merak ederim.

Kokusmus ligin, kokusmus pislikleri.... Les gibi kokuyorsunuz les.

Ozan Ersoy

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

FB'nin Hacettepe'yi 7-0 yenmesinin, Eskisehirspor'un IBB'yi 6-1 yenmesinden hic bir farki yok.
Iyi de oldu.
Bulutlarin uzerine ciksinlar biraz, Alex'in "cok onemli" mactaki rolu konusulsun.
Kamburlar kapansin biraz.
Kesinlikle flas galibiyetlerine camur atmak degil niyetim.Hatta onlar kadar sevinmisimdir.Nasil olsa kazanacakti FB.Ha 1-0 ha 7-0.
Boyle farklardan sonra FB'de dususler gecmiste yasanmis bircok zaman.
Farkin tek kotu tarafi, Guiza'nin olmamasi.(Bu arada Lugano bugun attigi golle Guiza'yi gecti ligde atilan gol sayisinda.)
Bu skordan sonra Aragones Guiza'yi keser mi, keser.
Bu acidan kotu oldu.
Mactan once sakatligini cikardilar.Kart cezalisi oldugu hafta sakatlandi.Haftaya da oynayamama ihtimali varmis.
Semih'e yol acilmayami calisiliyor, yoksa Aragones Guiza'yi keserse herkese sunulacak bir sebep mi araniyor belli degil...
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu

Özgür Kendir

Post by Özgür Kendir »

Hacettepe bu ligde sempati duydugum bir takim ,genc oyuncular, kolej havasi denilen bir gorunus ve mucadele ile ozellikle gecen sezon ( Oftas hali) ve bu sezonun ilk haftalarinda farklı bir keyifti futbolseverler icin .Erdogan Arica gibi amiyane tabirle bu ligin kasarlanmis hocasini nasıl ne sekilde yakistirip bu takimin basina getirdiler inanilmaz .12 mactir galip gelemiyor takim 2 galibiyetleri var 20 haftada, küme düsüp düsmemesinden cok , genc ve sivrilmesi muhtemel bir kac oyuncu da bu hocalarla kaybolup gidiyorlar veya serpilmeleri erteleniyor ,gec kesfedilmis yıldız olarak gelecek sezonlarda bir roportaj sıkıstırmasında trajik bir hikayeyle karsımıza cıkıyorlar tabi sanslilarsa..

Ligin ivme kazanmasi icin bu hocalardan kurtulmasi lazim ,adam 5 sene icinde aynı kulube 5 kere geliyor .Erdogan Arica'nin benim animsadigin Samsunspor'la bir derece istikrar yakaladıgı sonrasinda nerde para orda haftaladıgır.Sanirim teknik adamlarin da kendince bir torpili bazi yerlerde adami var oteki turlu Erdogan Arica'nin son 5 senelik calısma periyoduna bakip "bu adam bizi kurtarir" diyebilmek epey bir korluk ve salaklik ister :)

Bizim takimdan bahsedemiyorum, benim icin lig bitti zaten ,haftaya 1 puan bile alamayacagimizi dusunuyorum ,kupayi alalim da su girgir bitsin ,kupa gorelim nasil oluyormus sapı capı bakalım :D

Post Reply