FTK: Sivasspor-Galatasaray 3.Subat.Sali TSI: 14:00

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

FTK: Sivasspor-Galatasaray 3.Subat.Sali TSI: 14:00

Post by Cengiz Akgun »

Buz ne alemde acaba?
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Feb 04, 2009 9:40 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Sali gun en yuksek 4 en dusuk -6 derece gozukuyor.

Saha herhalde gecen defaki gibi turbun golgesi olan yer eriyip donmus buz, orta saha tas gibi zemin diger daha fazla gunes goren kenar da camur olarak uc ture ayrilacak. Bizim oyuncular bellerine degisik ayakkabi baglayip zemine gore degistirecekmis. Mac oncesi LigTV yorumu hala kulaklarimda saha futbola hazir, %70 bolumu futbola elverisli!! Herhalde kriter %50 uzeri olmasi, elverisli olmayan yerlere kosmak gerekmiyor!

Gecen defa Sabri'ye adam kacirdi diye kizmistik gollerde ama Sabri o anda top bir tur yuzeyden diger yuzeye gectigi icin ayakkabisini degistiriyordu. Bugunku antremanda Federasyon yetkilileri nasil cabuk ayakkabi degistirilip Sivas sahasinda etkili oyun oynanir onu gostereceklermis bizim takima.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Madem Sarsar mevzu GS olunca "memleketin şartları bunlar, oynanacak" diyor...

------------Aykut-------------
Linderoth--Servet--Meira--Hakan
Sabri----Barış----Topal---Arda
-----Nonda--Baroş-----

Aslında Ümit Karan'ı oynatmak lazım bu maçta :D

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Varligi ve demecleri insanliga hakaret olan bir adamin TD oldugu takimi yenmenin futbol disinda misyoner bir yani var. Sivas gibi guzel bir sehir boyle sovenist, boyle megaloman, boyle ariza bir adamdan tez zamanda kurtulmali. Dusmeleri gerekiyorsa kume dussunler.
Oynattigi antifutbolun arkasinda FTerimcilik oynamaya calisiyor.
Her ne iciyorsa soylesinler de ne demeye calistigini anlamaya calisanlar da ayni seyden kullansinlar. Dun aksam adana kebap, sis kebap diye yine metafor denizinde boguldu. Duz yazi beceremiyor, siir yazmaya devam etsin ilkokul 3 sairi.
liberta per gli ultras

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Kendi capimda dusundugum 11'lerimiz

------------De Sanctis------------
Sabri---Servet---Emre G.---Hakan
Baris----Meira----Topal---Arda
-----Nonda--Baroş-----

Option B:

Sabri---Servet---Meira---Volkan
Baris----Hakan Balta---Topal---Arda
-----Umit--Baroş-----

Option C:

Sabri---Servet---Emre G.---Hakan
Baris----Meira----Topal---Arda
------------Yaser--------------------
--------------Baroş-----------------

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Meira'lı orta sahayla sivas'ta oynamak çok riskli olur. Bu maç büyük oranda bir kör döğüşü olacak. Orta sahada koşan adamların çoğunlukta olmasını tercih ederim şahsen.

Linderoth'un sağ-bek oynatılmasının iyi olabileceğini düşünüyorum ama hoca Ayhan yokken ortada da oynatabilir.

0-0 beraberlikle elenelim. Sakat vermeyelim. Linderoth hazır hale gelsin, yeter :D

Murat Gökcigdem
Staff Member

Istermisiniz Umit Karan ciksin 89. dakikada Sivas'a sacma savan bir durumda rovasata gol atip kendini camiamiza af ettirsin. Sonrada basin toplantisinda da kaptanlik gorevimi (attim) Mehmet Topal ile Servet'e veriyorum desin :wink:

Murat Gökcigdem
Staff Member

Murat Gokcigdem wrote:Istermisiniz Umit Karan ciksin 89. dakikada Sivas'a sacma sapan bir durumda rovasata gol atip kendini camiamiza af ettirsin. Sonrada basin toplantisinda da kaptanlik gorevimi (attim) Mehmet Topal ile Servet'e veriyorum desin :wink:

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Murat Gokcigdem wrote:kendini camiamiza af ettirsin.
Murat Abi;

Umit Karan kendini affettirecek bir hata yapmadi ki...
Sezonun bu anina kadar ki performansidan, ki fazla sans bulamadi zaten, bu gidislede zor bulur, oturu af ettirecekse.Ona tamam...

Hala bu kupadan elenme taraftariyim...
Umit oynasin...Gol atamayalim...Elenelim...
Bir gram uzulursem namerdim...
Sivas'in ligden cok, kupaya asilacagina inaniyorum...
Kupayi alma ihtimalleri, ligi alma ihtimallerinden cok daha yuksek..
Avrupa'ya gitmek icin en kolay yol..
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Omer K. KOCAOGLU wrote:
Murat Gokcigdem wrote:kendini camiamiza af ettirsin.
Murat Abi;

Umit Karan kendini affettirecek bir hata yapmadi ki...
Sezonun bu anina kadar ki performansidan, ki fazla sans bulamadi zaten, bu gidislede zor bulur, oturu af ettirecekse.Ona tamam...

Hala bu kupadan elenme taraftariyim...
Umit oynasin...Gol atamayalim...Elenelim...
Bir gram uzulursem namerdim...
Sivas'in ligden cok, kupaya asilacagina inaniyorum...
Kupayi alma ihtimalleri, ligi alma ihtimallerinden cok daha yuksek..
Avrupa'ya gitmek icin en kolay yol..
GS'ın bu kupayı kazanmaya çalışmasının maddi getiri haricinde hiç birmantığı yok. Salı PAF taım çıkarıphem TFF'na saha ile ilgili bir mesaj yollanır, ardındna çıkar seneye bu mevsimde bu stadlarda maçlar hakkında birşey yapılmasını bekliyoruz, yoksa GS bu rezalette yer alamyı sürdürmeyecektir dersin.

Bizim UEFA maç fazlamız var, Salı günkü maça kimseyi çıkarmayarak hem şampiyonluktaki rakiplerimize 3-4 maç fazla yaptırıp bu farkı biraz kapatabiliriz.

Alternatifi ise elenme şansımız zaten yüksek olan bir maçta rezalet ötesi bir sahaya tüm aslarımızla çıkıp sakatlanma riski almak ve bunu Bordeaux maçından iki hafta önce yaparak çok düşük ihtimalli ufak bir getiri uğruna şampiyonluk ve UEFA'yı riske atmak.

Beni yanıltacaklarını umarım.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Cekige iki sicradi, ücüncü kez sicramasini beklemiyorum. Olursa sasarim.
Sivas GS ile oynadigi son iki macta hic futbol oynamadan, 7-8 kisi defans ve sert fauller yapip, kontrataklarla gol atarak bir galibiyet bir beraberlik aldi. Aynisini bu hafta sonu Kayseri ile lig macinda yapmak istediler.
Kayseri ayni sertlikle karsilik verdi, ve kontaraklara karsi defansini iyi organize etti.
Galatasaray'in Sivas karsisinda galip gelememesi, kendi oyununu oynamasii, gereken dogru zamanlarda gereken gollerin gelmemesi sonrasi kazanmamizi engelledi.
Böyle bir rakibe karsi taktiksel hata yapmadan veya az hata yaparak oynamak gerekiyor.
Ücüncü macta biraz da aklimizla oynarsak saha buz da olsa turu gecebiliriz.
PAF takimi cikma fikri pek mantikli degil.
Bir zamanlar ayni seyleri FB ve BJK yönetimi söyledi, fakat PAF takimi ile cikmadilar.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Serif Halimler wrote: PAF takimi cikma fikri pek mantikli degil.
Bir zamanlar ayni seyleri FB ve BJK yönetimi söyledi, fakat PAF takimi ile cikmadilar.
Sevgili Serif,

Mantik alinan risk ve beklenen getiri karsilistirilarak belirlenir bence.

Ben yukarida hem risk hem de getiri kismini karsilastirip PAF dedim.

Bunun hangi kismina katilmiyorsun, Kupa'nin benim kacirdigim ciddi bir getirisi mi var, yoksa Sivas'ta aslarin sakatlanma riski mi yok pek?

FB ve BJK TFF'na posta koymak, hakemden sikayet etmek icin PAF dediler. FB 26 senedir kupa alamiyor, BJK Trabzon ile ayni kefeye gelmis, onlar kupa almak isteyebilir, biz neden istiyoruz, GS 14, BJK ve TS 7ser, biz bu kupayi daha alacagiz da ne olacak? Para ciddi miktar degil, hos oyle olsa bile aslarinla cikarak buz tutmus bir sahada asalarindan faydalanma ihtimalin az, ha, sakatlamalari ihtimalin daha fazla.

Biz kimseye posta koymak icin PAFla cikalim demiyorum (ha, o mesaji yollamak da cabasi olur tabii), getiri/goturu analizi yapilinca bizim bu maca aslari cikarmanin anlami yok diye diyorum. Nerede ayni fikirde degilsin, yazarsan sevinirim.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Aman Linderoth oynamsin bu Sivas sahasinda. Adami ilk macinda gene kurban vermeyelim.

Bence:

Sabri-------Meira-------Servet------Volkan

Baris(Yaser)--------Topal--------Guven(Lincoln)-------Balta

----------------------Arda----------------------------

---------------------Baros--------------------------

Guven cigerini patlatana kossun, sonra Lincoln girer gerekirse, hos onu bile riske etmemek lazim... Ayhan'in onemi cikar ortaya bu mac, merak etmeyin.

Volkan guclu cocuk, bogusacaktir. Duruma gore cikar, Balta geriye gecer, yerine Nonda, Yaser falan girer... Emre G. iyilesti mi acaba? Ama o da oynamasin...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Ali Gursel wrote:
Serif Halimler wrote: PAF takimi cikma fikri pek mantikli degil.
Sevgili Serif,
Mantik alinan risk ve beklenen getiri karsilistirilarak belirlenir bence.
Ali
Merhaba Ali,
galiba farkinda olmadan istemedigim bir söylem kullanmisim "mantikli degil" seklinde.
Fortis Kupasindan gelecek para miktarini bilmiyorum.
Öne sürdügün sebepler elbette mantikli.
Futbol endsütrilesen ve sadece paraya yönelik bir cag yasamasina ragmen ben yine de futbolda paranin yaninda baska bazi seyleri de görmek isteyen eski nesilden kalmis amatörlük damarlari tam kaybolmamis cok az kisiden biriyim sanirim.

Turu gecersek fena mi olur yani?
Rakiplerimize karsi bircok alanda psikolojik üstünlük saglar.
1. 3 kupada en uzun devam eden tek takim oluruz.
2. 26 YILDIR kupa alamayanlar bir yil daha stresse girer.
3. Ligde olabilecek bir basarizlik durumunda Avrupa'da oynamak icin Kupa finali oynamis olmak fayda getirebilir.
4. Iki kez yenilemeyen bir rakibi yenmek, son iki hafta tartisilan durumlar sonrasi takimin kendine olan güvenini güclendirir.

Sahalarin kis aylarindaki durumu hakkinda fikrimi ve hatta cözüm önerimi ligin kis arasi tatili baslamadan önce bu forumda yazdim.
Bu konuda ve Anadolu kurnazligi konusunda bircok arkadas yazilabilecek herseyi yazdi.

Cikalim oynayalim, eleyelim. Bundan güzel mesaj mi olur herkese?
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Bu maci almamiz cok onemli. Sadece turu gecip kupaya devam etmek icin degil. Sivas'i kupa disina itip, ligin son macina "Biz bunlari yendik, kupadan da eledik, yine yeneriz" psikolojisiyle cikmamalarini saglamak icin yenmemiz cok onemli. Birde tabii sair Bulent sebebi var. Sadece bu adamin mac sonrasi demeclerini dinlemek icin yenmeyi isterim.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Post Reply