Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Post by Cengiz Akgun »

Mac 2-1 olmus. Soyle bir cikimistim
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Vay vay vay...

FB seyircisi TD lik yapiyor.

Semih tezahuratlari ile cocugu oyuna sokturdular, Guiza cikarken yuhlayip islikladilar, Guiza cikarken agliyordu.

Daum'da duruma canak tutuyor.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ve gol - 2-2 oldu... :lol:

goooooooooooooolllll 3-2 Bursa one gecti...

Ozan Ipek harikasin :lol: :lol: :lol:

Mac bitti... :D

Hepimiz onun buun cocuguyuz :lol:
Last edited by Mert Tokman on Mon Feb 22, 2010 10:56 pm, edited 1 time in total.
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Kadiköy'de deprem oluyor. Bursa güzel bir kontrayla maci 3:2 yapti.

ve mac bitti... :D
Quo vadis, Galatasaray?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Su Bursa'nin yaptigini yillardir SS'da yapamiyoruz. Elimizde hala Ozan Ipek gibi serbest atis atacak adam yok. Adamlarin elinde bir de Volkan var. Sercan'i filan sayma. Bir tanede ucuz bir Arjantinli bulmuslar. Biz ise hala Bebe Ruhi'yi filan almakla mesguluz. Ivankov'un topu oyuna nasil soktugunu ve ayakla karsiladigi topu istedigi yere nasil attigini da gordunuz. Bir de Franco'nun topu nasil oyuna soktuguna dikkat edin. Birinin fiyati oburunun iki kati. Ayiptir ya.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Olucak sey degil. Macin basinda rahat pozisyona giren ve 2-0 one gecen FB macin devaminda poziyona bile giremedi. Durumuin vahametinin farkinda olan Gokhan, Alex, Emre Bursalilarla didiserek 2-1e baglamaya calistilar, yetmedi.

Emre meslegin ince taraflarin kapmis para kazanmak icin iyi oynamak degil Fenerli olma gerekiyor. Macin sonunda cimlere yatip aglama numarasi yaparak seyircilere oynadi.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maç birdenbire 2-0 olunca tribündeki arkadaşlar "iyiki gelmişiz" diye düşünmüşerdir muhtemelen.. :D

Bursa büyük iş başardı. En önemli oyuncusu yokken üstelik. Gerçi bugünkü gazetelerde Helin Avşar'ın Servan'a kancayı taktığı yazıyordu. Haberleri görür görmez Sercandan umudu kestim :D

Vay be, en yakın rakibimize 2 puan fark attık :D Gerçi şu an lig ikincisi kim belli değil!!

Skor Fenerin lehine iken kamera bol bol Daum'u gösterdi. Adam tam bir şebek! Yanlış anlaşılmasın bunu sadece eleştiri olarak söylemiyorum, aynı zamanda hakarette ediyorum :D
Ama haklıyım.. Çünkü yedek klubesinin arkasında maçı izleyenler geberiyordu gülmekten adamın hareketlerini gördükçe..

Bu skor haftalardır GS'yi yerin dibine sokarken FB güzellemeleri yapan medyaya da kapak olsun...
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Emre Beteroglu - taraftarin kicini opup, savunma oyuncularini yem olarak onlarin onune atti mactan sonraki demecleriyle :D

Ilk yem Guiza'ydi - adam aglaya aglaya terk etti sahayi... simdi sira Bilica'da... FB ogutme makinasi sezonu acti :D

Taraftarin tututmu FB'ye cokus yasatabilir - zaten sakatliklardan etkilenmeye basladilar, simdi birde futbolcular sahaya hata yapma korkusu ile ayaklari titreyerek cikacaklar. Bir donem Inonu'de Carsi tarafindan yaratilan ve BJK'in devamli kendi sahasinda puan kaybedip cokuse gecmesine neden olan bu tutum simdi FB'yi de etkileyebilir.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:....
Taraftarin tututmu FB'ye cokus yasatabilir - zaten sakatliklardan etkilenmeye basladilar, simdi birde futbolcular sahaya hata yapma korkusu ile ayaklari titreyerek cikacaklar. Bir donem Inonu'de Carsi tarafindan yaratilan ve BJK'in devamli kendi sahasinda puan kaybedip cokuse gecmesine neden olan bu tutum simdi FB'yi de etkileyebilir.
Bence futbolcunun sahaya hata yapmamam lazim diye cikmasi kotu bir olay degil. Biraz kalbe korku salmak gerekli bile bence. Ama bunun Emre'nin yapmasi abes elbette/ Ona kim yapsin ki?

Yalniz bugune kadar har varup harman savuranlarin kendilerine bir ceki duen varmeleri lazim. Mesala Keita'ya filan boyle bir ayar vermenin zamani degil mi sence? Boyle kafasina gore oynayip duruyor. Her herketine sak sak cekilirken geldigi yeri gorduk hep beraber.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Lig TV biraz olsun çağdaş yayıncılığa başladı sonunda.
Maçta çift spikerli anlatım uyguladılar... Ben Türkiye'de bunu TRT'nin birkaç kez uyguladığını hatırlıyorum, o kadar. Ama doğru bir seçim.

Fenerbahçe oyunun büyük bölümünde domine etmesine rağmen kaybetti.
Fener'in iyi oyun oynamasında en önemli faktör, kademe kademe fakat hızlı biçimde hücuma çıkmaları.
Emre, Alex ve son zamanlarda Cristian Baroni inisiyatif alıyorlar.
Emre zaten hem takım savunmasındaki hırsıyla hem de hücumdaki çabuk düşünüp dikine oynamasıyla çok üstdüzey bir katkı yapıyor takımına.
Tabii bu hırs, üç büyüklerde oynamanın şımarıklığıyla birleşince, hakemi etki altına almak adına kendini yere bırakmalar, kararlara itiraz etmeler, seyirciyi provoke etmeler filan gırla gidiyor.
Mesela Emre'nin ceza sahası içinde yaptığı bir hareket var. Penaltı... Ama veremedi hakem.
Hele Daum'u görmelisiniz... Deli rolü yapılır da bu kadar mı güzel yapılır... Dellenme ve kriz geçirme numaralarıyla seyirciye mesaj veriyor uyanık. "Bakın ben ne kadar hırslı ve agresif teknik direktörüm" demek istiyor.

Bursa takımı da maç boyu üç pas birarada yapamamasına rağmen kazandı. Tebrikler.
AYRILMAZ İKİLİ
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Samandrada olaylar çıkmış, altyazılara göre..

Bakalım Guiza'ya ilk kim "Are you player?" diyecek :D

Ama adamın gözü yaşlı hali beni üzdü şahsen..

Ben sahada olmasından memnunum. Adam geldiğinden beri gol kaçırıyor. Hadi zaten çok kaçırsanda 15-20 gol atarsın bir sezonda, kaçırdıkların hoşgörülür (Örnek: Hakan Şükür)

Ama Daum angut'u Lille maçından sonra o kadar eleştirilmiş bir adamı iç sahada ilk 11'de oynatmak pek akıllıca değil. Üstelik Semih her oynayışında katkı sağlıyor. Adamı alıp GS'da oynatsalar gıkımı çıkarmayacağım tek kişidir...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bana kalirsa Guiza'ya fazla yukleniyor. Adamin en az benim bildigim bir iki gitti denilen maci gayreti ile almisligi var. Ligde de 8 golu var. Ama adam kupada da atti. Avrupada da. Gerci bizim yolladigimiz Shabani Nonda da 7 gol atmis ilk yari. Bu sene ondan fazla gol atan yok FB'de. Ne yani her buldugu firsati gol yapacak hali yok ya. Ara sira bu turlu kabizlik olur. Baros kacirmiyor mu? Nonda birakin alti pasi iki pastan gol kacirdi idi. O durumu gorunce benim gozumden yas geldi.

Hadi bakalim. Simdi Semih atsin golleri de gorelim. Oturtsunlar Guiza'yi kenera. Emre'de ortada gobekde gobeklesin. Daha cok aglar o da. Yarin oburgun sakata cikar merak etmesinler. Vakti geldi. Cok bile oynadi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:
Mert Tokman wrote:....
Bence futbolcunun sahaya hata yapmamam lazim diye cikmasi kotu bir olay degil. Biraz kalbe korku salmak gerekli bile bence. Ama bunun Emre'nin yapmasi abes elbette/ Ona kim yapsin ki?

Yalniz bugune kadar har varup harman savuranlarin kendilerine bir ceki duen varmeleri lazim. Mesala Keita'ya filan boyle bir ayar vermenin zamani degil mi sence? Boyle kafasina gore oynayip duruyor. Her herketine sak sak cekilirken geldigi yeri gorduk hep beraber.
Yaptirimin TD tarafindan gelmesi ile tribundeki serseriler tarafindan gelmesi arasinda fark var Cengiz abi. TD hata yaptigini gorurse bir-iki uyarir, olmadi yedege ceker. Tribun hata yaptigini gorunce bir-iki yuhalar, sonra kufreder, sulalene saydirir, olmadi senin hatan yuzunden birkac puan kaybedildimi arabana saldirirlar (bkz Kezman) - birde saldirmak icin yonetimin icinden destek alirlar (bkz Rustu).

Yedege cekilecem diye kimsenin bacaklari titremez - ama tribun tepkisi gelmeye baslayica ayaklar prangalanmis gibi oynamaya baslarsin.

Keita tribunlerle hala balayi yasiyor - yuhalanmaya baslamasi icin biraz daha kredi tuketmesi lazim.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote: ...
Yaptirimin TD tarafindan gelmesi ile tribundeki serseriler tarafindan gelmesi arasinda fark var Cengiz abi. TD hata yaptigini gorurse bir-iki uyarir, olmadi yedege ceker. Tribun hata yaptigini gorunce bir-iki yuhalar, sonra kufreder, sulalene saydirir, olmadi senin hatan yuzunden birkac puan kaybedildimi arabana saldirirlar (bkz Kezman) - birde saldirmak icin yonetimin icinden destek alirlar (bkz Rustu).

Yedege cekilecem diye kimsenin bacaklari titremez - ama tribun tepkisi gelmeye baslayica ayaklar prangalanmis gibi oynamaya baslarsin.

Keita tribunlerle hala balayi yasiyor - yuhalanmaya baslamasi icin biraz daha kredi tuketmesi lazim.
Ama malsef bazen TD'lerin de megolamanligi tutuyor. Kimini manevi evlat seciyor. Adaletli davranmiyor. Bunun orneklerini de gorduk. Daum bunu bu asirilikta yapmadi. Elbetteki tribundeki kufuru ve siddeti kinarim. Ama iyi oynamadiginda bir futbolcunun kendi traftari tarafindan isliklanarak protosto ile aklinin basina getirilmesi bana yine de ters gelmiyor. Ana avrat kufur edip yolda cevirip dovmege kalkmak zaten kanuna nizama aykiri. bunu burada savununlar oldu genellikle rakip icin.

Bu Guiza'nin gece hayati isi de kabak tadi vermisti. Avrupada ve kendi ulkesinde yapamayacagi lagarliklari nasilsa burada ortalik bos diye yapmaya kalkmak bunu da taraftarin gormemezlikten gelmesini beklemek bayagi iyimserlik. Boyle bir tepki sagligi icinde gerekli idi.

Kezman'da bir ara az buz simarmamis mi idi? Yabancilar kendilerine oynamayi seviyorlar. bunu da minimum eforla yapmaya bayiliyorlar. Yani Turkiyede aldigi parayi hak etmeye calisan yabanci sayisi bir elin parmagi kadar. Biraz kalplerine korku verip gece kluplerinden ayaklarini ne olur ne olmaz diye cektirmek fena mi olur yani? kici uc bucuk atiyordur klube filan gitme durumu aklina geldiginde.

Ha simdi meydan yeni gelen Gokhan efendi ile Semih'e kaldi. Hadi bakalim gorelim onlar ne yapiyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Rıdvan Dilmen dun aksam enteresan bir laf etti. ''Semih FBye zararli oluyor.
Hangi iyi yabanci forvet gelse , onunla karsilastiriliyor, gelenin performansini
etkiliyor. Semih satilmali. FBde 3-4 yildir ertelenen degisim yapilmali.''
Turkce meali 50-60 milyon euroyu saciyorlar bu sene sonun da.

Bir arkadasima soylemistim, Ozer Hurmaci cok iyi futbolcu, Zidane'i taklit ediyor,
ama Turkiyede sakatlanir, cunku ne yapacagina top ayagindayken karar veriyor, top ayaginda uzun kaliyor, duruma gore karar veriyor, seyretmesi zevkli bir oyuncu,
bu yuzden Turkiyede kasaplar onu sakatlayacak zamanda buluyor, boyda uzun , kolay hedef olur. Zidane gibi saglamda degil. Nitekim oyle oldu, omuzu cikmis.
Bu da Doberman vegibilerinin yonlendirdigi hakemlerin ne kadar guzel futbolu korumama ve kargasa futboluna prim verme kafa yapisini gosterir.
Emre belezoglu, Bilica, Lugano gibi cirkefleri koruyup, su oyunu guzellestiren adamlari
yem ediyorlar. Alex akilli daha top gelmeden ne yapacagini kararlasitiriyor, iyi zamanlamayla ve etkili vuruslarla , kisa zaman hedef oluyor, rakip futbolculara.

Emre Belezoglu isin uc kagidini bulmus, forvette hic risk almiyor, ileri cikmiyor, topu ileri tasimiyor,habire orta sahada savunma yapip hirsli, yenilgiyi kabul edemeyen iyi FBliyi oynayip goz boyuyor. 3,5 milyon euro aliyor yilda . Bizim Mustafa Sarp 600-700 milyar liraya ayni mevkide oynuyor, dha cok devamliligi var, daha cok top kesiyor, hucuma katkisi cok daha fazla , bir suru golu var.
3,5 milyon euro alan adamin yilda 10 asist, 10 gol atmasi lazim en azindan.
Cubuklu tosunum ise sadece goz boyuyor. Cemaat destegi olmasa her mac kirmizi kartla bitirir.

Iyi kotu ileri tasiyan 2 adamlari vardi: Carlos ve kazim. Aferin sattilar kurtuldular.

Dun Bursa iyi oynamadi ama cok kosarak fizik gucuyle yendi. ne oldu Koch efendinin mamalarina , mucizevi tedavilere falan?

Dun Semih diye bagiran FB taraftarini ve patates tarlasini gorunce ''Iste alin size fikstur avantaji dedim''. Oynamadan fikstur avantaji olmuyor.

Guziaya acidim artik. TV-8 gol kacirma goruntuleri ve direge yaslanan Kucuk emrah goruntuleriyle ''nerden geldim Istanbul'a '' sarkisi esliginde klip yapmis. Alay etmekten terbiyesizlik yapma boyutuna geciyoruz yavas yavas.
NO ADNANS, NO CRY !!
Post Reply