Galatasaray 2023-2024

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: Galatasaray 2023-2024

Post by Selcuk Samli »

Yonetim daha yeni aciklama yapti, kibarca saha icindeki ve disindaki tutarsizliklara tepki gosterdi. Aradan sadece iki gun gecti, ve bugun oynanan Antep-FB macinda oyle hakem kararlari verildi ki pes dedim yani. Ne ararsan vardi: yumruk(kirmizi kart yok), garip bir penalti, atilan golde de FB'li oyuncu ofsayt pozisyonunda kalecinin gorus alanini kapatti.

Gecen gun bir You Tube kanalinda izledim , yorumculardan biri oyuncularimizin tepki vermesi gerektigini soyluyordu. Mac baslasin topa dokunmasinlar gibilerden. Topa dokunup 1-2 dakika boyunca topu taca veya auta vurabilirler. Hukuk kurallari dahilinde en etkili tepki bu olur herhalde. Butun dunya gorur. Hakikaten kabak tadi verdi artik.
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Transfer haberlerine bakiyorum da sol bek icin ismi gecen oyuncularin hicbiri Angelinho'dan daha iyi degil. Istendigi one surulen rakamlar da cok fazla. Eger dogruysa Angelinho'yu isteyen kulupler Italya ve Fransa'dan. Bayern macindaki performansini dusundugum de , biraz erken mi vazgectik diyorum. Sorun maliyetse, maasini biraz asagiya cekebilirizi dusunduk mu?

Yine transfer haberlerinde ismi gecen adaylarin cogu takimlarinda duzenli olarak oynamayan futbolcular. Bu isimler gelecek olursa kisa donemde ne kadar faydali olabilirler, onu da dusunelim.
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Umarim bu disiplinli oyun sezon sonuna kadar devam eder.

https://www.youtube.com/watch?v=o22IOSaXUlM
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Haberleri dinliyorum da bazilari benim fikirlerimle uyusuyor. Takimdaki sol bek sorunu uzun suredir devam ediyor, bu problemin coktan cozulmesi gerekirdi. Takimda zaten tecrubeli, yildiz oyuncular var, bu yuzden bonservisi olan ama maasi daha dusuk olacak oyunculara yonelebiliriz Bonservis dedigim de 5 milyon Euro'nun altinda bonservisler. Iyi bir scout ekibimiz var ve onermislerdir boyle oyuncular. Mali gucumuzun kisitli oldugunu ve Turkiye 'de faaliyet gosteren bir kulup oldugumuzu unutmayalim. Biz Bayern gibi hareket edemeyiz.
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Sol bek transferini yetistiremedigimize uzuldum. Dogru mu yanlis mi bilmiyorum, Okan Hoca sol bekte yerli bir oyuncu istiyormus. AL eleme turunu gecersek cok guclu takimlarla oynayacagiz. Transfer yapmamak riskli olur diye dusunuyorum.(transfer yaparsak eleme maclarindan sonra ekleyebiliyoruz diye biliyorum).

Bugunku macta yine kotu bir hakem yonetimi vardi. Hollanda'li sol beke, dirsegi tam oturtamadi diye sari kart vermedi herhalde. Adam bakti ki hakem orali degil, Kaan'in bilegine de bir guzel basti. Bugun sakatlik olmamasi buyuk bir sansti. Icardi'nin resmen cekildigi pozisyon da penaltuydi. FB macinda Tokadi, yumrugu gormeyen VAR hakemi, dogal olarak cekmeyi de gormedi. :shock: :shock:

2-0'dan sonraki oyunumuzu begenmedim.
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ilk once Eryaman Stadi ile baslayim. Bu macin sporcu sagligi acisindan baska bir sahada oynanmasi lazim. Bunu GS macindan bagimsiz olarak soyluyorum, federasyon Ankaragucu'ne de saha duzelene kadar izin vermemeli. Bu arada gercek duzelmeden bahsediyorum, yesil boya bakimindan degil.

Turkiye'de yetismis, iyi durumda olan oyuncularimizin transferi konusuluyor. Avrupa kupalarinda listeye 5 tane Turkiye'de yetismis oyuncu koymamiz lazim. Abdulkerim, Kerem, Baris , Emin, bir de genc takimdan bir oyuncu yazariz diye dusunuyorum. Para kazanmayi dusunuyorsak Turkiye disinda yetismis oyunculari satmayi dusunelim.( Az sayida) Turkiye'de yetisen oyuncularimizin kontratlarini iyilestirerek takimda tutmaliyiz. Unutmayalim ki yabanci oyuncu sayisi 12'ye sonra da 11'e dusecek.

Persembe gunu S. Prag ile oynayacagiz. Topu sabirla yerde tutmamiz gerekiyor.
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Icardi'yi tedbirsiz olarak PFDK'na sevketmisler. Sebep: Hakaret. Ne zaman ve nasil hakaret etmis bir aciklasalar da ogrensek. Olay "montaj" video'dan kaynaklaniyorsa, tam komedi. GS'a yonelik cok haksiz cezalar verildigini gordum de bu sevk bana yeni bir dogum gunu hediye etti ! Amac Icardi'yi BJK macinda oynatmamak mi?
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugun yine tuhaf bir olayla gune basladik. Montaj video ile Icardi'ye ceza verildi. Isin enteresan tarafi, ayni sevkten baska bir futbolcuya 10,000 TL ceza verilmis, mac cezasi almamis. GS'a savunma, itiraz sansi bile verilmedi.

Diger kuluplerin baskanlarinin ya da yoneticilerinin her GS macindan once yaptigi geleneksel aciklamalara Antalyaspor baskani da katildi. Bir seyler duymusmus kulubu macta dogranacakmis... Nereden duydun? Git sikayet et savciliga, biz de ogrenelim. Ne kadar kolay boyle aciklamalar yapmak yahu.
Cocuk oyuncagi sanki.

GS'in S.Prag macindan sonra hem psikolojik hem de fiziksel acidan zorlanacagini dusunuyordum, oyle de oldu. Antalyaspor iyi bir takim, Sergen Hoca otobus cekmeden guzel futbol oynatti takimina. Takim olumsuzluklara ragmen kazandi maci. Torreira'ya atilan dirsek kirmizi kart gerektirirdi, hakemin onunde oldu ama es gecildi.

Calinan faullerde standard yoktu. Baris'in yaka paca indirildigi bir pozisyon vardi, hakem devam dedi. Benzer pozisyonlarda Vinicius'a faul caldi.

Sampiyonluk atesini yaktik, yola devam.
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Icardi'ye montaj video uzerinden, daha once gorulmemis bir sekilde, GS'a savunma hakki vermeden ceza veren PFDK. Ankaragucu maci icinde ve sonrasinda kufurler savuran FB futbolcusu Mert Hakan'a ceza vermedi. Bu nasil bir lig? Nasil adaletsiz bir ortam? Gerci sasirmamak lazim, gecmiste de PFDK tarafindan haksiz cezalara maruz kaldik. Ceza uygulamasinda standard olmamasi nasil anlatilir onu da bilmiyorum.

Bu arada PFDK TFF'nin bir parcasi, ve TFF baskani icin verilen uyelikten ihrac istemi de bizim kulup tarafindan reddedilimis. Neden reddedildi aciklama yok.

Bugun oynanan Hatayspor-FB macinda tribunlerin 3/4'u FB'li taraftarlarla doluymus. Ama GS macinda boyle bir uygulama yoktu.Neden FB'ye ayricalik gosteriliyor? Kumede kalmaya calisan Hatayspor'un oyunculari ataga cikarken yuhalanip, isliklaniyor. Bati dunyasinda boyle bir uygulama yapilsa ortalik ayaga kalkar ama Hatayspor baskani islik calarak cikmistir stadyumdan.

Genel kurul yetki verse, Almanya'dan bir kulup satin alip, 2-3 sene icinde Bundesliga'ya cikarip, GS futbol takimini Bundesliga'ya gotururum. Turkiye'deki takimi pilot takimi olarak kullanirim. Kulubumun bu adaletsiz ligde oynamasi cok uzuyor beni.
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Kupa macinda seyircilere kufur edip her ne hikmetse ceza almayan Mert Hakan bugun de devre arasi hakemi tehdit etmis. Normalde kirmizi kart gormesi gereken adam daha sonra macta gol atiyor. Yine garip bir penalti kazanmislar. Hareket ceza sahasi disinda, nasil penalti verilmis anlamak guc hakikaten. Kulubumun bu ligde oynamasi gercek bir izdirap .
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Beyler uyansaniz mi diyorum aksam oldu!
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hocam Kerem A. İyi değil bugün değiştir lütfen
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Son iki macimizi izledikten sonra SL'nde oynadigimiz formatin, iki 6 ile, en uygun oyun sekli oldugunu dusunuyorum.
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

TS-FB macindan sonra verilen adaletsiz cezalar yine akillara durgunluk verdi. Bir yasgunu pastasi daha yedik sayelerinde. Bu arada garibim Gunay'a 2 mac ceza verdiler . Neymis hakaret etmismis. Benim bildigim hakeme hakaret eden macta kirmizi kart gorur. Mactan bir hafta sonra ceza almaz. Gerci Icardi'ye de montaj video ile ceza vermislerdi ivedi toplanarak. Yerde etkisiz hale getirilmis seyiciyi yumruklamaya ceza yok, tekmelemeye bir mac ceza var, hakeme hakarete iki mac ceza var, hakemi tehdit etmeye ceza yok, montaj videoyla sozde hakarete bir mac ceza var, mactan sonra rakip tribunlere ana avrat kufretmeye ceza yok. Buyrun icinden cikin.
Bugun FB'li futbolcular mac sonrasi yaptiklari kutlamada seyircilere kufurlerle eslik etmisler, cok buyuk ihtimalle ceza cikmaz. Ama soyunma odasinda cekilip paylasilan bir videodan Arda Turan'a zamaninda 3 mac ceza verilmisti.

Butun bunlarin ustune FB'nin saha ortasina yazdigi seyi gorunce gulmeden edemiyor insan.
Konsantrasyon
Concentration

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Umit Davala ve Orhan Uluca'nin mac sonu programi:

https://www.youtube.com/watch?v=VdLyOs1tvgg
Konsantrasyon
Concentration

Post Reply