Arsenal Nasil Guclenir

Türkiye dışındaki ligler, takımlar ve oyuncular hakkında bilgilerin paylaşıldığı, fikirlerin tartışıldığı forumumuz.

Moderator: Staff

Post Reply
Selcuk Samli

Arsenal Nasil Guclenir

Post by Selcuk Samli »

https://www.youtube.com/watch?v=d1InZ4jd414

Arsenal nasıl güçlenir(düzeltiliri fazla iddialı buluyorum) ? Video'da bazı öneriler getirmişler. Arsenal'in tek sorunu fazla gol yemesi degil, yeteri kadar atamaması da problem.
Video gol yeme sorunu icin stoper transferi önermiş. Doğrudur, tabii ki 1 veya 2 stoper transferi faydalı olur.(isim vermeyeceğim)
Buna ek olarak sag ve sol beklere de takviye ihtiyacı oldugunu düşünüyorum. Özellikle takimin gol üretimine daha çok katki sağlamalılar.
Sheffield United'in sag beki George Baldock'i beğeniyorum, asiri maliyetli de olmaz.Ellerindeki sol beklerle idare edip, bir sag bek transferi ile de yetinebilirler.

Orta sahada yeterli sertlikte oyunculari var esasinda, fakat gol ve asist üretmede sorun yaşıyorlar. Hocanın 4-3-3 'e donmesi ve defansa da yardim edebilecek oyuncular dusunmesi faydalı olabilir. Orta sahanın solu icin Norwich'li Todd Cantwell'i düşünebilirler. Çok beğendiğim bir oyuncu.
Orta sahanın ortası icin ise sözleşmesi biten Sheffield United'li John Lundstram iyi bir tercih olabilir. Orta sahanın sagi icinse Southhampton'li James Ward-Prowse düşünülürse çok faydali olur kanisindayim. Bu oyuncular Arsenal'e gol yollarında da çok katki saglar.
Orta saha icin takıma iki yonde de destek verebilecek, tecrübeli bir oyuncu olan Burnley'li Ashley Westwood(6-8) da alinabilir. Kontrati bu sezon bitiyor.

Sol kanata Cantwell gibi bir oyuncunun çok katki verebileceğini düşünüyorum. Ama yine de bir sol kanat oyuncu alalım derlerse, Burnley'den Dwight McNeil'i çok beğeniyorum.

Aubameyang ayrılmak istiyormus galiba. Tutabilirlerse iyi olur. Kanat oyunculari Nicolas Pepe de iyi bir oyuncu.

Arsenal'in elinde esasinda iyi oyuncular var, takası da muhakkak düşünmeliler.
nefvakfi.org

Post Reply