12.Hafta Galatasaray-DC Karabuk 1-3 (Burak)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: 12.Hafta Galatasaray-DC Karabuk 1-3 (Burak)

Post by Cengiz Akgun »

Amanin uc oldu cikarmasi guc oldu. Tesekkurler Mesut Bakkal.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Man United icin cok kolay bir mac olacak. 0-5 lik skor uzak degil.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Man United icin cok kolay bir mac olacak. 0-5 lik skor uzak degil.
Yok canim sana oyle geliyor. Adamlari orada yeniyorduk ya. Hocamiz boyle dedi ve hala boyle yenrcegiz diyor. Karabuk maci onemli degilmis ustelik.

Mert daha yeni soruyor antremanda ne calisiyorlar diye. Ben bu soruyu yillardir sordum durdum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Kjaer'i tecrubesiz diye istememisiz, Kjaer'i milli macta bize karsi izledik tas gibi defans adami. Tecrubesi de cok iyi gibime geldi, saniyorum 18 yasindan beri Danimarka milli takiminda oynuyor.

Chris cok cok kotu, ne akla uyarak aldik hic bilmiyorum. Gokhan Zan oynasa iddia ediyorum cok daha iyi oynardi. Tabi Dany de evlere senlik. Bu ikilinin birinin yerine Semih oynasa ne farkeder ki. Bu halde elimizdeki defans adamlariyla Turkiye kupasinda eslestigimiz Balikesir de biz gol atar.

Sali gun isimiz cok ama cok zor, fark yemezsek iyidir.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://www.galatasaray.org/galatasarayt ... /15042.php

Televizyona cikip tek tek anlatacakmis :P

Yok yav saka gibi... Rezalet bir oyun, telas, kargasa... Gereksiz bir sinir stres.

Takimin akli MANU macindaydi diye bir sey cikmis :D

MANU macinda birinin elinin salterde olmasi lazim, 2 yi yedinmi indireceksin :) Mazallah BJK nin yedigi 8 tarih olabilir.

Hep ayni seyi soyluyorum, back to basics. Defans oyuncularini alip saga sola ortaya yerlestirip diyeceksin ki oglum buradan ayrilmayacaksiniz. Hucum yapacaz diye badem yaptiriyorlar bizi .

Haftaya lig sonuncusu ile oynuyoruz. Yenilirlerse gercekten FT nin istifa etmesi lazim.Beraberlige bile istifa etmeli.

Ne sansli bir adamdir ki yarin BJK kazara Antalya'yi yenerse aldigi butun bu sonuclara ragmen hala lider. Cikip diyecekler ki kardesim neyi elestiriyorsun tabela bak hala lideriz.

Bu takimin patronu AYSAL dir ve gecenlerde buraya yazmistim. Akilli bir patron kendini senede 30 Milyon Euro zarara sokan bir Genel Mudurunu kapininn onune koyar, hele hele bunu daha once de yapiysa kufur ederek kapinin onune koyar :) 2000 nin yuzu suyu hurmetine gidiyor hala bu is. Daha ne kadar bu kupalarla avunacagiz bilemiyorum.

FB ye benzedik, artik butun sezon FB macini bekleyip FB macini kazanip herseyi unutturmaya calisacagiz.
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ibret-i alem icin kelaynak sistemi oyun asagida. Eger bu herifi bir dakika daha bu takimin basinda tutarsam serefsizim eger yetkim olsa idi elbette. Ayni Canaydin's soyledigi nakarati simdi Aysal'a soyluyor laf ebesi. Ama kici ucbucuk atiyor. Arsen Wegner'i Dolan ornek vermis sanki kendisi ile ayni ligde imis gibi. Mesut Bakkal eline asagidaki gibi verivermis.

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Vay canina! Su yedigimiz ilk golu yavas cekimde/durdurarak seyredin...
Topu orta sahada Selcuk kaptiriyor. Melo ikili mucadeleyi kaybediyor (butun mac boyunca ikili mucadeleleri kaybetmisiz, bunun ne taktik ne oyun plani ile alakasi yok! Iki mucadelelerin hepsinde yokuz). Dort rakip oyuncu hucuma basliyor. Sag koridora bir goz atin. Ucuz bucaksiz yemyesil Soke ovasi gibi… O ovada depar atan bir rakip oyuncu var! Hem Hamit hem Eboue adami birakmislar. Orta sahadan rakip oyuncu gostere gostere iki stoperimizin arasindan topu ovada kosan adamin onune birakiyor. Gol yenir yenmesine de boylesini GS yememeli. Ibret-i alem icin forumda asili kalmasinda fayda var.

Bir kisa not Amrabat icin. Sadece dunku oyunu icin degil genel bir degerlendirme. Bu eleman bir Roben wanna be otesinde, kendini Roben zannediyor. Aldigi pozisyonlardan tutun karsina iki adam gelmeden dripling yapmamasina, top surusunden tutun kestigi orta hatta attigi sutlara kadar... Adim gibi eminim Hollanda’da yetisirken Amrabat, Roben'den cok ciddi etkilenmis. Hem karakter hem oyuncu yetenekleri acisindan. Bir insan bir digerinin mimiklerini, davranislarini bu derece taklit etmege calisiyorsa bir sorun var demektir. Amrabat, kafansina yerlesmis Roben hayali ve profilini silmek icin psikolojik yardim almali.

Amrabat’in yetenegi oldugu asikar, bu oyuncudan yararlanmak istiyorsak birinin/birilerinin kendisine Roben olmadigini makul bir sekilde anlatmasi lazim. Benim izledigim kadariyla ne takim ne kendi gelisimi icin cabaliyor. Onceligi hayalinde canlandirdigi ideol oyuncu Roben’i sahaya yansitmak.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Kanatsız futbol ile bir adım ileri gidemeyiz.
Saha içinde kendini kaybettiren etkisiz eleman Emre Çolak'ın yaldızları dökülmeye başlıyor. Diğer kanatta da Hamit ve son zamanlarda Eboue sefilleri oynuyor. Hakan Balta'yı anlatmaya gerek yok zaten.
Orta sahada kanat oyuncusu olmayınca, o mevkide oynayanlar topla beraber göbeğe yanaşmaya başlayınca, orta alanda aşılmaz bir tıkanıklık oluyor.
Ondan sonra habire yan pas, geri pas...
Aslında biz geçen sene de orta sahada bir adam eksik oynuyorduk. Bu eksik adam Melo'ydu. Kendisi topla buluştuğu zaman minimum top kaybı yapan, orta sahadaki pas trafiğini çekip çeviren bir adam rolündeydi. Ama hep defansa yakın oynuyordu, geride kalıyordu. İleriye nadiren çıkıyordu.
Melo'nun orta sahanın ortasında bıraktığı boşluğu, ortaya yakın oynayan Emre ile Engin, Selçuk ve yardıma gelen Elmander kapatıyordu. Oyuncuların tümü coşkulu oynadıkları için, kanatsız futbol anlayışı fazla hasara sebebiyet vermeden yolumuzda gitmemizi sağlıyordu.
İşleyen düzen ilk olarak geçen sezonun play-off kısmında bozuldu. Elmander'in sakatlığı ve yoğun maç temposu bunda etken olabilir.
Bu sezon ise hem bireysel performanslar yerlerde sürünüyor, hem o coşkulu oyuna rakip takımlar akıllıca önlem almayı öğrendiler.
Geride kapanıyorlar, öbekleşiyorlar... Galatasaray kilidi açamıyor.
Elmander zaten bir var bir yok. Burak ve Umut ise Elmander'in yardımlaşmacı oyun tarzına yaklaşamıyorlar. En ileri uçta kendi başlarına dolanıp top bekliyorlar.
Bunun üstüne, Melo'nun iyiden iyiye göze batan formsuzluğu...
Bunun da üstüne, Hamit'in adeta takımı sabote eden oyunu... Emre'nin hepten kaybolması...
Hepsinin üstüne tüy diken de defansta Ujfalusi'nin eksikliğinin bir türlü telafi edilememesi.
Hoca defans göbeğinde her türlü kombinasyonu denedi... Semih-Dany, Semih-Cris, Dany-Cris...
Sıfıra sıfır elde var sıfır.
Rakipler hep bizim kanatlarımızdan atağa çıkıyorlar. Biz hiç kanatları kullanıp yüklenemiyoruz.
Durum budur.
Ve ligin geri kalanı için hiç de iyi sinyaller göremiyorum.
AYRILMAZ İKİLİ
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Karabuk FB'yi de ayni tarife yapiyor
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Karabuk FB'yi de ayni tarife yapiyor
Vay canina be. Bizi de kendi evimizde benzetmisler. Bu arada Aykut serefi ile istifa etmis ama Axis ile ekurileri kabul etmeyiz demisler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

"Kocaman" tirsma :-D ...gene buyuk bir dram yasaniyor, FB magdur tiyatrosu.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:"Kocaman" tirsma :-D ...gene buyuk bir dram yasaniyor, FB magdur tiyatrosu.
FB neyin magduru yahu? Butun gazetelerde bas kosede bu haber, Herifin anasina avradia kufur rtmisler o da ben de sizin demis istifa etmis. Kendi kavgalarindan kendileri magdur oluyorsa milletin hic isi yok da bu salaklarla mi ugrasacak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Gene tirsmis, geriye dönme ihtimali var :-D FB nasil magdur degil Cengiz abi, 3 Temmuz sureci var yaaaa. Etraf FB dusmanlari ile dolu. Dun cikip "ben bu kulup icin 1 sene hapiste yattim, siz ne yaptiniz" dedi. Cikip akli basinda FB'li sunu sorardi...kime sorupta yattin, neden yatmis olabilirsin, 6 sene daha yatma ihtimali var, ne olacak o zaman. AY cok tehlikeli bir oyun oynuyor, istemese de bu isin icinde. Aslinda durum cok kötu. Allahlik TFF esliginde bunun sonu nereye varacak hep beraber görecegiz. FB'de muhalefet diye nitelendirdigimiz kesim oturmus bekliyor, beklesinler bakalim.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Aziz babasından öğrendiği taktiği uyguluyor Aykut. İstifa et, ortalık karışsın, sonra kaostan birlik beraberlik doğar kimse seni eleştiremez, demiş bile olabilir Aziz :D

Havalar soğuk olmasa fenerliler bağdatta "biz bir grup salağız" konulu yürüyüşlerinden birini daha gerçekleştirebilirdi. En azından aykut gitmesin diyenler...

Valla ben karmaşık duygular içindeyim. Şimdi bu aykut gerçekten istifa eder, yerinede iyi bir hoca gelirse psikolojik üstünlük yön değiştirebilir :D
Post Reply