Mancini resmi olarak GS'a TD olmus

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Mancini resmi olarak GS'a TD olmus

Post by Cengiz Akgun »

GS TD'sini bulmustur. Bir iki iyi transfer yaparsa gecen seneki cizgisinin ustune bile cikar. Cunku Turkiye kupasina da en yakin aday. Yuru Mancinik!
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

http://www.haberedikkat.com/haber/Serge ... sin/112895

Sergen'in Turk futboluna bu tür hizmetleri de olmasa adam hiç çekilmeyecek. FT'nin rönesans lafını ağzına alabildiği bir ortamda, Mancini'nin hipotezini Sergen hemen tersten ispatlamış. Basına göre FT de "hah iste Mancini de görmüş" diyerek rönesans fikrine destek gösterebileceği bir durum varken, "o onun kendi fikridir" gibisinden geçiştirmiş. Bu kafayla sen rönesans değil ancak zavallı edebiyatı yaparsın. Gerçi edebiyat diyerek nezaket etmiş oluruz ama neyse.

Sergen'in durumu gercekten çok aydınlatıcı. Bir futbol endüstrisi düşünün, böyle bir adama mikrofon uzatilabiliyor ve yine böyle bir adama milyonlar vererek koyacak yer bulamıyorlar. Mancini naziklik ederek konuşmuş. Bu mağara adamlarının arasına ne akla hikmet ederek düştüm diyordur icinden. Eminim şimdi lidercilik oynamaya niyetlenmiş imparator Terim'in gecen yıl ağzından salyalar alarak kaç maçı riske attığını ve sahadan kovuldugunu videolardan görmüştür ve icinden gulumsemekle yetiniyordur.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Az dememisler ingiliz kasigi ile fransiz moku yiyen millet diye :-D

Mancini'yi elestirmiyorum, bilakis tespitlerine harfiyen katiliyorum, cunku dogrulari söyluyor, katilmamak mumkun mu, hatta az bile söyluyor. TFF'nin gazabina daha ugramadi, ugrasin arkasi da gelir...ama oradan baslayip baska yere getirmeyin lutfen. FT TR'nin urunudur, benliginden bu gune kadar taviz vermedi, vermez de. Acikcasi ister istermez bizlerde öyleyiz. Belki bu yuzden kurumsal Aysal'i, Leylek ve ekibini hazmedemiyorum. Cunku yaptiklari, dediklerinin aksine, basinda olduklari kuruma yakismiyor (kurum dedim, hata yapmis olabilirim). Bos insanlar hepsi, Turk toplumun nefretle baktigi (öyle olmasini temenni ediyorum, ama farkindayim ki ciddi bir bölum ayni onlar gibi) karaktere sahipler.

Uzun lafi kisasi, birakin artik FT kiyaslandirmasini (bunu yapalanlarin icinde bir korku olduguna inaniyorum), Sergen'i bilmem neyi, hedef saptirmayin, bakin sevgili yöneticilerinizin haline, neler yaptiklarina. Degerlendirmeyi sonra hepberaber yapazagiz. Adamcagizlar son 2 sezonun gunesinde isiniyorlar, but winter is coming (Game of Thrones, bakin bakmadiyasaniz).
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

FT en iyisi de o nedenle girdi araya. Yani en iyisi işte böyle arabesk ise ve Mancini'nin Türk TD'ler nal topluyor demesi de senin dediğin gibi doğru ise, o zaman kızmaya filan gerek yok.

Elbette kimse FT'nin hırsına ve meslek aşkına birşey diyemez ama bu onun rönesans yapacak, nesiller yetiştirecek (kendisi demiş bütün bildiklerimi, herşeyimi paylaşmaya hazırım diye), ve çağırlar açacak kapasitede olduğunu göstermez. Tam tersi aynaya bakmadığını ve kendini Machiavelli zannettiğini gösterir ki bu da bahsettiği rönesans için hiç de iyi bir başlangıç noktası olmaz. Sonuçta Mancini gibi birisi çıkıp da gerçekleri kibarca yüzüne çarptığında bunu kendisini ve etrafındakileri geliştirmek için bir araç olarak kullanacağına kıvırtmaya başlar. O zaman da rönesans daha başlamadan kariyerciliğe dönüşür ve rönesans yerine bananas'ip olur inşallah duası yaparlar.

O nedenle çok manidar bir durum çıkmış ortaya. Sergen de cilasını atmış. Yani en iyisi FT ise, en "ilginci" Sergen ise (medyada böyle lanse ediliyor bu kazma), o zaman hani nerede bir tane aklı başında Türk TD çıkıp da yahu adam doğru söylüyor, önce bir kendimizden başlayalım demiyor. Denizli de atlamış ortaya ve içerlemiş o da. O da ikinci en iyi.

Elbette yapamazlar, çünkü tezgahı kurmuşlar. Yabancılardan öğrenmek (yani onlara çörekten pay vermek) işlerine gelmez, bunlar öğrenmezler sadece öğretirler, o nedenle ucuna köşesine laf edeni havlayarak uzaklaştırmayı yeğlerler. Şimdi baş tezgah memuru çıkmış rönesans yapacakmış. Hadi bakalım!

Niyetleri elbette iyi olabilir ama bu işler niyetle yürümez. Ne demiş bir bilen, cehenneme giden yol iyi niyetle döşenmişmiş.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Game of Thrones iyi basladi ama gecen sezonu seyredemedim malasef, icim kaldirmadi. O kadar kotu idi. Ayni Turk futbolu gibi. Mancini'yi insallah kendilerine cevirmezler. Cunku burada para boyle kazaniliyor diye obur iyi diye bilinen ve hakikaten de iyi olan TD'ler bu saklabanlara uydular ve heba oldular. Sergen denilen adam kac aralik adam? Daha dun mu ne verdigi demeci okudum. TD'lik cok kolay demis. Elbette Turkiyede oyle. Acaba ulan sen hangi egitimi aldin da ne zaman TD oldun diyen oldu mu kendisine. Zaten TFF en buyuk dangalikligi TD certifikasi almayan adamlari TD'den saymak. Lucescu ve Terim'den cok seyler ogrenmis ve TD olmus kumarbaz Sergen. Ama profesyonel bir futbolcu olmayi bir turlu ogrenemiyen adamdir bu. Tam bir dumbelek. Iste oyunculuk hayati ortada. Hangi basarisindan bahsedebilir ki? Bir Hagi mi olmus? Bir Kruyf ya da Backenbauer mi olmus. Kac kere milli takimda oynayabilmis ve onun oynadigi zaman milli takimin basarisi ne imis? Adama bunu soramayacak kadar andavallilar olursa Sergen Abdurrahman Celebi olur.

Hasan bu Aysal'a karakter konusunda cok fazla yukleniyor. Terim'i hakli olarak kovdu. Cunku adamin otoritesi ile oynamaya kalkti. Ona anlayacagi dilden bir Osmanli tokadi atilmasi gerekiyordu. O da onu yapti. Yerine buldugu adam da ortada. Ne yapmis karaktersizlik olarak? Kendini kaf daginda gorup telefonuna cikmayan. gel gorusmemiz lazim dediginde gelmeyen, sekreterimden randevu alsin diyen. Kendi basina buyruk orada burada ben benimle ugrasanlarin haddini bildiririm diye kabadayilik yapan, takimi iki sopara teslim edip isini dogru durust yapmayi ikinci plana iten birini kapiya koymasi bence karaktersizligini degil karakteri oldugunu gosterir. Lig baslamasi ile girilen girdaptan aldi cikardi. Su an GS Turkiyedeki diger kluplere gore en dengeli bir konumda. Ortada klubu sallayan hicbir sorun gozukmuyor. Bir iki transferle bu sezonda gidilebilecek en iyi yere gitmeye hazirlar. Daha ne olsun ki birader?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Daha ne olsun ki birader?
Adam olsun.

'Balls' yok adamda (cins oldugu icin, bilmem anlatabiliyormuyum). Turk futbolunu ve tezgahi begenmiyorsunuz ama bu isin icindesiniz, icindeler, gule oynaya hep beraber. Yere göge sigdiramadiginiz kurumsal Aysal ve ekibi göz yumdu herseye (buna FT dahildir), suc ortagi oldu ama cit yok. Karaktersizlik degil de ne? Kac kez tukurdugunu yaladi bu adam, TFF gidecek dedi, gitti mi mesela. Cok daha agir sözler söyleyecegim...adamin tipi midemi bulandiriyor desem understatement olur, maganda demisken, montu omuzlarina öyle alisi neyin özentisi söylermisiniz bana, pilatez, giyim tarzi vesayre...bunu '40 yasinda kriz' yasayan adam yapmaz. Bahsettiklerim görsel, bunun öbur tarafi da var, manipulatif, medyatik (TR de prim yapiyor ama yurtdisinda yapsin oturturlar, ilgi görmez de) tarafi mesela...yemezler, yemiyorum ve kongre uyelerini göreve cagiriyorum. Biraz daha takipcilik, elestirmenlik bekliyorum kendilerinden.

Icimi daha dökerim ama kime fayda, bana zarar verir sadece. Mancini'yi kim getirdi nasil getirdi konusuna girerseniz ona haksizlik etmis olursunuz, onu da bu pisligine icine atmayin, benden söylemesi. Su an gözumde hicbir basarisi yok, olumlu olan bir arayista olmasi, endisem fazla kalici olmayacak, belirttiginiz temelin atilmasi zor gözuyor. Insaat bitse de bakim/tadilat yok, TR'de isler böyle yurutuluyor, etrafiniza bir bakin.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:
Cengiz Akgun wrote:Daha ne olsun ki birader?
Adam olsun.

...
Cok sinirlisin yine Hasan'im benim. Bana da Aysal'ci oldun diye kizdiginin farkindayim. Simdi su dediklerimi bir dinle. Eger yok diyorsan bir daha bunu konuyu acmayacagim seninle. TFF'yi AYsal ve GS nasil gonderebilir. Boyle bir seye aklin nasil kesiyor. EN fazlasindan TFF baskanina oy vermeyebilirler. AMa bunun da bir bedeli vardir. Aysal icin degil GS icin. TFF tepeden inme geldi. Bu adamlar Tupcuyu itiraz ettiler. Senin o sevdigin TS eski baskani bile bunlari yolda birakti ve kupayi bize verecek diye kalkip bu adama oy verdi. TFF gondermek ne demek? Olanlara eyvallah dediler ne demek/ Ne yapacaklardi. Ligden mi cekileceklerdi. Ligden cekildin mi nerde oynayacaksin? Yani oyle bir sey soyluyorsun ki bunlar savas ilan etsinler ama ligi yoneten TFF UEFA/FIFA bile karisamiyor yaptiklarina kendi ic isleridir diye. Aysal simdi geri cekildi seyrediyor. Cok da iyi oldu. UEFA TFF FB ve BJK'ye veremedigi cezalari kesti. Daha ne istiyorsun? Ligden cekilsin GS. Ne olacak ondan sonra Harlem Globetrotters gibi Dunya turuna cikip yanlarana da Istanbulun Sabalaklari diye bir takim alip gosteri maclari mi yapacaklar. Dalga geciyorum saniyorsun ama ciddi soruyorum. Tasaklari olupda Aysal TFF'ye ne yapabilir tek basina ve GS'a bu yaptiklarindan zarar gorme durumunda ne yapacaksin bunlar boyle sizin gibi bir TFF'yi tanimiyoruz dediklerinde. Ikinci konu TFF ile suc ortagi demissin. Hangi sucu islemis Aysal. TFF hangi ortak isl oldu. Su son BJK-Kasmpasa maci hakkindaki karara itiraz etsinler filan mi demek istiyorsun? Anlamis degilim. Size ne dediklerinde ne diyecekler? Kasimpasa tahkime gidip karari bozduracak ve Tupcu de BJK'liar ben elimden geleni yaptim diyecek diyorlar. Ben sahsen karisip olaya mudahele edip hem BJK'in hem de Kasimpasanin tepkisini ve bundan da ote TFF'nin GS'in basini yakmasini istemem. Bak Izzet'i Turk yapmaya ugrasiyorlar. Kasimpasa isterse UEFA gitsin.

Ikinci saydiklarin adamin kisiligi. Plates yapar, zibidi gibi giyiniyor, 30 yas genc karisindan bu yastan sonra bir buldumcuk daha yapmis. Saclari joleli filan diyorsan, ben bu hallerini seyredemedigim icin bilmiyorum. $orolamidir nedir hic bir fikrim yok? Bak Bulent Ersoy'u gordum gazetelerde benim de midem bulandi. Yaptigi ise etki etmiyorsa boyle soylemekle elime gecen bir sey olmaz. Gecen gun sormussun boyle arkadasin olur mu diye. Olmaz. Boyle birini tanimam icin ayni ortamlarda bulunmam lazim ki benim boyle bir ortamda bulunma durumum kisisel tercihimle olmayacagina gore boyle bir arkadasim hic olmadi bundan sonrada olmaz. Yalniz bir iki yerde konusmasini dinledim. Gotu bir basi bir oynuyor diye bir fikir edinmedim. Acikca soyleyeyim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yukarda adi gecti diye yaziyorum. Degilse o duzenbaz ne ok yer futurumda degil. Sergen efendi Gaziantepten istifa etmis. Klup baskani istifa edince. Sanki gobekleri kesikmis gibi. Sergen'in ipi ile kuyuya inen dusunsun elbette.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bir o eksikti, gelecekse Mancini'yi göndermeyin.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q375041SXQ

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Milli takimin kapilari simdilik kapali.

http://skorer.milliyet.com.tr/mancini-y ... efault.htm

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

lol kurumsaldan bu beklenirdim, ne taktik ama...birkac ay bekle sonra bombayi patlat. Insanlarin gevsemesini beklediler, haber sizdirarak bu ortami hazirladilar. Önceden planlanmis, yururluge sokulmasi dusunulen bir plan bu, kimse aldanmasin. B-plani hazirmis ustelik :-D MD geliyor arkadaslar, onun erken istifasinin izahi da bu olsa gerek.

Ulan size yönetici demeye sahit lazim gercekten (genelleme yapiyorum kusuruma bakmasinlar)...diyorum ve devam ediyorum.

Gitti bir sezon daha (bu sefer 2. lik hatta 3. lugu unutun...teneke kupayi da). Hak ediyorsunuz, GS da bunu hak ediyor, guzellik uykusuna dalmis kongre uyeleri de.

Simdi cikip diyeceksiniz, ne varmis bunda diye. Kardesim kim kime ultimatom verdi diye sormazlar mi? Sartlari sunmak ne demek, ne sartlari? Dun bilmedigin, bugun bildigin bir olay mi var? Bu adami o zaman ne mokuna aldin?

Mancini'nin karizmasi cizildi bu ara, adam istedigim oyuncular alinmadi diye giderse vay haline. Bu adam icin devre arasi 25 milyon euro harcamadilar mi?

Kurumsal'i durduracak adam yok, ama yasi itibari ile birgun birakir herhalde...gerci bu tarz insanlari ne yapacagini kestirmek guc, kiblesi belli degil. Acik ve net söyluyorum, bu adam ile bosa kurek cekiyorlar, sirf poz ve gercekten kaosun öncusu ve artcisi.

http://www.sporx.com/futbol/superlig/ga ... Q389511SXQ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yahu her gun Milliyet'de GS aleyhine bir haber var. Su gitti bu geldi filan diye. Hepsi yalan.Mancini kac kere kovuldu saysam bir 10 kere vardir.Adam ile kontratin var Tazminati var Kim kimi yolluyor. Yollanan Mancini Italyadan transferler filan yapiyor Boyle diye diye Terim de yollanmisti. Sunun surasinda 6 hafta filan var sezona hazirlik acilmasina.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Benim ağızdan duyduklarım. Kurumsal söyledi, sanki yer yaptı, ama adamın kapı gibi kontratı var, hayır ben gitmiyorum dedi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gitmis gitmis. Kurumsal ben transfer yapamam demis guya. Durulu gelirse tadindan yenmiyecek. Gerci o olsaydi sampiyon yapardi. Mancinik cok sacmaladi son on hafta.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Evet Cengiz abi, 'son haftalarda' :-) Halbuki sanki daha iyi gidiyordu.

:-D MD veya Lucescu geliyor, buyuk ihtimal MD gelir kanimca...bir sezon daha bu sekilde bosa gitmis olacak.

Kurumsal'i cok ama cok seviyorum...basariya endeksli adam, kurumsal ve viril.

Post Reply