Hagi yeni bir iş buldu.

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gorgen
Staff Member

Hagi yeni bir iş buldu.

Post by Mehmet Gorgen »

Hagi uzun zamandır iyi bir takımdan teklif bekliyordu. Fakat böyle bir teklif aylardır olmayınca , Romanya'nın 1.lig takımlarından politeknika aek timioşara takımıyla bugün saat 17'de anlaşmış.

Bu takım şuanda ligde 4.sırada.

Eski fenerli moldovan ile bizim ovidiu petre bu takımda oynuyor.

Steau ve dinamo bükreş takımlarından sonra gelen bir takım. Hiçbir başarısı olmayan bir takım.

http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=77454

Hagi'ye hayırlı olsun....

GS'dan sonra bu takıma gitmek biraz ters oldu gibi..Anlaşılan antrenörlüğe yine sıfırdan başlayacak.
Can Baysan

Re: Hagi yeni bir iş buldu.

Post by Can Baysan »

Mehmet Gorgen wrote:GS'dan sonra bu takıma gitmek biraz ters oldu gibi..Anlaşılan antrenörlüğe yine sıfırdan başlayacak.
Esasında, zaten Romanya Milli Takımı'nı ve Galatasaray'ı çalıştırmayı hakedecek bir başarısı yoktu ki... Futbolu bırakır bırakmaz, tepeden inme antrenör yaptılar Romanya'nın başına; büyük turnuvaların gediklisi Romenler, Dünya Kupası'na gidemedi. Galatasaray'a da, Ö.Canaydın, kendisine yapılan protestolara siper olsun diye getirdi. Bir nevi günü kurtarmak... Kısacası; antrenörlükte mevki yapmadan, mevki sahibi takımların başına geçmişti (Bir de kısa süreli Bursaspor macerası var, onu da eline yüzüne bulaştırdı...).

İnşallah Hagi, bu yeni görevinde başarılı olur. 8)
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

7 KASIMDA Göreve başlayan Hagi

20 Kasım POLI IAŞI - FC VASLUI 1-0
26 kasım: Poli Timişoara-Pandurii 1-0 takımlarını yendi.

Poli Timiosara takımı 4. lükten 3.lüğe yükseldi.
1.steau 30
2. dinamo 29
3. poli timiosara 26 puana sahip.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Can Baysan wrote:
Mehmet Gorgen wrote:GS'dan sonra bu takıma gitmek biraz ters oldu gibi..Anlaşılan antrenörlüğe yine sıfırdan başlayacak.
Esasında, zaten Romanya Milli Takımı'nı ve Galatasaray'ı çalıştırmayı hakedecek bir başarısı yoktu ki... Futbolu bırakır bırakmaz, tepeden inme antrenör yaptılar Romanya'nın başına; büyük turnuvaların gediklisi Romenler, Dünya Kupası'na gidemedi. Galatasaray'a da, Ö.Canaydın, kendisine yapılan protestolara siper olsun diye getirdi. Bir nevi günü kurtarmak... Kısacası; antrenörlükte mevki yapmadan, mevki sahibi takımların başına geçmişti (Bir de kısa süreli Bursaspor macerası var, onu da eline yüzüne bulaştırdı...).

İnşallah Hagi, bu yeni görevinde başarılı olur. 8)
Ali Kirca'nin gecen gun Hagi ile ilgili yazisinda Temesvar'dan bahsetmis. Anlasilan Hagi yine de sifirdan baslamiyor cunku, Romanya'nin en buyuk petrol sirketi Temesvar'a sponsor olmus. Gelecek sene icin 50 milyon dolarlik transfer butcesi ayirmislar. Insallah Hagi bu sefer basarili olur. Bazi gereksiz inatlarini birakirsa basarili olacagindan eminim. Cunku gecen sene, o kadroyla oynattigi futbol gayet iyiydi. Fakat cikardigi gereksiz kavgalar yuzunden bir cuval inciri berbat etti. Umarim ileride daha iyi bir yonetim ve daha iyi bir Hagi'yi Galatasaray'da goruruz.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Tolga Girici wrote:Ali Kirca'nin gecen gun Hagi ile ilgili yazisinda Temesvar'dan bahsetmis. ...
Siyaset Meydanindan filan, daha rasyonel, ayagi yere basan birisi diye fikirlerim vardi Ali Kirca icin ama, gecen seneki yazilarda Cengiz Hocamin dediklerini hakli cikaracak bir yazi yazmis bence...

Benim unuttugum (ve bircogumuzun da ya unuttugu, ya da artik onemsemedigi) "penaltısının verilmediğini, rakip takım oyuncusuna kırmızı kartın gösterilmediğini" diye detaylara girip, sonra da "bunları yinelemeyeceğiz uzun uzun", dedigi noktada beni kaybetti zaten. Daha nasil yineleyecekti ki, ustelik "asıl söyleyeceklerimiz bunlar değil" iken.

Yazinin girisinde, pesin pesin "geçmişe hayıflanmak ve bugüne dair umutları kırmak için yazılmamıştır" dese de, yaptigi is, tam anlamiyla o olmus. Beni zamaninda acaip ifrit eden, FT-H$ pesinden hayiflanan, Luce'yi ve geride kalanlari (Jardel vs) hice sayan, ve bence kucuk goren zihniyetteki yazilar gibi olmus aynen. Az kapismadik bu forum sayfalarinda o konularda. Zaman gosterdi ki, FT'nin kendisi bile, ilac olamadi degisen sartlar icinde tek basina, ve 2000 sonrasi donemde, (2001 basi transfer cilginliklari haric) hem maddi, hem basari yonunden, en iyi donem, Luce'ninki oldu...

"İnanmayanlar neye dayanacak peki?" diye bir sey de yazmis. Soyleyeyim... Arkasindan konusmak istedigim icin degil ama, "gencleri soyle oynatirdi, boyle iyi olurdu" diye, sadece ve sadece iyi yanlarini gormek yerine, transfer doneminde, yonetim ile Hagi arasinda cikacak, Rumen alsak mi almasak mi, Saidou, ve Karan kiralik gittigi yerlerden gelmeli mi gelmemeli mi, kavgalarini... bu kavgalarin, ve yaratilan gerginlik ortaminin, belki de, daha gencleri oynatmaya firsat bile kalmadan lige kotu bir baslangica yol acacagini dusunmek de, gercekcilikten cok uzak olmaz bence... O baslatti hem zaten, halamin sakali olsa muhabbetini, degil mi ya...

Neyse, cok uzattim, doneyim islerime... Hoscakalin,
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Amigo Ali'yi geciniz. Ben onun siyasi konularda yazdiklarini bile okumuyorum artik. Hagi konusunda takili kalacaktir taa ki GS'yi yeniden 4rampiyon yapacak biri bulununcaya kadar.

Dun ak$am garip bir ruya gordum. Bir tarafim acik kaldi galiba. Ruyamda FB maci son iki dakika kala bitmeden kalmi$. Hakem 88. dakikada 1-1 giden macta uyduruk bir penalti calinca FB lehine hem FB'liler hem de GS'lilar galeyana gelip el ele biz boyle bir lig istemiyoruz diye sahaya inip yollara dokulmu$ler. Birden yanimda Ergun Pembe yaradiliyor. Hic tanimam kendisini halbuki. TV'den gordugum kadari ile biliyorum bir de efendiligi dillere destan. Ne oldu diyorum kendine. O da ne olacak insanlarin canina yetti. Boyle uzaktan kumandali futbolun giidecegi yeri herkes goruyor artik diyor bana.

Sabahleyin herhalde dunku Ali Duran'in yazisi tetikledi boyle bir ruyayi dedim kendime. Az daha Martin Luther King gibi "I have a dream" soylevine benzer bir soylev atacaktim burada bu sabah.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Timisoara

Post by Tolga Girici »

Bugun Pasfotomac'ta okudugum bir yazi uzerine biraz arastirdim. Hagi'nin yeni takimi Politehnica Timisoara ile ilgili son bilgileri asagidaki adresten edinebilirsiniz:

http://www.fcpoli.homestead.com/Main.html

http://www.football.com/cgi-bin/articyc ... +standings

Hagi takimin basina gectikten sonra epey transfer yapilmis. Bunlarin arasinda Alin Stoica, Ovidu Petre, Michail Plesan gibi tanidik isimler var. Bunlarin yaninda gelecek vaadettigi soylenen Georghe Bucur'de takimda (gol kralliginda lidermis).

Plesan devre arasinda rekor transferle 800000 dolara transfer edilmis. Hagi dedigini yaptirtmis yani sonunda.

Takim su anda lider Dinamo'dan 3 puan geride 3. sirada. 17 macta sadece 9 gol yemisler, demek ki Hagi defansif oyununu orada da devam ettiriyor. Hagi geldiginden beri oynanan 6 macin 5ini kazanmislar. Bu hafta Steaua Bukres ile maclari var.

Basin toplantilarinda gereksiz yere yonetime kafa tutmayacagini bilsem, cep telefonunu, deri ceketini kaybetti diye otobuste cinnet gecirmeyecegini bilsem tekrar takima donsun diyecegim ama huylu huyundan vazgecmez. eski takim arkadaslarini kayirma durumu da olmaz, cunku hepsi birakiyor futbolu. gerci yonetim yonetim olsa yukarida saydiklarim da olmazdi ya neyse.

son dakika: bu hafta sonu oynanan macta steaua bukres'e 2-1 yenilmisler.
Last edited by Tolga Girici on Tue Mar 28, 2006 10:55 pm, edited 1 time in total.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

ADRİAN İLİE BU TAKIMDA DEFANSIN ORTASINDA OYNUYORMUŞ.. :roll:
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Merak ettim websitesine baktim;bu baska Adrian Ilie galiba.1981 dogumlu,Poli Lasi'den 400,000 Euro'ya transfer edilmis.
Serhan Aktaş

Post by Serhan Aktaş »

Hagi, futbol hayatı boyunca attığı en güzel golleri DVD'de toplayacaktı, bu konuda bir bilgisi olan var mı ne aşamadadır ?
Post Reply