Fatih Terim istifa edemedi. Gozler ya$ardi ve Terim kaldi.

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yapar bu turlu erkeklikler. Eeee Ulusoy'da e$ek degil ya. Gorecektir Fatih Terim'i elbette. Ha sakin ha dani$ikli dogu$ olmu$ konu$mu$lardir filan demiyorum. Onlar birbirlerini iyi tanirlar. Bu i$in raconunu Terim'den ve Ulusoy'dan daha iyi bilen birini bulamazsiniz pek.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Ulusoy, Lucescu ve Hitzfield(?) uzerinde de duruyormus milli takim icin.
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Fatih Hoca "Yeni yönetimin önünü açmak için ayrılabilirim. Benimle çalışmak istemezlerse tazminat istemem" baabında birşeyler demek istemiş.

Bizim "Kutsal İttifak Medyası" ne yaptı bunu: "Terim istifa etti!"

Pes!..

Daha haberin mürekkebi kurumamışken, spor sayfalarında "yeni hoca adaylarını" ilan etmelerine ise, "El insaf!"tan aşağısı kurtarmaz. (Bakınız; açıklamanın yağıldığının ertesi günü Milliyet, Vatan, Fanatik gibi gazetelerde çıkanlar)
Liseli vardı ya ah o liseli...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Avrupa Kupasi secmelerinden sonra verdigi demecte sunlari soylemis Terim... Kendisinin yapmasi gereken 2008 Avrupa Kupasina en yasli oyuncumuzun Tuncay-Nihat-Emre oldugu bir takimla katilmak ve Kupayi getirmek. Yapilan rezilligi ve ayibi ancak boyle affettirebilir.

.::YENİ TFF YÖNETİMİYLE BİR SORUN YOK::.
Devam mı, tamam mı ?.. diye bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Pazartesi günü Sn. Haluk Ulusoy ile oturacağız ve son durumu konuşacağız ama bir sorun yok. Onlar idari, ben de taktik anlamda Türkiye için çalışıyoruz ve bir sorunumuz yok..

Takımda mutlaka bir takım değişiklikler olacaktır ve genç takımlarımızdan da gelen arkadaşlarımız olacaktır.. Yeni bir ekip oluşacaktır, tıpkı daha önceki zamanlarda da olduğu gibi, şimdiki düşüncemiz budur ve yeni isimleri A Milli Takım'da göreceğiz. Nuri, Almanya maçında ülkemize ve bizlere duygu yüklü anlar yaşattı.. O ve diğerleri üzerinde durduğumuz bir çok arkadaştan sadece bir tanesi.. Onlar kendilerine güvenildiğinde bir çok iyi işler yapabileceklerini daha önce de gösterdi ve yine göstereceklerdir..

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Toplantıda Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'un, Fatih Terim'in yetkilerini kısıtlayıp "Sadece Milli Takımı çalıştıracaksın" demesi bekleniyor.. Ulusoy'un ayrıca Terim'in bazı kurmaylarını da görevden alabileceği belirtiliyor..

Fatih Terim'in ise yetkilerinin kısıtlanmasına ve yardımcılarının gönderilmesine ne tepki vereveği merakla bekleniyor..

Terim'in Ulusoy'un şartlarını kabul edebileceği gibi; tepki gösterip yolların ayrılmasını talep edebileceği de belirtiliyor..

Ulusoy'un ise böyle bir durumda Terim'e ısrar etmeyeceği biliniyor..

Terim-Ulusoy toplantısından çıkacak sonuç ve gelişmeler gün boyu Ajansspor.com'da olacak..
Dün Telegol'de, Ulusoy'un Terim'e yalnızca A Milli Takım'ı teslim edip, diğer yetkilerini (altyapı-genç milli takımlar-antrenörlüğün yeniden yapılandırılması) elinden alabileceği söylendi. İnşallah Ulusoy böyle bir çılgınlığı aklından geçirmez.

Türk futbolunda -Milli takımlar bazında- ne yapıldıysa, Terim ve ekibinin ortaya çıkardıkları (1991-92-93) nesliyle gerçekleşti. Terim'den sonra gelen hiçbir hoca, "Altyapıyla ilgileneyim, geleceği garanti altına alayım" gibisinden çabalar içerisine girmedi. "X takımdan Ali gelsin, Y takımdan Veli gelsin" türü Milli takım hocalığı yaptılar. Şimdi elimize -Fatih Hoca'nın tekrar başa geçmesiyle- bir yenilenme ve çağdaş futbol düzeni içine kendimizi entegre etme şansı geçti. Bu şans, umarım basit bir kapris, kıskançlık, haset sebebiyle alınacak yanlış bir kararla elimizden uçup gitmez.
Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

Terim bunu daha once Faruk Suren'in ikinci kez secilecegi kongre oncesi de yapmisti. Suren giderse yeni gelecek yonetimin onunu acmak adina istifa ederim demis ama Faruk Suren secilince boyle bir karari vermesine gerek kalmamisti.

Haluk Ulusoy milli takim teknik direktorlugu konusunda benden farkli dusunmuyor. Ben olsam Ersun Yanal ile devam eder, turnuvaya gidilememesi halinde Terim'i basa getirirdim diyor. Bicakci'nin panikledigini iddia ediyor. Boylece ne Terim, ne Yanal yipranmamis olurdu diyor.

Ben de ayni fikirdeyim ve eger gazetelerce yazilanlar gercekten Ulusoy'un sozleriyse (insan emin olamiyor artik) Terim kalacaktir. Istifa falan yalan hamleler bunlar...
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

FT canlı yayında ATV'de söylediklerine bakılırsa 5-10 sene daha milli takımda kalacak gibi.

Konu başlığını değiştirsek iyi mi olacak acaba?
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Ajansspor wrote:Görüşmeyle ilgili açıklamalarda bulunan Ulusoy, "Yaptığımız görüşmede fikir ayrılığımızın olmadığı ortaya çıktı. Bu beni sevindirdi" dedi.

Gün boyu tarafları takip eden medyayı atlatmayı başaran ikili, Haluk Ulusoy'un Levent'teki evinde bir araya geldi.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'i evine davet eden TFF Başkanı Haluk Ulusoy, Fatih Terim'le yaklaşık 2.5 saatlik bir görüşme yaptı. TFF Başkanı Haluk Ulusoy, görüşmeyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Fatih Hoca ile uzun bir görüşme yaptık. Yaptığımız görüşmede fikir ayrılığımızın olmadığı ortaya çıktı. Bu beni sevindirdi. Ben, Fatih Hoca'nın hedeflerini, fikirlerini ve görüşlerini, buna karşılık taleplerini Yönetim Kurulumuz'a sunacağım. Buna göre de ilk yönetim kurulu toplantısında kararımızı vereceğiz" diye konuştu. Haluk Ulusoy ayrıca, FIFA Başkanı Sepp Blatter'den randevu talep ettiklerini ve kendisiyle Pazar günü Zürih'te bir araya geleceklerini belirtti.

Haluk Ulusoy, şu anda TFF Yönetim Kurulu'nun öncelikli hedefinin FIFA'dan en az cezayı almak için uğraş vermek olduğunu da sözlerine ekledi.
Zafer Yazici

Sn Faith Terim SANTRA da

Post by Zafer Yazici »

Can Baysan wrote:
Ajansspor wrote:Görüşmeyle ilgili açıklamalarda bulunan Ulusoy, "Yaptığımız görüşmede fikir ayrılığımızın olmadığı ortaya çıktı. Bu beni sevindirdi" dedi.

Gün boyu tarafları takip eden medyayı atlatmayı başaran ikili, Haluk Ulusoy'un Levent'teki evinde bir araya geldi.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'i evine davet eden TFF Başkanı Haluk Ulusoy, Fatih Terim'le yaklaşık 2.5 saatlik bir görüşme yaptı. TFF Başkanı Haluk Ulusoy, görüşmeyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Fatih Hoca ile uzun bir görüşme yaptık. Yaptığımız görüşmede fikir ayrılığımızın olmadığı ortaya çıktı. Bu beni sevindirdi. Ben, Fatih Hoca'nın hedeflerini, fikirlerini ve görüşlerini, buna karşılık taleplerini Yönetim Kurulumuz'a sunacağım. Buna göre de ilk yönetim kurulu toplantısında kararımızı vereceğiz" diye konuştu. Haluk Ulusoy ayrıca, FIFA Başkanı Sepp Blatter'den randevu talep ettiklerini ve kendisiyle Pazar günü Zürih'te bir araya geleceklerini belirtti.

Haluk Ulusoy, şu anda TFF Yönetim Kurulu'nun öncelikli hedefinin FIFA'dan en az cezayı almak için uğraş vermek olduğunu da sözlerine ekledi.

Alpay'ın pozisyonunu sordu Ahmet ÇAKAR refleks dedi Fatih Hoca, Ahmet ÇAKAR sordu sen olsan yaparmıydın hele 30 lu yaşlarda tecrübeli bir oyuncuyken.Terim yapmazdım ama ALPAY keşke benim kadar teknik olsa dedi.:))
Lafın Kısası Milli Takım için iyi bir grup iyi bir şanstır.Fatih Terim'de bu şansı değerlendirecektir.Yeni bir takım genç bir takım güzel bir jenerasyın yakalacağına inanıyorum.
İşi rast gelsin...
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Basligi Terim Cark Etti olarak da degistirebilirsiniz. Kuradan kolay grup cikinca birden istifa gundemi degisti. Kalacak. Olaylardan sorumlu olan herkes gitse de Federasyon degisse de Terim yerinden kipirdamaz.
Zafer Yazici

Fatijh Terim Hoca çarketmez.

Post by Zafer Yazici »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Basligi Terim Cark Etti olarak da degistirebilirsiniz. Kuradan kolay grup cikinca birden istifa gundemi degisti. Kalacak. Olaylardan sorumlu olan herkes gitse de Federasyon degisse de Terim yerinden kipirdamaz.
İstifa ederin derse eder.Haluk Ulusoy çalışır çalışmaz onu bilemem.Ama bu ülke milli takımını daha önca yabancı hocalar çalıştırdı sonuç malum.
Her hocanın yükseldiği düşüşte olduğu dönemler vardır.Ama unutulmaması gereken bazıları katılmasa bile bu ülkeye bir futbol jenerasyonu hediye eden teknik adamdır.
Şu durumda da milli takımı harmanlayacak tek hoca odur.Lucescuymuş Ottoynmuş bunalrın hepsi fasa iso.Ama Ukusoy çalışır mı bilemem.

Umarım takımın başında kalır.
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Bu işi Fatih Hocadan başkası kotaramaz! Gitmesi için bir sebep var mı? Yok! Daha iyi bir alternatif var mı? O da yok! Fazla kafa yorulmaması gereken gayet basit bir mesele bu; Terim kalmalı, canı da fazla sıkılmamalı!
Meczup
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mustafa Dogan wrote:Bu işi Fatih Hocadan başkası kotaramaz! Gitmesi için bir sebep var mı? Yok! Daha iyi bir alternatif var mı? O da yok! Fazla kafa yorulmaması gereken gayet basit bir mesele bu; Terim kalmalı, canı da fazla sıkılmamalı!
Alternatifim yok diye yine $u daglari ben yarattim havasina girerse Isvicre macinda yaptigi sacmaliklarin neye mal olacagini ve hatta oldugunu hep beraber gorduk. Artik kendine bir ceki duzen vermesinin zamani coktan geldi ve de geciyor. Yeter artik onunde ders alacagi onlarca vukuati var.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

Mustafa Dogan wrote:Bu işi Fatih Hocadan başkası kotaramaz! Gitmesi için bir sebep var mı? Yok! Daha iyi bir alternatif var mı? O da yok! Fazla kafa yorulmaması gereken gayet basit bir mesele bu; Terim kalmalı, canı da fazla sıkılmamalı!
Eger Terim'de seninle ayni fikirdeyse yandik! Zira son 6 yildir her basina gectigi takima bu kafayla gitti. Tiyatroyu izledik.

Artik milli takim Terim icin sanstir. Bunu anlamak lazim. Duruma eger Terim'de bu sekilde bakarsa bu gruptan rahatlikla cikar.

Cengiz abi guzel soylemis. Ders alinacak vukuati cok! Neymis ogrenilecekler? Alpay gibi futbolcu gecinen tipler alinmayacak, mahalle kabadayiligina soyunulmayacak, adam gibi genclerle calisip adam gibi top oynayan bir takim yaratilacak. Guzel bir roportajini okudum Terim'in gecenlerde, 90'lardaki ruhu geri getirecegiz demis. Umarim UEFA kupasini kazandiktan sonra ciktigi soft management konferanslarinda sarfettigi bos laflar gibi olmaz bu 90'lardaki ruhu geri getirme ile ilgili soyledigi... Zira, o gercekten guzel bir havaydi, Turk milli takiminin yeniden oyle bir ateslenmeye ihtiyaci var.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Bunlar kuru gürültü! Adam satmada, adam harcamada ne kadarda mahiriz! Sahip çıkmak zor geliyor! Sallamak kolay ve zevkli!
Meczup
Post Reply