Unutulmaz Maclar DVD'si

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Tolga Girici

Unutulmaz Maclar DVD'si

Post by Tolga Girici »

Ben bizzat dergiyi okuyamadim, ama bu ayki Galatasaray dergisinde bu DVD'nin piyasaya ciktigi soyleniyormus. Galatasaray'in yakin tarihindeki unutulmaz maclarin (cogu avrupa kupasi maci) orijinal seslendirmelerle, tribunden, mac sonlarindan goruntuler eklenmis bir sekilde hazirlandigi soyleniyor.

Insallah denildigi gibi piyasaya cikmistir bu DVD. ve tulumba.com araciligi ile Amerika'dakiler de alabiliir.

Eski maclarin goruntulerine ulasmak hep hayalini kurdugum bir seydir. Sonunda boyle bir seyin yapilmis olmasi guzel.

Bir de Mehmet Ali Birand'in hazirladigi 100. yil belgeseli [/b vardi. O ne oldu acaba?

Son olarak bu sene boyunca Galatasaray dergisinin her sayisiyla birlikte 16sar sayfadan olusan ekler verilecekmis "Unutulmaz Sayfalar" adi altinda:

Galatasaray Dergisi Ocak 2006 Sayısı Çıktı !

Image

Türkiye'nin en çok satan ve en kaliteli spor dergisi Galatasaray Dergisi, Ocak 2006 sayısında yıl boyunca sürecek müthiş bir koleksiyon niteliği taşıyan, 16 sayfalık bir özel ek vermeye başlıyor.

31 Aralık Cumartesi günü satışa çıkacak olan Galatasaray Dergisi'nin 40. sayısında yer alan “Unutulmaz Sayfalar” adını taşıyan Özel Koleksiyon Eki’nde, Galatasaray’ın 100 yıllık tarihinden, gazete sayfalarına yansıyan Galatasaray başarıları; dönemin olaylarını, havasını ve bakış açılarını yansıtan diğer spor olayları ile birlikte yer alıyor...

11 ekten oluşacak yayın, her Galatasaraylı’nın kütüphanesinde bulundurmaktan gurur duyacağı bir koleksiyon oluşturacak. Tamamlandığında toplam 176 sayfaya ulaşacak olan “Unutulmaz Sayfalar” Eki, Galatasaraylılar'ın gururla ve merakla takip edeceği bir yayın olacak…

Galatasaray Dergisi Ocak 2006 sayısında taraftarlarımıza Galatasaray'ımızın 100 yıllık şanlı tarihinin en güzel karelerinden oluşan muhteşem bir poster hediye ediyor..
Cengiz Akgun
Moderator

Re: Unutulmaz Maclar DVD'si

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:Ben bizzat dergiyi okuyamadim, ama bu ayki Galatasaray dergisinde bu DVD'nin piyasaya ciktigi soyleniyormus. Galatasaray'in yakin tarihindeki unutulmaz maclarin (cogu avrupa kupasi maci) orijinal seslendirmelerle, tribunden, mac sonlarindan goruntuler eklenmis bir sekilde hazirlandigi soyleniyor.
...
Biraz erken davranmami$lar mi? Boyle GS tabana vurunca gecmi$e mazi yenmi$e kuzu misali olmu$.

Soylemedi demeyin alirken bakin DVD PAL icin kodlanmi$sa Amerikada DVD calicinizda PAL modu olsa bile TV'niz PAL gostermez ise seyredemezsiniz. Amerika Kanada Japonya ve Kore (Avustralya da olabilir) de TV standardi NTSC.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Re: Unutulmaz Maclar DVD'si

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:
Tolga Girici wrote:Ben bizzat dergiyi okuyamadim, ama bu ayki Galatasaray dergisinde bu DVD'nin piyasaya ciktigi soyleniyormus. Galatasaray'in yakin tarihindeki unutulmaz maclarin (cogu avrupa kupasi maci) orijinal seslendirmelerle, tribunden, mac sonlarindan goruntuler eklenmis bir sekilde hazirlandigi soyleniyor.
...
Biraz erken davranmami$lar mi? Boyle GS tabana vurunca gecmi$e mazi yenmi$e kuzu misali olmu$.

Soylemedi demeyin alirken bakin DVD PAL icin kodlanmi$sa Amerikada DVD calicinizda PAL modu olsa bile TV'niz PAL gostermez ise seyredemezsiniz. Amerika Kanada Japonya ve Kore (Avustralya da olabilir) de TV standardi NTSC.
Hakkaten de PAL ve NTSC olayi dikkat edilmesi gereken bir olay.

Bir iki sene once Turkiye'den getirdigim bir DVD'yi calistiramadim. Hem normal DVD player'da , hem de diz ustu bilgisayarin DVD playerinde calismadi. Daha dogrusu ses vardi, goruntu yoktu. Ama sonradan bir sebepten dolayi diz ustune DIVX codec yuklemem gerekti ve yukledim. O codec sayesinde calismayan DVD de duzgun calismaya basladi.
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Üç hafta önce aldım DVD'sini bizim ordan... Fazla şey söylemeye gerek yok; "İyi ki Galatasaraylıyım" dedirtecek türden yaşanmışlıklar bir kez daha gözümün önüne geldi, seyrederken bir başka türlü hissettim kendimi.

Bu arada: Mehmet Şenol'un belirttiğine göre; satışlar 100.000 rakamını aşmış, 200 bine doğru ilerliyormuş.

En az 15 milyon taraftarı olduğunu düşündüğüm bir camiada, talebin daha fazla olmasını beklerdim. Çünkü Galatasaraylı olup da bu yapıtı almamanın bahanesi olamaz. Üstelik fiyatlar da bu kadar uygunken (VCD:10 YTL, DVD:20 YTL).
Liseli vardı ya ah o liseli...
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Gazetede gördüğüm kadarıyla bu DVD şu an Türkiyede en çok satanlar listesinde 2. sırada. Almayanların mutlaka edinmesi gerekir. Güzel bir çalışma olmuş.
Tan Erten
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Cok afedersiniz ama yakinda bokunu cikartirlar

Benim mahallemdeki DVD ci "abi sana 5 milyona kopyalarim"dedi.Yani sahtesi simdiden sokaklarda.

Utanmiyomusun len kopya satmaya dedim,

abi ben FBliyim sizde zaten para yoktur sizden 20 YTL almak bize yakismaz dedi guldu :)

Gerisini siz anlayin , guluyoruz acinacak halimize
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply