Turkiye Ligi Maclari 2005-2006

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hic bir zaman bu kadar kotu hakem hatasi art arda gelmemisti. Olayi dramatik yapan sey hatalarin ofsayt veya ikili mucadeledeki yanlis kararlardan cok fenerbahceli futbolcularin gayet piskin ve rahat bir sekilde ellerini kollarini kullanarak gol yapmalari, savunmadan top cikarmalari veya ozellikle kendilerini yere atip hakemi kandirmaya calismalari. Ozellikle brezilyali oyuncular basi cekiyor bu konuda. Gecen macta Alex yine kendini yere atti ama sari karti aldi. Ama bundan hic ders almamis gibi bu sefer de Nobre kendini yere atti Serdar Tatli'ya yedirdi.

Hakemin Serdar Tatli gibi objektifligiyle taninan biri olmasi da ayri olay. Butun kose yazarlari agiz birligi etmis "serdar tatli gibi basarili bir hakem" yorumunu ifadesini kullaniyor. Ayni Serdar Tatli gecen hafta bizim penaltimizi vermedi. Yine elle oynama vardi Malatya macinda.

Bu arada bize verilmeyen penaltilar da ayri olay. Iste bir takimin surekli lehine, otekinin aleyhine bu kadar hata yapilmasi daha once hic gorulmemis bir olay.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:...Bu arada bize verilmeyen penaltilar da ayri olay. Iste bir takimin surekli lehine, otekinin aleyhine bu kadar hata yapilmasi daha once hic gorulmemis bir olay.
Olayi art niyete sokanda bu. Bir mac once ele carpti diyen adam bu macta yere yatan kaleciye penalti calip adami da oyundan atiyor. Bu da hata oluyor. Birinde ben kolay kolay penalti calmam diyen ayni adam oburun de direk sonuca etki ediyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Savas Macun wrote:
Dort sene ustuste sampiyon oldugunuzda ne kadar adalet varsa simdi de o kadari var.
4 sene sampiyon olan GS tas gibi top oynuyordu. 3 korner bir penalti oyunu degil. Bunun sonucunda da 4 sene sonunda kulupler seviyesinde iki Avrupa kupasi, milli takim bazinda 1 Avrupa Kupasi Ceyrek finali, bir Dunya ucunculugu geldi. Az buz degil. Turk futbol tarihinin 100 senelik gecmisinde bunun esi benzeri yok.

FB ustuste sampiyon oluyor ne oluyor? Turk futbolu BABAYI aliyor BABAYI... Takimlar ilk turun ertesini goremiyor, milli takim hic bir turnuvada yok.

Her hafta bir baska rezalet. Yahu bir haftada top oynayin su takim biraz terlesin be!!!

Seneye 8 tane yabanci.. Bitirdiniz, lig mig kalmadi artik. HADEEE anca gidersiniz Sampiyonlar liginde final oynayacaklar. Onlar kaybettiler de size bulduracaklar Sagdan yuru cuzdan bulursun demisler. Ilk once sen Samsun'u, Konya'yi dogru durust yenmeyi ogren. Kendi ligini pic et, ne seyircide ne bir tat bir heyecan birak, ne top oyna, sonra bir de aglas Turk futbolcusunda is yok, bana daha cok yabanci lazim diye.

Ne diye? Avrupa'da rezil olup Samsun'da kendini yerlere biraksin, Konya'da smac vursun diye!!!!

PES.. Ne utanma ne arlanma kaldi.

Ben samsun'un yerinde olsam 5 kirmizi kart yerine, sahaya cikardim ikinci yari, yerimden kipirdamazdim. Bunlar isterse 30 gol atsin. Al sana en guzel protesto. Ne ceza alabilirdin, ne oyuncunu kaybedebilirdin, ne hukmen yenik sayilirdin. Futbol tarihine kara cumartesi olarak gecerdi. Ama onlarda kafa calismadi. Ya da yemedi.

Ozan Ersoy
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ne cabuk unuttunuz her oyuncunuzun hakemi her kararindan sonra abluka altina alip itip kakaladigini.Saha kenarindaki hocanizdan basliyordu bu teror sonra iste Isvicre macina kadar uzanip iflas etti.Bu aksam Star'da bir kaset gosterilecekmis ne kadar dogru bilemem.Cikartmayin bu o...cocuklarini diye bir hoca var ortada.

Evet 4 senenin sonunda kazanilan basari ortada ki o tesadufi basari herkesi mest etti sonunda da Turk futbolunun nasil iflas ettigini her beraber gorduk.Canimiz yaniyordu o zamanlar feryad ediyorduk, sizlerde herhalde icinizden kis kis guluyordunuz tipki simdi benim allahin tokati yok dedigim gibi.

O donemde alinan basarilar ortada.Sonucta tarih yaziyor, o ayni tarih futbolcusunun boykotunu, futbolcusunun dayak yiyisini, yonetcisinin yardim kampanyalarini, baskaninin futbolcusunun telefonuna cikamayasini da yazacak elbette.

FB sampiyon olmasini Turk futbolundaki cokuse baglayanlar, aynaya bakip once FB'in sportif basari yaninda yaptigi calismalara goz atsin da sonra tesadufi alinan basarinin ne manaya geldigini anlasin.Herhalde o egitim ve ogretim duzeyine vakifdirlar diye dusunuyorum.

Aliskanlik haline getirdiniz aglamayi, oturun maclariniz kazanin ondan sonra gerekeni zaten herkes takdir eder.Once kendi sahanizda sampiyonluk yarisi yaptiginiz takimi yenmekten baslayin hele bir.Baskalarinin isiyle ugrasmayin.

Selamlar
Savas
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Savas Macun wrote:Ne cabuk unuttunuz her oyuncunuzun hakemi her kararindan sonra abluka altina alip itip kakaladigini.Saha kenarindaki hocanizdan basliyordu bu teror sonra iste Isvicre macina kadar uzanip iflas etti.Bu aksam Star'da bir kaset gosterilecekmis ne kadar dogru bilemem.Cikartmayin bu o...cocuklarini diye bir hoca var ortada.

Evet 4 senenin sonunda kazanilan basari ortada ki o tesadufi basari herkesi mest etti sonunda da Turk futbolunun nasil iflas ettigini her beraber gorduk.Canimiz yaniyordu o zamanlar feryad ediyorduk, sizlerde herhalde icinizden kis kis guluyordunuz tipki simdi benim allahin tokati yok dedigim gibi.

O donemde alinan basarilar ortada.Sonucta tarih yaziyor, o ayni tarih futbolcusunun boykotunu, futbolcusunun dayak yiyisini, yonetcisinin yardim kampanyalarini, baskaninin futbolcusunun telefonuna cikamayasini da yazacak elbette.

FB sampiyon olmasini Turk futbolundaki cokuse baglayanlar, aynaya bakip once FB'in sportif basari yaninda yaptigi calismalara goz atsin da sonra tesadufi alinan basarinin ne manaya geldigini anlasin.Herhalde o egitim ve ogretim duzeyine vakifdirlar diye dusunuyorum.

Aliskanlik haline getirdiniz aglamayi, oturun maclariniz kazanin ondan sonra gerekeni zaten herkes takdir eder.Once kendi sahanizda sampiyonluk yarisi yaptiginiz takimi yenmekten baslayin hele bir.Baskalarinin isiyle ugrasmayin.

Selamlar
Savas
E sen bu kadar samimi degilsin iste. Damarina basilinca da boyle buyukluk tasliyorsun. Ortadaki yanlislari dusunecegine ve tartisacagina kendi pisligini savunuyor, bir de belden asagi vuruyorsun, armutla elmayi karistiriyorsun. E sen burada artik ne yazsan bes para etmez benim gozumde bitmistir.

Senin iflas etti dedigin sistem daha alti ay once Avrupa 17 yas alti sampiyonu, Peruda Dunya dordunculugu cikardi (Teknik Direktor arti 6-7 tane oyuncu ile katki yaparak). Bir bak bakalim kac tane fenerli futbolcu vardi icinde. Dunya kupasi ve Avrupa Kupasi basarilarinin geneli GSli futbolcularla ama Denizli ve Gunes'le geldigini de unutma. Yani Terim'e baglama, GS Derwall'den beri o yola bas koydu, kisa vade basarilarin pesinde kosmadi.

Ben vallahi bunda bir tesaduf goremiyorum. Senin tesaduf dedigin avukatligina savundugun baskan bozuntusunun bir emege, bir akitilan tere yaptigi hakaretin burada yankilanmasidir. Biraz daha yaratici olman lazim. Cika cika bu mu cikti yani?

Fenerbahce'nin bir beton yiginindan baska yaptigi bir sey goremiyorum ben. Calismalar cok iyi masallah.

GS'in parasal sorunu da senii hic irgalamaz. Bu yonetim GS tarihine bir yuz karasi olarak gecmistir. Turk futbol tarihine degil !!! Sapla samani karistirman da buradadir. Sanki GS'in 100 milyon karda olmasi, her sene yildiz ustune yildiz transfer etmesi sizleri mutlu edecekmis gibi ikiyuzluluge de hic gerek yok. Hepiniz gobek atiyorsunuz. Beter olduk ya, daha da beter olmamiz sizi mutlu etmeyecekmis gibi burada gazel okumanin anlami yok.

GS yonetimlerden de kurtulur, yenilerine de bulur, bir Florya'yi satar, borclarini da kapar. Sonra kendi ayaga kalkar Turk futbolunu da ayaga kaldirmayi bilir. TESADUFEN!!!

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: ...
Ben samsun'un yerinde olsam 5 kirmizi kart yerine, sahaya cikardim ikinci yari, yerimden kipirdamazdim. Bunlar isterse 30 gol atsin. Al sana en guzel protesto. Ne ceza alabilirdin, ne oyuncunu kaybedebilirdin, ne hukmen yenik sayilirdin. Futbol tarihine kara cumartesi olarak gecerdi. Ama onlarda kafa calismadi. Ya da yemedi.

Ozan Ersoy
Guzel fikirmi$. Neden yapmadilar bilmiyorum. Kalecide kaleyi acacakti. Zaten Kerem oyle demi$. Bizim kaleyi acmamizi bekliyorlar diye. Bak ne demi$
"Herhalde Serdar Hocam şunu bekliyor; F.Bahçeliler’le karşı karşıya kaldığımızda kaleyi açalım. Böyle bir şey var mı? Aynı kararı F.Bahçe için verebilir mi? Posizyonda Nobre’yle karşı karşıya kaldım. Elimle, ayağımla hiçbir şey yapmadım. Nobre gelip bana çarptı. Kırmızı kart gördüm. Serdan hocadan şunu istiyorum, "hataliyım" desin ve bana ceza verdirmesin. Çünkü ben hiçbir şey yapmadım. Nobre’ye o pozisyonda sarı kart verse onu asacaklar mı? Bize yazık oluyor. Ekmeğimizle oynuyorlar."

Dedigin gibi ikinci yari 10 ki$i orta sahada ip gibi dizilip FB bo$ kaleye gol attikca santrayi yapmadan kaptan Serdar Tatli'yi tebrik edecekti.

ha bak bir de Hurriyet yazan bir soyle demi$:

'Arif’ten özür diliyorum

Dikkat edin, kaleci Kerem’i Samsunlu futbolcular korurken, F.Bahçeliler teskin ediyordu. Şöyle bir geriye döndüm, G.Saray’ın üst üste 4 sezon şampiyon olduğu yılları düşündüm. Son iki yıldır İbrahim Üzülmez ve Nobre gibi futbolcular gözümün önüne geldiler. Bu iki oyuncuyu gördükten sonra, söylediklerim ve yazdıklarım için G.Saraylı Arif’ten bin kere özür diliyorum. Turkcell Süper Ligi, süper bir şekilde oynanmaya devam ediyor. Serdar Tatlı, uzun zamandır sallanıyordu. Ama o, sadece güvenirlilikle işi götüreceğini zannetmişti. Keşke geçen çarşamba o yazıyı yazmasaydım."

http://www.hurriyet.com.tr/spor/3922331.asp?gid=53
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

"Son dönemde bize karşı hep olumsuz tavır sergileniyor. Başarının tadını bile
çıkaramıyoruz. Daha ne kadar dayanırım bilemiyorum"
.

Bu lafi söyleyen kim bilin bakalim :D Diyorum ya yuzsuzler...senin basarini
bilmem ne edeyim...ne basarisi ise...
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ozan Ersoy wrote:4 sene sampiyon olan GS tas gibi top oynuyordu. 3 korner bir penalti oyunu degil. Bunun sonucunda da 4 sene sonunda kulupler seviyesinde iki Avrupa kupasi, milli takim bazinda 1 Avrupa Kupasi Ceyrek finali, bir Dunya ucunculugu geldi. Az buz degil. Turk futbol tarihinin 100 senelik gecmisinde bunun esi benzeri yok.

FB ustuste sampiyon oluyor ne oluyor? Turk futbolu BABAYI aliyor BABAYI... Takimlar ilk turun ertesini goremiyor, milli takim hic bir turnuvada yok.
Hic bosuna anlatma derim. Benim cok sevdigim bir FB'li arkadasim var ama bu argumani kullaninca beyni buzuluyor kafada silecekler calisiyor beyin zagurt zugurt sesler cikariyor su kaynatiyor :) . Hayatta anlayamiyorlar ya da anlamak istemiyorlar o kadro Avrupa'da buldozer gibi idi. FB ise Avrupa'da tam anlamiyla PASPAS. 3-1 lik Milan maglubiyetine davul zurna ile göbek atip Serefli maglubiyetler dönemini actilar gene. GS o dönemde hakem yardimi ile basarili olsa Avrupa'da bedelini öderdi. FB ise öduyor ve kelimenin tam anlamiyla paspas oluyorlar Edirne disinda.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Maçın sonucunu öğrenince aklıma gelen ilk şey: Kırmızı kart yada penaltı varmı acaba?
Serdar Tatlı en iyi hakemdi dimi?
Yazıklar olsun!
Meczup
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Dikkat ettiniz mi Fener'in her deplasman maçında bir hakem hata yapıyor üstelik farkılı hakemler.

Ama bu hatalar her maç oluyor.

Hepsi de hakem hatası oluyor.

Hiç art niyet kesinlikle yok.
:lol:

Öyle değil mi Savaş bey,

Feneri kendi sahamız da yenemediğimizden bunları söylemeye hakkımız yok değil mi?

1996 da 4 sene üst üste şampiyon olduğumuzun ilk senesinde Fenerden kendi sahamızda 4 yemiştik ama şampiyon olmuştuk.

2000 yılında 4. üst üste şampiyon olduğumuzda da üstleik UEFA kupasını aldığımızda da Fenere kendi sahamuzda 1-0 yenilmiştik. Ama yine şampiyon olmuştuk.

Bu sene de yenildik. Ama şampiyon olmamız için birileri de her 2 haftada bir uydurma kararlar vererek çok uğraşıyor.

Sadece bu salakça hakem rezaletlerine basit bir hakem hatası deyip geçiştirenlerin aklına şaşayım.

Ayrıca Savaş bey, yaptığınız yukarıdaki yorumları yazarken acaba nasıl bir ruh halindeydiniz?

"Haksızsan , kendini savunamıyorsan saldırıya geç."

Fena taktik de sayılmaz yani.
Last edited by Mehmet Gorgen on Sun Feb 12, 2006 10:42 pm, edited 1 time in total.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Serdar Tatli yarim agiz ozur dilemis.

"12 Şubat 2006, 12:28

Turkcell Süper Ligi'nde dün 19 Mayıs Stadı'nda yapılan Samsunspor-Fenerbahçe maçının hakemi Serdar Tatlı, karşılaşmanın 20. dakikasında verdiği penaltı ve kırmızı kartla ilgili olarak ''Böyle bir hatalı karar verdiğimden dolayı son derece üzgünüm'' dedi.

Tatlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Samsunspor-Fenerbahçe karşılaşmasının 20. dakikasında Nobre ile olan pozisyonda kaleci Kerem'in kırmızı kartla oyun dışı kalması ve penaltı kararına değinerek, ''Müsabakadaki o pozisyonda Nobre'nin topla kaleci Kerem'i geçip gol atacağı sırada Kerem'in eliyle Nobre'nin ayaklarına müdahalesini görüp pozisyonu penaltı olarak değerlendirdim. Dolayısıyla penaltıda kaleci Kerem'i oyundan ihraç ettim'' diye konuştu.

Ancak daha sonra televizyon görüntülerinde pozisyonda hiçbir temasının olmadığını gördüğünü ifade eden Tatlı, şunları kaydetti:
''Vermiş olduğum bu hatalı kararla müsabakanın neticesine tesir ettiğimi ve kaleciyi haksız bir şekilde oyundan ihraç ettiğimi görünce çok üzüldüm. Böyle bir hatalı karar verdiğimden dolayı son derece üzgünüm. Fakat Türkiye'de bazı futbolcuların, sadece kendi menfaatleri için haksız kazanç elde etme düşünceleri olduğu sürece hakemlerin çok başarılı olma şansları maalesef olmuyor. Nobre de yapmış olduğu bu hareketle takımının galibiyetine gölge düşürüp benim hatalı bir karar vermeme sebebiyet vermiştir.''

Bence samimi. Ama gecen hafta bu kadar kolay penalti vermem deyip de bizim de kalbimizi kiran Serdar bey'den ben de ozur istiyorum. yahu alti pasin icinde bos kaleye gidiyor top, gorduysen calacaksin, ne kolayi.

Nobre konusunda da hakli. Bu futbolcu 2 mac ceza almali. Aslinda FB'nin elinde bir koz var. Nobre'ye kendileri iki mac ceza, 10 bin dolar da para cezasi verseler hic olmazsa kamuoyu durulur. Ama Daum efendi mactan sonra hakemleri ve topcusunu korumus. Onlar ceza alan futbolcunun cezasini kaldirmakla mesguller.

Gecen hafta kapali kapilar ardinda Mr. "Dogru konus LAN" basbakan musveddesiyle neler konustun Aziz Yildirim? Ah o duvarda bir kelebek olsaydim.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben maci seyretmedim. Herhalde utanc abidesi ki antu'da koymami$. Var mi bu penalti pozisyonu gosteren bir yer. Gerci TRT Stadyum'da seyredecem seyretmesine de hani dedim beklemenin bir anlami yok.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

$imdi TRT'de gordum olayi. Tatli fena halde kandirilmi$> Elbette ortada $ike mike yok. Tatli Nobre'nin bu kadar ahlaksiz olabilecegini hesap edemiyor. Yani bir futbolcu'nun kaleci dokunmamasina ragmen bu kadar beceriksiz olacagini (hele hele FB'nin ligi doldurmak istedigi Brezilya markasi ile) bir hakemin du$unmesini beklememek gerekir diyecegim ama Tatli bu herifin yaptigi ahlaksizliklari goz onunde bulundurup hic olmazsa yan hakeme sormasi gerekirdi, yapmami$. Bir hakem kendine bu kadar guvenmemeli hele hele boyle netameli oyuncularin oyunlari soz konusu olunca. Bundan sonra yapilacak tek $ey Nobre ceza sahasinda ikiye bicilse bile vermeyeceksin bundan sonra bu adamin icinde oldugu olayda penalti filan. Ba$ka turlu hakemler kendilerini temizleyemezler. Madem birileri onlarin $erefleri ve ekmekleri ile bu $ekilde oynuyr sen de ayni $ekilde cevap vereceksin bu harekete. Buna Disiplin kurulu oturup once Nobreye en az iki mac ceza verip (yani Kerem'in alacagi cezayi ona cevireceksin ve Kerem gelecek hafta macina cikacak).

Ha birde ya zaten yenecektik diyen FB'liler var hala. Ba$ta Daum efendi olmak uzere. Sen takimi 10 ki$i biraktir ahlaksizlikla asil kalecisi atilsin ve forvetini cikarmak zorunda kalsin ondan sonra nasilsa yenecektik de. Olur gorursem soylerim Artin'e. Herhalde Artin yine dam da goremedim de ondan.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Buyukluk taslamak kimsenin haddine degil tipki utanma ve arlanma konusunda kimsenin kimseye laf soylemeye hakki olmadigi gibi.

Herhalde RTE'ye ozenip "Babalari almalar, ligleri pic etmeler" soylemleri moda oldu sende Ozan.

Ben soyleyince belden asagi vurmak, samimiyetsizilik sen soyleyince dogru mu oluyor??

O 4 senelik donemle soylenecek cok sey var, isinize geldiginizi alip isinize gelmediginizi almiyorsunuz bu da dogal tabii.O donemde elde edilen uluslarasi basariyi kimse inkar edecek degil de TESDADUF olmadigini da kimse inkar edemez.1 senelik bir calismanin urunu uzun vade bir plan degildir.Buna inanan buna hazirlanan bir dusunce bunun arkasini da hesaplardi, oysa ki Kupa alinir alinmaz TBMM kursusune cikildi, pardon ANAP kursusune ne de olsa "sandikta gorusuruz Mesut" iktirdaydi.Anitkabir'e bile ugranilmadan para isteriz diye el acmaya gittiniz.

Bunu belden asagi vurmak olarak algiliyorsan algila, ama her kelimes gercek ve utanc verici.Bu yuzden arlanma ve utanma konusunda hic gazel okuma, yakismiyor.

Konjonkturu arkaniza alip daglari yaratmistiniz ama tesadufi elde elden basarilarin ardindan yuz yil boyunca ovundugunuz tum degerler yok oldu gitti.Ne beyinsiz denilen baskani kaldi, ne kol kirili yen icinde kalir felsefesi. Simdilerde de ilce belediye baskanlari sayesinde her turlu peskesin cekildi avantalar pesinde kosturmalar devam ediyor tabii bu yuzden iciniz rahat olsun elbette buyuk camia kollanir ve yerli yerine yerlestirilir.Elbette konjonktur degisir, boyle gelmis boyle gider.

Ama kalkipda baskan bozuntusu dedigin adam TESADUF dediginde algilayamadi kimse cunku zaten yurdum insanin kisa vade'den olusmus hayat gorusu bunu hakaret olarak kabul eder.Ama gercek iste.Bu gercekte her gecen gun daha da net olarak ortaya cikiyor.

Once kendi degerlerinize sahip cik, yerli yerine oturtur ondan sonra baskalarinin arlanma ve utanma duygulari konusunda konus.

Selamlar
Savas
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Ne demokratik platformmuş burası!.. Emsaline rastlamadım vallah!..

Rakip takım taraftarının kalkıp da evsahibi (G.Saraylı) forumculara çatır çatır kafa tuttuğu, değer yargılarının çürümüşlüğünü savladıkları, yetim hakkı yediğini savundukları, kısacası "Evet ama GS da şerefsizdir"e getiren laflarını ekrana döktükleri bir GS yerine/forumuna daha önce hiç şahit olmamıştım.

Savaş Bey; sempatizanı olduğunuz kulübün "konjonktürü arkasına almak" geleneğini, bir çırpıda G.Saray'a yamamışsınız... Halbuki bilinir ki; Fenerbahçe "arkasına almak"la nam yapmıştır. Bu da, 17 yıl FB başkanlığı beraberinde TC Başbakanlığı yapan Ş.S. zamanında başlamıştır. Stada adının verilmesi, devasa araziyi 1TL gibi sembolik bir ücretle başkanı olduğu kulübe peşkeş çekmesi, "Arkadan alan Fener" deyiminin en güzel varlık sebeplerinden biridir.

Bu etnik ananeniz, (hani "cumhuriyet"siniz ya o bakıımdan) "FB puan kaybedince en az 2 saat yanına yaklaşılmayan" Tayyip Beyimize kadar sürmüştür ve halen devam etmektedir.

Aziz Amcanıza söyleyin; fazla arkasına almasın, dinen caiz değilmiş. İnanmazsanız Ali Rıza Demircan'ın kitabını okuyun: Arkadan almak caiz değil der.

Ya "TESADÜFEN aldık" derse...
Delidir, kulakları küpelidir, Azizdir; der...

Sahi, ne diyordu dün Tayyip Bey?..
Liseli vardı ya ah o liseli...
Post Reply