Turkiye Ligi Maclari 2005-2006

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

HINCAL ULUÇ'TAN...

"Bu arada bir alkış da Disiplin Kurulu'na .. Diyarbakır'a 2 maç seyircisiz verseler F.Bahçe seyirciyle oynayacak. 4 maç verseler F.Bahçe ve G.Saray seyircisiz oynayacaktı. Ama Disiplin Kurulu 3 maç ceza verdi. İnce hesap F.Bahçe seyircisiz Diyarbakır'la oynayacak, G.Saray seyircili Diyarbakır'la.. "

http://www.sabah.com.tr/yaz02-10-102.html
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mehmet Gorgen wrote:HINCAL ULUÇ'TAN...

"Bu arada bir alkış da Disiplin Kurulu'na .. Diyarbakır'a 2 maç seyircisiz verseler F.Bahçe seyirciyle oynayacak. 4 maç verseler F.Bahçe ve G.Saray seyircisiz oynayacaktı. Ama Disiplin Kurulu 3 maç ceza verdi. İnce hesap F.Bahçe seyircisiz Diyarbakır'la oynayacak, G.Saray seyircili Diyarbakır'la.. "

http://www.sabah.com.tr/yaz02-10-102.html
Hincal Uluc'un bu yazisinda hakli oldugu noktalar var. Bir kere bizden iki oyuncu itiraz edince sari karti gordu, Fenerbahceliler de itiraz etti ama kart cikmadi, ustelik Ayhan'a ve Orhan'a yapilan sert fauller kartla cezalandirilmadi. Hakem genel olarak iyiydi bence ama GS'i tutmadigi kesin.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Kayserispor:2 - Vestel Manisaspor:1
Arda kötü oynamış galiba...
E. Yalanın takımı neden maç kazanamıyor hayret! En son hakem maharetiyle Samsunu yenmişlerdi. Bu maçtan sonraysa hakemden şikayet ediyor.
Neyse "eleştirecez diye yalan yanlış yazmayalım" !
Muhahahaha....
Meczup
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mustafa Dogan wrote:Kayserispor:2 - Vestel Manisaspor:1
....
Dikkat et bu Erciyesspor'u kayseri'nin. ben de yahu bu adamlar dun BJK oynadi biraz ayip olmami$ bugun lig macina cikmi$lar dedim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Valla başlığı aynen copy-paste yaptım milliyetten.. Dikkat etmedim, zaten karıştırıyorum... :)
Cengiz Akgun wrote:
....
Dikkat et bu Erciyesspor'u kayseri'nin. ben de yahu bu adamlar dun BJK oynadi biraz ayip olmami$ bugun lig macina cikmi$lar dedim.
Meczup
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Arda kötü oynamış galiba...
E. Yalanın takımı neden maç kazanamıyor hayret! En son hakem maharetiyle Samsunu yenmişlerdi. Bu maçtan sonraysa hakemden şikayet ediyor.
Neyse "eleştirecez diye yalan yanlış yazmayalım" !
Muhahahaha....
Erciyes-Vestel macinin tekrarini izliyorum. Aslinda Vestel kotu oynamamis, topa sahip olma orani acisindan Kayseri'den ustunler. Ama delicesine hucum yapiyorlar. Futbolun gerceklerini goz ardi edercesine hucum ettikleri icin savunmada az adamla yakalaniyorlar. Guclerini ekonomik kullanmiyorlar. Sag bekteki Genc Arda surekli ileri cikiyor. O da kotu oynamiyor bu macta. [edit: 67. dakikada oyundan cikti, yerine hucuma donuk bir adam girdi]

Bir de "taktik faul " olayi var tabi. Kayserili b ir oyuncu topu 5 saniyeden fazla ayaginda tutt mu direk yere indiriliyor. Macin baslarina bir iki pozisyonda sari karti es gecti hakem. Biraz kotu niyetli bir hakem Vestel'i harcayabilir.

Kayseri ligin en cok beraberlik alan takimlarindan birisi. 10 beraberlikleri var. saglam savunma yapiyorlar. Topu kapinca da Agali, Cenk Isler , Boazizi gibi adamlarla hizli cikiyorlar. Gollerden biri bu sekilde geldi. Ikinci gol 45. dakikada geldi, sansli bir dakikaydi. Yine gereksiz bir faul sonrasi duran topta C. Isler Hagivari bir gol atti. Cok iyi bir kaptan ve hucum elemani.

Vestel'in de kacirdiklari var. Zelenka'nin direkten donen topu var.[edit: Selcugun da cok iyi bir sutu var direkten donen.] 45. dakikada gelen gol olmasa kazanabilirlerdi de. Ama Ersun Yanal'in bu gereksiz hucum sevdasi karsida biraz dikkatli savunma yapip hizli hucuma kalkan bir takim olunca rus ruletine donuyor. Biraz takimina defans yaptirsa G. Saray'dan da Erciyes'ten de puan alirlardi.

Ersun Yanal'in milli takimdaki hatasi da buydu bence. Ileriye top atip, takim olarak ileri kosturan ve Yanal'in deyimiyle "ikinci toplari" kovalayan milli takim o ikinci toplari vermeyen guclu savunmalara karsi sadece 1 gol atabildi, Yunanistan, Ukrayna'ya gol atamadi, Danimarka'ya 1 gol atabildi. Tam tersine zayif takimlara karsi rahat maclar cikardi, cunku onlarin savunmalari o kadar iyi degildi. Vestel'de de ayni sey oluyor. Guclu savunmalara karsi kazanamama problemi var. Ama ne olursa olsun Ersun Yanal'in maclari zevkli geciyor.

Bu seneye ortaya cikan bazi takimlar sayesinde Turk futboluna inancim artti. Epey iddiali oynayan Vestel, Kayseri , Genclerbirligi; defansif olarak saglam oynayip iyi kontrataga cikan Sivas ve Erciyes bu cikislarini saglamlastirirlarsa ulke futboluna da yansir.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Güçlü savunmalara karşı herkesin kazanamama problemi var..
Ersunun Vestele eskisi gibi, ileri topu salla, maç orda oynansın, nassa gol atarsın taktiğiyle değilde adam gibi paslara dayalı bri futbol oynattığı iddia ediliyordu. Yoksa kandırıldık mı :)
Tolga Girici wrote:
Ersun Yanal'in milli takimdaki hatasi da buydu bence. Ileriye top atip, takim olarak ileri kosturan ve Yanal'in deyimiyle "ikinci toplari" kovalayan milli takim o ikinci toplari vermeyen guclu savunmalara karsi sadece 1 gol atabildi, Yunanistan, Ukrayna'ya gol atamadi, Danimarka'ya 1 gol atabildi. Tam tersine zayif takimlara karsi rahat maclar cikardi, cunku onlarin savunmalari o kadar iyi degildi. Vestel'de de ayni sey oluyor. Guclu savunmalara karsi kazanamama problemi var. Ama ne olursa olsun Ersun Yanal'in maclari zevkli geciyor.
Meczup
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Fenerbahce -Konya macini izliyorum. Konyaspor fosforlu yesil formasiyla goz dolduruyor :)

13' Konyaspor kontrataginda savunma son anda topu uzaklastirdi. Okan Yilmaz gereksiz bir calim atmaya kalkti.

16; Konya topu kaptirdi Anelka karsi karsiya kalacakken kaleci cikip celdi topu,

17 Yine bir top kaybi, bu sefer Appiah vurdu kaleciden dondu.

Konyaspor cok defansif oynuyor, ama defansta da top kayiplari var.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

İstanbulda bugün çok fena yağmur yağdı, o statta daha 3 gün önce maç yapıldı, tarla gibidir heralde :)
Meczup
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Evet saha baya kotu gozukuyor.

34' Luciano'nun bir sutu direkten dondu bu dakikada.

37' Simdi Anelka bir gol atti. 1-0 Fenerbahce bu macta isi daha siki tutuyor, daha agresif pres yapiyor. Bu maci 3-0 falan kazanirlar gibi geliyor..

42' servet gercekten guzel bir sut cikardi, kaleci de cok guzel celdi.

Tuncay sari kart gordu.

Konyanin ilk yarida kaleyi bulan sutu yok. 22 top kaybetmis. Fener'in top kaybi sayisi 14.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Berbat bir futbol vardi ilk yarida.Bu tamamen Daum'dan kurdugu ilk 11'den kaynaklandi.Illa 2 on libero oynayaksan Appiah'i Deniz'in yerinde saga da Yozgatliyi koyman lazim ki bu bile yanlis.

Nobre'nin girip Deniz'in cikmasi lazim Anelka sagda Appiah'ta yerine gecmeli yoksa sansa atilacak ikinci gol gelmezse son dakikaya kadar kahir azabi cekilecek.

Defans oyunculari disinda kaleye yonelik oynamak isteyen yok gerisini siz dusunun artik.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

NObre girmis ikinci yarida. Ve atti 2-0. Konya ne bicim oynuyor anlamadim. Gostere gostere atti Fener.

Yalniz dikkatimi ceken bir sey Anelka gol attigi zamanki futbolcularin sevinci ne kadar azsa, Nobre'ninkinde o kadar fazlaydi.

Konya iyice geriye yaslandi, oyun disiplininden kopuyorlar..

Simdi de Onder Turaci atti. Yan topu kaleci celdi, Onder sert vurdu.

Fenerbahce ikinci yarida bariz daha sevkli oynuyor. Anelka'dan bikmislar anlasilan. Gol sevincleri daha bir coskulu.

Konyaspor da utansin bu oynadigi futbolla. 3-0, 4-0 demistim ama 6 ya gider bu.

Tuncay cikti Kemal girdi. Dakika 61

64 Konyaspor kontrataginda karsi karsiya pozisyonda Rustu basarili.

81 Appiah atti 4-0

Mac bitmek uzereyken 5-0 oldu. Gol Nobre. Bu Konya nasil bu kadar puan almis bu zamana kadar hayret.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ikinci yaridaki oyunun ilk yari ile alakasi yok.Hic olmadigi kadar hizli ve isabetli oynadi Fener.

Anelka ile Tuncay donusumlu oynar bundan sonra ve Selcuk kesinlikle ilk 11'de olmali.

Konya yavas ve hic bir sekilde tehdit edecek bir ozelligi olmayan bir takim, Tolga'nin dedigi gibi nasil bu takim 7. anlamak zor.Bir tek Umit Bozkurt mucadele ediyor.Kalecileri ise cok kotu.

Insallah Daum bugun ikinci yarida yaptiklarini sezon sonuna kadar tasir.

Artik yarini bekliyoruz, GS bana kalirsa yarin sezonun en onemli macini oynayacak.Yenerse FB-GS maci final olur o da eger bizimkiler puan kaybetmez ise...

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Sezon başından beri Lig TV yorumculuğu yapan Ümit Kayıhan, Malatyaspor'un başına geçmiş.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Ben olsam kabul etmezdim malatyanın teklifini, nasılsa kovuyorlar.. Ama Ümit Kayıhan ve ligimizin TD'lerinin büyük çoğunluğu ordan orya gezmekten, son derece memnunlar...
Can Baysan wrote:Sezon başından beri Lig TV yorumculuğu yapan Ümit Kayıhan, Malatyaspor'un başına geçmiş.
Meczup
Post Reply