$ampiyon Galatasaray, Galatasaray $ampiyon!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bu arada guzel bir espri duydum 20:45 ile ilgili

20: Denizli'nin plakasi

45: Manisa'nin plakasi

45-20=25 Adnan Polat'in memleketi Erzurum'un plakasi
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Dun aksam hastaydim, ugur yapmak icin tv'yi acmadim. Sonra dayanamadim ve actim, o anda TRT 1'in spikeri Denizli'nin golunu anons etti. Hemen korktum ve kapattim. Ben mac 3-2 dakika uzar saniyordum, tekrar actigimda 16 dakika uzatma oldugunu soyledi. Isi garantiye almak icin TV'yi fisten cektim ve cocukluk refleksi ile yorganin altina girdim. Bır sure sonra sokaktan bagirislar oldu, dayandim ve tv.yi acmadim, cunku uzerimde 25 milyon kisinin sorumlulugu vardi.

VE SAMPIYON OLDUK.

Herkese kutlu olsun, benim gibi Mayis ayinda doganlara va batil inanclilara bundan iyi bir hediye ne olabilir ki !

Bu sampiyonluktan alinacak dersler :

1) Hincal ne derse tersi olur.
2) Basin kimi desteklerse kaybeder.
3) Cengiz agbi iyi gun dostudur (kendi dedi).
4) Hersey yolunda gidiyorsa televizyonu acmayin.
5) FB lig tarihinde bir ilki gerceklestirdi. Ilk kez son haftaya lider giren, samp. olamadi.
5) Emre Asik ugurludur. Gittiginde sampiyonduk, geldi sampiyon olduk.
6) Galiba Napolyon'a atfedilen bir laf var. Imparator bir zaferden sonra sormus, bu zafer senin eserin mi ? Komutan cevap vermis, kaybetseydim kimin kellesini alacaktiniz ? Gerets'e ve Daum'a ithaf olunur.
7) Basin ezberini bozmalidir. Turkiye ligi Avrupa'nin en zevkli ligidir, en kaliteli 3 liginden biridir.
8 - FB'nin basina gelenler, elle attigi gollerin ve bir baba hindi tezahurati yapan futbolcularin eseridir. Bazilari buna ilahi takdir diyorlar.

Nasilsa analiz yapacak cok zaman var ama birsey soylemek istiyorum. Bu sampiyonluk onumuzdeki 5-10 yilin dengelerini bozmustur. FB Hocayi gonderip yeniden yapilanacak, butun eski defterler bir bir acilacak, Alex'in kosmadigi, Anelka'nin zararli oldugu, Tuncay'in cok konustugu, Aziz Yildirim'in aslinda basarisiz oldugu hemen soylenecek. FB basina buyuk dert aldi. Yuru Ziya Sengul agbi, Can Bartu agbi ve serefli Turk basininin necip yamyamlari...

Foruma katkisi bulunan FB'lilere ayrica cok tesekkurler. Hersey gonlunuzce olsun.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ufuk, bir numara da ben cektim bu arada, ise yaradi. Totem de denebilir. Anlatayim...

Burada sabaha karsi 2-3'e denk geliyor bu maclar. O nedenle ben nadir seyrediyorum maclari. Ozelikle, Pazar gunu olanlari seyretmem zor oluyor, ertesi gun is oldugu icin.

Ben bu sene su maclari seyrettim:

Gaziantep (2-2)
Gencler (2-1)
Denizli (1-1)
Malatya (1-1)
Erciyes (1-2) (Son dakika golu ile aldik)
Trabzon (1-1)
ve iki Fener maclari ile ilk yaridaki BJK macinin ilk yarisi.

Yani ne zaman su takimi agiz tadiyla bir seyredeyim desem, izdirap cektim. Iste bu izdiraptan dolayi, dun erken oynanan Antalya macini seyredip yatmaya gittigimde hemen uyumusum. Sabah kalktigimda, hersey olup bitmis, izdirap cekmemistim.

Sampiyon olmasaydik, GS'nin (ve Gerets'in) bana cektirdiklerini buraya yazmaya gerek olmazdi. Cektigim izdirapla kalacaktim basbasa.

Simdi icimi dokeyim bari.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Sıkıldıkca okuyup, gulmek icin, harika bir fikra gibi yazı. Atılan baslık ve "Şampiyonluk kaçtı ama Şampiyonlar Ligi var önümüzde" dizisi icin yorum dahi yapamadım.

Ercan SAATÇİ 15 Mayıs 2006
"Avrupa’ya dönmeli

TÜRKİYE Kupası ve lig şampiyonluğu talihsiz bir biçimde kaybedilmiş olsa da, üst üste üçüncü şampiyonluk kaçsa da, rütbeye bir fırfır eklenmese de, F.Bahçe ileriye bakmalı. Şampiyonluk kaçtı ama Şampiyonlar Ligi var önümüzde. Ekonomik anlamda ve kurumsallaşmada çok başarılı pdojelere imza atan ve her türlü fedakarlığı yerine getiren F.Bahçe Yönetim Kurulu bu başarısını Avrupa’da kazanılacak bir kupayla süslemeli artık. Tüm Fenerbahçe camiası kaçan şampiyonluğa dövünmek yerine 100. yılında böyle bir başarıya kenetlenmeli ve bunun için herkes elinden geleni yapmalıdır. Çünkü bu büyük taraftara Avrupa’da da şampiyonluk yakışır."
[/b]
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ufuk Sezekkaplan

O yazinin bir ust paragrafi daha gulunc (ya da acikli) :

Ercan Saatci, 16 Mayis 2005, http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/441 ... =84&gid=61

Büyük lokma büyük laf

ADNAN Polat hafta içinde taraftarı maça çekmek için mi, yoksa rüyasında gördüğü için mi bilemem ama "20.45’de Galatasaray şampiyon olacak" iddiasında bulunmuştu. Bir takımın İkinci Başkanı’nın buna inanması ve son dakikaya kadar umutlu olduğunu göstermesi gayet normal. Ama bu kadar iddialı olması da akıllara Papermoon’u gitiriyor. Ne demişler, "Papermoon’da büyük lokma ye, ama büyük konuş."

Simdi soyle mi olmus; Demiroren'le Polat yemek yemisler ve BJK macinda 90+3'de Kasan Kabze'nin ceza sahasinin onunden cakacagini, son hafta Denizli'nin kontraatak'tan 1 gol atip, maci baglayacagini ve FB'nin 20.45'de sampiyonlugu kaybedecegini kararlastirmislar.

Ercan Saatci, sizi de damat kontenjanindan yazar yapip tavernaciliktan spor otoriteligine terfi ettirdiler ya helal olsun bu necip Turk Matbuatina...
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

-2005-2006 Turkcell 1. Ligi sampiyonlugunu kazanan oyuncularimizi,teknik heyetimizi,ve emegi gecen herkesi tebrik ederim.

-Kayserispor maci bittikten sonra gecen 16 dakikayi hicbir zaman unutmayacagim;16 saat gibi geldi.Sampiyonlugu kaybetseydik futbolcular adina cok uzulecektim.1 senelik ozveri,ve emegin mukafatini almalari gerekiyordu.

-Kutlamalar icin Florya Metin Oktay Tesisleri'ni taraftarlara acan yoneticilerimize tesekkur ederim.

-Devre arasinda sampiyon PAF takimimiz icin yapilan kutlama toreni icin de tesekkur ederim.

Dogum gununuz kutlu olsun Cengiz Abi,sampiyonluk cok guzel bir hediye oldu.
25-2025

nefvakfi.org
Zafer Yazici

Bu kadar eziyet çektirmenin ne manası var?

Post by Zafer Yazici »

Selçuk Samli wrote:-2005-2006 Turkcell 1. Ligi sampiyonlugunu kazanan oyuncularimizi,teknik heyetimizi,ve emegi gecen herkesi tebrik ederim.

-Kayserispor maci bittikten sonra gecen 16 dakikayi hicbir zaman unutmayacagim;16 saat gibi geldi.Sampiyonlugu kaybetseydik futbolcular adina cok uzulecektim.1 senelik ozveri,ve emegin mukafatini almalari gerekiyordu.

-Kutlamalar icin Florya Metin Oktay Tesisleri'ni taraftarlara acan yoneticilerimize tesekkur ederim.

-Devre arasinda sampiyon PAF takimimiz icin yapilan kutlama toreni icin de tesekkur ederim.

Ya iki fener maçından birini alsan, fenerin puan kaybettiği haftalarda sen sivas ve malatya maçlarından birini almış olsan son haftaya zaten önde girecektik.Bu kadar TD hatasına bu kadar soruna rağmen.
Çok övülen hatta bazen bizimde çok kaliteli kadrosu var dediğimiz Fenerbahçe bir de ekstrada aldıkları 15 puan var bu hesapla galatasaray zaten ligi normalde fenerin 20 puan önünde bitirmesi lazım.
Ama bize eziyet çektirecekler ya.
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu şampiyonluktan yönetimin akıllıca davranarak bolca para kazanmasını temenni ediyorum..
Mesela 1 hafta içinde güzel bir maç ayarlanabilirse statta, hem kutlamalar daha görkemli bir şekilde yapılmış hemde para kazanılmış olur.. Stada kadar gelen insanlar Store'a uğrayıp bolca ürün satın alacaktır bence..
Şampiyonluk kupası illa resmi maçlardan sonra mı veriliyor? Yani gelecek seneyi mi beklemek lazım? Bu konuda bilgim yok ama ayarlanacak bir maçla kupada verilirse gayet güzel olur..
Bence böyle bir girişimde bulunsalar bir an önce iyi ederler.. Bir gösteri maçı çok tatlı olur..
Zafer Yazici

Bir sözümde dışarda kaliteli 10 numara arayanlara?

Post by Zafer Yazici »

Zafer Yazici wrote:
Selçuk Samli wrote:-2005-2006 Turkcell 1. Ligi sampiyonlugunu kazanan oyuncularimizi,teknik heyetimizi,ve emegi gecen herkesi tebrik ederim.

Ya iki fener maçından birini alsan, fenerin puan kaybettiği haftalarda sen sivas ve malatya maçlarından birini almış olsan son haftaya zaten önde girecektik.Bu kadar TD hatasına bu kadar soruna rağmen.
Çok övülen hatta bazen bizimde çok kaliteli kadrosu var dediğimiz Fenerbahçe bir de ekstrada aldıkları 15 puan var bu hesapla galatasaray zaten ligi normalde fenerin 20 puan önünde bitirmesi lazım.
Ama bize eziyet çektirecekler ya.
Denizlispor kaptanı YUSUF ..
Top insanın ayağına bu kadar mı yakışır.Bir adam bu kadar mı teknik olur.
Yazık etmişsin kendine YUSUF...Aslında fenerbahçe'ye gideceğin sene yeri Galatasaray olmalı idi.
Teşekkürler YUSUF oynadığın pırıl pırıl göz kamaştıran futbol için.

Neyse Denizli sporu Ligde kaldıklarını bilmelerine rağmen oyun karakterlerini değiştirmedikleri için tebrik ederim.
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Turkcell Ligi 2005-2006 sezonunu lider bitiren A takım ve PAF takımımızı, butun sporcularımızın ailelerini tebrik eder, basarılarının devamını dilerim. Macın bitimini takiben, Denizli den gelen haber ile bir hayli sok oldugumu itiraf etmeliyim. Daha yeni yeni kendime geliyorum.

Bu sok icerisinde gunun diger onemli olayını kacırmısım, Cengiz Bey in dogum gunu tam cherry on top oldu. Uzun ve saglık dolu bir omur diler, dogum gununuzu kutlarım.

17 Mayıs 2000 gibi, 14 Mayıs 2006 yı kolay kolay unutmayacagız, unutturmayacagız.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Aziz Yıldırım 5'ledi!
Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, başkanlığı döneminde 5 defa Galatasaray şampiyonluğu yaşayarak kırılması güç bir rekora imza attı. Seneye bu rekoru geçmesini temenni ediyoruz :)

Sayı konusunda yanlışım varsa sayın Aziz Yıldırımdan ve tüm fenerbahçe camiasından özür dilerim...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Belli bir yerde durup FB'lilerin uzgun olduklarini du$unmeniz lazim. FB ve FB'lileri fazla rencide etmeden ama mama demeden bu konuyu fazla de$meden lutfen. $unu unutmayin ki dun $ampiyonluk GS elinde degildi. FB elinden kacirdi. Bunu GS'yin ba$arisini golgelemek icin soylemiyorum. Ama dozunu da kacirmamak lazim. Burayi okuyan daha onemlisi aramiza girip burada yazi$an FB'li arkada$lar var. Dun her iksi de nazik bir bicimde tebrik ettiler. Olgunluk budur. Uzuntuyu fazla ka$imamak lazim.

Ismail artik FB i$ini bir kenara birak. Nasil birakirim ki en ezeli rakibimiz bizimle cok ugra$tilar diyeceksin. Verdigin haberler gozumu tirmalamaya ba$ladi. Bugun onlardan cok GS'dan bahset bahsedeceksen. A. Metin ne demi$ Ercan Saatci ne demi$ Basin ne yazmi$ FBTV'de ne var kimin umurunda. Aziz bey ve arkada$lari uzun bir sure kendilerine gelemiyecekler. FB ile yatip kalkmanin bir anlami yok. Bu tur $eyler buranin malzemesi degil.

Gozlerim Dedeoglu'nu ve bizim ikiye bir "Trust GS" diyerek ortaya cikan Bursali'yi aradi. Neredeler bilmem. Bursa'nin tekrar lige cikmasi Mehmet'i bir yerlerde sizdirip kaldi mi bilemem ama Alpay hem de konu acarak burada bir liste yapardi. Hastalik filan olmasinda.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon May 15, 2006 5:55 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Alpay Agabey'den "kisa kisa" bekliyoruz, ama uzun uzun yaz Alpay Agabey, eminim bir suru sey vardir kameralara takilmayan...

MGC'den de komik birseyler bekliyordum ben de :))
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ufuk Sezekkaplan demiş ki:
..
VE SAMPIYON OLDUK.

Herkese kutlu olsun, benim gibi Mayis ayinda doganlara va batil inanclilara bundan iyi bir hediye ne olabilir ki !

3) Cengiz agbi iyi gun dostudur (kendi dedi).
....
Profesyonel ortamda saglikli taraftar iyi gun dostudur. Kotu gunde dellenip ortaligi yakip yikmaz. Cana kiymaz. Uzuntuden aile icinde buhran yaratmaz. Kufur etmez. Yenildi ya da kaybetti mi bahane bulup ba$kasinda sucu aramaz. Rakibine saygilidir. Spor oyunlarini oyle oldugu icin sever. Eglence gozu ile bakar. Sahtekarlara kanmaz. Gaza gelmez. Yalaklik yapmaz. Para vermi$se kar$ilgini ister. Yanli$lari gorunce ap acik soyler. Her zaman daha iyisini ister. Iyiyi guzeli cirkinden ve kotuden her zaman ayirmasini bilir.

Ha kotu gunde bozulan sinirleri biraz daha bozabilir. Kadi kizin da bile kusur vardir.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon May 15, 2006 6:42 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ufuk Sezekkaplan

Cengiz Agbi, mottoyu (dusturu) aldim. Sevgilerimle.
Post Reply