2006 DUNYA KUPASI YARISMASI * * * 3 yildiz alan Ahmet Sevim

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Maclar Cumartesi degil Cuma basliyor. Dikkatinize

Bahri Unlu
Staff Member

Post by Bahri Unlu »

Nezih Gunal wrote:Maclar Cumartesi degil Cuma basliyor. Dikkatinize
evet .. Borsalarin boyle sagdan soldan vurmasi boyle klavye surcmesine yolacti.
Global krize mi gidiyoruz nedir... ben bunaldim. Tatile cikiyorum zaten.. 15 gun yokum..
Sonuclari girersiniz artik arkadaslar ellerinizden oper..
Yarisma tahminleri unutulmaya... her gun mac var nasilsa..

www.cimbom.org/yarisma

.
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari

evren özyürek

Post by evren özyürek »

Pardon, yarışma kurallarını bulamadım. 1 puan ne zaman veriliyor(Tahminde ,birtek, takımlardan birinin gol sayısı doğru çıkarsa ,galiba).Hangi durumda 2 puan veriliyor?
para...şike...işte fener işte...

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

evren özyürek wrote:Pardon, yarışma kurallarını bulamadım. 1 puan ne zaman veriliyor(Tahminde ,birtek, takımlardan birinin gol sayısı doğru çıkarsa ,galiba).Hangi durumda 2 puan veriliyor?
Cok fazla disarda reklamini yapmiyoruz diye, herhalde hep zaten bilenler oynuyor hesabina, eskiden cok anlasilir olmasa da, kurallari yazan kismini kaldirmis olmustum bir ara, oylesiyle de kaldi. Arada biraz bos zaman bulsam, tekrar bir elden gecirmek istedigim kisimlari var yarismanin ama... Henuz daha denk gelmedi bakalim...

Puanlama soyle:
:arrow: Macin galip-maglubunu, veya beraberligi bilirseniz 2 puan
:arrow: Bir takimin attigi gol sayisini bilirseniz 1 puan
:arrow: Aradaki gol farkini bilirseniz 1 puan
aliyorsunuz. Yani 0, 1, 2, 3, ve 5 puan alinacak sekilde olusuyor sonuclar.

Macin 2-0 bittigini varsayalim. Tahmininiz:
:arrow: 1-1, 3-3, 0-1 ise, hic birsey tutturamadiginiz icin 0,
:arrow: 2-3, veya 0-0 ise, takimlardan birinin gol sayisini tutturdugunuz icin 1,
:arrow: 4-1, 3-2 ise yenen takimi tutturdugunuz icin 2,
:arrow: 2-1, 3-0 ise hem yenen takimi, hem de takimlardan birinin gol adedini tutturdugunuz icin 3,
:arrow: 3-1, 4-2 ise hem yenen takimi, hem de gol farkini tutturdugunuz icin 3,
:arrow: 2-0 ise yenen takimi, takimlardan ikisinin de gol adedini, ve gol farkini da (uzun lafin kisasi, tam sonucu!) tutturdugunuz icin 5
puan aliyorsunuz.

Benzer mantiktan, berabere biten maclarda da, 0, 1, 3, veya 5 puan aliniyor, mac sonucunu (beraberligi) tutturmus olmaniz, otomatikman "gol farki" puanini da ekleyecegi icin.

Umarim aciklayici olmustur, sorulariniz olursa burdan yazabilirsiniz.

Dunya kupasi yarismamizda, ilk round olarak belirledigimiz 8 mactan en iyi sonucu cikaran Hasan Utku'ya da tebrikler. Yildizini az sonra ekleyecegim.
Özgür

Evren Marlali

Post by Evren Marlali »

Fransa-Kore maçı sonucu 1-1 bitti...yanlış girilmiş zannedersem.
Herkes Kanadalı olabilir ama herkes MONTREALLI olamaz...

Ozgur Huseyinoglu

6. round tahminleri unutulmaya!

5. round icin 60 kisi tahmin girmis. 6. round'da bu sayi bu yazinin yazilis ani itibariyla daha 44'te. Round'un ilk maclar TSI 17:00 / 16:00 CDT / 10:00 am EDT. Grup asamasinda, hergun mac var, tahminler unutulmaya! :)
:arrow: 6. round tahmin girisi

Bu arada 4. ve 5. round birincileri de yildizlarini aldi, tebrikler!
Özgür

Ozgur Huseyinoglu

Re: 2006 DUNYA KUPASI YARISMASI

Ozgur Huseyinoglu wrote:... Biraz tanitim yapmis olayim, iyi kotu biliyorsunuz zaten ama. Kupanin ilk 3 gunundeki maclari (toplam 8 ) birinci round olarak duzenleyip, sonraki her 2 gunun maclarina da ayri birer round olarak ayarlayip (round basi 6 - 8 arasi mac), grup asamasini yediye bolmus oldum.
- 24-27 Haziran'da oynanacak son 16 maclari 8.
- 30 Haziran-1 Temmuz'da oynanacak son 8 (Ceyrek Final) maclari 9.
- 4-5 Temmuz'da oynanacak son 4 (Yari Final) maclari 10.
- 8-9 Temmuz'da oynanacak 3.luk ve Final maclari 11.
round'lar olarak sisteme girilecek.
...
Uzatmalar, veya penalti atislari sonucunda biten maclarda macin nihai sonucunu geciyoruz sisteme cogunuzun bildiginiz gibi. Yani eleme asamalarinda beraberlik tahmini filan girmeyin, simdiden soyleyeyim!
Aranizda erkenciler varsa diye, son 16'nin 8 macindan, belli olan 4'unu girmis oldum sisteme ama, 23'undeki F grubu maclari tamamlanir tamamlanmaz, 8. round'a 4 mac daha eklemis olacagiz, sonra bu konuda karisiklik olmasin, belirteyim dedim.
Özgür

Ozgur Huseyinoglu

Re: 2006 DUNYA KUPASI YARISMASI

Ozgur Huseyinoglu wrote:Aranizda erkenciler varsa diye, son 16'nin 8 macindan, belli olan 4'unu girmis oldum sisteme ama, 23'undeki F grubu maclari tamamlanir tamamlanmaz, 8. round'a 4 mac daha eklemis olacagiz, sonra bu konuda karisiklik olmasin, belirteyim dedim.
Bugunun maclarinin sonuclarini ekleyip, 8. round'un kalan 4 macini da az once sisteme ekledim. Biliyorsunuz, bu round'un ilk maclari hemen yarin basliyor hic ara vermeden. Unutmayin!

6 ve 7. round birincileri Gorkem Kirgiz, ve Guner Gezer'in yildizlari da eklendi, kendilerine tebrikler!

Ahmet Sevim, Hasan Utku, Mezut Ozen arasinda cekismeli mucadele var genel siralamadaki birincilik icin. Her girilen macla birlikte degisiyor nerdeyse ilk siradaki isim! En iyi tahminci kazansin diyelim! :D
Özgür

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kaçırdıysam özür dilerim ama, turlarda penaltı atışları sözkonusu olabilir, o zaman değerlendirme 120 dakkanın sonundaki beraberliğe endeksli mi olacak?

Ozgur Huseyinoglu

Ismail Gezer wrote:Kaçırdıysam özür dilerim ama, turlarda penaltı atışları sözkonusu olabilir, o zaman değerlendirme 120 dakkanın sonundaki beraberliğe endeksli mi olacak?
Inadina mi yapiyorsun Ismail allahaskina?! bir de degil 2 kere yazmistim bunu daha once, 2.de vurgulayaraktan da extra:

http://www.cimbom.org/forum/viewtopic.php?p=44908#44908

http://www.cimbom.org/forum/viewtopic.php?p=45645#45645
Ozgur Huseyinoglu wrote:Uzatmalar, veya penalti atislari sonucunda biten maclarda macin nihai sonucunu geciyoruz sisteme cogunuzun bildiginiz gibi. Yani eleme asamalarinda beraberlik tahmini filan girmeyin, simdiden soyleyeyim!
Özgür

evren özyürek

Post by evren özyürek »

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Arada penaltıya kalan maçlarla ,ilginç sonuçlar olacak gibi...arada "5-4" gibi skorlar sallamak lazım. :)
para...şike...işte fener işte...

Ozgur Huseyinoglu

Tolga Girici wrote:Isvicre'ye gecmis olsun. Tahmin yarismasinda penaltilarda 5-4 Isvicre demistim, ama adamlar hicbir penaltiyi atamadilar. Onu da sahaya inip Sepp Blatter mi atsin? :)
Obur basliga yazmismis bunu Tolga ama, buraya tasiyayim dedim. O mactan puan alamasan da, diger maclardan yeterli puani alip, tahminini erken girmenin de avantajiyla, 8. round birinciligini kapmissin Tolgacigim, yildizini girdim sisteme az once, tebrikler! :)

Bahricigim de, Cengiz Hocam gibi tatilinden donup yarismaya el atmisa benzer(??). Baslik degismis ama, yeni yazi olmadigi icin dikkatinizi cekmediyse, tekrar hatirlatmis olalim. Ceyrek final maclari 9. round olarak sisteme girildi ve tahminlerinizi kabul etmeye hazir. Ilk mac saati, CEDT 30/06/2006 (Fri) 17:00.
Özgür

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Tolga Girici wrote:Isvicre'ye gecmis olsun. Tahmin yarismasinda penaltilarda 5-4 Isvicre demistim, ama adamlar hicbir penaltiyi atamadilar. Onu da sahaya inip Sepp Blatter mi atsin? :)
Obur basliga yazmismis bunu Tolga ama, buraya tasiyayim dedim. O mactan puan alamasan da, diger maclardan yeterli puani alip, tahminini erken girmenin de avantajiyla, 8. round birinciligini kapmissin Tolgacigim, yildizini girdim sisteme az once, tebrikler! :)
Mehmet Ulupinar da ayni puani almis ama sanssizlik olmus onun adina. Mehmet'i tebrik ederim.

Mehmet Ulupinar

Post by Mehmet Ulupinar »

Tolga Girici wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote:
Mehmet Ulupinar da ayni puani almis ama sanssizlik olmus onun adina. Mehmet'i tebrik ederim.
Boyle centilmence gecen yarismalarda kaybetmek bile zevkli oluyor. Basta iyi baslamistim ama sonrasinda surpriz olur diye tahmin edince formdan dustum, artik yukarilara tirmanmak icin cok gec oldu. Birinciye simdiden tebrikler..

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Son düzlüğe girilirken Ahmet Sevim ve Mesut Özen çok avantajlı görünsede matematiksel olarak hala şansımız var, umutluyuz :)

Post Reply