2006 Dunya Kupasi - Almanya

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Bir kupanın dünyanın en büyüğü ve en iyi futbolunu temsil ediyor olması biraz komik tıpkı OSYM sınavında çevre şartlarından ve psikolojiden kaydeben bir sürü öğrencinin başarısız sayılması gibi. Bu dünya kupasında yıldız yok deniliyor ama Ronaldinho, Kaka , Robinho ve Messi birer genç yıldız önümüzdeki en az 2 dünya kupasında başrollerde olacaklar tıpkı 82 kupasında erken elenen Arjantin'den Maradona'nın gelecek 10 senede dünya futboluna damgasını vurduğu gibi. Ozan'ın dikkate çektiği güzel bir konu var , dünya kupasına kadar aşırı maç yoğunluğu ile gelen birçok yıldız futbolcunun vatan millet aşkı ile oynamasını beklemek birde bunun üzerine kötü TD örnekleri gelince güzel futbol hayal oluyor. FIFA'nın futbolu güzelleştirmek adına birşeyler yapması gerekiyor bunun adı hücum futbolu değil ama savunma futboluna karşı bazı önlemler tıpkı basketbolda olduğu gibi, insanların Fransa'yı seyretmek zorunda kaldığı finallerde hayal kırıklığına uğradığını sanıyorum benim gibi bir fanatik bile ilk yarı bitmeden tv karşısında uyudu. Günümüz futbol maçlarına beyzbol yada amerikan rugby seyircisi profili bence daha yakışıyor.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Evren "Bu Turnuvanin Yunanistan'i Fransa'dir" diyerek guzel bir benzetme yapmis. Ofansif futbol coktan kaybetti bu turnuvada simdi iki cetin ceviz carpisacak kimin kirilacagini gorecegiz. Ama suc sadece Fransa'da degil, onca ofansif cevher varken, tek forvet 2-3 DM cikan Brezilya, Arjantin hocalarinda da.

Lucescu'ya kiziyordunuz ki ben hic kizmadim, senelerdir beni okuyanlar bilir. GS'in kadrosu dardi, para lazimdi, para icin sonuc lazimdi, GS'in ekonomik olarak dar bogazdan cikabilmesi icin ideal adamdi. Lucescu'nun yollanmasi Avrupa'da kaybedilen puanlar, gereksiz transferler, verimsiz bir takimla bana gore GS'a en az 30-40 milyon dolara ve korkunc prestij kaybina yol acti. GS mali durumunu duzeltip, Avrupa'da idare ettikten sonra takim da genclestirilince kendine uygun bir hoca bulacakti.

Ama Brezilya, Barcelona gibi takimlarin basina Lucescu Pareirra gibi adamlari vermek cinayet.

Yani burada bir ikilemden bahsediyoruz. Burada keyif icin TV basina gecmis olan bizler bu futbolu lanetliyoruz. Ama bugun Fransa'nin yerinde olsa Turk milli takimi %90'imiz davul zurna calip gobek atiyorduk. Hangi biriniz "ulan boyle futbol olur mu, ne bayat!" diyecektiniz?
Oltunc wrote: FIFA'nın futbolu güzelleştirmek adına birşeyler yapması gerekiyor bunun adı hücum futbolu değil ama savunma futboluna karşı bazı önlemler tıpkı basketbolda olduğu gibi
Oltunc'un yukarda dedigini ben coktandir dusunuyorum. Cozumu de bence cok kolay. Yerde yatarak mudahaleyi kuraldisi saymak ve otomatik sari kartla cezalandirmak. Eger adama girmisse otomatik kirmizi kart. Topa degdim, temiz bir mudahaleydi falan yok.

Sag acik calimini atmis, dumduz gidiyor. Adamin yerde yatarak kendine bir avantaj saglamasi mumkun mu? Yatarak bir sut cekme veya orta yapma mesela? Peki bir kere maglup olmus yani calim yemis savunmaciya niye boyle bir ikinci sans veriyorsun?

Boyle bir kural gelse oyunu acar, ofansif oyuncularin degerini ve oyuna katkilarini arttirir, sakatliklar azalir, oyun daha az durur, cunku sert fauller bir anda azalir. Zidane gibi oyuncular 34 yasinda emekli olmaz, 40'ina kadar oynarlar. Savunmaci futbolcular cok hizli olmak zorunda kalir ve degerleri artar. Yasli 35 yasina gelmis stoperler tarih olur.

Bir kural her seyi degistirir. Hic offside'la kaleyle, sahayla, oyuncu degisikligiyle falan oynamaya gerek yok. Fifa'da boyle bir ongoru var mi hic sanmiyorum, belki Beckanbauer baskan olursa...

Ozan Ersoy

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kutlamalarda bir Türk bıçaklanarak öldürüldü...

Fransa'nın Portekiz'i 1-0 yenerek finale kalmasının ardından yapılan kutlamalar sırasında çıkan kavgada, bir Türk genci bıçaklanarak öldürüldü.
Montpellier kent merkezinde çıkan kavgada boğazına bıçak saplanan 24 yaşındaki Yusuf Şıpyürek'in Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi doğumlu olduğu öğrenildi.
Dönercilik yaptığı belirtilen Türk gencinin Paris'in yakınlarındaki Bobigny kasabasında yaşadığı belirtildi.
Çıkan kavganın ardından ambulansla hastaneye getirilen Türk genci tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.
Polis, kavgayı gören görgü tanıklarını ifade vermek üzere karakola çağırırken, soruşturmanın sürdüğü açıklandı.
Paris'te dün akşam kutlamalar sırasında bir kişi metronun çatısından düşerek hayatını kaybetmiş, bir gencin kullandığı motosikletin kontrolden çıkarak kalabalığa girmesi sonucu 5 kişi yaralanmıştı.
MİLLİYET

Magandalıkta bizimkilerde aşağı kalır yanları yok galiba. Oysa bunlar medeni insanlar, böyle bir zaferi esrar çekip grup sex yaparak kutlamaları gerekirdi, modern olmak böyle birşey!
Go İtalya!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: ...
Magandalıkta bizimkilerde aşağı kalır yanları yok galiba. Oysa bunlar medeni insanlar, böyle bir zaferi esrar çekip grup sex yaparak kutlamaları gerekirdi, modern olmak böyle birşey!
Go İtalya!
Magandaligi yapanlar Paris ve Fransaya yerle$en ucuncu Dunya magandalari yani bizimkilerden a$agi kalmiyorlar demen anlamsiz Ismail. Tam anlami ile "Bizimkiler" cunku. Bizim donerci yani magandanin ba$ini ceken. Fransa kazaniyor bizim donerci kavga ediyor ve bogazindan $i$leniyor. Herhalde 'Viva la France" diye elinde Fransiz bayragi ve kafasinda kukuletasi ile alki$ tutmuyordu Kahraman-Mara$li dala$tiginda. Bana sorarsan Birinci Dunya sava$indan sonra i$gal edilen Mara$'in hesabini sormaya kalkti anla$ilan Fransizlardan derim. Cetin cevize carpmi$ olmali.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Jul 06, 2006 9:05 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Osman Tamburaci wrote:Hani İtalya’da şike vardı?
Hani Juventus, Milan, İnter şike yüzünden küme düşürülecekti?
Almanya maçı da mı şike?
İnanmıyorum…
İtalya Almanya’yı sürklase etti. Bir ton şutu direkten döndü…Lehmann neler neler kurtardı. Sonunda futbolun adaleti yerini buldu ve uzayan maçı İtalya 119. dakikada kazandı. İki dakikada 2 gol attı işi bitirdi! Tarih bu maçı “İtalya’nın gazabı” diye yazacak…
Su satirlari yazan bir insanin zeka seviyesinden suphe etmek lazim. Boyle bir fikir yurutme olabilir mi?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:
Almanya maçı da mı şike?
İnanmıyorum…
İtalya Almanya’yı sürklase etti. Bir ton şutu direkten döndü…Lehmann neler neler kurtardı. Sonunda futbolun adaleti yerini buldu ve uzayan maçı İtalya 119. dakikada kazandı. İki dakikada 2 gol attı işi bitirdi! Tarih bu maçı “İtalya’nın gazabı” diye yazacak…
Su satirlari yazan bir insanin zeka seviyesinden suphe etmek lazim. Boyle bir fikir yurutme olabilir mi?
Posbiyik ustelik GS lisesi mamulu. Bu mantikla o neler neler yazdi daha once.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bizim Anadolu Ajansının geçtiği haberde öyle birşey denmiyor. Fransada çalışıp geçimini sağlarken, Fransızların Portekizleri yenmesini kavga sebebi olarak görecek kadar budala pek insan yoktur heralde!

I. dünyaya mensup Fransızların göbek atmasının bir numaralı sebebi, III. dünya kökenli futbolcular değil mi?

Aslına bakarsan Cengiz abi, ne demek istediğini tam anlamadım :) Göçmenlerle bizim maraşlı mı kavga etmiş yani senin elindeki bilgilere göre? Yani bu göçmenler bir Türkü Fransa'nın galibiyetine laf attığı için mi öldürmüş? Fransaya sahip çıkma konusunda hakiki Fransızlardan daha hassas davrandılar heralde..

Neyse 24 saat içinde Maraşlıyı kim, niye öldürmüş ortaya çıkar umarım..

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote: ...
Go İtalya!
Magandaligi yapanlar Paris ve Fransaya yerle$en ucuncu Dunya magandalari yani bizimkilerden a$agi kaliyorlar demen anlamsiz Ismail. Tam anlami ile "Bizimkiler." Bizim donerci yani magandanin baini ceken. Fransa kazaniyor bizim donerci kavga ediyor ve bogazindan $i$leniyor. Herhalde 'Viva la France" diye elinde Fransiz bayragi ve kafasinda kukuletasi ile alki$ tutmuyordu Kahraman-Mara$li. Birinci Dunya sava$indan sonra i$gal edilen Mara$'in hesabini sormaya kalkti anla$ilan Fransizlardan. Cetin cevize carpmi$ olmali.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ayıptır sorması, Tanburacı nerde yazıyor :)
Geçen Cine5'te gördüm, Galatasaraylılık duruşundan falan bahsediyordu.
0-0 biten GS-FB maçından önce Starda Ö.Çavuşoğluyla bıyık kesmecesine iddiaya girmemişlermiydi :)

İtalyada şike olsa ne olur olmasa ne olur, Tanburacıyı alakadar eden nedir gerçekten çok merak ettim :)
Ucu Galatasaraya bi şekilde dokunacak diyemi korkuyor anlamadım:)
Her şampiyonluk hakedilmiştir şeklinde bir saplantısı var heralde :)

Şu haberin kaynağını verir misin Tolga? Yakından bakalım :)
Tolga Girici wrote:
Almanya maçı da mı şike?
İnanmıyorum…

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hurriyet gibi provakotor bir gazete olayin Fransa'nin galibiyetini kutlamalar sirasinda cikan kavgada bizim donerci olduruldu diye haber verilmi$. Bizim magandanin herhalde Fransa kazandi diye sokakta dans ederken birinin ayagina basinca ozur dilememesi yuzunden cikmi$tir bu kavga diye du$unmemi beklediniz herhalde.

Evet Fransa milli takimina Fransiz demek icin tam bir Fransiz olmak lazim. Ama bu modaya bizimkiler de Habe$ uzun menzilli ko$ucular transfer ederek uymadilar mi?

Kolay degil zamaninda Dunya'nin kicina dugum atip orayi burayi kolonile$tirmek. Zamaninda yenen bu hurmalar Fransayi bugun tirmaliyor elbette. Ama donercinin masum bir $ekilde sokakta Fransa adina sevinirken kaza bicagina kurban gittigini haber diye veren Hurriyet'in gazina

Bu arada bir duzeltme yapayim. haber sadece Hurriyet'de degil butun gazetelerde. Herhalde Anadolu Ajansi vasitasi ile gecildi. Her ne olursa olsun goru$umde bir degi$iklik yok. Sadece Turkiyede degil Dunya'ya maganda ihrac ediyoruz. Yazik. Ha bu donerciyi olduren ne oldugu belirsiz insan musveddelerini hakli cikariyorum anlamina gelmesin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Image

Zidane da eski Fenerli Faruk gibi sigara icen futbolculardanmis demek ki. Bu fotografi gordukten sonra sandigimdan cok daha fazla futbolcunun sigara ictigini dusunmeye basladim.

Bu arada sigara icmeyi abartan futbolcularin basinda Johann Cruyff geliyor. Bir belgeselden hatirliyorum, gunde 80 tane sigara ictiginden bahsediliyordu. Maclarin devre arasinda bile iciyormus. Kros calismalarinda kestirmeden gidip kaytarirmis. Zaten daha sonra bypass olmak zorunda kaldi.

Zidane pencereden uzaklara dalmis, ne dusunuyor acaba?

1) Su Dunya Kupasini alip iyi bir kapanis yapmak lazim.
2) Cannes'da yaptirdigim yazligin sivasi bitmistir insallah. Yoksa isciler ben yokum diye kaytariyor mu?
3) Futbola da doyamadim aslinda. Turgay Kiran cok iyi bir teklif yapti, bir sene Galatasaray'da oynasam?
4) Istanbul'da yasamak fikri baya iyi, hem Agva'da bir yazlik yaptiririm. Cengiz Abi cok methetti.

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Tolga Girici wrote:Image

Zidane da eski Fenerli Faruk gibi sigara icen futbolculardanmis demek ki. Bu fotografi gordukten sonra sandigimdan cok daha fazla futbolcunun sigara ictigini dusunmeye basladim.

Bu arada sigara icmeyi abartan futbolcularin basinda Johann Cruyff geliyor. Bir belgeselden hatirliyorum, gunde 80 tane sigara ictiginden bahsediliyordu. Maclarin devre arasinda bile iciyormus. Kros calismalarinda kestirmeden gidip kaytarirmis. Zaten daha sonra bypass olmak zorunda kaldi.

Zidane pencereden uzaklara dalmis, ne dusunuyor acaba?

1) Su Dunya Kupasini alip iyi bir kapanis yapmak lazim.
2) Cannes'da yaptirdigim yazligin sivasi bitmistir insallah. Yoksa isciler ben yokum diye kaytariyor mu?
3) Futbola da doyamadim aslinda. Turgay Kiran cok iyi bir teklif yapti, bir sene Galatasaray'da oynasam?
4) Istanbul'da yasamak fikri baya iyi, hem Agva'da bir yazlik yaptiririm. Cengiz Abi cok methetti.
Tolga,

Bir sigara tiryakisi olarak bu adamin sigara tutusu bana bu fotonun biraz uydurma oldugu izlenimi verdi.Zaten bak mesela parmagini koy sigaranin ve elinin uzerine adamin surat ifadesi hic de sigarayi icin cekiyormus gibi degil.

Bence uydurma bu foto...

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Savas Macun wrote:
Tolga Girici wrote:Image
.
Tolga,

Bir sigara tiryakisi olarak bu adamin sigara tutusu bana bu fotonun biraz uydurma oldugu izlenimi verdi.Zaten bak mesela parmagini koy sigaranin ve elinin uzerine adamin surat ifadesi hic de sigarayi icin cekiyormus gibi degil.

Bence uydurma bu foto...

Selamlar
Savas
Uydurma da olabilir, zaten son haftalarda spor gazetelerinin icraatlarini gordukten sonra (Crespo'nun yanindaki insani ve elindeki formayi degistirebiliyorlar) her sey beklenir. Ama cok guzel yapmislar eger uydurmaysa :) Belki dudak tiryakisidir :)

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fotograftaki Zidane'da olmayabilir ama bence ordaki şahıs sigara içiyor, içinede çekiyor :)

Medyanın Faruktan özür dilemesini bekliyoruz :)

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Şenol Güneşin yorumculuğunu dinlerken milli takımın 4 yılı heba olmuş gibime geliyor! Tek kelimeyle 'sıfır' ! 2002 DK 3.lüğü nasıl oldu derseniz, bilmiyorum derim :)

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

$u Alman futbolu nasil sevilmez? Adamlar "iyi yaglanmi$ makine" gibi. Tikir tikir diye bile ses gelmiyor cali$irken. Yazik oldu kendi evlerinde final oynamalari lazimdi. Bir anlik gaflet nelere mal oldu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply