Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular 2006-2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Appiah'ın kırmızı karta hak kazandığı pozisyon hakkında ne düşünüyorsunuz Savaş hocam :)
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ismail Gezer wrote:Appiah'ın kırmızı karta hak kazandığı pozisyon hakkında ne düşünüyorsunuz Savaş hocam :)

Bence kirmizi, kafayi sallamis.Ha gelmedi ama sonucta niyet ortada.
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Savas Macun wrote: ..
kirmizi, kafayi sallamis.Ha gelmedi ama sonucta niyet ortada.
Aferin. Ilk astigin yazida es gecince bizim Ismail hakli oarak pipriklendi ve gidikladi. Bu arada hakemlerin kulaklari iyice bukulmu$. Orta hakem olayi gormeyince yardimci gayet guzel mudahale ederek durumu acikladi.

Cook cook uzun seneler evvel (1973 olsa gerek) ehliyet alirken ba$ima gelenlere benzemesin de. Arabayi dogru durust kullanamayan babama ehliyeti verenler bana ehliyeti vermedilerdi. Gerci ilk girdigim direksiyon sinavinda arabayi hareket ettirmeden aynalari kontrol etmemi$tim biraz heyecandan *etmeme kural icabi idi). Sonra $imdi gokdelenlerin yukseldigi Mecdiyekoy/Merter sitelerinde bir tepeden kac metre uzagi gordugum soruldu idi. Halbuki sinava girmeden once teneke bir barakada cok suslu bir emniyet amiri "buralarda rus$vet alinir diye Turk polisini tohmet altinda birkan bir suru ahlaksiz var filan" diye uzun bir nutuk cekmi4ti. Ikinci sinave babamin sozunu dinleyip araya bir polis komiserini koyup (ufak bir hediye ile) i$i hallettikdi. In$allah bu hafta hakemlerde gorulen duzgunlukler lafta kalmaz. .
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Cengiz Akgun wrote:
Savas Macun wrote: ..
kirmizi, kafayi sallamis.Ha gelmedi ama sonucta niyet ortada.
Aferin. Ilk astigin yazida es gecince bizim Ismail hakli oarak pipriklendi ve gidikladi. Bu arada hakemlerin kulaklari iyice bukulmu$. Orta hakem olayi gormeyince yardimci gayet guzel mudahale ederek durumu acikladi.

Cook cook uzun seneler evvel (1973 olsa gerek) ehliyet alirken ba$ima gelenlere benzemesin de. Arabayi dogru durust kullanamayan babama ehliyeti verenler bana ehliyeti vermedilerdi. Gerci ilk girdigim direksiyon sinavinda arabayi hareket ettirmeden aynalari kontrol etmemi$tim biraz heyecandan *etmeme kural icabi idi). Sonra $imdi gokdelenlerin yukseldigi Mecdiyekoy/Merter sitelerinde bir tepeden kac metre uzagi gordugum soruldu idi. Halbuki sinava girmeden once teneke bir barakada cok suslu bir emniyet amiri "buralarda rus$vet alinir diye Turk polisini tohmet altinda birkan bir suru ahlaksiz var filan" diye uzun bir nutuk cekmi4ti. Ikinci sinave babamin sozunu dinleyip araya bir polis komiserini koyup (ufak bir hediye ile) i$i hallettikdi. In$allah bu hafta hakemlerde gorulen duzgunlukler lafta kalmaz. .
Cengzi abi, ne yazik ki hakem kotu yonetiyor maci.Belki de yaptigi tek dogru kirmiziyi gostermek idi, halbuki madem bu kadar kararli bir sekilde kurallari uygulayacksin o zaman devam et.Ilk yari Alex'in penalti posisyonu var, hadi o neyse ama Aurelio'nun ikinci yari penalti nasil yapilir dersini es gecti ki orada bariz gol posisyonundan belki de kirmizi bile var, tekrar seyretmek lazim.Bunun yani sira genel olarak oyunu bence kotu yonetiyor.Her iki taraf icinde.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu Tumer'e FB kac para verdi. Bonservis vermediler bunu biliyoruz da. Hasan $a$ ve Ayhan gibi adamin kontratini cok fedekarlik yaptik diye 1 kusur Milyon dolara yenileyeceklerine GS gelmek istedigini soyleyen Tumer'i alsalardi $imdi orta saha oyuncusu diye kivranip elin adamina Heinz orneginde goruldugu gibi domelmek (evet coluk cocuk var ayip oluyor diyecekler haklilar burada) yolunu secenler uyuyorlar mi idi? Yoksa Tumer'i seyirci kabul etmez ayaklarina yatmak kolaylarina mi geldi. FB'ye goruldugu uzere cuk diye oturmu$ adam.
Last edited by Cengiz Akgun on Sat Aug 05, 2006 11:24 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Alex resitali var....inanilmaz.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Savas Macun wrote: Cengzi abi, ne yazik ki hakem kotu yonetiyor maci.Belki de yaptigi tek dogru kirmiziyi gostermek idi, halbuki madem bu kadar kararli bir sekilde kurallari uygulayacksin o zaman devam et.Ilk yari Alex'in penalti posisyonu var, hadi o neyse ama Aurelio'nun ikinci yari penalti nasil yapilir dersini es gecti ki orada bariz gol posisyonundan belki de kirmizi bile var, tekrar seyretmek lazim.Bunun yani sira genel olarak oyunu bence kotu yonetiyor.Her iki taraf icinde.
Kafasi hala o kirmizda da ondan.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tümeri GS seyircisi niye kabul etmesin abi :) Galatasaray camiası'nın gönlü geniştir biliyorsun. Ama Tümer çok sağlam para alıyor Fener'den. Zaten öyle olmasa kendi tükürdüğünü yalayıp Fenere gitmezdi: 1,5 milyon eurocuks...
Paradan daha önemlisi bizimkiler BJK ile bozuşmak istemiyor malum..
Cengiz Akgun wrote:Bu Tumer'e FB kac para verdi. Bonservis vermediler bunu biliyoruz da. Hasan $a$ ve Ayhan gibi adamin kontratini cok fedekarlik yaptik diye 1 kusur Milyon dolara yenileyeceklerine GS gelmek istedigini soyleyen Tumer'i alsalardi $imdi orta saha oyuncusu diye kivranip elin adamina Heinz orneginde goruldugu gibi domelmek (evet coluk cocuk var ayip oluyor diyecekler haklilar burada) yolunu secenler uyuyorlar mi idi? Yoksa Tumer'i seyirci kabul etmez ayaklarina yatmak kolaylarina mi geldi. FB'ye goruldugu uzere cuk diye oturmu$ adam.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: ...
Paradan daha önemlisi bizimkiler BJK ile bozuşmak istemiyor malum..
Oyle mi? O yuzden mi BJK ile anla$ip $ampiyon oldular lafina yutkunup oturuyorlar. Yoksa Kapuskayi alirken araya yine girip yapmaya cali$tiklari her zamanki a$agiliklarini yutup gargara ediyorlar. Devam etsinler BJK dostluguna sersemler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Görkem KIRGIZ wrote:Ben Tümer'in Fenerbahçe'den 3 Milyon'a yakın para aldığını duymuştum..
Daha neler? Bu 3M kac senelik? Bu i$ duyma ile degil Aziz efendinin cebinden ne ciktigina bakar. Aziz amca aklini peynir ekmekle yemedi Turkiyedeki adama bu parayi verecek. Boyle dedikoduyu ben de duydum hani askerlik i$Ini haledecem demesi falan filan da var i$In icinde. BJK leblebi cekirdek parasi teklif edince FB'den degerini bulan paraya gitti. Senede 1M civarinda oldugunu saniyorum Ha Heins 1.3M Avro aliyorsan Tumer'in bu parayi almasi surpriz degil. Adam frikik atar uzaktan $ut ceker. Heinz attigi tirnak olamaz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Mac bitti 6-0.

Goller Tuncay,Alex(3),Tumer,Murat Hacioglu.

Macin yildizi tartismasiz Alex idi.

Yalniz skor kimseyi aldatmasin.Macin sonunda istatistik gectiler

Topa sahip olma orani 50% esit.

Kaleye atilan sut

FB 14/7
Kayseri 14/3

Avrupa kupalarinda vasat herhangi bir takim bu istatistiklerle en kotu berabere kalir FB karsisinda

Her rakip Kayseri gibi olmaz, hemde 10 kisi FB elini kolunu sallaya sallaya son senelerin en farkli galibiyetini aldi.Umarim bu yalanci galibiyet kimseyi rehavete sokmaz.Kayseri rezil bir futbol oynadi, sezonun ilk maci ve ilk heyecan insan biraz ciddi olur.Sanki sezonun son maci gibi laubali ve vurdumduymazlardi.Utansinlar.

Hakem Kayseri'nin bariz 1 penaltisini vermedi.Alex'in posisyonu da sanki penaltiydi.

Bir dip not Yozgatli icin yazmak lazim.Son dakikada 6-0 ondeyken sakatlanmak pahasina gol cikardi,helal olsun.Herkesin yapacagi bir sey degil hele ki profesyonel bir futbolcuysan.Takdir ettim.

Selamlar
Savas
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Eveeet kadıköyden skor bilgisini de aldık. Fenerbahçeyi şampiyon ilan ediyorum :)
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

LigTV mi yoksa FenerTV'mi. Bu Tanrikulu denen adam Fenerkulu galiba. Guya maci degerlendiriyor. Yazik!. Bu arada Appaiah efendi benim deri rengime hakaret edildi demi$. Herhalde Emre bilmemnesini $ey yaptigim Arap marap mi dedi bilemem. Demi$tir. Appaih zaten bayagi saldirgandi o sahnede ka$indigini saniyorum. Emre zaten yuzundeki gozundeki tirmik izlerinide gosterdi mactan sonra.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Savas Macun wrote: Bir dip not Yozgatli icin yazmak lazim.Son dakikada 6-0 ondeyken sakatlanmak pahasina gol cikardi,helal olsun.Herkesin yapacagi bir sey degil hele ki profesyonel bir futbolcuysan.Takdir ettim.
Savas
mac heyecaniyla, cok da artisi eksisi dusunulmeden yapilmis bir hareket, o yuzden cok uzerinde durmamali. ama ben hareketin takdirlik bir yanini goremiyorum. ha 6-0 ha 6-1. hic onemi olmayan birsey icin bacagini riske atmaya deger mi? yozgatli bacagini kirsaydi, bunun fener'e verecegi muhtemel zarar o 1 golun zararindan fersah fersah otede olmaz miydi?
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Fatih Mutlu wrote:
Savas Macun wrote: Bir dip not Yozgatli icin yazmak lazim.Son dakikada 6-0 ondeyken sakatlanmak pahasina gol cikardi,helal olsun.Herkesin yapacagi bir sey degil hele ki profesyonel bir futbolcuysan.Takdir ettim.
Savas
mac heyecaniyla, cok da artisi eksisi dusunulmeden yapilmis bir hareket, o yuzden cok uzerinde durmamali. ama ben hareketin takdirlik bir yanini goremiyorum. ha 6-0 ha 6-1. hic onemi olmayan birsey icin bacagini riske atmaya deger mi? yozgatli bacagini kirsaydi, bunun fener'e verecegi muhtemel zarar o 1 golun zararindan fersah fersah otede olmaz miydi?

Olurdu fakat ben severim boyle oyunculari.Skor ne olursa olsun gozunu budaktan sakinmayan adamlar cogul olursa bir takimin basari sansi yukselir.Allah yuzune guldu de sakatlanmadi.Dedigim gibi profesyonel bir adamin yapmayacagi bir hareket belki de ama amator ruh olmadan da bu isler olmaz.Demek istedigim budur.

Selamlar
Savas
Post Reply