Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hasan Tezcan wrote:Oha cuuuss derler :o Sayet bu dogru ise Vestel'e gunahini vermesinler...

"Vestel Manisapor'un da Hakan Balta'nın transferine karşılık 2.5 milyon Euro ve Ferhat ile Aydın'ı 1.5 yıllığına kiralık olarak istediği öğrenildi" - IHA
Ustelik bu oyuncunun mukavelesi 05-2007 bitiyor...
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Tam Cengiz abilik. Bakin dilaver ne demis:

'' Halil Altintop 2010 yilinda serbest kaliyor, umarim o zaman yakin dostum Schalke baskani , insallah gorevde olursam bize bu transfer icin yardimci olacak ''

:roll: 2010'dan bahsediyor, isallah falan diyor. Kurtulus yok bundan.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Kerem Tezic wrote: :roll: 2010'dan bahsediyor, isallah falan diyor. Kurtulus yok bundan.
Sanırım yaşadığı sürece başkanlığı bırakmaya niyeti yok.

Allah gecinden versin diyeyim bari. :lol:
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Adnan Polat'la oturup kendisine gelip giden basarisiz turk futbolculari sayip, Galatasaray'da Turk futbolcularda basarili olamiyor demek lazim.

Ne demekmis yani Brezilyalilar millet olarak nasil GS'de basarisizmis??
Inanilir gibi degil. Capone geldigi ilk gunden itabaren col iyi oynadigi, onun yerini hala dolduramamis olmamiz baska mesele. Ayrica Jardel'in golleriyle CL'de ceyrekfinal oynamistik, birde super kupa kazanmistik sanki ama belki ben yanlis hatirliyorum, adnan polat kadar iyi anlamam bu islerden.

Uzun devre arasi beni soguttu (her seneki gibi), pek takip etmiyorum bir kac haftadir, ama Ilic'in gitme olasiligi yuksek gibi gozukuyor. Cok buyuk kayip olur bizim icin. Hem cok etkili hem lider gibi davranmaya baslamisti, onun yoklugunda Arda'nin sacmalamaya baslama olasiligida cok artar, sampiyonluk cok cok zor olur.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

ALTINTOP’A ÖZEL SPONSOR
Hamit Altıntop’un gelecek sezon Galatasaray’da forma giyeceğini açıklayan Başkan Özhan Canaydın Hamit’in bonservis bedeli için sponsor bulduklarını da açıkladı. Canaydın, toplantının yapıldığı Kaya Ramada Otel’in sahibi Burhanettin Kaya’nın Hamit’in sponsoru olacağını söyledi.
----------------------------------------------------------------------------
Yahu bunlar hakikaten usutuk. Hamit'in bonservisi elinde daha ne sponsor buluyorsun? Vah vah vah.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Dun GSTV'ye banttan (bakiniz canli degil) demec vermis Adnan Polat.HA'ya cok iyi bir teklif yapigini soyledi.

Ancak Altintop'un Turkiye'ye gelmek istemedigini cunku hangi stada giderse gitsin kufur yiyecegini soyledi.Yada ben haberi komple yanlis anladim.

Yakinda abi gelip gelmeyecegini soyleyecekmis.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Milliyet sezon sonu için Hamit kesin diyor ama inanmıyorum. İmzayı görmeden inanmama prensibini tam anlamıyla özümsemiş bir insanım artık yada yönetimden umudumu tamamen kestim :D

Ayrıca, bu Hamit sağ kanatta oynayan mıydı? İkisini hep karıştırıyorum. İkizlere benzer isim verilmesinden nefret ediyorum :D

Eğer sağ kanatta oynayansa, Sabriyle iyi bir ikili olurlar. Zaten milli takımda oldular..
Can Baysan

Post by Can Baysan »

KEREM, E.ŞEKERSPOR'DA (Ajansspor.com)
İkinci yarı hazırlıklarını sürdüren ve geçen hafta kadrosuna 7 futbolcu daha katan Etimesgut Şekerspor, son olarak bugün 26 yaşındaki Kerem ile sözleşme imzalayarak uzun süredir sürdürdüğü kaleci arayışına son verdi.

Deneyimli file bekçisinin bonservisinin elinde olduğu belirtildi.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Özgürcan 1,5 yıllığına kayserispora kiralanmış.. (TV8)
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gecenlerde gozume Konyaspor Yurdanov ve Okan Koc ile yollarini ayirdi diye bir haber ili$ti idi. Hadi hicbir yerde diki$ tuturamiyan Okan Koc'u anladik ama Konyaspor'un ilk yarida her macinda oynami$ ve de dort gol atmi$ Yurdanov ile yollari neden ayrilmi$ acaba? Nuri Saglam mi ne imi$ TD'leri ve oturduk sene ba$Inda yapilan bir senelik sozle$syi kar$ilikli olarak fesh ettik demi$.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

SkyTürk'te Atilla Gökçe Ergün Pembe'nin Erciyesspora gitme ihtimalinden bahsediyor..

Pek katkısı olmuyor ama gitmesini istemem, ayıp diye birşey var..

Önümüzdeki sezonda oynamayı düşünüyorsa gidebilir tabi, ama sezon sonu bırakacaksa burda bıraksın.. Hem bizde adama kıtlığı mutlaka yaşanır.. Orhan Sakatlanır, ardından Ferhat sakatlanır aaaa bide bakmışız joker Cİhan gene sok bekte şov yapıyor..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Telegol başladı, gömüzüz aydın. Cihan Oskay olayında sonradan tırsıp sinmesi üzücüydü ama genede eğlenceli bir program :D

Schalke'nin başkanı göstermelikmiş, sadece açılışlara kokteyllere katılıyormuş, klüp üzerinde hiçbir etkisi yokmuş :D

Kendisi Hamit için bizim başkana söz vermişti ya.. :D
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hurriyet manset yapmis. Ersun Yanal haziranda geliyormus. Muhtemelen resmi siteden yalanlama gelir kisa zamanda. Daha ligin ortasinda aciktan aciga boyle bir anlasma yanlis olur.

Isin garibi Can Cobanoglu da geliyormus.
Ve söz kestiler
Ali Naci KÜÇÜK 25 Ocak 2007

Erik Gerets’in "yeni sözleşme" önerisine kulak tıkayan sarı kırmızılı yöneticilerin, geçtiğimiz hafta anlaşmaya vardığı Ersun Yanal ve Can Çobanoğlu ile haziran ayında sözleşme imzalayacağı öğrenildi.

MUHTEŞEM ikili Galatasaray’da buluşuyor... A Milli Takım’ın 2002 Dünya Kupası’nda üçüncü olmasında büyük payı olan menajer Can Çobanoğlu, ay yıldızlı takımda bir dönem birlikte çalıştığı teknik direktör Ersun Yanal’la bu kez sarı kırmızılı takımın başarısı için ter dökmeye hazırlanıyor.

Geçen sezon takımı şampiyon yapan Belçikalı teknik adam Erik Gerets’le sezon sonunda yollarını ayırma kararı alan Galatasaray yönetiminin geçtiğimiz hafta Yanal-Çobanoğlu ikilisi ile masaya oturup, sezon sonu için anlaşmaya vardıkları, imzanın haziran ayında atılacağı iddia edildi.

Erik Gerets’in devre bitimine doğru, sözleşmesinin uzatılması konusunda yaptığı çağrıya kulak tıkayan sarı kırmızılı yöneticiler, çalıştırdığı takımlarda aldığı flaş sonuçlarla ve oynattığı modern futbolla iz bırakan, ardından A Milli Takım’ın başına getirilen Ersun Yanal’ı takımın başına getirmek için kolları sıvadı. Sarı kırmızılılar, bunun için önce Vestel Manisaspor yöneticileriyle bir araya geldi. Sözleşmesi devam eden başarılı teknik adamın 600 bin dolar tutarındaki tazminatının da diyalog yoluyla çözüldüğü belirtildi.

Arda’dan sonra Oğuz

Vestel Manisaspor’un ana sponsoru olan Vestel’in yönetim kurulu başkanı Ahmet Nazif Zorlu’nun iyi bir Galatasaraylı olması, tazminat sorununu ortadan kaldırırken, Oğuz Sabankay’ın Ege kulübüne kiralanması da iki kulüp arasındaki iyi ilişkilerin gelişmesine katkıda bulundu.

Geçtiğimiz sezon Galatasaray’dan kiraladığı Arda Turan’ı Türk futboluna kazandıran Ersun Yanal’ın, Oğuz Sabankay’ı önümüzdeki sezon sarı kırmızılı takıma hazırladığı belirtiliyor.

İmza haziranda atılacak

Takımı şampiyon yapsa bile Erik Gerets’le devam etmeme kararında olan ve gerekçe olarak "Onunla mutlu değiliz" görüşünü savunan Galatasaray yönetiminin, geçtiğimiz hafta söz kestiği Ersun Yanal-Can Çobanoğlu ikilisiyle devre bitiminde resmi sözleşme imzalayacağı ifade edildi.

Sarı kırmızılı yöneticilerin böylece hem sözleşmesi biteceği için Erik Gerets’e tazminat ödemekten kurtulacağı, hem de Türk futbolunu ve genç yetenekleri yakından tanıyan Ersun Yanal’la büyük başarılar kazanmayı hedeflediği belirtildi.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Tolga Girici wrote:Hurriyet manset yapmis. Ersun Yanal haziranda geliyormus. Muhtemelen resmi siteden yalanlama gelir kisa zamanda. Daha ligin ortasinda aciktan aciga boyle bir anlasma yanlis olur.

Isin garibi Can Cobanoglu da geliyormus.
Bu sallama haberlere bitiyorum... :D Bazen onlerine bir sablon alip, isimleri filan degistirip, oldugu gibi tekrarliyorlar gibime geliyor.

Bugunun dersi, "[Ornekli] Sallama Haber Nasil Yazilir?" (yazmis miydim ben bunu sanki daha onceden yahu, supheye dustum simdi! :) :oops:):
:arrow: Oncelikli olarak, oznesi (kaynagi) hic bir sekilde belli olmayan, edilgen cumleler, bolca serpistirilir:
... Ersun Yanal ve Can Çobanoğlu ile haziran ayında sözleşme imzalayacağı öğrenildi.
... masaya oturup, sezon sonu için anlaşmaya vardıkları, imzanın haziran ayında atılacağı iddia edildi.
... tazminatının da diyalog yoluyla çözüldüğü belirtildi.
... Oğuz Sabankay’ı önümüzdeki sezon sarı kırmızılı takıma hazırladığı belirtiliyor.
... Ersun Yanal’la büyük başarılar kazanmayı hedeflediği belirtildi.
:arrow: Ilk etapta akla gelecek puruzler icin (hele de GS gibi maddi sorunlu takimda), "uygun" cozumler uretilir. Bu cozumlerin, en basinda "iyi taraftar bir yonetici/camia buyugunun forsu" gelir:
... Ahmet Nazif Zorlu’nun iyi bir Galatasaraylı olması, tazminat sorununu ortadan kaldırırken...
:arrow: Gelecege yonelik haberleri icin, ozel deyimli ifadeler de renk katici olur:
... takımın başına getirmek için kolları sıvadı.
Özgür
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Ceyhun Trabzonspor'da
A.A. 30 Ocak 2007
Ankaragücü'nde forma giyen tecrübeli futbolcu Ceyhun Eriş, bonservisi ile birlikte 1,5 yıllığına Trabzonspor Kulübü'ne verildi.

İki kulüp arasında uzun süredir devam eden görüşmeler olumlu sonuçlandı. Bordo-mavililer, Ceyhun'u bonservisi ile birlikte 1,5 yıllığına transfer etti. Ankaragücü bu transfere karşılık Trabzonspor'dan 1,5 yıllığına Murat Ocak'ı kiralık olarak renklerine bağladı.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Locked