Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular 2006-2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Cengiz Akgun wrote:...
2002-2004 arası çöküntü sürecinin sorumluları arasında Fatih Terim'i zikretmemiş olsaydın, üstte dediklerinin anlamı daha büyük olurdu.

Terim'e sunulanlar ile Gerets'e sunulanlar arasında özde çok büyük farklar yok.

Yoksa "Belçikalı'ya şapır şupur, Fatih'e yarabbi şükür" mü diyorsun Cengiz Ağabey?
Liseli vardı ya ah o liseli...
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz abi ben ne dogru ne egeri ona bakiyorum. Avrupada is yapacak
bir sekil benim kistasim. GS'in su an ki hali hic ic acisi degil. Zico
ne yapmis beni ilgilendirmiyor. Ekonomi olayina deginmissin...Gerets'den
daha iyi alternatifler var, kadroyu degerlendirebilecek, gereken yatirimlara
yol acabilecek TD'ler. Benim adayim Rasit Cetiner...neden Aykut olmasin.

Gerets'in GS'a katkisi yok, usterlik zarar verdigine inaniyorum. Konu uzerine
Ozan iyi yazmis.
Can Baysan

Post by Can Baysan »

İpleri Aziz Yıldırım'ın elindeki, ağızlarından zehir püskürten Üç Silahşörler (Nihat-Mahmut-Murat) sırasını savmış bugün; tetikçilik görevinde piyangodan Şekip Mosturoğlu çıkmış:

http://www.ajansspor.com/haber/172051
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Can Baysan wrote:

Yoksa "Belçikalı'ya şapır şupur, Fatih'e yarabbi şükür" mü diyorsun Cengiz Ağabey?
Birak Allah a$kina. Terim bir bucuk yilda kimine gore 35 milyon kime gore 60 milyon dolari yedi bitirdi. Ota boka bonservisi yok yalani ile istemesiyle gelen gidenleri bir say istersen. Gerets'in Heinz di$inda alin dedigi bir futbolcuyu sayabiliyor musunuz GS'ya getirilebilen?
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Mar 05, 2007 12:17 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Cengiz Akgun wrote:Birak Allah a$kina. Terim bir bucuk yilda kimine gore 35 milyon kime gore 60 milyon dolari yedi bitirdi. Ota boka bonservisi yok yalani ile istemesiyle gelen gidenleri bir say istersen. Gerets'in Heinz di$inda alin dedigi bir futbolcuyu sayabiliyor musunuz GS'ya getirilebilen?
Gerets transfer isteyerek vakit öldüren bir adam değil. Transfere lüzum olmadığı sanısı görüyor olabilir. Hagi döneminin Song-Ribery-Conceicao'larına say (Hepsi milyon dolarlık adam bunların).

G.Saray isterse transfer yapar, ötesi hikayedir. Mehmet Topal'a 1 milyon dolar bonservis kim verdi?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:...
Benim adayim Rasit Cetiner...neden Aykut olmasin.

Gerets'in GS'a katkisi yok, usterlik zarar verdigine inaniyorum. Konu uzerine
Ozan iyi yazmis.
Aykut'u ben de onermi$tim. Ben Geret kalsin gitsin kavgasi yapmiyorum. Ama kim gelirse gelsin bu yonetim ve bu kadro ile Avrupa da bir $eyler yapmak hayal.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Kayseri Erciyes deplasmanda Antep'i 1-0 yenmis.

Biz bu halimizle Antep deplasmaninda 10 mac oynasak birini bile kazanamayiz. Bulent Korkmaz isi cok iyi goturuyor. Daha onceki bazi laflarindan sonra iyi bir teknik direktor olamayacagini dusunuyordum, ama sanirim Lucescu ve Terim'den cok sey ogrenmis. Ozellikle Lucescu'dan. Az gol yiyen, maci birakmayan, hirsli bir takim yaratti kisa zamanda.
Tan Erten

Post by Tan Erten »

FB yoneticisi Ozaydinli simdi Maraton'a baglandi. Sansal ve Erman'a saldiriyor. Erman icin "Adini bilmiyorum" filan gibi bayagi cocuksu laflar etti; hani ismini agzina almak istemiyor hesabi. Sonrasinda Erman'la ekran basinda tartismalar. Sonucta da Erman'in dedigini kabul etti, neyse...

Turkiye'deki kulup yoneticilerinin cok kaliteli oldugu genel olarak soylenemez. Ama FB yonetiminin seviyesi gercekten boyle bir kulube yakismiyor. Mactan sonra Sekip Mosturoglu, simdi Ozaydinli... Bunu FB rakibimiz diye soylemiyorum, ancak hakikaten cok siritiyor bir durum...
Tan Erten
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:Kayseri Erciyes deplasmanda Antep'i 1-0 yenmis.

Biz bu halimizle Antep deplasmaninda 10 mac oynasak birini bile kazanamayiz. Bulent Korkmaz isi cok iyi goturuyor. Daha onceki bazi laflarindan sonra iyi bir teknik direktor olamayacagini dusunuyordum, ama sanirim Lucescu ve Terim'den cok sey ogrenmis. Ozellikle Lucescu'dan. Az gol yiyen, maci birakmayan, hirsli bir takim yaratti kisa zamanda.
Ba$arinin sirlarindan beri azim ve inanc. Bunu gecen sene GS'da bir $ekilde ya$adi. Herkesin olmaz dedigi yerde son maca kadar olur diye mucadeleyi birakmadilar. Bulent bunlari bir kere degil birkac kere ya$adi. Bir UEFA kupasini GS nasil kaldirabildi bunu da biliyor ve Terim'in son doneminde kendine yapilanlari da gordu. Ama gaz bir yere kadar. Ba$ari gelince gazin tesiri de bitiyor. Bok olmadan kokuyorlar. Maksat bir standart tutturulup onun altina du$memek.

Bak gecen sene Gerets bu kadroyla yapti niye bu sene yapamiyor diye soruyorlar. Yapamaz elbette. Gazin tesiri gecti ben kimdenim diye geziyorlar artik.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tekrar söylüyorum: 3 maç üst üste kazanmayı başaran şampiyon olur :D
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Tolga Girici wrote:Kayseri Erciyes deplasmanda Antep'i 1-0 yenmis.

Kendimizi Erciyes'li futbolcularin yerine koyarak bu durumu anlamak mumkun. Basimiza bir adam geliyor futbolda yemedigi halt kalmamis. Ulkede defalarca kahraman ilan edilmis. GS'nin basarili yillarinda ekrandan defalarca kicini yirtarak bagirdigini gormusuz, yani takimi iceriden organize etmis. Hic yilmamis, negatif harketlerle de olsa hep pozitif enerji sacmis.

Bu adam ben futbolu biliyorum dedigi zaman suphe duyacak hic kimse cikamaz bulundugu ortamda. Butun bunlari bir lider edasiyla ve simarmadan etrafina aktarabildigi zaman Erciyes takiminda olan bizler bu durumun gucunun altinda cenemiz kapar isimizi yapariz.

Bu acidan bakildiginda Bulent'in takim icersinde pozitif enerji yarattigi ve ogrendiklerini unutmadigi belli oluyor. Bakalim ne olacak?

Ben artik GS'den cok Erciyes'in gelisimini izleyecem bu yil. Belli mi olur! Belki bir FT daha doguyordur. Hem de onunla ayni bolgede futbol oynamis olan birisi.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Can Baysan wrote:
Cengiz Akgun wrote:...
Bunu her gordugum yere yazacagim: Hagi, Popescu, Taffarel, Arif, 10 yas genc Hakan Sukur, Hakan Unsal, 10 yas genc Ergun, Fatih Akyel, 10 yas genc Okan Buruk, 10 yas genc ve yardimci bir rolde Hasan Sas, sonra yavastan Emre Belozoglu falan.

Bunlarla Gerets'e sunulanlar arasinda ozde cok buyuk farklar yok!

Can herhalde kendi yazdigina o kadar inanmamissinki, "ozde" "cok buyuk fark" falan diye sulandirmisin. Yoksa bunlar arasinda fark yok desen cidden acaba 1996-2000 arasinda GS'i, Hagi'yi seyretti mi diye soracaklar.

Bunlarin ozunde cok cok buyuk farklar var, buyuk otesi var hatta. Ilic'le Hagi'yi, bir suru adamin 35-25 yas arasi hallerini, Cihan'la Fatih Akyel'i, Ayhan ile Emre Belozoglu'na bakip ozde buyuk fark yok demek icin ne kadar arguman zorluyor olmak lazim, inanamiyorum.

Ali
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Ismail Gezer wrote:Tekrar söylüyorum: 3 maç üst üste kazanmayı başaran şampiyon olur :D
Hak veriyorum. Buunki FB-Sivas macini seyrettikten sonra ligin altinin, ustunun, tepeninde futbol kalitesinin ne kadar kisaldigini daha net gordum.

BU hafta maci versekte durumumuz umutsuz degil. Aksine pozitif bir etkisi bile var. Kritik zamanda isimli oyuncularin takimdan formsuzdur diye kesilmesi, oynatilmamasi onemli bir uyari, arti genc oyuncularada bu isin bir tekel olmadigini gosterdi, moral verdi.

Ben basini cok iplemiyorum, yarisi yalan dolan , diger yarisi geyik , durum sekle gore yorumcu. Asil kriter taraftarin, trubundekilerin sesi. Simdiye kadar bir iki kilcik disinda , taraftar sabirli. Ozellikle FB 6 puan ondeyken bile takimlarina guvenmiyor, BJK taraftari Tigani'yi bir malubiyette silkeliyicek. Gecen senenin psikolijik etkisini avantajimiza cevirebiliriz.
Kemal Bakircioglu
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Ali Gursel wrote:Can herhalde kendi yazdigina o kadar inanmamissinki, "ozde" "cok buyuk fark" falan diye sulandirmisin. Yoksa bunlar arasinda fark yok desen cidden acaba 1996-2000 arasinda GS'i, Hagi'yi seyretti mi diye soracaklar.
2002-2004 arasını kastetmiştim.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Can Baysan wrote:
Ali Gursel wrote:Can herhalde kendi yazdigina o kadar inanmamissinki, "ozde" "cok buyuk fark" falan diye sulandirmisin. Yoksa bunlar arasinda fark yok desen cidden acaba 1996-2000 arasinda GS'i, Hagi'yi seyretti mi diye soracaklar.
2002-2004 arasını kastetmiştim.
Yanlis anlamisim, pardon. Ondan da tam emin degilim, en azindan Terim istedigi kisileri aldi hep, ama onemi var mi onu da bilmem. Ayni yonetim donemiydi degil mi? :)
Post Reply