Barış Özbek & Serkan Çalık GS'da..

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Barış Özbek & Serkan Çalık GS'da..

Post by Mehmet Gorgen »

HAYIRLI OLSUN............

İşte G.Saray'ın gurbetçileri

İşte Galatasaray'ın transfer ettiği iki genç gurbetçinin futbol kariyerleri....5 Haziran 2007 17:54Galatasaray, Almanya 2. Ligi'ne veda eden Rot Weiss Essen'den transfer ettiği Barış Özbek ve Serkan Çalık, Türk futbol kamuoyunun tanımadığı isimler. İşte takımın önemli futbolcuları olarak gösterilen iki isim hakkında herşey:

Servet'in ardından Sarı kırmızılıların kadrosuna kattığı iki gurbetçi futbolcu, bu sezon takımları küme düşse de diğer gurbetçi futbolcu Barbaros Barut ile birlikte sivrilen isimler oldu. Özellikle Daum'un takımı Köln ile yapılan maçta rakip takımı dağıtan isimler olan genç yıldızlar, yine de Essen'in küme düşmesini engellleyemedi. İşte Barış Özbek ve Serkan Çalık'ın istatistikleri:

BARIŞ ÖZBEK

14. Eylül 1986 doğumlu olan Barış Özbek orta sahada ve kanatlarda forma giyebiliyor. 1.80 boyundaki genç futbolcu, 2003'te Hordel'de profesyonel kariyerini başladı. 2005'te Rot Weiss Essen'e transfer olan futbolcu, defansif bir anlayışa sahip. Bu sezon 25 maçta forma giyen Barış, 1 gole imza attı.

SERKAN ÇALIK

Rot Weiss Essen'in hücumdaki isimlerinden biri olan Serkan Çalık, 15. Mart 1986 doğumlu. Daha önce Monchengladbach forması da giyen genç yıldız, bu sezon 32 maçta oynadı ve iki kez fileleri havalandırdı. ancak sezonun en önemli maçını Daum'un takımı Koln'e karşı oynayan Serkan, 1 gol attığı maçta özellikle Alpay'a yaşattığı zor anlarla dikkat çekti. 1.67 boyundaki futbolcunun sözleşmesi sona eriyordu.

Ligtv

"Ergün ayrılıyor"

Galatasaray Futbol Şube Sorumlusu Adnan Sezgin, sarı-kırmızılı takımın transferleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Sarı kırmızılı takımın yeni teknik direktörü Feldkamp'ın basın toplantısından sonra açıklama yapan Sezgin, iki gurbetçi futbolcu ile sözleşme imzaladıklarını belirterek, şöyle konuştu: "Essen'de oynayan Barış ve Serkan ile sözleşme imzaladık.

Hocamız da onları biliyordu aslında bu imzayı daha önce attık ama açıklamayı bugüne bıraktık. Sözleşmesindeki tarih nedeniyle böyle bir yol izledik. Gerek yerli gerek yabancı transferlerinde sona yaklaştık ama lütfen isim sormayın bitince size isimleri açıklayacağım. Mondragon ile çok iyi bir şekilde, karşılıklı teşekkür ederek yollarımızı ayırdık. Bunun dışında hemen hemen tüm futbolcular ile sözleşmelerimiz devam etse de görüşmelerimiz olacak. Takımda kalanlar olduğu kadar ayrılanlar da olacaktır." Adnan Sezgin, Ergün'ün Galatasaray'dan ayrılacağını ifade ederek, "Ergün ile görüştüm, uzun yıllar Galatasaray'a hizmet etmiş bir arkadaşımız.

Galatasaray'ın en başarılı yıllarında görev almış bir arkadaşım. Ergün ile bir sohbet toplantısı yaptık, kendisi futbola devam etmek istediğini söyledi ben de kendi görüşlerimi belirttim. Ergün önümüzdeki sezon başka bir takımda futbol hayatına devam edecek ama ona kapılarımız her zaman sonuna kadar açık olacaktır" dedi. Sezgin son olarak, "İliç için Salzburg'tan 600 bin Euro'luk bir teklif geldi, biz de kabul etmedik. Tüm futbolcular hoca ile toplantı yaptıktan sonra kalacak ve gidecekler netleşecek" diye konuştu.
Last edited by Mehmet Gorgen on Thu Jun 07, 2007 10:37 pm, edited 2 times in total.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Kume dusen takimlardan toparladigimiz oyuncular.

Cihan
Orhan
Volkan (ayrildi)
Necati
Mehmet Topal
Baris
Serkan
Orkun (olursa)

Bildigim kadariyla gelenlerden yanliz Mehmet Topal'a bonservis verildi.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yildizlar $ampanya gibi patlamaya ba$ladi desenize. Ba$ka kimleri aliyorlar. Carrusca'nin karde$i yok mu imi$.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Arkadaşlar,

Tamam bu adamlar yıldız değil ama yıldız olabilirler. Çünkü 2.ligde oynamöalarına rağmen Alman ümit milliş takımında bire direkt oynayan diğeri yedekten de kadroya girse ümit milli olmuş oyuncular.

FB serhat, TAyfur, tayfun, gibi adamları 1. ligde A milli takımda oynarken mi almıştı.

Ha bu oyuncular takımda direkt oynar mı veya bunlara öncelikle ihtiyacımız var mıydı diye sorarsanız ayrı konu.

Barış özbek Alman ümit milli takımında ve kendi takımında defansif orta saha olarak ilk 11'de oynuyor. Mehmet güven ve mehmet topal varken alınması ne kadar doğru tartışılır. Serkan ise açık olarak oynuyor fakat benim seyrettiğim 2 maçta da yedek olarak kulübede oturduğundan seyredemedim.

Takımlarının resmi sitesi de GS'A transferleri teyit etmiş.

http://www.rot-weiss-essen.de/main.php? ... hread=2682
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image
Image
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Orta sahada Inamoto ile Topal'in rekabet etmesindense iki genc oyuncunun rekabetini tercih ederim. Ayni sekilde solbekte ferhat'in Ergun ve Orhan Ak ile rekabet etmesi yerine Volkan Yaman'i alsak iyi olur. Ayni sey Cihan, Ugur Ucar, Erkan Ferin icin de gecerli. Gelecek vaadetmeyen Cihan, Orhan artik bize fayda etmiyor, yildiz oyuncu da alamayacagimiza gore bu tur gurbetciler iyi tercih, insallah faydali olurlar.

Bu yaz kampinda cok dikkatli bir degerlendirme yapilmasi lazim. Bir kamyon dolusu genc oyuncu var. Objektif bir sekilde secim yapilip, digerlerinin iyi takimlara kiralanmasi lazim. Bu konuda iki Adnan'in Feldkamp'a sinirsiz guvenmesi ve iyi bir calisma ortami hazirlamasi gerekiyor.

BU arada Kalli'nin yardimcisi olacagi soylenen Burak Dilmen'i Google'dan aradim, Derwall zamaninda Almanya'dan gurbetci olarak gelmis. 2000 senesinde kupa finali oynayan Antalyaspor'un yardimci antrenoruymus, hatta teknik direktor rahatsizlaninca basa gecmis. Hurriyet arsivinden asagidaki haberleri buldum. Hirsli bir adama benziyor, belki Feldkamp'in veliahti o olur, iyimser bir ihtimalle.

http://arsiv.hurriyetim.com.tr/akdeniz/ ... /01spo.htm

http://arsiv.hurriyetim.com.tr/akdeniz/ ... /01spo.htm
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image

Image
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Alman Futbol federasyonu resmi sitesinde ümit milli oyuncuları Çalık ve Özbek'in GS'a gideceğini yazmış.

http://www.dfb.de/index.php?id=500014&t ... Uid]=11385
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Alman futbol federasyonu sitesinde Barış ve Serkan ümit milli kadrodaki tek türk asıllı oyuncular ve ikisi de 5'er defa ümit milli olmuş.

http://www.dfb.de/index.php?id=500109&n ... 0a9b1a43e2

http://www.dfb.de/index.php?id=500109&n ... 000f366cfb
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Galatasaray’a 3’üncü gurbetçi
7 Haziran 2007
TRANSFERDE genç ve yetenekli oyunculara yönelen G.Saray, Barış Özbek ve Serkan Çalık’ın ardından 3. gurbetçiyi renklerine bağladı.

Sarı kırmızılılar, B.Leverkusen’in 2. takımında kaptanlık yapan Ali Çamdalı’yı transfer edip, Antalya’ya tatile gönderdi. 23 yaşındaki futbolcunun orta sahada önlibero olarak görev yaptığı belirtildi. Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin’in izleyip beğendiği gurbetçi futbolcu, yönetimin onayı alındıktan sonra transfer edildi.
Arif Yilmaz

Post by Arif Yilmaz »

Aslinda ilk bakista biraz hesapsiz gibi gorunuyor bu yeni transfer ama Kalli'nin futbolculara asiri yukleme yaparsa sezon icinde artacak olan sakatlik sorununu asmak icin iyi bir yol gibi de dusunulebilir.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Görkem KIRGIZ wrote:
Mehmet Gorgen wrote:23 yaşındaki futbolcunun orta sahada önlibero olarak görev yaptığı belirtildi.

Şaka mı bu? Mehmet Güven, Mehmet Topal, Ayhan Akman, Barış Özbek, şimdi de aynı mevkiiye Ali Çamdalı.

Ne yapmaya çalışıyor bunlar, deli danalar gibi koşup başka bir nane yiyemeyen bir takım mı kuracaksınız anlamadım ki. Batista X 11'e hiç bu kadar yaklaşmamıştık.
Birde de defansif orta saha olarak gelecek olan Polak var.
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Bir negatif hava dalgasi forumda hukum suruyor, bazi itirazlari anlamak gercekten guc. Sanki bu 5 futbolcunun hepsi kadroya konacak. Her sene gereginden fazla oyuncu alinir, sezona dogru bunlarin bir kismi kiralik verilir. Bunlar, burada yazan herkesin bildigi seyler, fakat bir isyan haliyle her yapilana itiraz etme durumu ortaya cikti. Kalli iki on libero ile oynayacaksa kadroda 3 tanesinin bulunmasi cok mu abes?
Tan Erten
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Selamlar,

(Uzun zaman oldu yine yazmayali, cok acayip seyler oldu gecti, ben yazmadim, hep okudum ama yazmadim, simdi de boyle bos bir gundemde tutamiyorum kendimi :lol: )

Oncelikle umit milli futbolcu transferleri beni sevindirdi. Kallinin futbol dunyasini(ozellikle Almanya ve Turkiye) iyi takip ettigine inaniyorum. O yuzden bu transferlerden umutluyum. Adaptasyon bekimindan da KHF gereken herseyi yapacaktir.

Pozisyonlari da pek onemli degil, orada oynayabilen futbolcu sayisi da. Cunku (sadece degil ama ozellikle)bu yasta futbolcular icin oynayabildikleri yerler bence o kadar da kemiklesmis degildir. Iyi teknik adamlar iyi futbolculari bircok sekilde kullanabilir. On libero ile bek pozisyonlarinin gerekli ozellikleri birbirine benzer mesela. Futbolcunun diger ozelliklerinin gelistirilebilme potansiyeline gore de teknik direktor oyuncuyu baska bir pozisyona hazirlayabilir. Serdar Kurtulus guzel bir ornek buna. (Ayhan, Umit Ozat, hatta Erdal Keser, 19 yasina kadar sol bek oynamis Hristo Stoichkov gibi yiginla ornek var ne bileyim..)
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Futbolcular oynadiklari pozisyona gore degil, Almanca bilgilerine gore aliniyorlar. Mondi de Almanca sinavindan caktigi icin yollanmis, simdi Song da o yuzden gidecek, Tomas bir ihtimal kurtarabilir cat pat Almanca bildiginden. Ilic de kacabilmek icin bildigi halde Almanca bilmiyor numarasi yapmis.

Plan uc asagi bes yukari belli oldu, ben yazayim. Az harcama ile bir suru genc "yildiz adayi", cogu da Alman gurbetci ile doldurulacak takim, yani Kalli Almanya'da yasadigi banliyode takim kurar gibi GS kuracak (tekrar edeyim, Almanca konusmak on sart, Hakan Sukur de gidici ama Umit Karan'in yarim vole ve rovesatalari daha bir sure bizimle) sonra da o takim basarili olacak (yerse yani).

Olursa ne ala, iyi is yapti yonetim denecek, yoksa kabahat Kalli'ye yuklenecek ve cidden cok endise icindeyim ama ben bu adamin buyuk yuzsuzlukle 2008de tekrar baskan adayi olacagindan korkmaya basladim.

Ali
Post Reply