CL 3Q (ŞL 3. ön eleme): GS - S. BUCUREŞTI (2-2 Nonda(2))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Leo Bacica

Post by Leo Bacica »

No idea what happened, I can't post here anymore. Help?
1988/89 Champion's Cup:
Steaua - Galatasaray 4-0
Galatasaray - Steaua 1-1
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Leo Bacica wrote:No idea what happened, I can't post here anymore. Help?
There is apparently a technical glitch. It is being investigated. Some posts are lost.
Leo Bacica

Post by Leo Bacica »

Ok, thanks for the info.

My last (long) post returned some errors. I figured it was too long and tried to put it in chapters. I posted the first part, but then failed to put the second. I kept trying to paste it the last days, but it always returned a strange error message.

SQL works in mysterious ways.
1988/89 Champion's Cup:
Steaua - Galatasaray 4-0
Galatasaray - Steaua 1-1
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Leo Bacica wrote:Ok, thanks for the info.

My last (long) post returned some errors. I figured it was too long and tried to put it in chapters. I posted the first part, but then failed to put the second. I kept trying to paste it the last days, but it always returned a strange error message.

SQL works in mysterious ways.
Yes. Our admin posted this in another topic, in Turkish, as part of people trying to post w/o success:

4401 CL 3Q ($L 3. ön eleme 2008-08-05 22:59:54 Leo Bacica
4401 CL 3Q ($L 3. ön eleme 2008-08-05 23:01:30 Leo Bacica
4401 CL 3Q ($L 3. ön eleme 2008-08-05 23:05:13 Leo Bacica
4401 CL 3Q ($L 3. ön eleme 2008-08-06 08:20:22 Leo Bacica
4401 CL 3Q ($L 3. ön eleme 2008-08-06 08:21:22 Leo Bacica
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Bu arada gecen yilin UEFA kupasi finalisti Rangers, Kaunas diye bir Litvanya takimina elenmis.

Sezon oncesi maclari cok acimasiz oluyor birader! Bakalim bizim piyango nasil cikacak.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ben cok ciddi sekilde bu mactan urkmeye basladim.
Guclu bir orta saha ile maci 1-0'a kitlemek lazim diye dusunuyorum.

4-6-0 oynamak..

Orta saha oyuncularindan , Baris, Ayhan ve Topal'in bol bol sut cekmesi.

Duran toplar,

Arda'nin ,Aydin'in belki sonradan girecek Yaser'in iceri calimlarla girerek penaltiya sebebiyet vermesi.

Gorundugu kadari ile, Servet, Linderoth, Lincoln ve Kewell yok.Gecen senenin tekrari gibi, MEIRA haric yabancisiz oynuyoruz.

Belki bu takim icinde bir sinerji yaratabilir.
TRUST GALATASARAY
MGC
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Ben cok ciddi sekilde bu mactan urkmeye basladim.
Guclu bir orta saha ile maci 1-0'a kitlemek lazim diye dusunuyorum.

4-6-0 oynamak..

Orta saha oyuncularindan , Baris, Ayhan ve Topal'in bol bol sut cekmesi.

Duran toplar,

Arda'nin ,Aydin'in belki sonradan girecek Yaser'in iceri calimlarla girerek penaltiya sebebiyet vermesi.

Gorundugu kadari ile, Servet, Linderoth, Lincoln ve Kewell yok.Gecen senenin tekrari gibi, MEIRA haric yabancisiz oynuyoruz.

Belki bu takim icinde bir sinerji yaratabilir.
Mehmet, Lincoln ve Kewell'in nesi var belki sen biryerlerden duymussundur. Tedavi goruyorlardan baska bir haber vermiyorlar.

Steua maci icin Pazartesi aksami Istanbul'a geliyorum, Selim Yurdakul arkadasim sagolsun. Persembe'ye kadar misafiri olacagim, o bazen antremanlara da gidiyor ama tabii Lincoln ve Kewell salonda calisiyorlar bilgi almak zor.
Mehmet Gurdal Cetin

Murat inan bildigim bir sey yok.
GSTV'de paso salonda calisiyorlar diyor.

Bende oynamayacaklar diye dusunuyorum.Zaten KEWELL bir mac oynadi ve sakatlandi.Bir daha adam akilli mac oynamadi.Mac ve kondisyon eksikligi var.

Keza Lincoln'de oyle.

Servet'i canli izledim cocuk daha yeni yeni iyilesiyorum diyor.Mac eksigim var diyor.

Linderoth'un ne durumda oldugu hakkinda en ufak bir bilgim yok.Adam sakat.

Muzmin sakat diye dusunmeye basladim artik.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Murat inan bildigim bir sey yok.
GSTV'de paso salonda calisiyorlar diyor.Bende oynamayacaklar diye dusunuyorum.Zaten KEWELL bir mac oynadi ve sakatlandi.Bir daha adam akilli mac oynamadi.Mac ve kondisyon eksikligi var.Keza Lincoln'de oyle.
Servet'i canli izledim cocuk daha yeni yeni iyilesiyorum diyor.Mac eksigim var diyor.Linderoth'un ne durumda oldugu hakkinda en ufak bir bilgim yok.Adam sakat.Muzmin sakat diye dusunmeye basladim artik.
http://www.galatasaray.org/futbol/florya/haber/1643.php

Bu da son antreman durumu..
Bu raporu yazan vatandas copy paste olayini hatim etmis.Bir tek tarihi degistiriyor.

Sakatlarin durumu ayni :?

Cola Turka İdman Raporu: 6 Ağustos 2008 Çarşamba

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, 2008 – 2009 sezonu hazırlık çalışmalarını Florya Metin Oktay Tesisleri’nde basına ve taraftara kapalı olarak yaptığı tek antrenmanla sürdürdü.

Teknik ekibimiz Michael Skibbe, Edwin Boekamp, Ümit Davala, Cevat Güler ve Nezih Ali Boloğlu yönetiminde saat 10.30’ten itibaren Jupp Derwall Antrenman Sahası’nda yapılan antrenman ısınma ve açma germe egzersizleriyle başladı.

Antrenmanın ana bölümünde ise tam sahada taktik bir çalışma yapıldı.

Soğuma ve açma germe çalışmalarıyla tamamlanan antrenman ertesinde oyuncular öğle yemeği için merkez binamıza geçtiler.

Aydın Yılmaz, takımla birlikte yaptığı antrenmanlardan sonra antrenör Cevat Güler yönetiminde özel antrenmanlarla performansını daha üst seviyeye çıkarmak için düzenli olarak çalışıyor.

Emre Güngör, antrenör Cevat Güler yönetiminde sahada takımdan ayrı bir antrenman programı dâhilinde çalıştı.

Cassio Lincoln, Harry Kewell, Orkun Usak, Mehmet Güven ve Tobias Linderoth tedavilerinin ardından fizyoterapistler eşliğinde salonda ve sahada takımdan ayrı birer çalışma yaptılar.

Semih Kaya ve Uğur Uçar‘ın ameliyat sonrası rehabilitasyon çalışmaları Metin Oktay Tesisleri sağlık merkezinde sürdürülüyor.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Geçen seneki Leverkusen maçlarını tekrardan yaşamayız inşallah. Bükreş takımıda çatır çatır hücum oynamaya gelmeyecektir. Atabildiğimiz kadar gol atmamız ve mümkünse yemememiz gerekiyor. Şu halimizle Bükreş'de gol yememeyi belki beceririz ama gol atabileceğimizi sanmıyorum. Helede Oliveira transferi de yatmak üzereyken, ümitli olmak zor!

Bursa maçından sonra kadro iyice şekillenir umarım. Ve şekillenecek bu kadro doğru düzgün top oynar.

-----------Aykut----------
Sabri-Emre-Miera-Hakan
----------M.Topal----------
Aydın--Barış-Ayhan--Arda
-----------Ümit------------
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cehaletimi hos gorun.

Washington'dan yaz icin Istanbul'a gelecek olan bir arkadas kizlarini Bukres macina goturmek istiyor. Nereden, nasil bilet alabilecegini sordu. 20 senedir GS bilet almadigim icin cevap veremedim. Iki satir yazip bu konuda bilgilendirenlere simdiden tesekkurler.

Arkadas hafta sonu geliyor.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Murat inan bildigim bir sey yok.
GSTV'de paso salonda calisiyorlar diyor.

Bende oynamayacaklar diye dusunuyorum.Zaten KEWELL bir mac oynadi ve sakatlandi.Bir daha adam akilli mac oynamadi.Mac ve kondisyon eksikligi var.

Keza Lincoln'de oyle.

Servet'i canli izledim cocuk daha yeni yeni iyilesiyorum diyor.Mac eksigim var diyor.

Linderoth'un ne durumda oldugu hakkinda en ufak bir bilgim yok.Adam sakat.

Muzmin sakat diye dusunmeye basladim artik.
Linderoth bacak arkasindan sakatlandi (hamstring saniyorum) ve oyle demislerdi ilk acikladiklarinda zaten orayi tutarak oyundan cikmisti. En az 3-4 hafta alir, uzun sure yuklenmeyince erken sakatlanan bir bolge. Iki hafta sonra doner gibime geliyor.

Lincoln ve Kewell tam bir bilmece, ama dedigin gibi Steaua macinda yoklar gibi gozukuyor.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Evet Bursa karsilasmasi Bukres'e karsi cikacak takimi belirlemek icin son olanak. Bu mactan sonra karar verilecek ilk 11'e. Artik bir hafta icinde de sakatlik falan olmazsa o takim sahaya cikar.

Sakatliklari, mac eksigi olanlari ve bugune kadar hazirlik maclarinda ortaya konulan oyunu biliyoruz. Bence ilk yari

Code: Select all

Aykut

Baris        Emre A.  Meira      Hakan 

M. Topal      Ayhan  

Aydin           Hasan S.           Arda

Umit Karan  
Ikinci yari

Code: Select all

Aykut

Sabri        Emre A.  Meira      Hakan 

Baris       M. Topal    

Aydin           Hasan S.           Arda

Nonda  
Denenmeli. Bukres ilk once gol yememek icin cikacaktir. Bizim de bu kadar eksigimiz varken fazla risk almamamiz gerekiyor. Daha ikinci mac var ki GS oradan turu cikarabilecek takimdir. Ustune ustluk iki forvet de oynasak, tek forvet de oynasak gol atamiyoruz. Iki forvet oynayinca daha fazla gol atiyor olsak neyse ama hazirlik karsilasmalarini birakin koca gecen yil boyunca cift forvet oynamamiza ragmen tek forvet oynayan Fener'den az gol attik.

Ilerde tek forvet arkalarinda kanatlardan ortadan saldiracak ataga yonelik Aydin - Hasan - Arda uclusu onlarin arkasinda da rakibi orta sahadan ileriye gecirmemeye calisacak ve geriden oyun kuracak iki on libero. Bursa macinda ilk bulmaya calisacagim Baris'in hangi pozisyonda daha etkili oldugu olurdu. Orta sahada daha etkili ama o zaman Sabri'nin sag bek oynama sorunsali var. Bence Baris sag bekte de fena degildi 1860 macinda. O zaman da orta sahada Ayhan oynar. Baris kamplarin en iyi oyuncularindan Aydin'la birlikte. Ikisinin de oynamasi gerekiyor.

Son gunde Servet'te buyuk ilerleme falan gorulmezse savunmanin geri kalanlariyla oynamaya gerek yok.

Ozan Ersoy
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ben Skibbe'yi biraz tanıdıysam yarın muhakkak erhan, sinan, murat akça'yı oyuna sürer, hakan baltayı da forvette de dener. (denemediği bir orası kaldı)

Sanırım Steau maçı provası yapmaya pek niyeti yok.

Takımı rakipler iyi tanımasın diye saklıyor :lol: (m.denizli taktiği)
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gorgen wrote:Ben Skibbe'yi biraz tanıdıysam yarın muhakkak erhan, sinan, murat akça'yı oyuna sürer,
Sinan ve Murat'i son 10-15 dakika oynatmasinda sakinca yok. Eger Emre Gungor ve Servet ilk 18'de yer alamayacak durumdalarsa, stoper yedegi olmadan CL on elemelerine cikacak durumumuz yok. Terim'in sapkadan cikar ancak Topal'i stoper oynatmak. Bu cocuklari isindirmasi, biraz o mac heyecanlarini attirmasi lazim. Bukres maci tur ortada, ikinci yarida millet tirnaklarini yiyor, hop Emre Asik sakatlandi, hadi bakalim "sicti Cafer bez getir". Bu olasilik uzerine PAF stoperlerini her mac 15-20 dakika oynatmis olmasini dogru buluyorum. Keske Semih Kaya saglam olsaydi da o da firsat bulsaydi.

Forvet Erhan'i kimse ortalikta yokken sag bek denedi. Bunda da garip bir durum yok. Keza takimimizin en degerli hucum oyuncusu 2 sene once Manisa'da sag bek oynuyordu epey de iyiydi. Sabri geri geldi izinden, Erhan'i ilerde denedi ki bence bu cocuk forvet oynayacak ozelliklerde hic degil. Ben pek bir sey goremedim.

Ozan Ersoy
Post Reply