2005-2006 PAF Takimimiz yine Şampiyon

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Selçuk bey,

Bir sorum daha olacak. Bugünkü maçta 2 golü kim attı.Resmi sitede bile maç sonucu verilirken golleri kimin attığı ile ilgili haber yok.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image

Image
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mehmet Gorgen wrote:Selçuk bey,

Bir sorum daha olacak. Bugünkü maçta 2 golü kim attı.Resmi sitede bile maç sonucu verilirken golleri kimin attığı ile ilgili haber yok.
Ilk golu Ozgurcan penaltidan atti;2. golde ceza sahasi kalabalikti, bir kafa golu oldu,%99.9 Mehmet Guven atti.(bir seyler atistirmaya gitmistim kaleye uzak kaldim biraz.)
25-2025

nefvakfi.org
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Selçuk bey,
Bugün/yarın eğer Ajax maçI seyredebilecekseniz Ajax'da oynayan Murat yıldırım diye orta saha oyuncusuna bir bakın. Geçen sene Murat yıldırım ajax' genç takımına transfer olmuştu.

Murat Yıldırım Heerenveen takımında oynayan uğur yıldırım'ın kardeşi.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

GS:3 -Espanyol:1.
Goller Cafercan(2), Oguz. Suresi bitmis "Yengen" vizesi oldugu icin ben Istanbuldayım. Cep uzerinden mesaj yontemi ile haber alıyorum.

2005-2006 sezonunda Florya da 7 mac izleyebildim. Yeni sezonda PAF takımı ile iceride dısarıda heryere gitmege calısacagım. Her forumdasa, her GS lıya , her sporsevere GS PAF larını takip etmelerini hararet ile oneririm.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Maşallah genç takım ile ilgili bilgi vermede GS kulübü resmi sitesinden çok öndeyiz. Resmi sitede bile dünkü maçın gollerinin kimin attığı yazılmazken bizim forum bu konuda onlardan hızlı. :lol:
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Galatasaray'ın genç futbolcularından Özgürcan Özcan, 2005 Dünya Fair
Play Ödülü'nü kazandı.

Dünya Fair Play Konseyi (CIFP) 2006 yaz toplantısını, İtalya'nın Como kentinde yaptı.

CIFP üyesi ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Konseyi Başkanı Erdoğan Arıpınar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Fair Play Davranış'' dalında Türkiye'den aday gösterilen Galatasaray'ın genç oyuncusu Özgürcan Özcan'ın, 2005 Dünya Fair Play Şeref Diploması'na ittifakla layık görüldüğünü söyledi. Arıpınar, bu dalda büyük ödülü Fransa'nın ünlü ralli şampiyonu Sebastian Loeb'ün kazandığını kaydetti.

Arıpınar, bunun Türkiye için büyük onur olduğunu belirterek, ''Özgürcan 18 aday arasından ittifakla seçildi ve dünyadaki genç sporculara da bir Türk olarak örnek gösterildi. Onun spor yaşamında bu ödülü devamlı taşımasını diliyoruz'' dedi.

Özgürcan, PAF Ligi'nde yapılan Galatasaray-Denizlispor maçında attığı golden sonra hakeme golü eliyle attığını söyleyerek, hem golü iptal ettirmiş hem de kural gereği sarı kart görmüştü. TMOK Fair Play Konseyi de Özgürcan'a, ''2005 Sportif Fair Play Davranış'' dalında büyük ödül vermişti.
Özgürcan, ödülünü 16 Aralık 2006'da Budapeşte'de yapılacak törende
alacak.

CIFP'de Arıpınar'ın yanı sıra TMOK Başkanı Togay Bayatlı da asli üye
olarak yer alıyor.
AJANSSPOR
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

+PAF TAKIMIMIZ OLİMPİYAKOS'LA 3-3 BERABERE KALRAK GRUBUNDA 2. OLARAK YARI FİNALE KALMIŞ.

FB'nin PAF takımı ise grubunda sonuncu olmayı başardıktan sonra sonra turnuvada sonunculuğu (7.- 8. lik maçı) belirleyecek maçı oynayacakmış.

Haydi Fener turnuvanın sonuncusu sen ol. Yakışır sana.. :lol:

Gestion Copa Amsterdam 2006

Saturday 3 June 2006
13.00 uur: Ajax - Galatasaray 3-2
14.00 uur: Espanyol - Olympiakos Piraeus 3-2
15.00 uur: AT5 United - Sporting Portugal 0-0
16.00 uur: Cruzeiro - Fenerbahçe 3-0

Sunday 4 June 2006
11.00 uur: Sporting Portugal - Cruzeiro 0-2
12.00 uur: AT5 United - Fenerbahce 0-0
13.00 uur: Olympiakos Piraeus - Ajax 1-2
14.00 uur: Galatasaray - Espanyol 3-1
15.00 uur: AT5 United - Cruzeiro 0-2
16.00 uur: Fenerbahçe - Sporting Portugal 1-1
17.00 uur: Ajax - Espanyol 1-0
18.00 uur: Olympiakos Piraeus - Galatasaray 3-3

Monday 5 june 2006
10.00 uur: Olympiakos Piraeus - Fenerbahçe (7e/8e place)
11.00 uur: Ajax - Sporting Portugal (cross final 1)
12.00 uur: Cruzeiro - Galatasaray (cross final 2)
13.00 uur: Espanyol - AT5 United (5e/6e place)
14.00 uur: loser cross final 1 - loser cross final 2 (3e/4e place)
15.00 uur: Winner cross final 1 - Winner cross final 2 (Final)
16.00 uur: Prices

Groups:

Group A: Ajax, Galatasaray, Olympiakos Piraeus, Espanyol

Ajax 3 3 0 0 9 6- 3 +3
Galatasaray 3 1 1 1 4 8- 7 +1
Espanyol 3 1 0 2 3 4- 6 -2
Olympiakos Piraeus 3 0 1 2 1 6- 8 -2

Group B: AT5 United, Fenerbahçe, Cruzeiro, Sporting Portugal

Cruzeiro 3 3 0 0 9 7- 0 +7
Sporting Portugal 3 0 2 1 2 1- 3 -2
AT5 United 3 0 2 1 2 0- 2 -2
Fenerbahçe 3 0 2 1 2 1- 4 -3
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Komplo var komplo! Türkiyede hergün bir sürü komplo ortaya çıkıyor zaten, buda başka bir komplo!
Galatasaraylı olduğunu artık gizleme gereği duymayan Milli Takımlar TD'si Fatih Terim FB Paf takımının altını oymuştur! Takımın en önemli yıldızı Can Aratı, milli maçlarda oynatamayacağını bile bile hazırlık maçlarına götürmüştür! Adı konulamayan FB, bunu uygun bir yere tükenmez kalemle not etmiştir.....

Saçma oldu dimi :lol: :lol:
Mehmet Gorgen wrote: FB'nin PAF takımı ise grubunda sonuncu olmayı başardıktan sonra sonra turnuvada sonunculuğu (7.- 8. lik maçı) belirleyecek maçı oynayacakmış.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

GS:3-Olympiakos:3

Goller:Aydin,Ozgurcan,Cafercan.

Ilk yariyi 3-0 onde kapattik,2. yarida 3-3 oldu.Bazen,inanilmaz goller yiyoruz,biraz daha dikkat.

PAF takimimiz bugun dune nazaran daha iyi,ve hirsli oynadi.Bugun Volkan sol bekte gorev yapti,ilk defa o mevkide seyrettim,bayagi da iyiydi.

Ajax'in kalecisi ve 4 beki(ozellikle 3 numarasi-Michael Timisela olabilir)bayagi iyi;Olympiakos'un 10 numarasi Dimitrios Thanopoulos da iyi bir oyuncu.

P.S:Murat Yildirim oynadi mi,bilmiyorum.Sirt numaralari degismisti,takip edemedim.
25-2025

nefvakfi.org
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

PAF Takımı yarı finalde

Galatasaray PAF Takımı, Copa Amsterdam'da yarı finale yükseldi. 25'er
dakikalık iki devre halinde oynanan maçlarda ilk gün Ajax'a 3-2 mağlup olan
sarı-kırmızılılar, dün Espanyol'u 3-1 mağlup etti ardından Olympiakos ile 3-3
berabere kaldı ve grupta ikinci sırayı alarak yarı finale çıktı.
Galatasaray PAF Takımı bugün sona erecek turnuvanın yarı finalinde
Cruzeiro'yu yenerse şampiyonluk için mücadele edecek. Karşılaşmayı
kaybederse, üçüncülük dördüncülük maçı yapacak.

Kaynak: Milliyet.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ajax ile Cruzeiro baya iyi takimlar sanirim. Ikisine de yenilmisiz. Cafercan gol krali olmus teselli olarak.
Copa Amsterdam: Galatasaray PAF Takımı Dördüncü Oldu

Galatasaray Hollanda’nın Amsterdam şehrinde Ajax’ın ev sahipliği yaptığı Gestion Copa Amsterdam turnuvasını dördüncü olarak tamamladı.

Yarı final maçında Brezilya’nın Cruzeiro takımına 4-1 mağlup olan takımımız, 3.lük maçında da Ajax’a 3-0 mağlup oldu ve turnuvayı dördüncü sırada tamamladı.

Cafercan Aksu, attığı 7 golle Gestion Copa Amsterdam turnuvasının gol kralı oldu.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Son lig macini 14-05-06'da oynayan PAF takimimiz 16 gun aradan sonra maclara cikti;sampiyonluk kutlamalari,tatil havasi derken bu maclara tam olarak hazir cikmadiklarini soyleyebiliriz.Oteki takimlar icin de benzer seyler dusunulebilir ama tam bir fikir sahibi olmak icin bu maclari sezon basinda ve 90 dakika seyretmek isterdim.

Yine de gordugum olumsuz seyleri yazmak istiyorum.Cok kolay,olmayacak goller yiyoruz.Bugun Cruzeiro macinda yedigimiz ilk gol yine felaketti.Hatali geri paslar,kaleci-savunma oyuncusu anlasmazligi,ofsayt diye duraklamalar,kaleci hatalari olumsuz seylerdi.

Ilk gun cok iyi bir mac cikaran Mehmet Guven sonraki gunlerde ayni verimi gosteremedi,maalesef pas hatalari coktu.Aydin,Ugur Erdogan,Oguz,Cafercan defansa da muhakkak yardim etmeliler.

Ajax ve Cruzeiro gercekten iyi takimlar ama ozellikle Cruzeiro'ya yedigimiz basit goller yuzunden yenildik.Son Ajax macini seyredemedim,Cruzeiro macinda golu Cafercan atti.(Ben Ugur Erdogan diye gordum ama stad spikeri Cafercan dedi.Gerci dunku macta Aydin'in attigi golde Mulayim diye anons etti.)

Burada GS'li seyircilerden de ovguyle bahsetmek lazim.Butun maclara geldiler,ilk macta atilan konfetiler disinda sahaya hicbir sey atmadilar.Takimimizi mac boyunca centilmence desteklediler.Her macta boyle olmasini diliyorum.
25-2025

nefvakfi.org
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Yine de gordugum olumsuz seyleri yazmak istiyorum.Cok kolay,olmayacak goller yiyoruz.Bugun Cruzeiro macinda yedigimiz ilk gol yine felaketti.Hatali geri paslar,kaleci-savunma oyuncusu anlasmazligi,ofsayt diye duraklamalar,kaleci hatalari olumsuz seylerdi.
Selcuk, selamlar. Cruzerio ve Ajax macını musait oldugun zaman biraz detaylı yorumlayalım. Copa Amsterdam da tahmin ediyorum Florya da oynadıgımız BS Ankara macının kopyası gerceklesti. (BS Ankara macını ilk devre 2-1 yenik kapatıp 2. devre 3-2 almıstık. )
PAF lar kendilerine onde basan, fizik gucu yuksek takımlara karsı bocalıyorlar. Bunlara ilave defanstan hucuma cıkarken kaptırılan her top kalemizde buyuk tehlike yaratıyor. Sag bek Ugur kademeye girip orta sahada yapılan top kayıplarını onluyordu.

2005-2006 sezonunda iki forvet, Cafercan ve Ugur, ve santrafor Ozgurcan oyun duzeni bir iki macta savunma zaafına neden oldu. Volkan da sol kanatta ileri cıkınca butun orta saha yuku diger ikiliye kalıyor ki, kaldıramıyorlar. Deplasmanda Cafercan-Ozgurcan, skor avantajında ise Cafercan-Ugur formulu bir iki kere denendi, basarılı oldu. Kanatta oynayan orta saha oyuncularının oyunu iki yonlu oynayabilmeleri anahtar rol oynuyor. Takımdan Arda nın ayrılmasını takiben Ugur un monte edildigini dusundugumuzde, 2005 - 2006 ikinci yarı iyi performans gosterdigini dusunuyorum.

Volkan nın sol bekte denenmesi bence cok iyi. Ersun Yanal da Arda yı sag kanattan sag beke cekmisti. oyunun her iki yonunu de oynamaları hem kendileri hem takımımız icin buyuk kazanc.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Murat Biricik wrote:
Selcuk, selamlar. Cruzerio ve Ajax macını musait oldugun zaman biraz detaylı yorumlayalım. Copa Amsterdam da tahmin ediyorum Florya da oynadıgımız BS Ankara macının kopyası gerceklesti. (BS Ankara macını ilk devre 2-1 yenik kapatıp 2. devre 3-2 almıstık. )
PAF lar kendilerine onde basan, fizik gucu yuksek takımlara karsı bocalıyorlar. Bunlara ilave defanstan hucuma cıkarken kaptırılan her top kalemizde buyuk tehlike yaratıyor. Sag bek Ugur kademeye girip orta sahada yapılan top kayıplarını onluyordu.

2005-2006 sezonunda iki forvet, Cafercan ve Ugur, ve santrafor Ozgurcan oyun duzeni bir iki macta savunma zaafına neden oldu. Volkan da sol kanatta ileri cıkınca butun orta saha yuku diger ikiliye kalıyor ki, kaldıramıyorlar. Deplasmanda Cafercan-Ozgurcan, skor avantajında ise Cafercan-Ugur formulu bir iki kere denendi, basarılı oldu. Kanatta oynayan orta saha oyuncularının oyunu iki yonlu oynayabilmeleri anahtar rol oynuyor. Takımdan Arda nın ayrılmasını takiben Ugur un monte edildigini dusundugumuzde, 2005 - 2006 ikinci yarı iyi performans gosterdigini dusunuyorum.

Volkan nın sol bekte denenmesi bence cok iyi. Ersun Yanal da Arda yı sag kanattan sag beke cekmisti. oyunun her iki yonunu de oynamaları hem kendileri hem takımımız icin buyuk kazanc.
Murat Selam,

Ilk Ajax macini seyrettim,2. sini havaalanina gitmem gerektigi icin kacirdim.Ajax makina duzeninde oynayan bir takim,ozellikle takim olarak savunma anlayislari cok iyi.Ilk macta Javier Martina cok iyiydi,Ugur Akdemir'in ilk defa ,bir oyuncuyu durdurmak icin,bu kadar zorlandigini gordum.Ugur daha sonraki maclarda yine cok iyi oynadi,Javi ise o kadar etkili degildi.(topla hareket halinde daha rahat calim atiyor,ilk hamlede durdurabilirsen topu alabiliyorsun.Hasan Sas da ayni seyi soylemisti:topla hareket halinde gecemeyecegim oyuncu yok diye)Bu macta da yedigimiz 2. gol yenmemesi gereken bir goldu(kaleciye hatali pas);mac 1-1'di oyunu dengeler gibiydik golu yedik ,Ajax toparlandi ve maci kazandi.

Ajax'da Jeffrey Sarpong disinda goze hos gelen futbol oynayan bir oyuncu gormedim desem yeridir;ama disiplin var,az hata yapiyorlar.Dunku Sporting macinda methettigim 3 nolu bek turnuvanin en kotu macini oynadi,normal sartlarda yedikleri golde Sporting'li oyuncunun sut atmasina izin vermezdi.Sporting maclari penaltilara kaldi,butun penaltilari kacirdilar.(yerlerinde olsam bol bol penalti calisirdim,bizim macta da kacirdilar. :lol: )

Cruzeiro macinda da ilk golu hatali yedik,sonra maci 1-1'e getirdik.Tam iyi oynamaga baslamistik ki Volkan'in girdigi bir ikili mucadelede faul diye durduk ve 10 saniye sonra golu yedik.Ilk yarinin bitiminden 1-2 dk. kadar once,Aydin'a sol kanatta cok guzel bir top geldi(Yuru Aydin diye bagirdim,etrafimda Holanda'li ufak cocuklar vardi korktular resmen,o ana kadar sakin seyrediyordum maci...)kaleye dogru hizla gitti cok guzel bir sut atti top ust direkten dondu.2. yarida yine bir kontratakta ofsayt diye durakladik ve 3-1 oldu.Sonra da maci ceviremedik zaten.

Bu oyuncular gelecek sezonlarda(en azindan onemli bir kismi) GS'da ve Ulusal Takim'larda gorev yapacaklar.Uluslararasi maclarda boyle kritik hatalar yapildigi zaman maclar kaybediliyor,daha iyi konsantre olmalilar.
25-2025

nefvakfi.org
Post Reply