Gerets hakkinda dusunceleriniz (Gule Gule Gerets))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Eric Gerets gelecek sene takimda kalmali mi?

Poll ended at Thu May 18, 2006 4:15 am

Sampiyon olursak kalmali, yoksa gitmeli
2
5%
Sampiyon olsak da olmasak da gitmeli
11
26%
Sampiyon olsak da olmasak da kalmali
30
70%

Total votes: 43

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Gerets dugusal bir veda yapmis. Adam hakkinda herseyi soylemek mumkun ama medeniligi konusunda kimse bir sey diyemez herhalde. Adam gibi geldi, en zor anlarda adam gibi davrandi ve adam gibi cekip gidiyor. Aldigi para elbette onun kabahati degil.

Bu acidan bakilirsa GS'ye iki numara buyuk geldi. Futbol bilgisi ve beklentisi olarak ise GS ona iki numara buyuk geldi. Ama GS yonetime uc numara buyuk geldigi icin goze cok da fazla batmadi ve sanirim bir cok kisinin sempatisini toplayarak gidiyor.

Ote yandan eminim ki GS tarihinde adi pek anilmayacak.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Murat Kara wrote:Gerets dugusal bir veda yapmis. Adam hakkinda herseyi soylemek mumkun ama medeniligi konusunda kimse bir sey diyemez herhalde. Adam gibi geldi, en zor anlarda adam gibi davrandi ve adam gibi cekip gidiyor. Aldigi para elbette onun kabahati degil.

Bu acidan bakilirsa GS'ye iki numara buyuk geldi. Futbol bilgisi ve beklentisi olarak ise GS ona iki numara buyuk geldi. Ama GS yonetime uc numara buyuk geldigi icin goze cok da fazla batmadi ve sanirim bir cok kisinin sempatisini toplayarak gidiyor.

Ote yandan eminim ki GS tarihinde adi pek anilmayacak.
Tamamen katiliyorum. Adamin sucu neydi? Eline Cihan, Orhan Pak, Marek Kurek, Hamamotu, Haslanmis Kapusko..vs bir suru kazmayi vermisler, CL maclarini Mahmutpasa tuccari kurnazligi ile uc bes kurus fazla kazanacagiz diye korkuluk koysan ilk saniyede ruzgardan Marmara adasina ucacak stada almissin sonra verim bekliyorsun. GS tarihinin en rezil ve sinir bozucu, sinirleri felc edici baskani baska ne isimlere kiyilmis: Lucescu, Terim, Hagi, Gerets. Siradaki gelsin. TD kiyma makinesi olduk.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Murat Kara wrote: Ote yandan eminim ki GS tarihinde adi pek anilmayacak.
Yazinizda tek katilmadigim nokta. Gecen seneki sampiyonluk cok kritik bir zamanda alinmis bir sampiyonluktu. Bu sampiyonluk da FB'ye gitseydi, ucurum iyice acilacakti. Ne var ki ustun yonetim becerisi bunu bu sene bir faydaya donusturemedik. Yoksa gecen sene bugunleri hatirlayin, FB oyle bir travma yasamisti ki baskani ve taraftari dunyaya kusmustu.

Buraya yaziyorum, 3 sene sonra tipki Lucescu'yu mumla aradigimiz gibi arayabiliriz Gerets'i.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Yazinizda tek katilmadigim nokta. Gecen seneki sampiyonluk cok kritik bir zamanda alinmis bir sampiyonluktu. Bu sampiyonluk da FB'ye gitseydi, ucurum iyice acilacakti. Ne var ki ustun yonetim becerisi bunu bu sene bir faydaya donusturemedik. Yoksa gecen sene bugunleri hatirlayin, FB oyle bir travma yasamisti ki baskani ve taraftari dunyaya kusmustu.

Buraya yaziyorum, 3 sene sonra tipki Lucescu'yu mumla aradigimiz gibi arayabiliriz Gerets'i.
Abartmayin... Gerets'in PSV'yi iki sene sampiyon yaptiktan sonra oradan kovulmasinin sebebinin Lucescu'lu GS'in PSV'yi CL gruplarinda guzel ve net bir skorla elemesi oldugunu da unutmayin. Gerets bundan sonra dunyanin iyi liglerinden birinde ilk 4'e oynayacak bir takimla calisirsa bana hatirlatirsiniz. Yapacagi en iyi sey Club Brugge, Twente, Wofsburg falan olacaktir. Es kaza iyi bir is bulursa, senenin sonunu bekler, o iyi takimi nereye getirdigini, seneyi kovulmadan bitirip bitirmedigine bakariz.

Gecen seneki sampiyonlukta bile yaptigi sapiklik/cilginlik derecesindeki hatalari unutmuyoruz.

Gunumuzun futbolunun gereklerinden uzak, futbolcusuna guvenmeyen, "eldeki malzemeyle bu kadar" diyebilen, Kayserispor kadar Avrupa'da puan kazanamamis ve hepsinden onemlisi GS'in tek dayanagi genc oyunculari kusturmus, bazisini kaybetmis bir hoca.

Yolu acik GS'dan uzak olsun.

Ozan Ersoy
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ufuk Sezekkaplan wrote:

Dogru dersin, gecen yilki sampiyonluk onemliydi ve rekor bir puan ile alindi. Gerets de o sampiyonlukta bilgisiyle olmasa da tutundugu prensipli tavirlari ve yarratigi takim havasi ile buyuk pay sahibi oldu. Eminim o sampiyonluk tarihe gececektir.

Ne yazik ki tarih daha cok basarinin tepesindeyken gidenleri yaziyor. Umarim GS tarihi Gerets'i kayda gecer ama hic sanmam. Ayrica bu donem daha cok GS yonetimi ile anilacaktir ve Gerets gibi olumlu sayilabilecek anilar arada kaynayip gidebilir. Bir de tabii Gerets'in cok baba bir TD olmadigi da acik. Yani oyle ahim sahim bir TD degildi tarihde anilacak kadar. Iyi, hos adamdi ama.

Neyse, zaten muneccimlige pek gerek yok. Adam gitti, giderken de samimi ve uzgun oldugu cok belli idi. Benim icin onemli olan da bu. Boyle insani davranan birisi her zaman icin klup siyasetinin buzlu tepelerinde ic isitan ilik bir ruzgar gibi kaliyor.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

$erefsizilik konusunda kendine malik olamayip ondan bundan saygi dilenenlerin yine ne hale du$tugunu gordunuz. Adamin kendine saygisi yok ki etrafindakilere olsun. Hala kalkmi$siniz bu adamin sozlerine dayanip $undan bundan bahsediyorsunuz.

Gerets adam gibi adamdi. Bir yabanci olarak Alaturkaliktan anlamadigi icin bazi yanli$larda israr etmi$ olabilir. Ama bu cifit car$isinda peygamber olsaniz hata yaparsiniz. Yazik. Yine bir tezgah acilip iki kere Turkiyeye gelip hastaligim nuks etti diye yapamayan bastonlu adami $imdi kurtarici diye getirsinler. O da burunlarina bir osursun. Anca bu i$i beceriyorlar.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue May 29, 2007 11:30 pm, edited 3 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Adam Hakan Unsal'i bile arayip gonlunu almis.
Gerets gözyaşları ile ayrıldı
Hurriyet

Gerets gözyaşları ile ayrıldı Eric Gerets, Galatasaray'dan ayrılmadan önce hüzünlü bir veda konuşması yaptı. Gerets'in gözleri ıslandı.

Gerets İstanbul'dan ayrılacak olması dolayısıyla üzgün olduğunu belirterek "Öncelikle geldiğiniz için teşekkür ediyorum. G.Saray'la olan vedalaşmamdır çünkü. Başkanımla olan birkaç toplantıdan sonra herkesin kendi yoluna devam etmesinin en doğrusu olacağına karar verdik. Bunun öncelikle beni üzdüğünü ve ilk başta şaşırttığını gizleyemeyeceğim. Fakat kendisini anlayabiliyorum bir başkan olarak G.Saray’ın başkanı olarak gerekli sorumluluklarını üstlendiğini anlayabiliyorum. Bu sektörde bu meslekte başkanlık makamında bazen yüzde 100 hem fikir olmasan da alman gereken kararları, alman gerektiğini anlayışla karşılayabiliyorum.

Kızgın değilim her şeyden önce sadece üzgünüm. Bu üzüntümün sebebi de elimde tekrar üçüncü senemde bir şampiyonluk kazanabilme fırsatının tanınmamış olması üç senenin ikisinde şampiyon alabileceğime inanıyordum. Sadece bu fırsatı elde edemediğim için üzgünüm" dedi.

Beyçikalı teknik ada sözlerine şöyle devam etti: Geçmiş iki sezonun analizlerini yapmak gerekirse hem zordur hem kolaydır. Her ikisi arasında ciddi bir kontrast var. Birinci seneden mutlu ve gururluyum çünkü hep beraber kırılması zor bir rekora, unutulması zor bir işe imza attığıma inanıyorum. Buraya gelmeden önce söylenen g.saray çok büyük bir camia ve ailediri yaşadım. Ve eğer ki birinci sene için haliyle teknik kadromdan idari kadromdan başkanımdan sağlık heyetimden bütün takımımdan bahsetmem gerekirse söyleyebileceğim tek bir şey var bir takım olmuştuk.

Hiçbir yerde taraftarımızın birinci sene gösterdiği ilgi ve teşviği görmedim. Birinci sene gerçekten göğün 7. katında yaşadığımı hissettim. İkinci sene de bu yolu devam ettirmeye çalıştım ama ne yazık ki ikinci senenin başarılı bir sene olduğunu söyleyemem. G.Saray gibi bir takıma yakışmayan bir futbol oynadığımız için kimi maçlarda gerçekten üzgünüm. Benim de sorumluluğum var. Lakin burada sorumluluk sahibi her merciin g.sarayda kendi sorumluluğun da farkına varması gerekir. İyisiyle kötüsüyle.

Ve burada olmasam dahi önümüzdeki sene g.sarayın önümüzdeki sene ilk yaşadığım sene gibi olmasını diliyorum.

Basına gelince: İkinci senemde basının bana son derece sert davrandığına inanıyorum. Söyleyecek bir şey yok. Zaten bu ortada G.Saray gibi bir futbol takımının sadece 3-4 maçta yüksek performans göstermemesi tabi kabul edilemez. Sezonun genelinde yüzde 80’inde üst seviye futbol oynaması şarttır.

Birinci seneyi ele alırsak, g.saray da bir takım yenilikleri oluşturmayı çalışırken, yeni bir vücut oluşturmaya çalışırken, benim bu kadar çok eleştirilmeme anlam veremedim ama bununla da yaşamasını öğrendim.

Burada bütün basını suçlayamam çünkü bizlerle sene boyunca Florya'ya gelip bizi takip eden, her gün hayatımızda olan neler yaptığımızı takip eden bunun için güç sarfeden insanlara tabii ki saygı gösteriyorum. Çünkü onlar bizlerle her gün beraberdi. Bir veya iki fotoğrafçı basın mensubuna bu zaman süresinde haksızlık etmiş olabilirim. Kendilerini burada görüyorum ve ilerleyen zamanlarda dost olduğumuzu kanıtlamış olduk ve halen buradalar.

Bizim Küçük Hakan diye tanıdğıımiz hakan ünsala karşı bir hatam oldu. Bundan da son derece üzgünüm. Birkaç gün öncesi telefon ettim. Telefonla gönlünü aldım ama herkesin önünde olan bir tatsız tartışma olduğu için herkesin önünde özür dilemesini bilmeliyim.

Benim için gerçek kahramanlar Florya da çalışan insanlardır. Temizlik görevlileri, kıyafetlerimizi yıkayan insanlar, mutfakta çalışanlar. Ve g.Saray’ın gerçekten büyüklüğünü örnek olan ve örnekleyen bu insanlardır.

G.Saray’ı çok özleyeceğim. İstanbul’u çok özleyeceğim çünkü 2 sene burada yaşamak çok keyifliydi. Birçok insanı özleyeceğim. Ömrümün sonuna kadar devam edecek dostluklar kurduğuma inanıyorum.

Sarar’a çok teşekkür ediyorum. Sadece 3 valiz sarar kıyafeti götürüyorum evime. Arif Bey’e restoranı için Ali ve Marine arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. George köpeğim büyüktü, her zaman onlara sahip çıktı teşekkür ederim. Üzücü bir an yaşıyoruz tabii sağlığımız yerinde ve en önemlisi budur. Burada tabii ki sayın Turgay Vardar’ı anmak istiyorum. Benim gerçek bir arkadaşım olmuştu. Kendi ailesi tarafından Mustafa Turgun’a bir hediye verildi.

Son olarak taraftarımıza bir mesaj iletmek istiyorum. Umarım ki G.Saray’ın taraftarları çalışmamın birinci senesinde olduğu gibi o günlere tekrar dönerler. Bir kulübün ruhunun taraftarlarca teşkil edildiğini anlamalılar.

Yöneticiler değil, oyuncular değil, antrenörler hiç değil ruhu katan taraftardır. Birkaç maçı taraftarsız oynadık hiçbir anlamı yoktu o maçların. Her şeye rağmen G.Saray’dan son derece pozitif bir şekilde ayrıldığıma memnunum. Bir üzüntüyle ama olağanüstü bir ülkede başarılı da olabilmiş olmanın mutluluğu var. Ve hiç kimse ilerleyen günlerde ve aylarda, boğazda yemek yerken arkadaşlarımla görürse şaşırmasın. Hepinize iyi bir sağlık diliyorum herkesle vedalaşıyorum.

Anlayış göstermenizi rica edeceğim duygusal bir hafta yaşadım. Soruları bugün almak istemiyorum ilerleyen bir zamanda gerekirse 2.basın toplantısı yaparız. Şu anda yaşamakta olduğum duygusal ana saygı göstermenizi rica ediyorum.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Centilmen adam. Elindeki kadroyla enteresan bir sampiyonluk getirdi bize. Yolu acik olsun.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Lucescu,Terim,Hagi,ve Gerets...

Yeni goreve gelecek td de yakin bir zamanda elestirilecek,ve yetersiz bulunacak.

Gerets'in tek anlayamadigim yonu genc takimlarimizdan gelen Ferhat,Mehmet Guven,gibi oyunculari 1 hafta oynatip,3-4 hafta hic dusunmemesiydi.Ozellikle Ferhat iyi maclar oynamis,ve yaptigi hatalardan sonra takimdan kesilmisti.Isin garip yonu benzeri hatalari agabeylerinin de yapiyor olmasiydi...

Iyi bir scouting sistemi yok,mali problemler var,yonetici hatalari var,futbolcular istikrarsiz,beklentiler buyuk.Basin ve taraftarlarin da olumsuz yanlarini dusunurseniz ,teknik direktorlerin isi hakikaten cok cok zor.

Erik Gerets'e bir Galatasaray'li olarak hizmetlerinden dolayi tesekkur ederim.
25-2025

nefvakfi.org
Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Geçen sene yapıaln oylamada şampiyonluğa rağmen gitsin demiştim sebebide bu senen başımıza gelenlerle ispatlanmış oldu, Ne kadar kötü bir yönetiminiz olursa olsun en önemli defans oyuncunuzu disiplin adına kadro dışı bırakırsanız, BJK maçına intihar kadrosu ile çıkarsanız bunun gibi bir sürü şaçmalıklar yaparsanız bugün kulübün geldiği noktaya önemli katkıda bulunmuş olursunuz, Çünkü GS nin AY gibi takımın kadrosuna ve taktiğine karışacak bir Başkanı yok...

Güle güle gerets zamanında iyi futbolcuydun fiyakalıda adamsın ama hepsi o.

saygılar
Ufuk Sezekkaplan

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sevgili Ufuk biraderim. Adama bir de sarapci adini takanlarimiz da vardi. Her tarafi ile adam gibi adamdi. Kafadan pekmezler suzulurken gik demeden macin sonunu getirip cikip basin toplantsinda da tek bir kelime soylemedi. Ama yaranamadi. Cunku boylelerine laf geciremezsin. Bu insanlarin karakteri vardir sana kendilerini oynattirmazlar. Adam bir kurus ta tazminat almadan gitti. BJK cam yarmasi tazminat vere vere BJK yedi bitirdi.

AP (bu kisaltmayi cok tuttum) cok bilir diye sevinenler mi istersin o zamanlar. Ne guzel yapti bak AP. Ben BJK'taki cam yarmasi ile arasinda bir fark goremedim hele su son FB ile bizi ligden dusurecekler sacmaligi ile ortaya cikmasi ile. Insallah sene sonuna kadar maca giremem cezasi verirler de karaltisi kalkar bir sure klubun ustunden. O Lincoln su dakikada atilacak tezek pisligine (bull-shit'in karsiligi bu Turkcede) hic girmiyeyim Onunla da nasil adam tavladi. Safdererunlar havada kaptilar bu laflari. Nasil GS-BJK macindan sonra cam yarmasi agladi sizladi bizim AP de guldu ise simdi roller degisti. Sicayim ben boyle baskanligin icine. Yemin ediyorum bu herifleri eger kenefe mudur diye alirsam onlardan beter olayim. Butun yaptiklari bu takimlarin statusunden kendilerine pay cikarip kendi reklamlarini yapmak. Simdi bakalim faturayi kime kesecek. Pek adam kalmadi kesilecek. Bunlardan ne koy olur ne de kasaba. Onun icin Bulent Korkmaz'a filan fazla kizamiyorum. Feldkemp'i bile elinde oynatti. O adamda bunlara hadi ulan ordan niye demedi bilmiyorum. Para tatli geliyor galiba yaslaninca.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ufuk Sezekkaplan

Marsilya bu hafta Lorient deplasmanını 1-2 kazanarak geçti. Lyon'un maçı 21.00'de, 3.sıradaki Bordo ile ve deplasmanda.

Marsilya halen maç fazlasıyla 4 puan önde.

Bu başlığı sürekli yukarıda tutacağım :) .
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Bordeaux, Lyon'u 1-0 yenmiş.
AYRILMAZ İKİLİ
Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Gerets gibi bir Hocayi harcadik gitti ve hala anlayamiyorum bu Adnan Polat in kaprislerini...Bu adam gittigi heryerde basarili olmus bir hoca... Allah askina bakin bakalim bizim Adnan Polat ne zaman Uluslararasi alanda basarili oldu. Sadece bi saat sormasi var, cok gicik aliyorum, cok ukalaca bir aksiyondu sanki isi bilmeyenlerin bir dayanagi olan birsey gibi.
Hani birsey gibi "ben ders almam veririm" . Kafalar hep ayni. Acikcasi tamtakir bos....
Post Reply