EURO 2008:HIRVATISTAN-TÜRKİYE* 1-1 (Semih) Penaltilar (1-3)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ismail Gezer wrote:Kendimi Türk gibi hissediyorum. Kazandığınız her maçtan sonra gözlerim doluyor.LUCESCU
Luce FT'den de milliyetci cikmis desenize :)

Almanya maci ilginc gececek. Mac sirasinda savunmada birisi sakatlanirsa yerine Tolga'yi koyar belki FT. Ya da Tolga'yi hucuma ceker, Mevlut'u koyar oraya. O zaman savunma oyunculari hucuma cikinca etkili oluruz.

Hayatinin en stressiz ve keyifli takimini surecek sahaya. Cok balli adam canim!

Takimi tanri yapiyor o bozuyor diyenlere tanrinin yaniti olsa gerek bu. Elbette ABD futbolu icin gelistirilen kaslar, Turkiye futbolu oynaninca atan ve bufalo eti yerine bulgur plavindan yapilma kaslarin tanri katinda gecersiz olmasindan da kaynaklaniyor olabilir. O nedenle artik takimi FT'nin bozamiyacagi bir hale getirdi tanri. Istedigi kadar bozmaya ugrassin artik nafile. Almanlar ilk on biri daha simdiden biliyorlar.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İsviçre maçından beri ilk 11'in çoğu hep belliydi zaten.

Volkan-Aurelio-Servet-Nihat-Hamit-Arda-Hakan-Tuncay

Bu 8 kişi herhalukarda oynadı, oynarda.. Servet'in yanında kim olacağı tartışmalıydı, kim sağlamsa o oynadı. Geriye kaldı 2 kişi. Tartışmalı olanda o zaten.. Kazım kazması, Almanlara karşı oynarsa birşey diyemem, adam kalmadı çünkü. Ama herif tam bir balon çıktı. İlk hazırlık maçında attığı 2 çalımdan başka birşey görmedik! Birde Semih mevzuu var. İlk 11 oynadı, gol atamadı. Sonraki maç yedek kaldı. Yedekten girdi gol attı, bir sonraki maç ilk 11 :D Muhtemelen Alaman maçında da ilk 11 oynar, dakika 60'da çıkar :D
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ismail Gezer wrote:İsviçre maçından beri ilk 11'in çoğu hep belliydi zaten.

Volkan-Aurelio-Servet-Nihat-Hamit-Arda-Hakan-Tuncay

Bu 8 kişi herhalukarda oynadı, oynarda.. Servet'in yanında kim olacağı tartışmalıydı, kim sağlamsa o oynadı. Geriye kaldı 2 kişi. Tartışmalı olanda o zaten.. Kazım kazması, Almanlara karşı oynarsa birşey diyemem, adam kalmadı çünkü. Ama herif tam bir balon çıktı. İlk hazırlık maçında attığı 2 çalımdan başka birşey görmedik! Birde Semih mevzuu var. İlk 11 oynadı, gol atamadı. Sonraki maç yedek kaldı. Yedekten girdi gol attı, bir sonraki maç ilk 11 :D Muhtemelen Alaman maçında da ilk 11 oynar, dakika 60'da çıkar :D
Arda ve Tuncay da tartismali idi. Arda ilk macta oynamadigi icin tartisildi, Tuncay oynadigi icin. Rustu/Volkan secimi de tartisildi burada. Hatta Nihat bile tartisildi o arada, bizdiktan santrafor mu olur diye! Kaldi sana 4 tatismasiz adam.

Simdi ise kimsede ne tartisacak ne de elestirecek takat kaldi. Roller-coster gibi bir haftadan sonra herkes futbolcular kadar bitkin simdiden.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Murat Kara wrote: Arda ve Tuncay da tartismali idi. Arda ilk macta oynamadigi icin tartisildi, Tuncay oynadigi icin. Rustu/Volkan secimi de tartisildi burada. Hatta Nihat bile tartisildi o arada, bizdiktan santrafor mu olur diye! Kaldi sana 4 tatismasiz adam.

Simdi ise kimsede ne tartisacak ne de elestirecek takat kaldi. Roller-coster gibi bir haftadan sonra herkes futbolcular kadar bitkin simdiden.
İlk maçdan bahsetmedim ben zaten. İsviçre maçı ve sonrasını söyledim. Dolayısıyla Arda tartışmalı falan değildi. İlk maçta oynatılmaması hataydı. Ama ben burda en populer spor yorumcumuz Rıdvan'ın -ilk maçta- Arda, Topal ve Sabri'nin kesinlikle oynatılmaması gerektiğini 45 dakika boyunca anlattığını yazdım. Sonra hatasını itiraf edemedi, o ayrı mevzu.

Benim anlatmak istediğim kamuoyunun tartıştığı konuları Terimin ve teknik ekibin pek tartıştığını sanmamamdır. Onlara göre cezalı yada sakat değilse maçın en az 9 kişisi belliydi. Emre sakatlanınca Tümer girdi devreye, olmadı Topal girdi ve iyi götürdü şimdiye kadar. Hamit'in yerini tartıştık bunca zaman ama Sabri de en az milli takım kadar dengesiz. Bunca zaman harika oynadı, son maçta çok kötüydü. Tabi bunda Kazım'ın rezil futbolununda katkısı büyük!

Terim'in Nihat'ı keseceğine ihtimal veren çıkmamıştır bence. Zaten tartışmanın başı, "Almanların ilk 11'imizi biliyor" olması olduğu için birilerinin tartışması birşey ifade etmiyor. İsviçre maçından beri oynayacak oyuncuların 8-9'unu tahmin etmek zaten mümkündü diye düşünüyorum şahsen..
Post Reply