EURO 2008:ALMANYA-TÜRKİYE 3-2 (U. Boral, Semih)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

sahaya bir alman girdi

yeter AKKKKKKKKKKK dedi herhalde

Almanlar istemedikleri korku filmini gorduler

AMA MAC DAHA BITMEDI

HIC BITMESIN :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

sabri lahm i ezdi gecti...
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Simdi de Almanlar atti :(
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Yıne yedik... Bu sefer bitti gibin.

Almanlar durdu durdu vurdu.

Ozan Ersoy
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

lahm in intikami oldu... :(
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

helal olsun gencler.... Allah razı olsun. Ayaklarınıza sağlık...

Tebrikler...

Ozan Ersoy
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

HELAL OLSUN COCUKLAR. Resmen Almanlara futbol dersi verdik. Tesekkurler yari finali gosterenlere.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:helal olsun gencler.... Allah razı olsun. Ayaklarınıza sağlık...

Tebrikler...

Ozan Ersoy
Ah Ahhh Arda'yi, Tuncay'i, Nihat'i falan biraktim - bir Servet olsa simdi finaldeydik...

Neyse nerelerden nereye geldik... bir daha ki sefere o da olur...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bütün oyuncularımıza helal olsun..

En iyi oyunumuzu oynadık. Heriflerin hepi topu 4 pozisyonu var, 3'ü gol oldu. İyi bir defansla yenilmiyecek golleri yedik..

Sırf rakibi durdurma mantığıyla da oynamadık. Gol hariç bütün istatistiklerde rakibi ezmişizdir muhtemelen..

Bütün golleri sağ kanattan yedik. İnsan Gökhan Gönül'ü aramıyor değil!

Neyse, ben takımımla gurur duydum! Neredeyse hiçbir maçta topu şişrmeden oynamayı da becerdik..

Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Iyi oynadik, gecmis olsun.

Emegi gece herkese tesekkurler... Almanlar'da esasinda bir numara olmadigini herkes gormustur.

Turk oyuncularinin, takimlarinin, dunyadaki hicbir rakibinden asagi kalir tarafi yok. Tek sorun tecrube ve mentalite, onlar da zamanla, turnuvalara katildikca dogru yola girecektir...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Terim yolcu...
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Ismail Gezer wrote:Terim yolcu...
Nereye? Nereden duydun?
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Cirak wrote:
Ismail Gezer wrote:Terim yolcu...
Nereye? Nereden duydun?
Tv'den duydum. Gazetelerde de yazıyor..
Erdal Paksoy

Post by Erdal Paksoy »

Bu kadar eksige ragmen neredeyse yeniyorduk Almanlari. Son golde Kazim dizini burktu galiba, Lahm bombos kaldi. Sans dedik, bu da sanssizlik.

Bu genc nesil icin cok iyi bir deneyim oldu. Teknik, fizik, kondisyon, kendine guven, inanc, futbol zekasi, ozveri, hepsi var. Gecmiste zaman zaman yakindigimiz sportmenlik disi davranislar yok. Bir-iki eksik (sag bek, stoper) kapatilirsa, onumuzdeki en az 5 yil boyunca cok iyi bir milli takim seyrederiz. Yeter ki kadro konusunda tutarli olalim ama kisilere, isimlere saplantiya vardiracak kadar degil. Bir daha buyuk bir turnuvada yari final oynar miyiz bilmiyorum. Bu is kolay degil, bircok etkene bagli.

Tabii oyuncularin kalitesinin buyuk payi var bunda, ama Terim'e ragmen geldi bu basari diyenlere katilmiyorum. Evet, oyuncu seciminde ve zaman zaman taktikte hatalar yapti. Ben de bagirdim televizyona ilk 11leri, sahaya dizilisi, oyuncu degisikliklerini gorunce. Ama tanik oldugumuz basarinin temelinde yatan ve tum Dunya'da hayret ve hayranlik uyandiran inanci takima asilamasi benim gozumde baska eksiklerini karsiliyor. Psikolojik ve teknik unsurlari kusursuzca birlestiren cok az antrenor vardir. Sonucta sadece aldigimiz sonuclarla degil, oynadigimiz futbolla da hakli olarak gurur duyduk bu turnuvada. Kahraman yapmak zorunda degiliz ama hakkini da teslim edelim.

Tesekkurler cocuklar! Helal olsun size.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Hiç üzülmüyorum. Maçtan önce fark yemekten korkuyordum, maç sonunda BBC spikerlerinin Türkiye'nin hak eden taraf olduğunu, daha iyi oynadığını söylediklerini duydum. Bu maçlarla birlikte artık oyuncularımız kendilerine daha fazla güvenecek, ve baskın olan arabesk havadan biraz daha kurtulacağız.

Üzülmüyorum çünkü basın-yayın ve siyasetçilerin de katkısıyla, her güzel şeyde yapıldığı gibi bunun da b.ku çıkartıldı.
"Ana haber" bültenlerinde ilk haber olarak futbolla başlayıp saatlerce futbol tartışıldığını duyuyorum. Daha 2-3 gün önce birer gün arayla iki askerimiz şehit oldu, haber sitelerinde ufacık bir şekilde verilip yüzlerce futbol, siyasi geyik, dedikodu "haber" arasında kaybolup gittiler. Yıl sonuna doğru tarihin en büyük ekonomik krize gireceğimiz söyleniyor ama basın-yayında ekonomi gibi asıl önemli konularla ilgili bilgilendirici haberler ve izlenceler hazırlama sorumluluğunu duyan kimse yok.

Image

İşte böyle bir ortamda, yenildiğimize hiç üzülmüyorum.

Duruma ayrıca Galatasaray açısından baktığımda da umutlanıyorum. Servet, Arda, M. Topal, H. Balta'nın yanında Ayhan, E. Güngör'e sahip olduğumuz için seviniyorum. Akıllı kararlarla bu takıma kaliteli takviyeler yapabilirsek bugün yaşadığımız heyecanı yakın zamanda Aslantepe'de de yaşayabiliriz.
Post Reply