Transfer Gundemi (Yaz 2006) - 2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Faruk Suren Okan Buruk hakkinda saglam konusmus. Cerceveletilip asilmasi lazim gelen bir manzume. Okan Buruk'un ozellikle "katili kan tutar, katil cinayeti isledigi yere gelir" benzetmesini yutacak mideye sahip olup olmadigini gorecegiz. Altina imzami atiyorum.

http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=45571,2
Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Faruk Suren Okan Buruk hakkinda saglam konusmus. Cerceveletilip asilmasi lazim gelen bir manzume. Okan Buruk'un ozellikle "katili kan tutar, katil cinayeti isledigi yere gelir" benzetmesini yutacak mideye sahip olup olmadigini gorecegiz. Altina imzami atiyorum.

Emrenin verdigi cevabi da okudun mu?
Mehmet Gurdal Cetin

BJK nin istedigi adam Blackburn'a gitmis

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Jason Roberts [Wigan - Blackburn] Undisclosed
Kaynak BBC 03.07.2006
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Serdar Beyazyurek wrote:
Ufuk Sezekkaplan wrote:Faruk Suren Okan Buruk hakkinda saglam konusmus. Cerceveletilip asilmasi lazim gelen bir manzume. Okan Buruk'un ozellikle "katili kan tutar, katil cinayeti isledigi yere gelir" benzetmesini yutacak mideye sahip olup olmadigini gorecegiz. Altina imzami atiyorum.

Emrenin verdigi cevabi da okudun mu?
Emre'yi baglar o sözler. Okan ayri bir mevzu. Ben BJK'a giderken dediklerini
hatirliyorum. GS'in ekonomik krizi hakkinda fikir uretmisti. Ne geregi vardi
diye sorabilirsiniz.

Neticede istedigi kadar özur dilesin, ben onun GS'a bir katkida bulunacagina
inanmiyorum.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote: ...
Neticede istedigi kadar özur dilesin, ben onun GS'a bir katkida bulunacagina
inanmiyorum.
Aynen. GS bai$na her gelen bir serserilik pe$inde. Polat'in bu kurali devam ettirecegi ortada. Okan'in hali ortada iken ucuz etin yahnisi kafasi ile bu dangaliklik bir sure daha devam edecege benzer. Sonunda Fatih Akyel'in durumu gibi gelip gececektir. Fatih Akyel Okan ve Emre veledinin yaninda yuzler suyu idi. Gursoy onu eetiremedigine gore Okan'in geri donmesi bir hayal mahsulu olmali diyecegim ama GS o kadar garip bir yer oldu ki insana dedigini yedirtiyorlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bu haber umarim dogrudur ve umarim hesapli bir fiyata bu oyuncuyu alabiliriz. Fakat Monchengladbach boyle gelecek vaadeden bir oyuncuyu verir mi bilemem. Daha 20 yasinda ve GS'da daha da parlama sansi var.
Galatasaray’da yeni hedef Polanski

G.Saray, Gravesen, Maniche ve Ze Roberto’dan beklediği cevabı daha alamayınca gözünü 20 yaşındaki ön liberoya çevirdi. Gerets, transfere yeşil ışık yaktı.

GALATASARAY transferdeki sessizliğni bozmak için düğmeye bastı. Dünyaca ünlü Gravesen, Maniche ve Ze Roberto gibi yıldızlardan şu ana kadar beklenen cevabı alamayan sarı kırmızılılar, gözünü 20 yaşındaki Polanski’ye dikti.

Möchengladbach’ta forma giyen Polonyalı futbolcu için Erik Gerets ve yardımcısı Erdal Keser’in olumlu rapor verdiği, "Polanskiyi alıp ön libero açığımızı giderebiliriz. Gelecekte yıldız olacak bir futbolcu.

Ümit milli oyuncu

İleride bu oyuncu bizim için büyük bir kazanç olur. Şu anda fazla açılmaya da gerek yok" dedikleri öğrenildi. Galatasaraylı idarecilerinde beğenisini kazanan genç oyuncunun Türkiye’ye gelmeye sıcak baktığı ifade edildi. Geçen sezon Bundesliga’da 21 maçta forma giyen ve 1 gol atan Eugen Polanski’nin Alman Ümit Milli Takımı’nın da forma giydiği ve gelecek için ümit vaad eden oyunculardan biri olarak gösterildiği ifade edildi.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Gurkan Kubilay Tolga Seyhan konusunda cok kesin konusmus. Tolga gelsin, tamam ama takimdan kimi kesecek ki? Emre Asik ve Yalcin formayi unutsun o zaman.
Tolga G.Saray'a hayırlı olsun

Doktorların en önemli özelliği; her şeyi herkesten önce bilecek bir öngörüşlülük ile çok güçlü bir haber ağına sahip olmalarıdır. Hele ki bu doktor spor dünyasının da içinde ise ve herkesin güvendiği bir adamsa; dostları ve kuşları ona sürekli haber getirirler. 20 gündür Tolga- G.Saray ilişkisinin olduğunu gayet iyi biliyordum. Nereden mi biliyordum? Lucescu'nun Galatasaraylı dostları olduğu gibi, başka dostları da var. Ya da çok lüks bir otomobil alırken de böyle bir haberi duyabilirsiniz. Sonuç olarak ben de "Yeter artık, bitirin uzatmayın şu transferi" diyorum. Çünkü üç yıl önce düşme hattında iken Türkiye'nin en az gol yiyen takımı olan Malatya'nın defansındaki en önemli adam Tolga idi.
Savunma adamı için en önemli özellik olan "öncelik alma", yani; rakip forvete yapışma görevini en iyi yapan adam da Tolga idi. Duran toplarda rakip savunmayı oyalama işi ve en çok gol atan savunma oyuncusu vasfı da ona aitti. Bana göre Tolga'nın oynayacağı en uygun takım F.Bahçe idi. Ama F.Bahçe bu konuyla fazla ilgilenmedi. Tolga şimdi G.Saray yolunda. Bence başarabilirse bu senenin en iyi transferlerinden biri olacak. Song ve Tomas'la ne olacağı belli olmayan bir "SAVUNMA YOLCULUĞUNA" çıkan G.Saray, Tolga'yı alarak hem kendine hem de Milli Takım'a çok iyi bir iş yapmış olacaktır. Tolga için de G.Saray vitrininden aydınlık ufuklara yelken açmak daha kolay olacaktır. Gelelim G.Saray'ın ön libero sorununa. Önce Poulsen'i önerdim onlara, "Bırakın şu Gravesen'in peşini" dedikten sonra. Ama üç gün sonra kaptılar Poulsen'i. "Onu kaybettiniz, gidin Fildişi'nden Zokora'yı alın" dedim. Onu da Tottenham kaptı. G.Saray bu gidişle ön liberosuz mu kalacak? Tabii ki hayır. Sarı-kırmızılılara son önerim; Trinidad'dan Dwight Yorke. Hani Manchester United'ın ele avuca sığmaz santrforu idi ya. Dünya Kupası'nda ön liberoda oynadı. Hücumcu refleksini ve düşünce tarzını en iyi bilen adamlardan olduğu için turnuvanın maç başına en çok top çalan adamlarının başında geldi. Şu anda sanırım ülkesinde, yaşı 34 civarı. Anlayacağınız; çok uygun fiyata alınabilecek durumda. Tecrübesi sayesinde Hakan Şükür'le birlikte takımı her açıdan müthiş yönlendirebilecek bir oyuncu. İngiltere'de uzun süre oynamış olmanın ona verdiği deneyimi de üzerine koyarsanız, Galatasaray'ın bu transferden kesinlikle avantajlı çıkacağını düşünüyorum
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Tolga' nın alınması çok iyi olur ama transfer bitmeden ümitlenmek istemiyorum çünkü bu yönetim herşeyi yüzüne gözüne bulaştırıyo (örnek hala içimizi yakan Ribery) Bence Gravesen çok iyi bir oyuncu ama 31 yaşındaki bir oyuncuya 5-6 milyon euro verilmesi şu ekonomik koşullarda yanlış olur eğer bu para verilecekse Maniche alınmalı bence çünkü en az 6-7 sene oynayabilecek bir oyuncu

Sevgilerimle
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Vatan
Cimbom Babic'i istiyor
Transferde sessiz kalan G.Saray, Hırvat yıldız Babic ile söz kesti. Sarı-kırmızılılar Leverkusen'li oyuncuya yıllık 600 bin euro ödeyecek
04.07.2006

Transferde rakipleri atağa kalkarken, şu ana kadar sessiz kalan G.Saray yavaş yavaş hareketleniyor. Yaptığı görüşmelerde şu ana dek olumlu sonuç alamayan sarı-kırmızılı kulübün Hırvat yıldız Marko Babic ile anlaşma sağlandığı öğrenildi. Alman Ligi Bundesliga'da Leverkusen forması giyen 25 yaşındaki sol kanat oyuncusu için girişimleri sürdüren G.Saray Dış İlişkiler Sorumlusu Mustafa Turgun'un, usta oyuncunun menajerleriyle el sıkıştığı bildirildi. Almanya'da Babic'in menajerleriyle pazarlığa oturan Turgun oyuncu ile yıllık 600 bin Euro karşılığında prensip anlaşmasına vardı

GERETS DE 'ALIN' DEDİ
Transferin önündeki en büyük engel ise Leverkusen'in tecrübeli futbolcuyu satmaya yanaşmaması. Ancak Babic'in yönetimiyle konuşarak, takımdan ayrılmak niyetinde olduğunu ve kendisine kolaylık gösterilmesini istediği belirtildi. Alman kulübü ile 2007 sonuna dek sözleşmesi bulunan Hırvat futbolcu için Leverkusen'e 1 milyon 250 bin Euro bonservis bedeli ödenecek. Teknik direktör Eric Gerets'in de bu futbolcu için yönetime olumlu rapor verdiği ve "Alırsak iyi bir seçim olur. Sistemimde onun gibi savaşçı isimlere ihtiyacım var. Tomas ve İliç'in yardımıyla birlikte uyum sorunu da yaşamaz" şeklinde bilgi verdiği kaydedildi.

TOMAS DEVREYE GİRDİ
Bu arada Hırvatistan Milli Takımı ile birlikte Dünya Kupası'nda mücadele eden Babic için, Tomas'ın da devreye girdiği öğrenildi. Milli Takım'dan arkadaşı olan genç yıldıza İstanbul ve G.Saray hakkında övgü dolu ifadeler kullanan Tomas'ın transferin mutlu sonla bitmesi için büyük çaba harcadığı da sızan haberler arasında.

Acaba buda Vatan'ın yalan haberlerinden birimi ??
Aslında bir sol beke ihtiyacımız var (eğer bu adam sol bekse ) Orhan'la Ferhat'la Ş. Liginde başarı çok zor

[/color]
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Yasin Gürel wrote: Acaba buda Vatan'ın yalan haberlerinden birimi ??
Aslında bir sol beke ihtiyacımız var (eğer bu adam sol bekse ) Orhan'la Ferhat'la Ş. Liginde başarı çok zor

[/color]

Babic sol acik aslinda, ama cok da iyi bir oyuncu. Hem hizli hem ayagi duzgun hem de savasci oldugunu gordum bu DK'da. Super olur da, olur mu ki acaba? 1.250M$'a biraz zor verirler bonservisini gibi geliyo bana
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Galatasaray'dan ilk transfer bombası

Şu ana kadar hiç transfer yapmayan tek takım olan Galatasaray, önemli bir futbolcuyu renklerine katmak için gün sayıyor.
Sarı kırmızılılar, Ukrayna'nın Shakhtar Donetsk takımında oynayan eski Trabzonsporlu Tolga Seyhan ve kulübü ile anlaşmaya vardı.
Ligde Fenerbahçe'nin 100. yılında şampiyonluğu kucaklamayı hedefleyen Galatasaray yönetimi, Tolga için Lucescu aracılığı ile Shakthtar Donetsk'e başvurdu. Genç futbolcunun da sıcak bakması ile taraflar anlaşma noktasına vardı.
Ancak Tolga'nın Ukrayna'ya transferi sırasında sözleşmesinde 'Türkiye'ye transferinde Trabzonspor'un söz hakkı var' maddesi henüz aşılamadı. Galatasaraylılar Trabzon yönetimini de ikna ettikten sonra bu transferi kesin olarak sonlandırmayı hedefliyor.
MİLLİYET

Orhan Akıda katarsak 6 stoper :lol:
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Okan konusunda Sukru Ergun'den net bir aciklama daha gelmis, klupte yeri olmadigini ifade etmis.

Okan'in degil Sabri'yi Arda'yi kesmesini, takimla antrenman-kampa giricek olmasini bile istemem. Hic geregi yok bence. Gitsin fark yaratabilecegi bi Anadolu takimina bi 20 mac ustuste oynasin, bi liderlik yapsin kaptanlik yapsin da gorelim adamligini. Yalandan "ozur dile okan", yalandan "ozur dilerim, genctim cocuktum, top oynadim aciktim" larla bizi kandirmasinlar yaani... :roll:

Arif'in, Suat'in bu yaslarinda futbola geri donmesini Okan'in bize donmesine tercih ederim :lol:
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bir ayı aşkın bir süredir, Fenerbahçe ve diğer takımlara transferinde adı geçen futbolcular neredeyse dünya futbolunun yarısı. Bunların yüzde 99’unun palavra olduğunu, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi biliyordum. Bir gazetenin spor sayfası yöneticisine, "Ne haber, neler yapıyorsunuz?" diye sordum; "Ne yapalım abi, oturduğumuz yerden sallıyoruz. Sayfayı doldurmak için her gün bir takıma transfer yapıyoruz" dedi.
C. Çandar

Zaten biliyoruzda yani itirafları dinlemek güzel oluyor :)
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

gençler şimdi bana Tolga Seyhan la Orhan Ak ı,Yalçın'ı,Emre Aşık'ı karşılaştırmayın lütfen.
Alınması çok güzel olur Defansın sağında görmek istiyorum ben song u artık hem göbeğe yardım eden hem de ileri çıkabilen bi futbolcu ki west ham ın west ham oldugu zamanda böyle oynuyordu ve gayet başarılıydı bence denenebilir emre aşık'a para vermeye gerek yok serbest bırakılabiliyor veya genç bi çocukla takas edilebiliyorsa edilsin
Image
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ülker, Yıldıray’ı Galatasaray’a getiriyor

Galatasaray'ın, dış transferde adı geçen isimlerden Gravesen ve Ze Roberto'dan çok Yıldıray Baştürk'le ilgilendiği ve Hertha Berlin'de forma giyen milli futbolcu için temasa geçtiği öğrenildi.

Önceki gün Galatasaray'ın Teknik Direktörü Gerets'in basın toplantısında “Bir yabancı ve bir Türk futbolcuyla ilgileniyoruz.” sözlerinden sonra bu Türk oyuncunun milli yıldız Yıldıray Baştürk olduğu ortaya çıktı.

Sarı-Kırmızılıların, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın da ilgilendiği Yıldıray Baştürk'ün transferini gerçekleştirmek için büyük çaba harcadığı öğrenildi. Hagi'den sonra uzun zamandır orta sahaya bir 10 numara arayan G.Saray, Teknik Direktör Eric Gerets'in ısrarlı isteği üzerine Yıldıray Baştürk ismi üzerinde odaklandı. Yıldıray'ın menajeri İranlı Reza Fazeli ile de görüşen Galatasaray Menajeri Adnan Sezgin'in Hertha Berlin kulübü yöneticileri ve Berlin ekibinin teknik patronu olan G.Saray'ın eski futbolcusu Falco Götz'ü ikna etmeye çalıştığı bildirildi. Milli futbolcunun da Galatasaray'ın teklifine sıcak baktığı öğrenildi. 3 milyon Euro olan Yıldıray Baştürk'ün bonservisi Ülker'den gelecek 5 milyon Euro ile karşılanacak. Bu arada dış transferde sadece ön libero mevkiine kilitlenen ve bu yönde çalışmalar yaptığı bilinen Galatasaray, sessiz sedasız Ukrayna'nın Shakhtar Donetsk takımında forma giyen defans oyuncusu Tolga Seyhan ile prensip anlaşmasına vardı. Bu futbolcuyla anlaşan Sarı-Kırmızılı yönetim, S.Donetsk’i iknaya çalışıyor.
ZAMAN
Post Reply