Türkiye ligi disindaki maçlar ve oyuncular - 2

Türkiye dışındaki ligler, takımlar ve oyuncular hakkında bilgilerin paylaşıldığı, fikirlerin tartışıldığı forumumuz.

Moderator: Staff

Locked
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mehmet Gorgen wrote:ŞUANADA hırtvatistan hrt2 kanalında hırvatistan -arjantin maçı var.

Messi bizim Tomas'ı madara ediyor.
hırvatistan:1 gol: klasnic
Messi: 2
Bu mac ilginc bir sekilde 3-2 Hirvatistan galibiyeti ile bitmis.

Goller:
1:0 - Klasnić (3.)
1:1 - Tevez (4.)
1:2 - Messi (6.)
2:2 - Srna (52.)
3:2 - Šimić (90.+2)

Tunus-Sibistan macini Sirbistan 1-0 kazanmis Kezman'in goluyle. yalniz bu macta Ilic hic oynamamis sanirim.

Cok guzel bir site buldum http://www.worldcupblog.org/ adresinde. Her ulkenin hazirlik maclariyla ilgili yorumlar var.

Hirvatistan: http://croatia.worldcupblog.org/

Cek Cumhuriyeti: http://czechrepublic.worldcupblog.org/

Sirbistan: http://serbiamontenegro.worldcupblog.org/
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Yeni dünya derbisi Chelsea - Barcelona karşılaşması öncesinde gerilim her geçen saat artıyor. Karşılıklı atışmalar ve söz düellolarını bugün yeni bir olay izledi. Başta teknik direktör Morinho olmak üzere tüm Chelsea kafilesi, düzinelerce Barça taraftarı tarafından havalanında taciz edildi.
Portekizli hoca, Barcelona El Prat Havaalanı'nda ev sahibi takımın taraftarları tarafından itilip kakıldı, Morinho zaman zaman tükürüklerin de hedefi oldu. Katalan fanatikler, ünlü teknik adama, "Tercüman, tercüman" diye tezahürat yaparak, kariyerinin başlangıcında Bobby Robson'ın tercümanlığını yapmasına atıfta bulundu.
Mourinho ise kendisine hakaret eden Katalan taraftarlara öpücükler göndererek "Sizi seviyorum" diye bağırdı.
Güvenlik kuvvetleri, zorlukla kafilenin otobüse binmesine yardımcı olurken Barca taraftarlarının aracın etrafını çevirmesine ve Mourinho'nun camına tükürülmesine engel olamadı.
Chelsea TV'sinin kameramanı olan Kieren Startup, "Çok az polis vardı ve çok ilgili gözükmüyorlardı" dedi. Startup, "Olaylar çok korkutucuydu. Mourinho, kendisine yapılan saldırgan tezahüratları görmezden geldi. Taraftarlar da öfkeli jestler ve tükürüklere başvurdu" diye konuştu. MİLLİYET

Bizde bu konu suyu çıkartılarak tartışıldı! Demek İspanyada da oluyormuş! Organizedir mutlaka! Heralde bir gün önce ispanya federasyon yetkilileri, riijkard falan filan bi toplantı yapmıştır. Organize bu işler organize! Dimi? Muhahahaha
Meczup
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

ESPN kanllarinin futbola bir ihaneti daha gerceklesti. Milyonlarin seyretmeye hazirlandigi Barca-Chelsea macini canli gesterme lutfunde bulunmayacaklar.

Programlari soyle:

Tue Mar 07 09:30PM Pacific
Tue Mar 07 10:30PM Mountain
Tue Mar 07 11:30PM Central
Wed Mar 08 12:30AM Eastern
Length: 2 hr SDD -Same day delay
ESPN2 (US)
UEFA Champions League - Round of 16 - 2nd Leg
Barcelona (Spain) vs Chelsea (England)
Wed Mar 08 09:30PM Pacific
Wed Mar 08 10:30PM Mountain
Wed Mar 08 11:30PM Central
Thu Mar 09 12:30AM Eastern
Length: 2 hr SDD
ESPN2 (US)
Arsenal (England) vs Real Madrid (Spain)
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Marsan wrote:ESPN kanllarinin futbola bir ihaneti daha gerceklesti. Milyonlarin seyretmeye hazirlandigi Barca-Chelsea macini canli gesterme lutfunde bulunmayacaklar.
Mehmet Hocam, aldigin kaynaginda gormussundur sen de zaten ama, bilgi tam olsun diye ekleyeyim dedim. Gorunuse gore Setanta'ya satmislar, barlar pub'lar kalkinsin biraz diye?!?
Tue Mar 07 11:30AM Pacific
Tue Mar 07 12:30PM Mountain
Tue Mar 07 01:30PM Central
Tue Mar 07 02:30PM Eastern
Length: 2 hr 15 min LIVE
Setanta Sports USA
Barcelona (Spain) vs Chelsea (England)
Isin komigi, ESPN'inki 12:30am.. olunca bizim EST icin, "Same Day" kismi da yalan oluyor banttan yayinin ama... neyse... :)
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eger ESPN2 sayfasina giderseniz Sali gunu macinin Dunya Baseball $ampiyonasi ile caki$tigini (4'de ESPN2's Telecast of The World Baseball Classic Is presented by Taco Bell: Mexico vs. USA >) , ESPN'de de var. Car$amba gunu ESPN'de kolej turnuvasinin. ESPN 2'de yine bir ba$ka Dunya Baseball macini goreceksiniz. Bunlar mi Amerikali seyirci icin onemli yoksa Avrupa Futbol $ampiyon ligi mi dediginizde cevap ortaya cikiyor. Gecen hafta pa$a pa$a iki maci da saatinde verdilerdi. Setanta ile alakasi oldugunu sanmiyorum. Meraklisi ak$am seyretsin dediler. Zaten Soccer denilen olayin en populer oldugu yer Kaliforniya. Orada da saat tam "prime time" dedikleri 9:30 olacak. Yaptiklari i$ler gayet mantiga uygun malasef (bu manrtik Amerikan mantigi elbette). Herkes Mehmet gibi emekli degil ikindi vakti TV onune gececek. Ben zaten kayit edip gece seyredecektim. Verdiklerine gore sorun yok.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

turkmeneli tv yine bir guzellik yapsa da seyretsem su barcelona-chelsea macini.

http://www.turkmeneli.televizyonu.com/
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Ronaldinho döktürüyor. Chealse daha bişey yapmış değil. Barça'nında net pozisyonu yok ama eziyor genede... Messi sakatlanıp çıktı, maalesef...
.....................
İkinci yarı itibariylede Chealse daha iyi görünüyor, hadi bakalım hayırlısı..
.....................
Ronaldinhoooooooooooooo
.....................
Ronaldinocuk :)
.....................
Stardaki spiker Türkiye standartları açısından üst düzey bir sunuculuk örneği sergiliyor..
.....................
Dünya futbolunun Aziz Yıldırımı: Morinho... Topladığı sempati açısından.. Gidişat bu...
....................
Son dakikada bir penaltı kazandı Morinho ve attı...
Last edited by Mustafa Dogan on Wed Mar 08, 2006 12:37 am, edited 2 times in total.
Meczup
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

UEFA'dan dinliyorum maci. Yorumcuyu duyacaktiniz.

yavas yavas hizlandi sesi. eto , ronaldinho, Ronaldinhooo, ronaldinhoooooooooooooooooooooooooooooooo

the MAaassteeer!!!!

(1 - 0) Ronaldinho (Barcelona) scores!
A moment of magic from the brilliant Brazilian. He takes possession from Eto'o and sidesteps Carvalho and Terry before rifling a shot past Čech from just inside the penalty area. It is his sixth UEFA Champions League goal of the season and leaves Chelsea needing to score twice to force extra-time.

Sirf Ronaldinho denyosu icin bu dunya kupasi seyredilir. Aman nazar degmesin.

Ha bu arada, Bye byee Morinyo...

Good bye Abram abii.

Ozan Ersoy
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ozan Ersoy wrote:UEFA'dan dinliyorum maci. Yorumcuyu duyacaktiniz.

yavas yavas hizlandi sesi. eto , ronaldinho, Ronaldinhooo, ronaldinhoooooooooooooooooooooooooooooooo

the MAaassteeer!!!!

(1 - 0) Ronaldinho (Barcelona) scores!
A moment of magic from the brilliant Brazilian. He takes possession from Eto'o and sidesteps Carvalho and Terry before rifling a shot past Čech from just inside the penalty area. It is his sixth UEFA Champions League goal of the season and leaves Chelsea needing to score twice to force extra-time.

Sirf Ronaldinho denyosu icin bu dunya kupasi seyredilir. Aman nazar degmesin.

Ha bu arada, Bye byee Morinyo...

Good bye Abram abii.

Ozan Ersoy
Maradona'dan sonra ilk defa adam gibi futbolcu izliyoruz. Bu arada Chelsea alakasiz bir penalti ile beraberligi kurtardi. Rijkaard da cok iyi performans gösterdi. Ilk geldiginde epey bocalamisti Barca altlarda gzeiyordu cikti bu Barca'yi dunyanin en iyilerinden biri yapti. Yeni bir Cruyff efsanesi mi yoksa. Barca'da Deco'yu begendim, orta sahada isimsiz kahramanlari var. Ben gene de kupayi Barca'nin alacagini sanmiyorum cok hakettikleri halde. Bu is biraz da aliskanlik ve tecrube isi. Juventus son anda kaseyi kurtardi bu kupayi alabilirler. Bakalim bizim Liverpool ne yapacak yarin. Liverpool GS'a benzer biraz kendi liginde eh iste ama Avrupa'ya cikti mi bambaska oluyorlar özellikle Anfield'de. Ama Liverpool da cocuklugumuzun Liverpool'u degil. Bir de merakla bekledigim Arsenal-Real maci var. Real Beckham'i alip Makalele'yi verdiginden beri bitti o eski agirligini sahaya empoze eden Real yok artik. Danimarkal'yi aldilar ancak tam bir tahta bacak Makalele ile mukayese kabul etmez.
Mehmet Gurdal Cetin

KISKANMAYIN NOLUR

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

CALISIN SIZINDE OLSUN :)

Olm Morinho Galatasaray'in basinda olsaydi ne methiyeler duzerdik abiye.

UKALA kabul, KIBIRLI kabul,ARTIST o da kabul, bazen ASAGILIK bir adam olabiliyor hersey kabul.

Ama Abromovic kadar Morinho da dunyada bi o kadar taniniyor.Su an millet Chelsea'yi Morinho'nun takimi olarak biliyor.

Boyle bir reklam, boyle bir izleyici (follower) toplulugu daha once hic olmadi Chelsea'de.

1987 'da bir macina gitmistim Chelsea'nin hafizam beni yanilmiyorsa hala ikinci ligdeydik. (Heyt be ben bu takimi Abromovic'ren once tutardim guru duyuyorum) 2-3 bin kisi ya var di ya yoktu, hava buz gibiydi, kupa aksamiydi.

O zaman Arsenal-Liverpool dev gibi takimlar daha MANU'nun esamesi bile okunmuyor , David Beckham daha England school boys ta surunuyor.

Tamam para cok seyi degistirdi, ama bu is birazda takim olmak ve iyi yonetilmek ile alakali.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

YINE SPURS YINE HUZUN

16 YILLIK BU CILE YINE BITMEDI BU SENE :)

CHELSEA 2 SPURS 1

William Gallas broke Tottenham's hearts and resistance with an injury-time winner at Stamford Bridge.

Spurs looked like becoming only the second side this season to deny Chelsea Premiership victory at Stamford Bridge when Gallas strode forward to powerfully curl his shot round a helpless Robinson to leave Spurs still looking for their first league win over Chelsea in 16 years

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 773696.stm

Bu arada puan farki 18 oldu.MANU yarin oynuyor ve bir maci eksik

Eskiden bu foruma yazan Galatasaray'li bir abimiz vardi ingiltere'den Kibrisli.Cok severdim kendisini, Londra'da SIK SIK gorusurduk, Spurs taraftari idi.Olumu dirimi haber alamadik.

Bu maci O'na armagan etmek isterim.Okuyorsa selamlarimi gonderiyorum
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Re: KISKANMAYIN NOLUR

Mehmet Gurdal Cetin wrote:CALISIN SIZINDE OLSUN :)

Olm Morinho Galatasaray'in basinda olsaydi ne methiyeler duzerdik abiye.

UKALA kabul, KIBIRLI kabul,ARTIST o da kabul, bazen ASAGILIK bir adam olabiliyor hersey kabul.

Ama Abromovic kadar Morinho da dunyada bi o kadar taniniyor.Su an millet Chelsea'yi Morinho'nun takimi olarak biliyor.
Demistim, sans eseri BBC forumlarindan birinde bir Chelsea taraftarinin su yorumuna rastladim.Demekki bu bunu sadece ben degil ingilizler de dusunuyormus.

JOSE FOR PRESIDENT !!

SIMPLY A WORLD CLASS MANAGER AND A WORLD CLASS TEAM.

The media is totally obsessed with Jose, watching the game mid week, ITV actually created a compilation of his reactions and this half way through the match!! Have you ever seen that before? LEAVE HIM BE, HE'S NOT ARROGANT just CONFIDENT!!

They ignore the fact that we are, what? 18 points clear?!

IT'S GETTING PATHETIC NOW, THE MEDIA SAY HE CREATES ATTENTION? YOU GIVE IT TO HIM ALL THE TIME!!!

imza damga muhur :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

PIRES

http://home.skysports.com/list.asp?hlid ... ires+talks

Benfica could be ready to join the cluster of clubs showing an interest in Arsenal midfielder Robert Pires.

The Gunners are keen to tie the Frenchman to fresh terms in North London and are currently in talks about a new contract.

Pires's priority is understood to be to remain with the UEFA Champions League quarter finalists but the 32-year-old would not be short of options if he decided to look elsewhere.

After landing French ace Laurent Robert from Newcastle United on loan, it has been reported in France that Benfica are exploring a potential offer for the former Marseille man.

Pires's father is said to be a huge Benfica fan but Valencia, Fiorentina, Roma and Juventus have also been linked with moves to sign a player who will be a free agent in the summer if both parties cannot come to an agreement.
TRUST GALATASARAY
MGC
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ilk yari sonuclari

Benfica 0-0 Barcelona

"- Though the half produces no goals, there is little shortage of excitement in Lisbon and Barcelona can count themselves unlucky not to be at least one goal to the good at the interval. A combination of poor finishing and great goalkeeping denies them, though Benfica also look capable of finding the net in a match which promises to be much more than a stalemate on the showing of the first 45 minutes. "

Mac bu skorla bitti. Barcelona avantajli.

Arsenal 2-0 Juventus (Fabregas,Henry)

"- Arsenal go into the break in control thanks to Fabregas' second Champions League goal of the season."

69' Henry (Arsenal) scores! The second goal Arsenal have been threatening finally arrives. Hleb picks out the run of Fabregas with a perfectly weighted pass. The Spanish midfielder cuts the ball back for Henry

Camoranesi ve Zebina 2. saridan kirmizi gordu. Livescore'dan gordugum kadariylas Arsenal daha kart bile gormedi. Hucum futbolunun zaferi olarak gorebilir miyiz bunu? Arsenal cok buyuk ihtimalle gececek turu.

Maclari http://www.uefa.com/index.html adresindeki "live" bolumunden takip edebilirsiniz.
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Maç sonuçları

Arsenal-Juventus: 2-0 (40' Fabregas, 69' Henry)
Benfica-Barcelona: 0-0
Locked