EURO 2008:ALMANYA-TÜRKİYE 3-2 (U. Boral, Semih)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Eray Tunç wrote: Duruma ayrıca Galatasaray açısından baktığımda da umutlanıyorum. Servet, Arda, M. Topal, H. Balta'nın yanında Ayhan, E. Güngör'e sahip olduğumuz için seviniyorum. Akıllı kararlarla bu takıma kaliteli takviyeler yapabilirsek bugün yaşadığımız heyecanı yakın zamanda Aslantepe'de de yaşayabiliriz.
Meseleye GS açısından bakınca, 7 oyuncumuz, normal şartlarda kolay kolay edinemeyecekleri tecrübeyi edindiler. Biraz düşününce şampiyonlar ligi elemeleriyle ilgili olarak çoğumuzun umudu artacaktır. Servet, Arda, Mehmet Topal ve Hakan Balta çok ciddi tecrübe kazandı. Muzzam bir mücadeleyle şampiyon oldular. Aynı hırsı gösterince uluslararası arenada da başarılı olunabileceğini gördüler.
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Ah Rüstü ah...Barcelona'da oynamis adamsin, 2002 dünya kupasinda en iyi kaleciydin, 118 defa milli formayi giydin. Bu kadar ucuz gol yenilir mi yahu? Klose'nin yaninda iki adam var. Sen niye o topa cikiyorsun be adam?

Üzülmemek elde degil. Iyi futbol oynayip kaybetmek insana cok koyuyor.

Almanlar cilginlar gibi seviniyor.

Türk takimlarinin klasigi. Son dakika golleri.

Ama yine de hepsini ayakta alkisliyorum. Bu kadar sakata cezaliya ragmen Almanlara kök söktürdüler. Bravo. Gelecek icin cok umut verici bir durum. Oyuncularimiz icin cok güzel tecrübe oldu. Artik dünya kupasini bekleyecegiz.
Quo vadis, Galatasaray?
Emir Argun

Post by Emir Argun »

Maglup olduysak boyle olduk, buraya kadar ki basarilarimizin yalan olmadigini kanitlayarak.. 9 eksikle almanyadan daha iyi oynadik..hepinizle gurur duyuyorum..
Bonum vinum laetificat cor hominis
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Amerikalilarin dedigi gibi her zaman bir kurus eksik. Nedendir bilinmez. Elbette sakatliklar ve kart cezalilari diyeceksiniz. Yahu bu kadar zor mu idi kart cezali durumuna dusmemek. Bundan iyisi nedense olmayacak. Yine Almanlara takilindi.

Allah kahretsin isten seyrettigim surfing channel midir nedir her zaman canavar gibi calisirken bugun su koyuverdi. Ikinci yari seyredemedim desem yeridir. Gollerin oldugu bir yer var mi bari?
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Jun 26, 2008 1:08 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Cengiz Akgun wrote:...Gollerin oldugu bir yer var mi bari?
http://www.seyrettir.com/video/500/Euro ... rkiye.html
http://www.seyrettir.com/video/501/Euro ... rkiye.html
http://www.seyrettir.com/video/502/Euro ... rkiye.html
http://www.seyrettir.com/video/503/Euro ... rkiye.html
http://www.seyrettir.com/video/504/Euro ... rkiye.html

İkinci yarıda BBC'nin de yayını kesildi. Viyana'da fırtına çıktığı için güç ünitelerinde sorun yaşanmış. Almanların 2. golünü yayın geldikten sonra öğrendik.

2. golden sonra "Semih mükemmelsin, muhteşemsin, şükürler olsun seni doğuran Anaaa! Muhteşem bir gol, mükemmel dokunuyor, iğne deliğinden geçirdi!" diye bağırırken Lahm'ın sağından atıp solundan geçip sıfıra inip Semih'e çıkaran Sabri'den hiç bahsetmemesine sinir oldum.
Bu maçlardan milyonlarca dolar kazanırken maçın hakkını vererek sunabilecek bir spiker bulabilmek çok mu zor? Neyse günahını almayayım belki maçın genelini güzel aktarmış ve yorumlamışlardır ama seneler boyu maç katleden spikerlerden çok çektik...
Last edited by Eray Tunç on Thu Jun 26, 2008 1:03 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Rustu bu halti Hirvat macinda da yedi idi. Hadi Deve Dilaver istedigi yerde oynasin simdi. Bu kadar lagarlik olur. Hic mi yol yordam bilmiyor sunuz? Herif kirmizi ile atilmis hala ortada geziyor ve ulan senin isin ne burada diyen yok.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:Amerikalilarin dedigi gibi her zaman bir kurus eksik. Nedendir bilinmez. elbette sakatlilar ve kart cezalilari diyeceksiniz. yahu bu kadar zor mu idi kart cezali durumuna dusmemek. Bundan iyis nedense olmayacak. Yine Almanlara takilindi. Allah kahretsin isten seyrettigim surfing channel midir nedir her zaman canavar gibi calisirken bugun su koyuverdi. Ikinci yari seyredemedim desem yeridir. Gollarin oldugu bir yer var mi bari?
Ikinci yariyi kimse seyredemedi dogru durust Cengiz abi --- ESPN'de de gitti yayin...

LigTV Gokhan Zan'in mac cikisinda TV'ye FT iceride bize veda etti dedigini soyluyor... FT kendine Italya'da bir is bulmus anlasilan - Napoli'nin ismi geciyor... Tam hirsizlar, mafyalar diyari Napoli'ye yakisir aslinda...

Keske Oguz Cetin ile devam etselerde bizim gozumuzde soyle efendi, duzgun konusmasini bilen, akilli bir TD gorse... Ama bizim futbolcumuz oyle adam gibi adama FT'ye verdigi performansi verir mi? Hamit'in roportajinda soyledikleri geliyor aklima hani su FT'nin devre aralarinda bazi topculari kicina tekme ile oynattigi ve kendisininde bu muameleye katildigi ve baska turlu bizimkilerin laftan anlamadigi yonundeki sozler.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Cengiz Akgun wrote:Amerikalilarin dedigi gibi her zaman bir kurus eksik. Nedendir bilinmez. elbette sakatlilar ve kart cezalilari diyeceksiniz. yahu bu kadar zor mu idi kart cezali durumuna dusmemek. Bundan iyis nedense olmayacak. Yine Almanlara takilindi. Allah kahretsin isten seyrettigim surfing channel midir nedir her zaman canavar gibi calisirken bugun su koyuverdi. Ikinci yari seyredemedim desem yeridir. Gollarin oldugu bir yer var mi bari?
Ikinci yariyi kimse seyredemedi dogru durust Cengiz abi --- ESPN'de de gitti yayin...

LigTV Gokhan Zan'in mac cikisinda TV'ye FT iceride bize veda etti dedigini soyluyor... FT kendine Italya'da bir is bulmus anlasilan - Napoli'nin ismi geciyor... Tam hirsizlar, mafyalar diyari Napoli'ye yakisir aslinda...

Keske Oguz Cetin ile devam etselerde bizim gozumuzde soyle efendi, duzgun konusmasini bilen, akilli bir TD gorse... Ama bizim futbolcumuz oyle adam gibi adama FT'ye verdigi performansi verir mi? Hamit'in roportajinda soyledikleri geliyor aklima hani su FT'nin devre aralarinda bazi topculari kicina tekme ile oynattigi ve kendisininde bu muameleye katildigi ve baska turlu bizimkilerin laftan anlamadigi yonundeki sozler.
Dogrudur. Ben uzun uzadiya yazdim zaten asagida bir yerlerde. Bunlarin cigerini okudugu ve kendi de ayni yollardan gectigi icin ne yapilmasi gerektigini cok iyi biliyor. Kufur de eder tekme de atar tokat da vurur. hepsini ustrubuyla yapar. Onlarda sineye cekerler mecburi. ama bu Almanya da doganlara biraz disi gecmiyor. Halil ile arasinda geceni zaten soylemis.

Yalniz Senol Gunes'e filan yapilanlari gordunuz. Ben soylenenlerin aksine bugun hicbir yere sigdiramadiginiz bu kahramanlarin "bizler neymisiz be" diye ayi boku gibi siseceklerini ve Dunya kupasi elemelerinde bile yine cesitli seruvenler olacagina eminim. Terim'in gitmesine sevinmedim desem yalan olur. Akli basinda birini getirseler iyi olur.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bence elenmemizin tek bir sorumlusu var...

Evet bildiniz ---- LINCOLN :D
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

böyle iyi oynadigin maci kaybedersen hangi maci kazanacan.
Ben serefimizle falan kaybettik, daha iyi oynadik kaybettik diyemiyecegim. Keske daha kötü oynayip sadece 3 gol sansi bulup 3 gol atip kazansaydik. Sonucta kimse firtinadan bahsetmiyor, sadeceye gemisini limana ulastirandan bahsediyor. Biz gemimizi limana ulastiramadik malesef.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Serif Halimler wrote:böyle iyi oynadigin maci kaybedersen hangi maci kazanacan.
Ben serefimizle falan kaybettik, daha iyi oynadik kaybettik diyemiyecegim. Keske daha kötü oynayip sadece 3 gol sansi bulup 3 gol atip kazansaydik. Sonucta kimse firtinadan bahsetmiyor, sadeceye gemisini limana ulastirandan bahsediyor. Biz gemimizi limana ulastiramadik malesef.
Bugun taraftarlarimiz neredeydi? Deplasmanda gibi oynadik maci... 3/4'e 1/4 gibiydik neredeyse?
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Mert Tokman wrote: Keske Oguz Cetin ile devam etselerde bizim gozumuzde soyle efendi, duzgun konusmasini bilen, akilli bir TD gorse... Ama bizim futbolcumuz oyle adam gibi adama FT'ye verdigi performansi verir mi? Hamit'in roportajinda soyledikleri geliyor aklima hani su FT'nin devre aralarinda bazi topculari kicina tekme ile oynattigi ve kendisininde bu muameleye katildigi ve baska turlu bizimkilerin laftan anlamadigi yonundeki sozler.
Allah korusun Mert, Oğuz'u az buçuk tanıyıp da seven insan evladı yok. Ben bile nice hikaye dinledim hakkında.

FT kendini birçok ortamda kanıtladı ama öyle ama böyle, Oğuz'un CV'sinde ne var milli takım TDliğine soyunacak. Ha, onun gibi sakin biri diyorsan da, gelebilecek adam hem motivasyon beceriklisi (senin de dikkat çektiğin kıça tekme vurma şekli), hem efendi, hem de taktik deha olmayacak nasıl olsa.

Ha, ülke futbol olarak bir üst seviyeye tutunmaya niyetliysek gerçekten, Abramoviç Hiddink'e 5MilyonEuro cebinden veriyormuş kemiksiz, herhalde onun gibi fazla olmasa gerek. Demek ki kolay değil pek. FT bence kalacak, ama gitse kimin gelmesi hem mümkün, hem de daha iyi olur?
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

BarisCakan wrote: Allah korusun Mert, Oğuz'u az buçuk tanıyıp da seven insan evladı yok. Ben bile nice hikaye dinledim hakkında.

FT kendini birçok ortamda kanıtladı ama öyle ama böyle, Oğuz'un CV'sinde ne var milli takım TDliğine soyunacak. Ha, onun gibi sakin biri diyorsan da, gelebilecek adam hem motivasyon beceriklisi (senin de dikkat çektiğin kıça tekme vurma şekli), hem efendi, hem de taktik deha olmayacak nasıl olsa.

Ha, ülke futbol olarak bir üst seviyeye tutunmaya niyetliysek gerçekten, Abramoviç Hiddink'e 5MilyonEuro cebinden veriyormuş kemiksiz, herhalde onun gibi fazla olmasa gerek. Demek ki kolay değil pek. FT bence kalacak, ama gitse kimin gelmesi hem mümkün, hem de daha iyi olur?
Gecen gun Hincal'in soyledigi birseye katiliyorum... FT adam secimi ve taktiksel anlamlarda cok kez egosuna yenik dustu ama dogru yaptigi islerde var. Motivasyon falan evet ama benim ustunde durdugum milli takimlari minik takimindan A takimina kadar bir duzene sokmasi, oyuncu arama/tarama isini teskilatlandirmasi, federasyon ile siki bir iliski kurmasi ve ozellikle sponsorluklar konusunda sagladigi katkilar gibi... Oguz'u istememin ilk nedeni bu temel dogrularin devam ettirilebilmesi - yeni biri gelip de hersey silbastan edilsin istemiyorum.

Oguz'u sahsen tanimiyorum ama futbolculugundan hatirladigim son derece efendi ve duzgun konusan, futbolu da zekasi ile oynayan bir adam oldugu idi... Trabzon macindan sonra Aykut'la yaptiklari aciklamalari da oyle her Turk futbolcusu yapmaz.

FT'yi bundan sonra baglasan tutamazsin - aklina koymus o Italya'ya gidecek belli... bence de gitsin zaten - egosu isini daha iyi yapmasina engel oluyor.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fatih Terim giderse yerine geçirebileceğimiz bir tane adam yok! Bir tane teknik direktör yok!

Yerli olmak zorunda mı? Bence evet! 4 yarıfinalist'in 3'ü yerli hocayla yönetiliyor. Dahası 8 çeyrek finalistin 6'sı yerli hocayla yönetiliyor. Hatta Scolari bile dil avantajından ötürü yerli sayılabilir..

Terim giderse belki Hiddink'i getirirler diye düşünmedim değil ama Barış Çakan'on söylediği Abromoviç destekli 5 milyoncuğu görünce bu düşünceye elveda dedim!

Yok maalesef adam yok! Korkarım kalacaz gene Mustafa Denizli'nin eline!

Oğuz Çetin'in şu an milli takımda çalışması bile ona sunulmuş bir lütuftur! Fenerbahçede çalıştığı dönemi ben şahsen unutmuş değilim. Yardımcı antrenör olduğu zamanlar arkadan çok işler çevirdiğine dair söylentiler vardı. Mustafa Denizli gider, Oğuz kalır! Lorant gider, Oğuz kalır! TD olduktan sonrada fazla duramadı zaten o makamda. Federasyonun böyle bir aptallık yapacağına inanmadığım için, rahatım! Futbolculuğunda eyi çocuktu denilerek bahşedilecek bir makam değilki Milli Takım hocalığı..

Bazı arkadaşlar müsterih olsun, Terim % 90 gidicidir. Ama teknik direktör önerilerini de merakla bekliyorum hani...
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Ismail Gezer wrote:Fatih Terim giderse yerine geçirebileceğimiz bir tane adam yok! Bir tane teknik direktör yok!

Yerli olmak zorunda mı? Bence evet! 4 yarıfinalist'in 3'ü yerli hocayla yönetiliyor. Dahası 8 çeyrek finalistin 6'sı yerli hocayla yönetiliyor. Hatta Scolari bile dil avantajından ötürü yerli sayılabilir..

Terim giderse belki Hiddink'i getirirler diye düşünmedim değil ama Barış Çakan'on söylediği Abromoviç destekli 5 milyoncuğu görünce bu düşünceye elveda dedim!

Yok maalesef adam yok! Korkarım kalacaz gene Mustafa Denizli'nin eline!
Tahminen Abdullah Avcı'yı getirir ve federasyon başkanıyla, başbakanıyla, teknik ekibiyle hep beraber "sinerji" oluşturmaya çalışırlar.
Gerçekten zor bir karar olacak.
Post Reply