Transfer Gundemi (Yaz 2006)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ercan Dumlupinar wrote:Sayin Ozan Ersoy

8 ay sonra fikirlerin degismis; bazi kisiler, ben ve Mehmet Marsan, genclestirme baslamali derken; Pires olayinda, hani su yonetimin balonu, 31-32 yasindaki adama 3-4 sene garanti para vermektense genclesme gidilsin acik acik eknomik durum bu denilsin demistik. Senin cevabim ise " Bu dusuncedeki insanlarin yonetime girmesi yasaklanmali " diye baslayan biraz kucuk gorucu bir yazin vardi. ....

Ozan Abi'nin o zaman ve simdi de savundugu sey ayni aslinda, fikirlerinde degisme yok. Genc futbolcularin yanina mutlaka dunya capinda isim yapmis, mac sikistiginda bir frikikle, pasla, sutla maci cevirebilecek, 30 yasinin uzerinde oldugu icin nispeten ucuz bir futbolcu lazim diyordu. Su anda da oyle diyor. Bu futbolcu iki sene once P. Van Hoojdonk'du, sonra Rivaldo oldu, daha sonra Pires oldu, bu yaz da belki Martin Petrov olacak. Bu oyuncularin ilk ikisini alan takimlarin ne kadar kazancli olduklari malum.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Boyle bir oyuncudan bahsediliyor. Ama internetten arastirdim, striker pozisyonunda oynuyor. Bizim striker'a ihtiyacimiz yok ki? Hurriyet'te orta saha denmis, ama alakasi yok Google'da arayin her sayfada forward, attack veya striker diyor.

Omer Golan liste başı

Image

http://www.qualifiers2006.com/index.php ... &teamid=30

İlhan SÖYLER

G.Saray yeni sezon için transfer çalışmalarına başladı ve İsrail’in Petach Tikva takımında forma giyen 24 yaşındaki orta saha oyuncusu için temaslara başladı.

GALATASARAY’da transfer harekatı erken başladı. Ligin bitmesine 6 hafta kala sarı kırmızılı kulüp gelecek sezonun kadrosunu kurmak için kolları sıvadı. Sezon sonu Volkan, Ayhan, Hasan Şaş ve Saidou’nun sözleşmelerinin biteceğini düşünerek orta sahaya takviye için arayışa geçen G.Saray, gözünü ilk olarak Omer Golan’a dikti.

G.Saray’a evet

İsrail Ligi’nde Petach Tikva takımında orta sahada oynayan 24 yaşındaki Omer Golan’ın da ilk temaslarda Galatasaray’a sıcak baktığı öğrenildi. G.Saray’ın ismini çok duyduğunu ve hayranı olduğunu belirten Golan’ın, menajerleri "G.Saray’da oynar mısın?" teklifi üzerine "Evet. Seve seve" yanıtı verince G.Saray’ın harekete geçtiği belirtildi. Rüştü Reçber ve Alpay Özalan’ın da menajerliğini yapan Pini de devreye girerek, bu futbolcuyu Galatasaray’a getirmek için sarı kırmızılı yöneticilerle bir araya geldi.

Son söz Gerets’in

Ekonomik sıkıntı yaşayan Petach Tikva’nın Golan’ın G.Saray’a yeşil ışık yakması nedeniyle bu transfere izin verdiği belirtildi. Galatasaraylı yöneticiler, teknik direktör Erik Gerets’in de onay vermesi halinde orta sahanın ortasında görev alan ve hücuma dönük oynayan Golan’ın transferini bitirecek.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

yalandır inşallah diyorum başka bişey demiyorum.. Ben zaten bu konu başlığınada karşıyım.. Transferede karşıyım.. Herşeye karşıyım..
Tolga Girici wrote:Boyle bir oyuncudan bahsediliyor. Ama internetten arastirdim, striker pozisyonunda oynuyor. Bizim striker'a ihtiyacimiz yok ki? Hurriyet'te orta saha denmis, ama alakasi yok Google'da arayin her sayfada forward, attack veya striker diyor.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Tolga,
Bu israilli bu sezon avrupa kupası maçında partizan karşısında hat-trick yapmış. Santraformuş.Bu sene 12 gol atmış.

http://soccernet.espn.go.com/report?id=188913&cc=5739
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mehmet Gorgen wrote:Tolga,
Bu israilli bu sezon avrupa kupası maçında partizan karşısında hat-trick yapmış. Santraformuş.Bu sene 12 gol atmış.

Seneye 5 forvetle oynariz artik. :)

Yalniz bu forvet arayislari dogruysa seneye acaba Necati ayriliyor mu diye suphelenmeye basladim. Eger butun forvetler kalacaksa yeni bir tanesini almak cok mantiksiz cunku. Eger sakatlanmasa Umit Karan'da ayrilmak isteyebilirdi sene sonunda.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tribünde yer işgal eden bir kısım aşşağılık mahlukattan KÜFÜR yemedikleri sürece Türk oyuncuların takımdan ayrılmak isteyeceğini tahmin etmiyorum. Yurtdışından iyi bir teklif alan olurda ayrılmak isterse, saygı duymak ve yolunu açmak lazım! Kimsenin hayatıyla oynayacak halimiz yok! Ama yabancıların hayatıyla oynayabiliriz :) Özellikle Song ve Tomasınki ile..
Tolga Girici wrote:
Mehmet Gorgen wrote:Tolga,

Seneye 5 forvetle oynariz artik. :)

Yalniz bu forvet arayislari dogruysa seneye acaba Necati ayriliyor mu diye suphelenmeye basladim. Eger butun forvetler kalacaksa yeni bir tanesini almak cok mantiksiz cunku. Eger sakatlanmasa Umit Karan'da ayrilmak isteyebilirdi sene sonunda.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Aslan'a Petrov müjdesi

Atletico Madrid, Galatasaray'ın transfer etmek istediği futbolcular arasında yer alan Martin Petrov'u satış listesine koyma kararı aldı.

Cimbom'a Petrov çağrısı

Satmaya hazırız
Atletico Madrid, Galatasaray'ın transfer etmek istediği futbolcular arasında yer alan Martin Petrov'u satış listesine koyma kararı aldı. Teknik direktör Eric Gerets, Wolfsburg'tan öğrencisi Petrov'u mutlaka Galatasaray'da görmek isterken, İspanyol ekibin, menajerler aracılığıyla sarı-kırmızılı
takıma haber göndererek Bulgar oyuncuyu satmaya hazır olduklarını bildirdiği ifade edildi.

Talibi çok
Daha önce yüksek bonservisi nedeniyle transferi gerçekleştiremeyen Galatasaray'ın, bu kez ısrarlı olacağı belirtilirken, kısa bir süre içinde görüşmelerin başlayacağı öğrenildi. Bu arada İspanyolların gönderme kararı aldığı futbolcuyu Bayern Münih ve Fiorentina da istiyor.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

"Öte yandan Galatasaray dış transferde harekete geçti. Sarı-Kırmızılı yönetim ilk olarak Lyon'un orta saha oyuncusu Joninho'yu gündeme alındığı öğrenildi. Adnan Polat'ın çarşamba günü Brezilyalı futbolcunun menajeriyle bir araya geleceği bildirildi. "

Zaman gazetesinden:
http://www.zaman.com.tr/?bl=spor&alt=&t ... &hn=274248

akşam gazetesinden:

http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=35663,2
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yürekleri hoplatacak bir transfer yapmaları zaten imkansızda, bari böyle haberler çoğalmadan niyetlerini açıklasınlar, büyük bir transfer yapmaya güçleri yetecek mi? Yetmeyecekse sezon sonu durumu izah etsinler, Bizde önümüzü görelim kaaardeşim :)
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Petrov'u alabileceklerini hic sanmiyorum. Adam gecen sene Wolfsburg'dan transfer oldu. Hemde 9-10 milyon euro transfer ücretiyle.
Atletico'nun bu oyuncuyu 2-3 milyon euro'ya birakacagini sanmiyorum...zaten bu miktari bile galatasaray zor bulur ya :( Bayern ve Fiorentina da ilgileniyormus. Böyle haberler balondan baska birsey degil

Galatasaray büyük bonservis bedeli ödeyerek futbolcu transfer etme gücü yok...olsa herhalde mevcut kadrosunu bu kadar süründürmezdi.

Umarim seneye yine bos kalan külüstür yabanci oyuncalara büyük paralar vererek oynatmazlar.

Bu arada Ribery olayi unutuldu gitti. Hani marsilya'dan paralar aliniyordu. Hani yönetim hakliydi. Aradan bir alti ay gecti, hala sonuc yok. Fifa mahkemesine gidildiyse karar cikmasi daha 1-2 yil sürer.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Normal şartlarda transfer çalışmalarının Nisanda başlaması takdire şayan bir hadise. Amma velakin maddi durumu bizimki gibi olan bir klupte bu biraz tuhaf! Gerçi medya muteber değil, ama haberlerin aslı astarı yoksa yalanlasınlar, milleti oyalamasınlar..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Baris Tokat wrote:Petrov'u alabileceklerini hic sanmiyorum. Adam gecen sene Wolfsburg'dan transfer oldu. Hemde 9-10 milyon euro transfer ücretiyle.
Atletico'nun bu oyuncuyu 2-3 milyon euro'ya birakacagini sanmiyorum...zaten bu miktari bile galatasaray zor bulur ya :( Bayern ve Fiorentina da ilgileniyormus. Böyle haberler balondan baska birsey degil

Galatasaray büyük bonservis bedeli ödeyerek futbolcu transfer etme gücü yok...olsa herhalde mevcut kadrosunu bu kadar süründürmezdi.
Belki kiralanabilir. Bir sene oynar, baktik gayet faydali, o zaman bir sekilde para denklestirilip bonservisi alinir.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Taraftari tahrik eden transfer dedikodulari oluyor. :)
Akşam'ın Juninho iddiası

Image

Galatasaray Yönetimi, gelecek sezonun transferleri için kolları sıvadı. Futbol Şubesi'nin sorumlusu ve aynı zamanda basın sözcülüğü görevini de yöneten Adnan Polat'ın Juninho'nun menajeri Jose Fuantes ile temasa geçerek, İstanbul'a davet ettiği öğrenildi. Fuentes'in çarşamba günü Türkiye'ye gelerek yönetimle pazarlık masasına oturacağı belirtildi. Bu transferi özellikle Polat'ın çok istediği ifade edilirken, Juninho'nun kulübü ile 2008'e kadar sözleşmesinin olması Sarı-Kırmızılılar'ı kara kara düşündürüyor.

Kaynak: Akşam
Bu soylentilerin asilsiz olmadigini dusunuyorum. Eger dogruysa da Adnan Polat'in politikasini dogru buluyorum. Bu krizden ancak boyle uluslararasi yildizlarla cikilir. Sampiyonlar Ligi'nden alinacak 3-5 puan+ tribun gelirleri ile parasi cikar zaten.
Post Reply