Haluk Ulusoy'a 11 yıl hapis davası

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bugunku Cumhuriyet'ten... Arif Kizilyalin imzali..

"Basbakanin Evinde Federasyon Pazarligi

AKP iktidarinin Futbol Federasyonunu secim amacli genel kurula tasima cabasi sonucu baslatilan imza kampanyasinda 100 delege barajinin acilmasi icin Basbakan RTE'in (a.k.a Yilan) direkt olarak devreye girdigi ve kulup baskanlariyla "birebir" gorustugu ortaya cikti. Yilbasi ve bayram tatilinin bir bolumunu Istanbulda geciren Basbakan RTE (a.k.a takkiye basi) yakin arkadasi ve eski federasyon baskanvekili Hasan Doganla birlikte delegelerden olaganustu genel kurul icin imza istedigi ogrenildi. Bayram suresince delegelerin buyuk cogunlugunu telefonla arayan Erdoganin kurmaylarinin imza atmamakta direnen Kartalspor baskani Huseyin Kurtu da ikna etmek icin daha degisik bir yola basvurduklari belirlendi. Gecen hafta icinde Huseyin Kurt'un RTEnin (a.k.a sinsi) uskudardaki evine davet edildigi ve bu sayede Kartalsporun oyunun da muhalefet tarafina kaydigi vurgulandi. Haluk Ulusoya yakin kaynaklar da Basbakan RTE (a.k.a Abisinin yalakasi) evinde gerceklesen bu imza pazarligini dogrularken basbakanin ozellikle Hasan Dogan vasitasiyla 30 a yakin delegeden imza sozu aldigi da belirtildi.

Genclerbirligi niye cark etti?

Secimlerde HU'ya birlikte hareket eden ve son ana kadar olaganustu genel kurul icin imza vermeyen GB ise kulup baskani Ilhan Cavcav'a gelen baskilar nedeniyle geri adim atti. GB kulubu baskanina Ankara buyuksehir Belediye araciligi ile baski uygulandigi ve tesislerdeki kacak yapilasmayi gundeme getirildigi yine IC'in yonetim kurulu baskanligini yaptigi sirketin de maliye tarafindan kiskaca alindigi ifade ediliyor. "

Ben olsam Haluk Ulusoy'un yerinde butun bunlari sorustururum, kalin bir dosyayla FIFA'ya giderim. 2-3 sene Turk takimlarina ceza verdirttiririm. Bu ulkede futbolla oynayinca iktidar bile koltugundan olur. Belki secimle gitmeyen %30'la tek basina iktidar olan laleler, defolup giderler. Belki hergun 70 milyonun yatip kalkip, kafayi bozdugu futbol denen bu spor kirk yilda bir, bir halta yaramis olur.

Ataturk'un takimi neredesiniz, kurtarin Turkiye'yi, Turkiye Cumhuriyeti dusmanlarindan.. Ne oldu? Ses yok.. Siz gidi sahtekar Ataturk'culer siziiii...

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sırf akp istemiyor diye haluk ulusoy desteklenmemeli!

kızılyalı'nın iddialarının kanıtı var mı?
Ozan Ersoy wrote:Bugunku Cumhuriyet'ten... Arif Kizilyalin imzali..

"Basbakanin Evinde Federasyon Pazarligi

AKP iktidarinin Futbol Federasyonunu secim amacli genel kurula tasima cabasi sonucu baslatilan imza kampanyasinda 100 delege barajinin acilmasi icin Basbakan RTE'in (a.k.a Yilan) direkt olarak devreye girdigi ve kulup baskanlariyla "birebir" gorustugu ortaya cikti. Yilbasi ve bayram tatilinin bir bolumunu Istanbulda geciren Basbakan RTE (a.k.a takkiye basi) yakin arkadasi ve eski federasyon baskanvekili Hasan Doganla birlikte delegelerden olaganustu genel kurul icin imza istedigi ogrenildi. Bayram suresince delegelerin buyuk cogunlugunu telefonla arayan Erdoganin kurmaylarinin imza atmamakta direnen Kartalspor baskani Huseyin Kurtu da ikna etmek icin daha degisik bir yola basvurduklari belirlendi. Gecen hafta icinde Huseyin Kurt'un RTEnin (a.k.a sinsi) uskudardaki evine davet edildigi ve bu sayede Kartalsporun oyunun da muhalefet tarafina kaydigi vurgulandi. Haluk Ulusoya yakin kaynaklar da Basbakan RTE (a.k.a Abisinin yalakasi) evinde gerceklesen bu imza pazarligini dogrularken basbakanin ozellikle Hasan Dogan vasitasiyla 30 a yakin delegeden imza sozu aldigi da belirtildi.

Genclerbirligi niye cark etti?

Secimlerde HU'ya birlikte hareket eden ve son ana kadar olaganustu genel kurul icin imza vermeyen GB ise kulup baskani Ilhan Cavcav'a gelen baskilar nedeniyle geri adim atti. GB kulubu baskanina Ankara buyuksehir Belediye araciligi ile baski uygulandigi ve tesislerdeki kacak yapilasmayi gundeme getirildigi yine IC'in yonetim kurulu baskanligini yaptigi sirketin de maliye tarafindan kiskaca alindigi ifade ediliyor. "

Ben olsam Haluk Ulusoy'un yerinde butun bunlari sorustururum, kalin bir dosyayla FIFA'ya giderim. 2-3 sene Turk takimlarina ceza verdirttiririm. Bu ulkede futbolla oynayinca iktidar bile koltugundan olur. Belki secimle gitmeyen %30'la tek basina iktidar olan laleler, defolup giderler. Belki hergun 70 milyonun yatip kalkip, kafayi bozdugu futbol denen bu spor kirk yilda bir, bir halta yaramis olur.

Ataturk'un takimi neredesiniz, kurtarin Turkiye'yi, Turkiye Cumhuriyeti dusmanlarindan.. Ne oldu? Ses yok.. Siz gidi sahtekar Ataturk'culer siziiii...

Ozan Ersoy
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ismail Gezer wrote:Sırf akp istemiyor diye haluk ulusoy desteklenmemeli!

kızılyalı'nın iddialarının kanıtı var mı?
Niye? Sirf AKP istiyor diye Hasan Dogan ya da Hamdi Akin mi istenecek? Niye kendi adamlari sokusturuluyor. Federasyon binasinin onunde deve kesilsin diye mi? Sunnetsiz futbolcu Turkiye'de oynamasin diye mi? Niye bunlarin agzindan bir tane Senez Erzik lafi cikmiyor? Cunku FB dogru durust bir adam olan Erzik'i kendi istemedi kendileri yolladi. Biliyorlar Levent Bicakci gibi gemini takip istedikleri gibi yonlendiremeyeceklerini...

Ayrica buraya Hincal Uluc'tan Halil ozer'e her okudugun yaziyi her turlu zivirtiyi buraya kopyalan biri olarak niye Cumhuriyet'ten alinti yapildiginda kanit soruyorsun? Her gectigin iddiada kanit mi getiriyorsun?

Kanidi mi var bu isin? Toplanamayan imzalarin zorla santajla toplandigi belli Ilhan Cavcav gibi FB'yi gunahi kadar sevmeyen biri niye son anda donsun? Ilkesiz donek GS yonetiminin de vergi santaji ya da stad palavrasi ile kandirildigi belli. Ne kanidi daha? Spor bakani cikar iki gunde bir olaganustu secim ister, yapmazlarsa ben yaparim diye tehdit eder. Bu kadar aleni bu kadar acik bir olayda bile kanit istemen, aslinda senin de derdini anlatiyor bana.

Ozan Ersoy
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ozan Ersoy wrote:

Ozan Ersoy

Bu cikisin biraz gereksiz hatta "Fanatikce" olmus Ozan.

Siyasetin futbola karismasini daha henuz tartismaya firsat bulamadik diye yazmistim.Imzalar tamamlanir mi tamamlanmaz mi tartismasindan sonra simdi herkes firsat buldu.

Dun Ergun Babahan guzel soylemis:"KKTC ne kadar bagimsiz ise TFF o kadar ozerkdir"

Haluk Ulusoy'un nasil basa geldigini hatirlarmisin Ozan?

Erman Toroglu yazdi 2 hafta once:

Siyaset getirdi siyaset götürüyor

H ALUK Ulusoy’un önceki günkü beyanatını ağzım açık okudum. Siyasi idareye sallıyor. Gözlerimi kapattım, şöyle bir geriye döndüm. Haluk Ulusoy nasıl geldi federasyon başkanlığına... Abdullah Kiğılı istifa etmiş, federasyon başkanlığı koltuğu boş. 3 tane adayın adından söz ediliyor. Birisi Mustafa Kefeli (Alaattin Çakıcı destekli), diğeri Hadi Türkmen, bir diğeri Haluk Ulusoy... Herkes aportta, açık kolluyor o koltuğa oturmak için.

Zamanın Spor Bakanı Yücel Seçkiner’in Japonya seyahati var, biraz da uzunca. O zaman bakan olan Ersin Taranoğlu, Spor Bakanı Yücel Seçkiner’in yerine vekalet ediyor. İşte bu arada derede Haluk Ulusoy ile arası çok iyi olan Ersin Taranoğlu, boş olan federasyon koltuğuna Haluk’u atıyor. Bir müddet sonra zaten seçim olacak. Yani Haluk Ulusoy bu seçime federasyon başkanı olarak giriyor. Bu atamadan bir evvel Hadi Türkmen’in arabasına o meşhur kefen konuyor, "adaylıktan çekil" diye.

Hangi silahı atarsanız o silahla vurulursunuz

Ulusoy atandıktan sonra da Alaattin Çakıcı, geçici bir süre için başkanlık yapacak Ulusoy’dan koyun kesmesini istiyor. Bunlar zaten bilinen vakalar. Yapılan seçimde de haliyle federasyon başkanı olan Ulusoy, seçimle bu sefer başa geliyor.

Peki, şimdi Haluk Ulusoy’a soruyorum, sen o koltuğa nasıl geldin? ANAP hükümetinin siyasi tezgahıyla. Seni niye Yücel Seçkiner atamadı da, Ersin Taranoğlu atadı? Niye, Yücel Seçkiner’in Japonya gezisini beklediniz? Cevap verin, bu sütunlarda yazayım.

Ama siz vefalı birisiniz Ersin Taranoğlu’na Futbol Federasyonu’ndan araba tahsis ettiğinizi kendiniz söylediniz, hatta "Bunda ne var" dediniz. "O benim ağabeyim" dediniz. Duyuyorum, Ersin Taranoğlu şu anda federasyonu sık sık ziyaret ediyormuş. Bakalım bu sefer Taranoğlu’nun gücü ne kadar yetecek.

Haluk Ulusoy’un şu andaki AKP idaresinden hiçbir şekilde şikayet etmeye hakkı yok. Çünkü hangi silahı atarsanız, o silahla vurulursunuz. Siyaset getirdi, siyaset götürüyor. Gelirken güzeldir de gitmek çok zor.

Hic kimsenin umurunda degil siyaset girmis mi cikmis mi diye, herkes bakiyor kendi takimi hangi tarafta ondan sonra basliyor sallamaya.

Su donemdekin kepazeligin faturasini da en son FB'ye cikartabilirsiniz.HU ile olan muhalefet basindan beri belli, KB disinda olduguna gore -veya hadi ihrac edilmis diyelim de biraz gururlari oksayalim- verilen kararda etkili olmasi soz konusu olamaz, hatta ters tepki bile olur.Neden kurtarici olsun FB simdi Ozan?

Hadi FB sahte Ataturkcu, peki gercek Ataturkcu diger kulupler onu da gec kendi kulubun nerede?

Baskanin hayir secime gerek yok bizde bu yonde oy vermiyor dese, bugun bu ortam olmayabilirdi.Ama Ataturkcu olmayan bir hukumetten ve onun baskaninda menfaati oldugu icin-kisisel degil kulubu icin- o baskiya bogun egmiyor mu?

Bu Hukumetten de once , bu hukumetten de sonra HU ile olan tutum bellidir FB cephesinde.Tutumlarini 24 saat icinde degistirenlerden hesabini soracaksin.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bana fanatik deyip, fanatikligin kralini yapmissin yine Savas. Yazdigin yazi aynen daha once yazdigin "evet FB normalde agir ceza almalidir ama daha once yapilanlara ceza verilmedigi icin FB'ye de ceza verilemez" mantiginin bir paraleli yani derdin bir seyin cozulmesi, dogrunun yapilmasi degil ama kendi menfaatini burada korumak.

Yarim gozle okudugun icin benim yazimda can alici noktalari da kacirmissin.

"Ilkesiz donek GS yonetiminin de vergi santaji ya da stad palavrasi ile kandirildigi belli...."

Hmm bak benim gibi fanatik neler diyebiliyor.

Ayrica butun bu yazini okudum ama bir tane Senes Erzik lafi duyamadim senden de. Butun akli basinda sporseverler bu isi Erzik'in goturebilecegini bilirken, bu yonde bir kamuoyu olusmusken, niye siyasi guc Senes beye bir teklif goturmuyor, niye delegelere bu yonde bir lobi yapilmiyor? Kimdir Hasan Dogan, ne bilir futboldan, ne yapmistir futbol icin?

Yani maksat uzum yemek degil, bagci dovmek. Maksat kendine yontmak. Maksat yararli bir sey yapmak degil.

Ataturkcu lafi ise celiskiyi gostermek icin kullandim. Tayyip gibi Ataturk'un kurdugu duzeni yoketmek icin yemin etmis yalanci sahtekarla is birligi yapmak ne kadar Ataturkcu oldugunu gosteriyor bu kulubun. Yoksa benim gozumde FB ne Ataturk'un takimi, ne de FB'liler Ataturkcu. Boyle sacmaligi ancak FB'liler kendi iclerinde uyduruyorlar, kendi uydurduklari yalana inaniyorlar. Birakalim kendi sacmaliklarinda takilsinlar. Bu laftan GS daha Ataturk'cudur gibi sacmaligi da iddia ettigimi sanma sakin.

AKP ulkenin her tarafina filtre etmis durumda. Butun devlet kurumlarinin basinda birilerinin akrabasi, dayisi, halasi, bir yerlerinin eski imami. Cogunda yaptiklari is icin kalifiye olmayan insanlar. Her yerde bir rezillik var. Bugun gazeteyi acip da ulkenin battigi batagi gormemek imkansiz. Her gun bir baska rezalet.

Yok efendiler yok... Gidisat zaten kotuydu bunlarla da kotu varsayimindan gecti de gidiyor artik is. Izin verin de iki laf edelim.

Ozan Ersoy
Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Oncelikle belirteyim, kimse kimsenin demesiyle Ataturkcu veya Ataturk dusmani olmaz. Yani Ziya Pasanin deyimiyle Ayinesi istir kisinin lafa bakilmaz. Herkes istedigine inanmakta serbest ise de, gercek veriler ve ispatlanmamis soylenti veya hurafeler arasinda ayirim yapmak lazimdir. Kimse kimseye fikir empoze etmeye calismasin. Haa, siyasi sohbet olursa da ben bu forumun boyle seye uygun olduguna inanmiyorum ve siyasi atrtismaya girmeyecegim. Isteyen istedigi gibi devam eder o baska is, ben karisamam.

Neyse gelelim, esas konuya yani Ulusoy hikayesine. Bana gore Ulusoy son sansini oynuyor ve mazlum rolu oynayip, kendi islerini kamufle etmeye calisiyor. Cunku tek sansini bu goruyor. Eger gitmesini AKP istiyor gibi gosterebilirse, buna tepki dogacak ve hic hak etmedigi halde mazlum duruma dusup, tepki oylari ile kuyrugu kurtaracak. Bu yonde yorumlar medya da oldugu gibi bu forumda da dile getiriliyor tabii.

AKP'nin bu isin arkasinda olup olmadigini ben bilemem ama Besiktas'in (Aksu baglantisi), Trabzon'un (Albayrak baglantisi) Ulusoy'un destekcisi olmasi, Ulusoy'a karsi AKP komplosu ornekleri karsisinda biraz goruntuyu ve iddialari sulandiriyor.

Ayrica, F.Bahce cephesinden ise, dilin kemigi yok isteyen yine istedigini soyler ama F.Bahce dun de Ulusoy'a karsi idi, bugun de karsi. Hatta F.Bahce AKP diye bir parti olmadigi zaman bile Ulusoy'un karsisinda idi. Sozun kisasi, eger ortada bir "Oryantal Star" yarismasi var derseniz, F.Bahce orada yok ve olmadi.

Selam ve sevgiler
YK
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ozan Ersoy wrote: Ataturkcu lafi ise celiskiyi gostermek icin kullandim. Tayyip gibi Ataturk'un kurdugu duzeni yoketmek icin yemin etmis yalanci sahtekarla is birligi yapmak ne kadar Ataturkcu oldugunu gosteriyor bu kulubun. Yoksa benim gozumde FB ne Ataturk'un takimi, ne de FB'liler Ataturkcu. Boyle sacmaligi ancak FB'liler kendi iclerinde uyduruyorlar, kendi uydurduklari yalana inaniyorlar. Birakalim kendi sacmaliklarinda takilsinlar. Bu laftan GS daha Ataturk'cudur gibi sacmaligi da iddia ettigimi sanma sakin.

Ozan Ersoy
Sen laiksin ben degilim, ben ataturkcuyum sen degilsin.

Bu zihniyet ile elestirdigin zihniyet arasinda ne kadar fark var?

FB-GS bu tartismalarin zemini degil, oldugu gunde tuzaklarin en buyugune dusmus oluruz ve is isten gecmis olur.Tarih bunun gibi onlarca orneklerle dolu.

Ataturk herkesin, hepimizin.Boyle suclamalar, fislemeler ilkelce, bagnazca hatta fanatikce.

Ne yapacak yani Fenerbahce, ne yapmasini bekliyorsun.Mactan sonra tum tribunlerin topla silahla meclise mi yurumesini, polisle mi catismasini bekliyorsun.Isbirligi yapmak ne demek Ozan?Maca gelen basbakani sen Ataturkcu degilsin diye stada sokmamasini mi istiyorsun.Veya bu hukumetin yururluge koydugu yasalari tanimamasini mi bekliyorsun, hayir anlamadim nedir derdin.Sortla maca cikamazsiniz, caiz degildir diye bir sey mi duydun kulupte.Eslerinizin basini mi kapatin demis AY veya yonetim.Fenerbahce kolejini imam-hatiplere mi dondurmus, veya Ataturk'un ilke ve inkilaplarindan mi saptirmis mevzuatlari.Nedir bu isbilrigi acik acik yazda ogrenelim.Beklentin nedir veya onu soyle.

FB kulubu Ataturkun zamaninda yaptigi bir ziyaret ile ovunmus, ondan kalan anilariyla da seviniyor.Tabii ki Ataturk FB'lidir o zaman SADECE FB ataturkcudur mantigi cikmaz ortaya, yok boyle bir sey.Ama sen kalkip bunu FB ataturkcu degildir seklinde yazarsan rencide edersin bir cok insani buna da hakkin yok.

Sonra hukuk herkese lazim, bugun isine geldigi gibi de kullanamazsin.Madem ki bu ulke hukuk devleti veya oyle olduguna inaniyoruz o zaman hukuk bize en guzel yolu gosterir.

Rica ederim boyle kamplasmalara, boyle soylemlere gerek yok.

Bir kac gun once yazdim, isterlerse 1 saatte bulurlar adaylarini diye.Ancak hepsi kendi menfaatini kolladigi veya digerini asagiya cekmeye calistigi icin bir aday bulamiyorlar, hal boyle olunca da sen siyasilere zaten canak tutuyorsun.

Senes Erzik keske olsa ama diyor ki ben tek aday olurum, tek liste ile secilirim.Ayhan Bermek de olabilir belki.Ama bildigim bir sey var ki Hamdi Akin olmasin, iyi yapar kotu yapar bilmem ama ismi FB ile anilacak, o zaman bugunun ortamindan farkli bir ortam olmaz.Hasan Dogan ismini tartismiyorum bile ama seni beni asti konu sanatin icine tukuren Melih Gokcek-Hasan Dogan kapismasina kaldi.Bu ulkede futbolu bugune getiren GS-BJK ve FB'dir.Yazik, cigeri bes para etmez iki kurusluk adamlara cirit attiriyorlar.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Burada bazı arkadaşlar olayı GS-FB-BJK tabanında tartışmakta, daha doğrusu olayın o tabanda olmadığını anlamamakta inat ediyorlar. Olay GS-FB tartışması değildir. Olay Aziz Yıldırım ve RTE gibi titanların kendi kompleksleri yüzünden kendi taraftarı oldukları klübü her ne şekilde olursa olsun diğer tüm takımların üstüne çıkartmaya çalışmalarıdır, başka birşey değildir. Dünyada bir bizde bir de İtalyadan başka hiçbir yerde herhangi bir klüp başkanı ülkesinin başbakanına direktifler verdirip, istemediği adamların kellesini aldırtıp, ayağını kaydırmaya çalışabilir. Bunları kabul edin, bunları kabul etmek demek Fb'ye ihanet etmek demek değildir, dürüst insan ve Fb'li olmaktır. Bugün benim gözümde Galatasaray'ın başkanının sırf bazı işlerini devlet büyüklerine hallettirebilmek için söylediklerinin ve vaat ettiklerinin tam tersini yaparak seçimlere onay vermesi de o kadar yanlıştır. En acısı da bu tip yönetici adamlardan medet umarak Gs'ı bu adamlara muhtaç dürüme düşürmektir. Bunları söylemek ve ifade etmek kimsenin değerini azaltmaz ama burada yazı yazan siz Fenerbahçeli arkadaşlar bunu anlayabiliyorlar mı acaba? Haluk Ulusoy babamızın oğlu mu ki; bu adam başkan olsun ya da öyle kalsın diye istiyoruz sanıyorsunuz? Umurumuzda değil ama bunları titanlığa, adamcılığa, baskıya tahammülümüz olmadığından söylüyoruz. Bir düşünün kendi kendinize, bilinçlice özeleştiri yaparak, acaba siz taraftarlığınızın dışında bir birey olarak mı Haluk Ulusoy yönetiminin gitmesini istiyorsunuz yoksa Aziz Yıldırım bunu böyle buyurduğu için mi?
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Komik bir haber var Internetspor'da. (Haberin sahibi Selim benezra daha once Ribery'nin kacacagini onceden soylemisti. )MIchel Platini'nin destegini alana Turgay Kiran Federasyon baskanligina adayligini koyacakmis. Bu adam cok enteresan bir insan, acayip buyuk hedefleri var, ama Mirelle Mathieu disinda daha birsey basardigini gormedim.
15 Ocak 2007 Pazartesi
Başkanlığa sürpriz isim...(Selim Benezra - Internetspor)

Yaklaşık 10 gündür Almanya'dayım. Ve en sonunda biraz önce beklediğim haberi aldım.

Bildiğiniz üzere Federasyon seçimleri olacak ve her kafadan başka bir ses çıkıp bir aday ismi fısıldanıyor. Son gelişmelere göre yeni başkan adayı Galatasaray'ın eski ikinci başkanı Turgay Kıran.

Turgay Kıran'ın FIFA'da desteği büyük. Hele bir isim var ki sormayın gitsin. Kim mi? Dünya futboluna oynadığı dönemde adını altın harflerle yazdırmış ve horozların ilahı olan isim Michelle Platini.

Bu ikili önümüzdeki hafta burada yani Almanya'da bir araya gelerek Turgay Kıran'ın başkan adaylığının son detaylarını görüşecekler. Onların bu toplantısına kadar burada kalamayacağım zira bu ülkede 10 gün bana yetti de arttı.

Şimdiden söylüyorum, Turgay Kıran Federasyon başkanlığına adaylığını koyacak ve FIFA'nın ağır toplarından biri olan Platini'de kendisini destekleyecek.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Allah korusun! Cümle aleme rezil rüsva oluruz.. Ne çılgın projelerle gündeme gelecektir kimbilir..

Tolga Girici wrote:Komik bir haber var Internetspor'da. (Haberin sahibi Selim benezra daha once Ribery'nin kacacagini onceden soylemisti. )MIchel Platini'nin destegini alana Turgay Kiran Federasyon baskanligina adayligini koyacakmis. Bu adam cok enteresan bir insan, acayip buyuk hedefleri var, ama Mirelle Mathieu disinda daha birsey basardigini gormedim.
15 Ocak 2007 Pazartesi
Başkanlığa sürpriz isim...(Selim Benezra - Internetspor)

Yaklaşık 10 gündür Almanya'dayım. Ve en sonunda biraz önce beklediğim haberi aldım.

Bildiğiniz üzere Federasyon seçimleri olacak ve her kafadan başka bir ses çıkıp bir aday ismi fısıldanıyor. Son gelişmelere göre yeni başkan adayı Galatasaray'ın eski ikinci başkanı Turgay Kıran.

Turgay Kıran'ın FIFA'da desteği büyük. Hele bir isim var ki sormayın gitsin. Kim mi? Dünya futboluna oynadığı dönemde adını altın harflerle yazdırmış ve horozların ilahı olan isim Michelle Platini.

Bu ikili önümüzdeki hafta burada yani Almanya'da bir araya gelerek Turgay Kıran'ın başkan adaylığının son detaylarını görüşecekler. Onların bu toplantısına kadar burada kalamayacağım zira bu ülkede 10 gün bana yetti de arttı.

Şimdiden söylüyorum, Turgay Kıran Federasyon başkanlığına adaylığını koyacak ve FIFA'nın ağır toplarından biri olan Platini'de kendisini destekleyecek.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Eşitlik mi Anayasa'ya aykırı CHP, eşitsizlik mi?.

Fikret Ünlü DSP'nin Spor Bakanı o zaman.. Yeni futbol yasasını hazırlayıp, Meclis'e sunan o.. Yani yasanın sorumlusu..
Taa Ankara yıllarından, o zamanki adı ile Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü yaptığı yıllardan arkadaşım..
"Yahu Fikret" dedim.. "Bu ülkede yürütmekten sorumlu olduğun bir Spor Yasası var. Bu yasaya göre, tüm sportif federasyon başkanlarının üniversite mezunu olması ve yabancı dil bilmesi gerekiyor. Oysa gene senin hazırladığın ve yürütmekten sorumlu olduğun bir Futbol Yasası var. Bu yasa, futbolu geri kalan sporların genel yasasından ayırıp, özel bir statüye kavuşturuyor. Bu yasada futbol federasyonu başkanlarının üniversite mezunu olması şartı yok.. Neden?. Uzağa Tükürme Federasyonu Başkanlığı için Üniversite şartı arıyorsun da, futbol gibi, en uluslararası, en eğitim gerektiren başkandan bu diplomayı neden istemiyorsun?.. Geri kalan bütün federasyon başkanları üniversite mezunu olmak zorunda. Futbol için okur yazar olmak yeter... Bu nasıl hak, bu nasıl hukuk.. Hani nerde Anayasa'nın kanun önünde her Türk'ün eşit olduğu ilkesi.."
Fikret acı acı gülümsedi..
"Bak sana itiraf edeyim" dedi.. "Bizim başbakan Bülent Bey'in de üniversite diploması yok. Şimdi hazırladığım yasaya bu şartı koyarsam, alınabilir, kırılabilir diye düşündüm.. Cesaret edemedim.."
Fikret'in samimi olduğuna inandım. Ama bu yasa ile önü açılan kişinin Haluk Ulusoy olduğunu görünce ve şimdi Fikret'in içinde bulunduğu CHP'nin gene Ulusoy'un yolunu açmak için Anayasa Mahkemesi'nde iptal davası açtığına şahit olurken, artık eskisi kadar emin değilim..
Futbol Federasyonu Başkanı'nı diğerlerinden ayıran özel yasa, Anayasa'nın eşitlik ilkesini bir ilkokul çocuğunun dahi aklını karıştıracak şekilde çıkar ve uygulanırken sesini çıkartmayan CHP, şimdi tam da yeni futbol yasası, bu eşitliği sağlamışken "Anayasa ihlal ediliyor" diye mahkemeye başvurursa, sormak lazım..
"İhlal olan ne?.. Eşitsizlik varken iyiydi de, şimdi tüm başkanların eşitlenmesi seni niye rahatsız etti?.."
CHP'nin Anayasa, eşitlik falan umurunda değil. Onlar için önemli olan Haluk Ulusoy'un önünü açmak..
Bunun için Anayasa Mahkemesi'nden "Yürütmeyi durdurma" çıkarmaya uğraşıyorlar.
Hatırlarsınız.. Yeni Futbol Yasası'na 'Federasyon Başkanı'nın üniversite mezunu olması şartı konurken de, bazıları "Bu madde sırf Haluk Ulusoy'un önünü kesmek için getiriliyor" demişlerdi..
Koskoca Türkiye'ye bakın.. Sırf Haluk Ulusoy'un önünü kesmek, ya da açmak için durmadan yasa değiştiriyor, Anayasa Mahkemesi'ni, bin türlü işi arasında meşgul ediyor..
Ne önemli adamdır bu Haluk Ulusoy?.
Yeni yasayı çıkaran AKP Hükumeti'nin amacı Ulusoy'un yolunu kesmek olsaydı, bunu yasa ile yapmasına gerek yoktu.
Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı M. Ali Şahin'in açtırdığı soruşturma sonucu, müthiş bir rapor hazırlanmış, bu rapor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın masasına konmuştu.
Başbakan bu raporu işleme koysa, geçiniz, kamuoyuna açıklasa, Haluk Ulusoy biterdi. Değil federasyona oynamak, maça dahi gelemezdi.
Erdoğan bu raporu sümeni altında tuttu. Hala tutuyor. Sebebi siyasi olabilir.

Trabzon'da seçimi kaybetmiş olmayı içine sindiremedi. Kenti geri almak için her şeyi yapıyor. İşte CHP'li başkanı tasfiye edip Trabzonspor'u partisi adına ele geçirdi. Haluk Ulusoy, özellikle Ulusoy ailesi Trabzon başta Karadeniz'de çok güçlü.. O aile ile savaşır duruma düşmek, işine gelmemiş olabilir. Bu yüzden Ulusoy'u o müfettişler raporu ile değil, futbol kongresinde devirmeyi uygun gördü. Yakın arkadaşı Hasan Doğan'a görev verdi. Doğan da, zaten AKP eline geçmiş kulüpler ve Ulusoy'a öteden beri karşı güçlerle çok akıllı iş birliği yaparak, nerdeyse tamamı AKP tarafından seçilip listeye konmuş isimlere "Peki" diyen Levent Bıçakçı'yı seçtirdi.
Sonuç ortada.. Şimdi yeni başkan aranıyor.. Aranır.. Ama kime sorsam "Hele 5 Ocak gelsin" diyorsa, ortada bir gariplik var demektir. 5 Ocak'ta Anayasa Mahkemesi, CHP'nin başvurusu üzerine ara kararı alacak. Yasalarda nihayet gerçekleştirilen eşitliği Anayasa'ya aykırı bulur ve yürütmeyi durdurma verirse, Ulusoy'un önü açılacak.
Ulusoy'un önünün açılması ise bütün futbol kurultayını etkilermiş. Öyle diyor, nerdeyse herkes..
Buyrun şimdi, burdan yakın..
Türk futbolu hâlâ ve hâlâ, Haluk Ulusoy'a bağlamışsa kaderini, başka birini bulamıyorsa, başka biri yoksa, bitmişiz zaten!..

HINCAL'dan eski bir yazı..
Post Reply