Bülent Ecevit Vefat Etti...

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Ecevit hayrani degilim, son doneminde yarattigi kriz (ki herkes bu krizin nasil olsa yasanacagini biliyordur, olay anayasa firlatmaktan cok daha ote) ve diger sol partilerle birlesmemesi affedilecek olaylar degil. Inonu zamaninda da yaptigi bir takim vatanin hayrina mi zararina mi oldugu belli olmayan tilkilikler var. Ama bugun durustlugu ve vatan sevgisi tartisilmayacak az politikacimizdan biri. Bu bakimdan cok uzuldum vefatina, sonucta iyi bir insan olduguna inaniyorum.

1960, 70, 80 olaylarini degerlendirmek de ayrica zor seyler. Benim annem Mulkiye'li, babam da ODTU'lu. O zamanki solcu sagci olaylarina ikisi de bulasmamislar ama o zamanki her genc gibi oldukca intense (Turkce'sini bulamadim simdi) yasamislar olaylari. Anlattiklari seylere hala kafam basmaz, zaten onlar da fikir yuruturler ama gariplikleri tam cozebilmis degiller bana kalirsa. Gladio operasyonu falan gibi seylerin varligi da dusunulurse, kimin iyi kimin kotu oldugunu da degerlendirmek, o zamanin kosullarini da idrak etmek zor. Bu adamlarla Turkiye o gunlerden gecmis bir sekilde, bugunlere gelinmis.

Turkiye'de herkes siyasetle ilgili fikir yurutrur, ama o zamanin olaylarini objektif ve korkusuzca kimse arastirmaz. Zaten cogu zaman biraz deseleyenler de bir kazaya, kursuna kurban giderler.

Karisik isler velhasil...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Post Reply