Hepsi yalan, bu gerçek.. Lincoln GS'DA(5 m Euro)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

saka maka, gorunuse gore onumuzdeki sene ilk 11'de gecen yildan sadece 3 oyuncu olacak...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Resmi sitedeki haber hala duruyor... :D
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ismail Gezer wrote:Resmi sitedeki haber hala duruyor... :D
bir haber iki defa geri çekilmez :lol:
Gökhan Özçelik

Post by Gökhan Özçelik »

Mükemmel bir transfer yaptık. Yıllardır aradığımız oyun kurucu kesinlikle. Yönetimi kutluyorum bu transferden dolayı.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hayirli olsun, cok sevindim. Su asamada kaca alindigi, nasil futbol oynayacagi cok da umrumda degil.

Bu transferin yapilabilmis olmasi cok daha onemli. Belki de GSin makus talihinin yenildigi andir bu. Eskisi gibi buyuk takim olacaksak boyle transferlerin yapilabilmesi gerekiyordu. 5 milyon zaten iyi rakam. Uzun suredir bu kadar nokta transfer yapilmamisti. Geldigi gunden bu gune yaptiklarina bakarsak Adnan POlat arti puan almaya devam ediyor. BUndan sonra Canaydin baskan olmus olmamis cok onemli degil, Adnan Polat'in icraatlarina devam edip etmemesi onemli. Tekrar hayirli olsun.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gorgen wrote:
Ismail Gezer wrote:Resmi sitedeki haber hala duruyor... :D
bir haber iki defa geri çekilmez :lol:
Mehmet'in o yukardaki resmi almasiyla upload edip foruma asmasinin arasi ne kadardi bilmem ama, astigi zamanla (2:21 pm EDT), simdi arasindaki (3:01 pm EDT) 40dk'da ayni haber 16,000 hit daha almis!! :D Saniyede 6-7 kisi tiklamis yani! :) Hele kac gundur Lincoln haberi a$kina hayli yavaslamisti resmi site!...

Hayirlisi olsun Galatasarayimiza... Eger ki, hem nihai olarak parayi getirecek olan futbol basarisini, hem de (Ribery olayindaki gibi, odemeleri geciktirip FIFA'lik/CAS'lik olmadan) mali dengeleri saglayabilirlerse, yonetime bir sihirli degnek degmis diyebiliriz herhalde.

Bir dolu insan belki 2. FT doneminin mi birinci siraya koyuyordur belki ama, 2001'den beri ilk defa taraftari bu kadar heyecanlandiran bir hazirlik/transfer donemi oluyor sanirim... (Ozan'imin Kalli sempatisi askina/gaziyla :) ben bu yili ilk siraya koydum kendi adima!)

Simdi ben arada bolunmelerle, post edene kadar 10dk'da yaklasik 4,000 hit daha almis haber bu arada! :)
Özgür
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Valla övünmek gibi olmasin ama bu transferin olacagindan emindim. :)

Nedenine gelince, Lincoln gecen sene Schalke ile kötü bir dönem gecirdi. Lincoln'un iyi oynamasina ragmen antrenör Slomka ile yildizlari bir türlü barismadi. Ayrica sampiyonluk yarisindayken Lincoln'un displinsiz hareketlerinden sampiyonluktan oldular. Ligin bitiminin sonunlarina dogru kirmizi kart görüp bes mac ceza aldi. Schalke bu bes macin ancak iki tanesini kazanabildi. Dolayisiyla fatura Lincoln'e patladi. Alman spor basini üstüne yüklendi, Schalke taraftari bu oyuncuya karsi bayagi öfkeli.

Adamin artik Schalke'de oynamak istememesi cok dogal. Üstelik GS süper para önermis. Lincoln'un yillik maasi GS'da net 2,5 milyon euro. Bunun üstüne Lincoln Schalke'li yöneticelere rest cekmis. Gitmek isteyen bir oyuncudan fayda gelmez misali, onlarin da GS ile pazarlik masasina oturmaktan baska caresi kalmamis. Sanirim 4 milyon euro'ya da razi olurlardi, ama olsun. Bu para gercekten GS adina yillardan beri ilk iyi yatririmi oldu (zaten öteki de Ribery).

Lincoln'u Bundesliga'dan iyi tanirim. Alex'in tüm meziyetlerini alin üstüne bir de tempo koyun, iste size Lincoln. Yani demek istedigim Alex'den de üstün bir futbolcu. Oyunu cok iyi kuruyor, mücadele ediyor, sut isabeti yüksek, frikikci özellikleri en az Alex kadar ve yüksek tempolu fizige dayali oyunu iyi bilir. Öyle Alex gibi uyusuk ve citkirildim degil yani.

Arkadaslar, hic süpheniz olmasin, GS'in son yillarda yaptigi en iyi transfer Lincoln. Tabi arada sirada vasat maclar da cikaracaktir. Fakat genel olarak bir takimi tek basina sirtlayabilecek kabiliyeti var.

Bu arada benim en az Lincoln kadar istedigim bir futbolcu Romedahl. Bu futbolcuyu almak herhalde cok da zor olmamasi gerek. Evet, devrede Olympiakos ve Stade Rennes de var, fakat bu kulüplerin önerdigi maaslar cok yüksek degil. Lincoln'de oldugu gibi GS parayi bastirabilrise bu oyuncuyu da alabilir.

Bir de forvet lazimdi galiba: Daha simdi Kicker dergisinde okudum. VfB Stuttgart'li Tomasson'un bonservis bedeli de sadece 1,5 milyon euro. Olympiakos bu oyuncuyu da istiyor fakat bonservis bedelinde indirim istiyorlarmis :shock:

Yani diyecegim o ki, bu iki futbolcuyu da almak cok zor olmasa gerek. Yanilmiyorsam transfere ayrilan para 20 milyon $ di. Arta kalan parayla bu iki futbolcu da transfer edilebilir bence.

...............Orkun

Volkan - Song - Bouzid - ?

.............Linderoth

Romedahl - Lincoln - Sabri - Arda

.......Tomasson - Karan

Kaldi bir sol bek. Onu da artik GS'in altyapisindan kapatirlar diye düsünüyorum
Quo vadis, Galatasaray?
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Sevgili Barış

Volkan sol bek, sağ bek değil..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Baris Tokat wrote:
...............Orkun

Volkan - Song - Bouzid - ?

.............Linderoth

Romedahl - Lincoln - Sabri - Arda

.......Tomasson - Karan

Kaldi bir sol bek. Onu da artik GS'in altyapisindan kapatirlar diye düsünüyorum
Bence burda yer kalmamış, hepsi 11 kişi zaten :)

Rommedahl tranasferine karşıyım..
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bence Volkan yaman'i aldiktan sonra transfer yapmasak da olur. Elimizdeki adamlari da degerlendirelim biraz. Ben bir GSli olarak bu kadar transfere alisik degilim :)
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Mehmet Gorgen wrote:Sevgili Barış

Volkan sol bek, sağ bek değil..
Sevgili Mehmet,

uyardigin icin sagol. Bir Antalyaspor macini izledigimde sag bek oynuyordu. Aklimda öyle kalmis...Pozisyonlari karistirdim :lol:

Ok, öyleyse Romedahl ve Tomasson alinirsa kadro tamam. (Birakin da biraz hayal edelim :D )

Ideal kadrom:

...................Orkun

Sabri - Bouzid - Song - Volkan

.................Linderoth

....Romedahl - Lincoln - Arda

...........Tomasson - Karan

Su an fark ettim. Önceki postumda 12 kisilik kadro cikarmisim. Haydaaaa... :lol:
Quo vadis, Galatasaray?
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Last edited by Mehmet Gorgen on Thu Jun 21, 2007 11:14 pm, edited 1 time in total.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Meziyetlerini hemen herkes ovuyor, iyi bir oyuncu alındıgına hemfikiriz.
Lincoln nun sahaya yansıtacakları kadar, 07-08 transfer sezonu ile yakaladıgımız iyi niyet ve sinerjinin kar topu misali buyumesi onemli. Bence yelkenlere ruzgarı doldurmaga basladık; abuk sabuk demecler ve kırgınlıkları bir tarafa bırakıp kosmaga baslamamız lazım. 5 maclık seyircisiz oynama bizim icin kahırdan lutuf olabilir.

Transferlerin mutlaka yonetimde ozguveni tazeliyecegini dusunuyorum. Ayrıca maddi kosulları onceden bilerek GS daki gorevi kabul eden bir TD ye, transfer doneminde bu oyuncuları sundugumuz zaman TD de daha heveslenecektir, daha bir sevk ile isine sarılacaktır. Yonetim ve TD arasındaki bu guven karsılıklı.

En onemlisi, bu iyi yabancı transferlerinin potansiyel bir genclestirme operasyonu ile aynı zaman dilimine cakısması. Arda, Oguz, Aydın, Cafercan, Ozgurcan, Mehmet ler, Ugur lar, Volkan, Ferhat, Erkan, Anıl hatta Sabri icin seviniyorum.

GS onumuzdeki Carsamba 27 Haziran sahaya Florya da iniyor. Antalya da isim olmasına ragmen biletimi 26 gecesine aldım, Florya daki ilk antremana gitmege calısacagım.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Bir dolu insan belki 2. FT doneminin mi birinci siraya koyuyordur belki ama, 2001'den beri ilk defa taraftari bu kadar heyecanlandiran bir hazirlik/transfer donemi oluyor sanirim... (Ozan'imin Kalli sempatisi askina/gaziyla :) ben bu yili ilk siraya koydum kendi adima!)

Simdi ben arada bolunmelerle, post edene kadar 10dk'da yaklasik 4,000 hit daha almis haber bu arada! :)
Hocam benim icin korkunctu o sene hatirlarsin. Lucescu'nun gitmesini Fatih Terim'in gelmesini hic istemiyordum. Korkunc bir hata oldugunu yazip soyluyordum. Forumda meshur hodri meydan basliklari acip, herkesi kizdiriyordum. Cok gecmedi GS'in daha da zora girdigi belli oldu, korktugumuz basimiza geldi.

Bu sefer cok farkli. Kalli hem takimi cok iyi hazirlayan, hem de rakibi iyi inceleyip, dogru taktik veren bir hoca. Gencleri de kullanacak bir hoca. Yasi falan palavra. Ilk Fener macinda fark gece ile gunduz gibi belli olacak. Bu transferler yapilmasa da benim umudum fazlaydi. Simdi Avrupa'da basari beklemek hayalcilik degil. Ceyrek final beklentim. Yari final ve ustu muhtesem bir donus olur.

Yine de is kolay degil. Yaz kampinin cok iyi gecmesi gerekiyor. Yapilacak cok is var. Ilk 4-5 hafta takim oturana kadar sorunlarin bol olacagini tahmin ediyorum. Kadro falan yapmaya da gerek yok daha. Kalli sapkadan her turlu sey cikarabilir. 17 yasindaki Mustafa Kocabey'leri, Arif Erdem'leri, Okan Buruk'lari unutmadik.

Mesela Linderoth'un kesilmesi, yerine super top oynayan bir Mehmet Topal'in oynatilmasi beni hic mi hic sasirtmaz. Ya da Volkan'in yedek beklemesi, Ferhat'in oynatilmasi vs.

Volkan da alindiktan sonra bence transferin hizini biraz kesmeli (Bu arada Volkan yerine Wome gelebilir diyorlar, nedir kimdir bilmem). Elde bir kadro sisikligi soz konusu. Kadro sisikliginin maddi zarari da var. Bazi futbolcular satiliga cikarilmali ve somut adimlar atildiktan sonra, transfer tamamlanmali. Oncelikle stoperlerden biri yollanmali. Orhan ve Cihan mutlaka gitmeli. Eger forvet de alinacaksa (Gokhan Unal), Necati/Kabze'den birine yol verilmeli.

Ozan Ersoy
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Çok akıllı ve gerekli transferler yapılıyor.
Solbek ve bir forvet de alırsak bal ile kaymak olur.

En önemlisi makul fiyatla transferler yapılıyor ve sezon başlamadan önce yaklaşık 8-9 oyuncunun transferi tamamlanmış olacak. Gidecekler hemen gönderildi vakit kaybedilmedi.

Gelen adamlar takımın yaş ortalamasını düşürecek. Daha koşan takım ortaya çıkacak.

Gelen oyuncularında sezon öncesi kamp çalışmalarına katılacak ve bu oyuncuların takıma adaptasyon süresi uzadı..

Nedir o 31 Ağustos transferlerinden çektiğimiz.

Haydi kalli sıra sende.

İş başına..

Son 6-7 senedir habire 31 ağustos'ta uyduruktan adamlar alıp durduk.

almaguer, Cristian,inamoto vs. vs.
Post Reply