Adnan Polat 33. Başkanımız

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Allah Uzun Omur Versin Kendisine
Her sabah ofisime gelirim
Bilgisayari acarim
Ve su videoyu seyrederim ilk is olarak

http://www.youtube.com/watch?v=znBoPvtviO0

Her sabah..

Turgay Abimizin sayesinde

Gune gulerek baslarim..

:lol:

Deneyin sizde mutlu olun.
TRUST GALATASARAY
MGC
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ali Gursel wrote:Cevap veremedi kısmında kendimden geçtim, Canaydın'ın halini düşündüm.
bir ara ek$i'de cevab veremedi muhabbeti vardi, sen bunu yazinca akima geldi :)
Mehmet Gurdal Cetin

MILLIYET Halil Ozer klubumuze cok yakin bir arkadastir herseyi cok iyi bilir.Bu yuzden Milliyet almayiz, ikinci el milliyetleri kus kafesimizde kullaniriz.Kuslar icin iyi bir gazetedir milliyet sizdirmazlik ozelligi vardir. :)

Kongre satrancı başladı
Başkan adaylığını açıklaması beklenen Özhan Canaydın'ın önünde iki yol var: Adnan Polat'la yola devam edecek veya Ünal Aysal'la işbirliği yapacak. Camianın duayenleri Selahattin Beyazıt ve İnan Kıraç'ın desteğini alan Adnan Öztürk önümüzdeki hafta kulüp başkanlığa talip olduğunu kamuoyuna ilan edecek

HABER YORUM / HALİL ÖZER

Galatasaray Kulübü'nde 22 Mart tarihinde yapılacak olağan genel kurul öncesi, Taner Aşkın dışında başkan adayları ortaya çıkmadı, ancak kapalı kapılar ardında yoğun bir şekilde kulis çalışmalarına devam ediliyor.

Başkan Özhan Canaydın adaylığını henüz açıklamamasına rağmen yeni yönetimini kurmak için çok sayıda isimle dirsek temasında. Adnan Öztürk'ün de önümüzdeki hafta sonunda başkan adaylığını resmen açıklayacağı, ancak bu süre içinde bazı değişiklikler olabileceği belirtiliyor.
Başkan Canaydın, Ünal Aysal ile temaslarını sıkı bir şekilde sürdürüyor.

Ancak Aysal seçime girmek için masaya bazı şartlar koydu. Kulüp bünyesindeki tüm şirketlerin yönetimini isteyen Ünal Aysal, futbol şubesinin de kendi ekibi tarafından idare edilmesini planlıyor. Bu şart eski yöneticilerden Bülent Tulun'a kapıları açıyor. Adnan Polat, Haldun Üstünel ve Adnan Sezgin'le ise yolların ayrılması anlamına geliyor.

Adnan Polat ve ekibi de durumun farkında. Bu yüzden Galatasaray'da herkesin yakından izlediği sessiz bir savaş veriliyor. Ayrıca Ünal Aysal yönetime girerse Başkan Canaydın stat işleri dışında her şeyi Aysal'ın kontrolüne bırakmak zorunda kalacak.

Bu da Canaydın'ın çok işine gelmiyor. Bu yüzden taraflardan net açıklama henüz ortada yok. Camiada hiç de küçümsenmeyecek bir kesim de Ünal Aysal'ın yönetime girmesine çok sıcak bakmıyor.

İrfan Aktar planı

Bu arada Özhan Canaydın'ın B planı da mevcut. Eğer Aysal ile anlaşamazsa Canaydın bu kez yeniden Adnan Polat'a yönelecek. Fakat bu kez Adnan Polat'ın da Canaydın'dan ilk dönemde edindiği tecrübelerden sonra bazı istekleri olacak.

Bu sıkıntılar yüzünden Canaydın birleştirici rolünün bir hayli fazla olması nedeniyle Ali Dürüst'ü ikna etmeye çalışıyor. Ancak Dürüst bu şartlar altında hiçbir şeyin eskisinden farklı olmayacağını hesap ediyor.

Eski genel sekreter Sinan Kapkaccioglu da seçimde Canaydın'ın üzerinde önemle durduğu isimlerden birisi.

Başkan adaylığını açıklaması beklenen Adnan Öztürk, camianın duayenlerinden İnan Kıraç ve Selahattin Beyazıt'ın desteğini almış durumda. Öztürk'ün kongrede Canaydın'a tepki oylarınının büyük bir bölümünü alacağı konuşuluyor.

Ancak bu cephede de oldukça ilginç gelişmeler var. Öztürk'ün genç olduğunu düşünen duayenler Divan Başkanı İrfan Aktar'ın başkanlığında kurulacak bir yönetimde yer almasını ve tecrübe kazandıktan sonra bu koltuğa oturmasını öneriyorlar.

Fakat bu teklif Öztürk tarafından henüz ne kabul edildi ne de geri çevrildi. Ayrıca Canaydın da, Aktar'ı yönetimine almak için yoğun çaba harcıyor.

Diğer başkan adayı Taner Aşkın ise çalışmalarını sessiz ve derinden sürdürüyor. Aşkın ve ekibi Galatasaray'da çok konuşulacak bir plan üzerinde duruyor. Buna göre yeni başkanın iki yerine üç yıl görev yapması önerilecek. Ayrıca iki dönemden fazla (6 yıl) başkanlık koltuğunda oturmanın da önüne geçilmesi planlanıyor.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

ZAMAN
09.02.2008

ALBAYRAK RENGINI ACIKLAMIS

'6 yılın tecrübesiyle G.Saray'a hizmet etmek istiyorum'

Abdurrahim Albayrak, Zaman'ın gecesinde Dunga ile samimi pozlar vermişti.
Galatasaray Kulübü'nün eski yöneticisi Abdurrahim Albayrak, Galatasaray'dan ayrı kaldığı 6 yılın kendisine çok şey öğrettiğini belirterek, yeni dönemde yönetimde yer almayı çok istediğini söyledi.

Albayrak, Galatasaray'a hizmet etmek istediğini belirterek, "Hem Galatasaray hem kendim için hayırlısıyla Allah bunu nasip etsin. Galatasaray'a borcum var, daha da fazla çalışarak bunu ödemek istiyorum. Şimdi çalışan arkadaşlarıma elimden geldiği kadar yardımcı olmayı hedefliyorum. Bütün mesaimi oraya vermek istiyorum.'' dedi.

Geçmişte yaptığı çalışmaların daha fazlasını ortaya koyacağını anlatan Abdurrahim Albayrak, "Bu sefer daha fazlasını yapacağım, tecrübe kazandım. Ayrı kaldığım 6 yıl bana çok şey öğretti. İnanıyorum ki, hayırlısıyla yönetime girersem, kafamdaki yeni projeleri uygulayacağım." ifadesini kullandı.

Abdurrahim Albayrak, mart ayındaki seçimde herkesi kucaklayan bir yönetimin göreve gelmesini temenni ettiğini söyledi. "Tek dileğim barıştırıcı bir yönetim olsun." ifadesini kullanan Albayrak, şöyle devam etti: "Bunun için elimden geldiği kadar çaba harcıyorum, uğraşıyorum. Yönetimimiz şampiyonluk ve yeni stat konusunda önemli adımlar attı. Hiç kavgasız, gürültüsüz, tek liste halinde seçime girilmesini temenni ediyorum. Bunun olacağına inanıyorum. Bu konuda herkes ılımlı. Görüşmelerim devam ediyor. Herkes büyük ilgi gösteriyor."

'Türk oyuncular derbide mesaj verdi'

Abdurrahim Albayrak, geçtiğimiz haftaki Fenerbahçe derbisinde G.Saray'ın Türk oyuncularının, "Biz buradayız ve bu işi en iyi şekilde yapıyoruz." mesajı verdiklerini söyledi.

Derbiyi Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç ile birlikte seyrettiğini ve kendisine misafirperverlik gösterildiğini dile getiren Albayrak, "Orada bana herkes maçı farklı kazanacaklarını söyledi. Ben ise kazanacağımızı iddia etmiştim. Galatasaray'ın genç oyuncuları Fenerbahçe karşısında izleyicilere zevk veren futbol ortaya koydu.

Eskiden olduğu gibi milli takımı oluşturacak genç oyuncular geliyor. Bu da bir Galatasaraylı olarak beni çok mutlu etti. Taraflı tarafsız herkes genç oyunculara övgüler yağdırıyor." diye konuştu. Spor Servisi
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Canaydın: Kabuk değiştiriyoruz
Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, takımın büyük bir değişim içinde olduğunu ve 2000 yıllardaki başarılı günlere dönüşün başladığını söyledi.

NTVSPOR ve Ajanslar
Güncelleme: 17:00 TSİ 13 Şubat 2008 Çarşamba

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu'nun aylık toplantısı, Galatasaray Lisesi'nde yapıldı.

Tevfik Fikret Salonu'nda, İrfan Aktar başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, kulüp yönetimi adına başkan Özhan Canaydın, yöneticiler Semih Haznedaroğlu, Adnan Polat, Fatih Gökşen ve Vedat İrdelp katıldı.

Yapılan eleştirilerin ardından söz alan Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, genel kurul üyelerinin kendilerine olan güvenine layık olarak çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Türk Ticaret Kanunu'na göre kulübü yönettiklerini belirten Canaydın, ''Biz kulüp olarak hep öncü olduk. Kulüplerin yönetimiyle ilgili hazırlanan yeni bir kanun var ve orada da artık bu işlerin dernek statüsünde götürülemeyeceği öngörülüyor. Bu kanun 4-6 ay içinde yürürlüğe girecek. Biz de buna göre tekrar tüzük tadili yapacağız. Kulüplerimizin, Avrupa'daki modern kulüplerin seviyesine gelmesini sağlamak için yapılan bir çalışmadır'' dedi.

Kendilerinin de Galatasaray için genel kurul üyeleriyle aynı hisleri taşıdıklarını ifade eden Canaydın, ''Biz de sizler kadar kulübümüzü düşünüyoruz, müsterih olun.

Bizi göreve getirirken gösterdiğiniz güvene layık olmak istiyoruz ama her günlük görev ve yapılacak iş için yeniden genel kurulun huzuruna gelirsek, hiçbir şey yapamayacağımızı sizlerin de görmesi icap ediyor. Devlet bile yeni hazırlanan kanunda bizim zaten uyguladığımız sistemi hukukun içine sokacak.

Bizim ne kadar öncü olduğumuzu göreceksiniz. Özer Berkay ağabeyim üzülmesin. Ben kulüpte 51. yılımı yaşıyorum. Görevde olduğum sürece de sizler gibi düşünerek hareket edeceğim'' şeklinde konuştu.

''FUTBOL TAKIMIMIZ KABUK DEĞİŞTİRİYOR''

Canaydın, sportif açıdan yüzlerinin güldüğü bir dönem geçirdiklerine de değinerek, ''İnşallah UEFA Kupası maçımızda da keyifle güleceğiz. Futbol takımımız büyük bir kabuk değişimi içinde. En iyi futbol oynayan ekip olarak gösterilmektedir. Yenilenmiş ve gençleşmiştir. 2000 senesindeki o başarılı takıma dönüş başlamıştır'' şekline konuştu

YÖNETİME ELEŞTİRİ

Divan Kurulu Üyesi Anıl Büyükeroğlu ise yaptığı konuşmada, şirketleşme yöntemiyle kulübe ait çok sayıda mal varlığının ve önemli branşların yönetiminin genel kurulun kontrolünden çıkarıldığını belirtirken, bir diğer üye Özer Berkay ise gelinen noktadan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Birçok şeyi bilmelerine karşın, Galatasaray'ın iyiliğini düşünerek ve kötü kişi olmamak için yönetimlerin önerilerini hep kabul etiklerini anlatan Berkay, ''Ne dedilerse elimizi kaldırdık. Elim kesilseydi de kaldırmasaydım.

Genel kurul tasfiye mi edildi acaba? İş çok ciddidir arkadaşlar. Galatasaray sevgisi, saygısı ve ruhu da bu verdiğimiz haklarla beraber gidecek mi? Tesisler bile bizim değil. Olay üzücüden de ziyade, bir hayal kırıklığı. Genel kurul olarak ortada kalan bir kurumuz. Galatasaray değerler topluluğudur, şirketler topluluğu değildir. Bana göre, karşımıza hazin bir yıkım çıktı. Çok çok üzüntülüyüm'' diye konuştu.

BAŞKAN ADAYI AŞKIN, DİVAN KURULU'NDAN LİSTE İSTEDİ

Galatasaray Kulübü'nde mart ayında yapılacak olağan genel kurul toplantısı öncesi, başkan adayı olan Taner Aşkın, Divan Kurulu'nun kendisi için liste yapmasını önerdi.

Taner Aşkın, Divan Kurulu'na yazılı olarak verdiği öneride, seçimlere gireceği yönetim kurulu listesini Divan Kurulu'nun yapmasını isterken, Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, daha önce Faruk Süren'in de benzer bir öneride bulunduğunu, ancak üyelerden fazla rağbet görmediğini, yine de 10 kişilik bir liste hazırlayacaklarını ifade etti.
[/b]
TRUST GALATASARAY
MGC
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Adnan Polat, Hıncal'a bundan sonra yönetimde görev almayacağını söylemiş:

http://www.sabah.com.tr/haber,10AF9B349 ... FA11E.html

Polat Yok!..

Adnan Polat'la yemek yedik geçen gece.. Masa kalabalıktı. Uzun konuşamadık.. Ama önemli bir açıklama yaptı..
"Ben bundan sonra yokum" dedi..
Polat, gelecek ay kongrede aday olmayacak ve kimsenin listesinde de yer almayacak. Bunu tekrar tekrar, altını çizerek, üstüne basarak söyledi.
Bir şey daha söyledi..
"Galatasaray'ın içinde olanları tam ve doğru bilmiyorsun. Sana her şeyin doğrusunu anlatacağım."
Bu yakınlarda oturacağız.
Tan Erten
Mehmet Gurdal Cetin

Medya karisiklik yaratma startini verdi.

Carsamba olasi bir yenilgi de basliklar simdiden hazir.

Ama daha onemlisi baskanlik secimi ile ilgili bel altindan vurmalar baslayacak.

FANATIK'teki komik haber

G.Saray'a başkan mı olacak?
26 Şubat 2008 Salı 10:09
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'ndan ayrılan Ulusoy, Galatasaray yolunda.Fanatik gazetesinin haberine göre: "Galatasaray'da kongre rüzgârları esmeye devam ediyor. Özhan Canaydın 23 Şubat’ta bıraktı, Adnan Polat ise 25 Şubat’ta açıkladı. Taner Aşkın ve İrfan Aktar’dan sonra adaylığına resmiyet kazandıran 3. isim olan Polat, Canaydın dönmeyeceğini kendisine ilettiği için bu kararı verdiğini söyledi.

3 liseli, 1 alaylı

Polat'ın ardından bir isim daha gündeme gelecek. Daha önce yapılan röportajda, Canaydın’ın bırakması halinde göreve talip olacağını açıklayan Adnan Öztürk’ün de eli kulağında... Öztürk kısa süre içinde adaylığına resmiyet kazandıracak. Aşkın, Aktar ve Öztürk liseli, Polat ise alaylı... Ancak şimdi sıkı durun... Fanatik, 15 Mart’taki kongre öncesi kulislerin nabzını yakından yoklayan o flaş ismi açıklıyor...

‘Bir gün gelecek...’

Haluk Ulusoy... Futbol Federasyonu Başkanlığı görevinden ayrılırken yakın çevresine, “Bir gün gelecek, ben de onları o koltukta rahat oturtmayacağım” diyen Ulusoy’un, çok gizli görüşmeler yaparak destek aradığı ileri sürüldü. Beklediği desteği alması halinde adaylığını açıklayacağı iddia edilen Ulusoy’un önünde yasal bir engel de yok. Çünkü Ulusoy 19 yıl 7 aydır Galatasaray Kongre Üyesi ve Üye Sicil No’su da 8032..."

Bu adama hep acimisimdir, takim elbisenin altina forma giyerdi.
:) Goster formani artik Haluk
TRUST GALATASARAY
MGC
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ne de yakisir Haluk Ulusoy'a GS Baskanligi.

Hakikaten formasini gostersin artik.Gerci zaten yeteri kadar gostermisti.

Ulusoy'un baskan olmasi muhtesem olur.

Kaldigimiz yerden devam ederiz..ama bu sefer oyle elinin altinda MHK idi, PFDK idi olmayacak.

Bu yuzden onda o yurek yok Baskan olacak.

Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Mehmet Gurdal Cetin

Aktar: Öztürk ile Birlikte Hareket Edeceğiz

Galatasaray Kulübü'nde 22 Mart'ta Gerçekleştirilecek Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda Başkan Adayı Olan İrfan Aktar, Başkanlığa Aday Olması Beklenen Adnan Öztürk ile Birlikte Hareket Etmeye Karar Verdiklerini Söyledi.

Haber Yayın Tarihi: 26.02.2008 17:22

Galatasaray Kulübü'nde 22 Mart'ta gerçekleştirilecek Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda başkan adayı olan İrfan Aktar, başkanlığa aday olması beklenen Adnan Öztürk ile birlikte hareket etmeye karar verdiklerini söyledi.

İrfan Aktar, Adnan Öztürk ile dün bir araya geldiklerini ifade ederek, ''Kendisiyle konuştuk. Beraber hareket etmek için mutabık kaldık. Benim listemde beraber hareket etmeye karar verdik'' dedi.

Aktar, Adnan Öztürk'ün bazı yayın organlarında kimseyle birlikte hareket etmediğini açıklamasıyla ilgili olarak da ''Yaptığı açıklama için bir şey diyemem, çünkü bilgim yok. Ama kendisiyle bu konuda görüşme yapacağım'' diye konuştu.
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu retroya bir son vermek demek mi?
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hasan Tezcan wrote:Bu retroya bir son vermek demek mi?
Evet Aktar'in GS divan heyeti baskani oldugunu yani liseli duayenlerin babasi oldugunu, Canaydin'dan bile yasli oldugunu bir anlik unutursak evet. Kendisi serbest müşavir mimar olarak calismakta ve spor kulubu yonetmekten cok anlamaktadir.

:D:D

Icimden bir ses Canaydin'i bile arayacagimizi soyluyor.

Ozan Ersoy
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozan Ersoy wrote:
Evet Aktar'in GS divan heyeti baskani oldugunu yani liseli duayenlerin babasi oldugunu, Canaydin'dan bile yasli oldugunu bir anlik unutursak evet. Kendisi serbest müşavir mimar olarak calismakta ve spor kulubu yonetmekten cok anlamaktadir.

Ozan Ersoy
Olabilir ama aday o degil Adnan Öztürk. Kendisi hakkinda hicbir bilgim yok.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hasan Tezcan wrote:
Ozan Ersoy wrote:

Ozan Ersoy
Olabilir ama aday o degil Adnan Öztürk. Kendisi hakkinda hicbir bilgim yok.
Iyi okumamissin. Irfan Aktar da aday ve soyle diyor yukarda.

Irfan Aktar, Adnan Öztürk ile dün bir araya geldiklerini ifade ederek, ''Kendisiyle konuştuk. Beraber hareket etmek için mutabık kaldık. Benim listemde beraber hareket etmeye karar verdik'' dedi.

Ozan Ersoy
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Haklisin Ozan, yanlis okumusum...o zaman retroya devam :D

Neyse hepberaber görecegiz. Adnan Polat'a sans vermiyorum. Yenmesini
istemem...fazla retro. Baskan olursa ya bizim Mistik veya Lucescu'yu TD'luge getirecek...

Dur birkac kere daha yazayim...retro retro :D
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bu retro ne olaki? Metro gibi birsey mi?

Halil Ozer sacmalamis. Klupten iceri girebiliyormuda kulis yaziyor aklinca.

Unal Aysal yonetime girmez. Bunu unutun. Yuz defa dedi adam. Oyle bir niyeti yok. Uzaktan kumanda iste yaptirmaz. Esas yoneticileri Bruxelles'de zaten.

Adnan Ozturkun oldugu yerde Kalpakcioglu barinamaz. Bu arada Halil Ozer ismini bir degisik yazmis. Egrisi dogrusuna..

Taner Askin'in sansi Deniz Baykal'in iktidar olma sansi kadar. Dogustan muhalif...

Abdurrahim Albayrak'in yamanacagi bir aday yok. Belki Polat .

Ne kadar liste yaparsiniz yapin GS klubu 2-3 kisi ile yonetilir.
Baskan, yardimcisi ve de en yuksek memur. Diger uyelerin katkisi
kararlari degistirmemekle beraber temsilidir. Denir ki ''GS 2,5 kisi ile yonetilir''.

Irfan Aktar Ozhan Canaydin gibi GSliler Cemiyetinin Baskanligindan gelme. Ozan hakli. Degisen birsey olmaz ve ne yazıkki kongre duzenegini iyi kullanir. Illa bir Cemiyet Baskani olacaksa bari, Candan Ercetin olsun. :lol: Bence futboldan bile bazilarina gore daha iyi anlar, üstelik daha üretken ve caliskan.

Aman Isin Celebi kalsin. Bence her listede olmali.
NO ADNANS, NO CRY !!
Post Reply