EURO 2008:HIRVATISTAN-TÜRKİYE* 1-1 (Semih) Penaltilar (1-3)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Salak Volkan turnuvayı kapattı! Uefa 2 maç ceza vermiş. Rüştü'nün Finlandiya maçındaki performansı çok umut vericiydi. İnşallah eski günlerindeki gibi oynar. İyi bir Rüştü'yü iyi bir Volkan'a tercih ederim..
Eceli gelen it cami duvarina isermis. Deve Dilaver'inki de o hesap. Bakalim bundan sonra kime saldiracak? Bu arada Lincoln de temize cikti. Saldirmasi icin illa anasi ve kizkardesine kufur filan gibi hikaye uydurmasina gerek olmadigini gosterdi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bir-kaç saat boyunca foruma giremedim. Sorum forumda mı bende mi? :)
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Bir-kaç saat boyunca foruma giremedim. Sorum forumda mı bende mi? :)
Ozgure'e Ismail'i birkac saat alma bugunlerde Fanatik'ten epey yazi getirdi dedimdi de.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:Bir-kaç saat boyunca foruma giremedim. Sorum forumda mı bende mi? :)
Ozgure'e Ismail'i birkac saat alma bugunlerde Fanatik'ten epey yazi getirdi dedimdi de.
Yok tahu. Fanatik okumuyorum. Az önce bir tane astık. O da haber kaynakları arasında en makulü o göründüğü için :)
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

6 senedir turk futbolu icin acik farkla en onemli mac oncesinde forumda bu kadar az ilgi olmasi uzucu.

her neyse, marco'nun olmamasi hirvatlarin teknik orta sahasi karsisinda kotu oldu. acaba FT ayhan'i dusunuyormu bu mac icin...

............Nihat
...........Tuncay
Arda...Ayhan...M.Topal...Hamit
H.Balta...Servet...E.Asik....Sabri
..........Rustu

Cek macinin ikinci yarisindaki kadroya yakin. Kaleci degisikligi disinda Colin Kazim ve Marco yerine Mehmet Topal ve Ayhan'i koydum. Hamit sag ic gibi oynamisti Colin Kazim varken, Ayhan oynarsa Hamit sag acik oynayabilir. Uzun/yuksek top pek yapmayan Hirvatlara karsi Sabri'yi sag bek oynatmak pek tehlikeli degil. Pranjic ve Rakitic'le o kanatdan cok geliyorlar, ama zaten Hamit'de ileri gidip donmemezlik ediyordu kademeye girmesi gerekenlerin iyi oynamalari sart (Emre Asik, Mehmet Topal ozellikle--daha once Marco bu kademeye devamli giriyordu, cok buyuk eksik).

Semih-Nihat ikilisiyle cikarsak iki alternatif var:

(1) Sabrisiz kadro--Hamit gene sag bek.

...........Semih....Nihat
Arda...Ayhan..M.Topal...Tuncay
H.Balta..Servet..E.Asik...Hamit
..........Rustu

(2) Sabri sag bek, tek on libero.

.......Semih....Nihat
............Tuncay
Arda...................Hamit
............M.Topal...
H.Balta..Servet..E.Asik...Sabri
..........Rustu

Bu 11'i farkli dizmekde mumkun: Hamit M.Topal'in yaninda, Tuncay sag acik olabilir. Hamit boyle oynayinca verimsizdi cogu maclarda. Kapanan ve panikleyen Ceklere karsi ilerde Nihat'a ara pasi verdi ama mac boyunca saha ortasinda savunma yapmasini sevmiyor ve yapamiyor. Hirvatlara karsi iyi fikir degil bence.

Hayirlisi.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Deniz Selman wrote:6 senedir turk futbolu icin acik farkla en onemli mac oncesinde forumda bu kadar az ilgi olmasi uzucu.
Merhaba Deniz,

SKIBBE & CO'nun gelisi , FT'nin basin aciklamasi sanirim bunda etkili oldu.Bugun ve yarin medya ve forumumuz bu maca gerekli ilgiyi gosterir diye dusunuyorum.

Bir kesim cok cabuk havaya girmis, final oynamaktan bahsediyor.Ben mumkun mertebe en kisa zamanda bizim takimin (Galatasaray) toplanmasini yeni transferlerin takima katilmasini ve yeni sezon calismalarinin baslamasini bekliyorum.Dolayisi ile yurt ici ve disi basinda ilk baktigim haberler bu konular la ilgili oluyor.

FT'nin buyuk bir kesmi bu isten soguttugu bir gercek.Toplumda kazanilan basarilarin FT'ye ragmen oldugu kanisi yuksek (her nekadar insanlar bunu saygi yada baska nedenlerden dolayi acik acik soylemeseler de)

Cok heyecan verici bir sezon bizi bekliyor.Bazen abartip milli takimin cok degerli Galatasaray zamanimdan bile caldigini dusundugum oluyor :D

Sonuc ne olursa olsun su turnuvanin cabucak bitip gitmesini istiyorum.Tabiki kazanmak cok guzel olur ama raki icmek icin sebeb arayan insanlardan biri hic olmadim cok sukur

Simultune iciyorum :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Milliyet'in 11'i:

Rüştü, Hamit, Emre Aşık, Servet, Hakan Balta, Arda, Tuncay, Mehmet Topal, Ayhan (Sabri), Semih, Nihat

Hıncal'ın 11'i:

Rüştü-Sabri, Emre Aşık, Servet, Hakan-Hamit, Mehmet, Emre, Arda-Nihat, Tuncay

Hıncal'ınki çok daha mantıklı ama en mantıklısını ben söyleyeyim :D

Rüştü-Sabri,Servet,EmreA,Hakan,-Hamit-Mehmet-Ayhan-Arda,-Tuncay,Nihat

Benim 11'de 7 tane GS'li olduğu dikkatimi çekti birden.. Gerçi en azından 6 tane GS'li futbolcu olacaktır zaten. Yabancı sevdalısı FB camiasınada kapak olsun bu.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

ÇOK KÖTÜ HABER:

SERVET OYNAYAMAYACAKMIŞ!
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Ismail Gezer wrote:ÇOK KÖTÜ HABER:

SERVET OYNAYAMAYACAKMIŞ!
Şimdi ayvayı yedik işte. Hemen duruma göre bir kadro uyduralım:

Code: Select all

Rüştü
Sabri  E. Aşık  H. Balta  U. Boral
         Hamit  M. Topal                 
 Nihat      Ayhan       Arda
           Tuncay

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hakan Balta'nın o mevkide tecrübesi varmı bilmiyorum ama belki Gökhan Zan yetişir. Bir hayrı dokunur mu bilmiyorum gerçi..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sergen:"Ben Servet´in sakatlığının ciddi olduğuna inanmıyorum. öyle olsa üst üste üç çok zor 90 dakikayı mümkün değil çıkaramazdı. Bence sakat değil..." buyurmuş!

Sergen'in yorumculuğunu beğenenler çıkmıştı. Ben onlara hiç ama hiç katılmıyorum. Hakan Şükür çıkıpta "o topa öyle mi vurulur?, Böyle pozisyonlarda şöyle vurmak lazım böyle vurmak lazım" dese komik kaçar. Sergende bütün yeteneğine rağmen berbat bir yaşantıyla kendini ziyan etmemiş gibi sağa sola sallayıp duruyor, sanırsınki herşeyin doğrusunu o biliyor ve bu doğrularıda zamanında bolca uygulamış!

Yazık Sergen yazık, bu iftiradan sonra gözümde zerre değerin kalmadı! Sakatlığının ciddi olduğuna inanmıyormuş, hangi sakatlığından bahsediyorsun sen önce onu söyle? Yani hangi birinden! ŞAPŞAL!

Adam'ın bir aydır anteraman çıktığı bile vaki değil! Keyfinden mi tedavi görüyor!
Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Bu arada, Volkan'in iki mac ceza almasinin sebebi, kirmizi kart gordukten sonra soyunma odasina gitmesi gerektigi halde yedek klubesinde oturmasindan dolayiymis. Yani iki mac ceza sadece Koller'e yaptigi hareketten dolayi degil. Bunu bir UEFA yetkilisi aciklamis, fakat Turk medyasinin haberi yok herhalde. Biraz once ATV yayininda neden Schweinsteiger'e bir mac ceza verildi bizim Volkan'a iki mac verildi, haksizlik falan diye tartisiyorlardi...
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Serdar Beyazyurek wrote:Bu arada, Volkan'in iki mac ceza almasinin sebebi, kirmizi kart gordukten sonra soyunma odasina gitmesi gerektigi halde yedek klubesinde oturmasindan dolayiymis. Yani iki mac ceza sadece Koller'e yaptigi hareketten dolayi degil. Bunu bir UEFA yetkilisi aciklamis, fakat Turk medyasinin haberi yok herhalde. Biraz once ATV yayininda neden Schweinsteiger'e bir mac ceza verildi bizim Volkan'a iki mac verildi, haksizlik falan diye tartisiyorlardi...
Dun aksam ESPNde Volkan'in cezasinin 2 mac olma sebebini aynen sahayi terketmedigi icin verildigini soylediler.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:
Serdar Beyazyurek wrote:Bu arada, Volkan'in iki mac ceza almasinin sebebi, kirmizi kart gordukten sonra soyunma odasina gitmesi gerektigi halde yedek klubesinde oturmasindan dolayiymis. Yani iki mac ceza sadece Koller'e yaptigi hareketten dolayi degil. Bunu bir UEFA yetkilisi aciklamis, fakat Turk medyasinin haberi yok herhalde. Biraz once ATV yayininda neden Schweinsteiger'e bir mac ceza verildi bizim Volkan'a iki mac verildi, haksizlik falan diye tartisiyorlardi...
Dun aksam ESPNde Volkan'in cezasinin 2 mac olma sebebini aynen sahayi terketmedigi icin verildigini soylediler.
Bunu bende birkac Turk gazetesinde okudum. ATV salaksa biz ne yapalim. Yalniz goygoyculuga bakin ki oglum atilmakla kalmadin bir de buralarda dolasiyorsun diyen cikmamis teknik heyet denen dingillerin icinde. Kalkip bir de bu adamin yan hakemle konustugunu filan bahane ediyorsunuz. Vaktiyle oyuna adam sokmayi bilemeyen Volkan'i nasil derhal soyunma odasina yollardi zaten. Burada mac sonunda soyunma odasi ve civarini yetkili olmayan 45 ksinin girmesi ile UEFA 44 bin CHF da ceza kesmis. Dusunebiliyor musunuz gavat surusunu? Bunlar bir de prim alacaklar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Servet de oynamayacagina gore FT'nin sisteminden odun vermesi gerekecek.

Defansin ortasinda Emre Asik ve Gokhan Zan gibi agir ve acik alan da hata yapmaya cok megilli iki adamla rakibe onde basmaya kalkar arkada genis bosluklar birakirsak Hirvatistan'dan fark yeriz.

Fazla bir secim hakkimiz yok - elimiz mecbur kapali bir 4-5-1 oynayip rakibi kontralarla vurmaya calismaliyiz. Emre Asik ve Gokhan bu macta ancak kapali bir defans anlayisi icinde (oynayacaklari 10 metrekare alanda) basarili olabilirler - tabii o bile supheli.

Bu durumda sahaya su sekilde cikmaliyiz...

--------------------- Rustu -----------------------
Sabri ------ Emre A ----- G Zan -------- Hakan
Tuncay -- Hamit --- M Topal --- Ayhan -- Arda
---------------------- Nihat -----------------------

Sabri ve Hakan fazla ileri cikmayacak - devamli Emre ve Gokhan'a kademe yapmaya hazirlikli olacaklar - Topal, Arda ve Tuncay beklere devamli yardimci olacak. Defanstan seken veya kapilan toplari Hamit, Topal ve Ayhan toplayip uzun toplarla kanatlardan Tuncay ve Arda'yi kontra ile ortadan ise Nihat'i ofsayta kilpayi kalmayarak (Cek macinda ki 3. gol gibi) kaciracaklar. Bu sistem de Arda ve Tuncay mac boyunca herbiri 20 civarinda depar atmak zorunda kalacaklar - dolayisi ile 2. yari yorulacaklari icin yerlerine Kazim ve Mevlut gibi adamlar dusunulebilir. Nihat'da yorulursa Semih ile degisir - Nihat'i bu sistem de ofsayta cok duserken gorebiliriz ama bir-iki tanesinde Hirvatlar hata yapsa aradigimizi bulabiliriz.

Bir de Hamit ve Ayhan'in kaleyi gordukleri anda vurmalari lazim - Pletikosa cok iyi bir kaleci degil - Nihat veya Tuncay bu sutlardan dogacak bir rebound'u gole cevirebilir.

Yarin maci bir isim oldugu icin canli seyredemiyecegim - simdiden millilere basarilar.
Last edited by Mert Tokman on Thu Jun 19, 2008 10:55 pm, edited 1 time in total.
Post Reply